سایت اصلی  
    تجویز پزشكی در عطاری‌های اردكان ممنوع شد 1391/07/25
موضوع ممنوعیت تجویز پزشكی در عطاری‌های شهرستان اردكان به تصویب اعضاء كمیسیون قاچاق كالا و ارز این شهرستان درآمد.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، موضوع شكایات مردمی در خصوص تجویز پزشكی در برخی از عطاری‌ها و مراكز فروش سنتی داروهای گیاهی در پنجمین جلسه كمیسیون قاچاق كالا و ارز شهرستان اردكان مطرح شد كه ممنوعیت آن مورد توافق اعضا این كمیسیون قرار گرفت.

در این نشست مقرر شد از طریق نصب اطلاعیه در این خصوص در محل عطاری‌ها مبنی بر عدم تجویز پزشكی توسط فروشندگان داروهای گیاهی، اطلاع رسانی برای مردم صورت پذیرد.

اجرای مرحله دوم طرح شبنم، افزایش تعداد گشت‌های مشترك با هدف مبارزه با گرانفروشی، كم فروشی، قاچاق كالا و احتكار دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود كه به توافق اعضا رسید.

'احمد كمالی' فرماندار اردكان در این نشست در رابطه با موضوع اجرای مرحله دوم طرح شبنم، با تاكید بر دغدغه موجود در امر تنظیم بازار در شرایط بحرانی و در زمان نوسانات نرخ ارز، خواستار اجرای به موقع مرحله دوم طرح شبنم شد و افزود: قبل از اجرای این طرح كلیه فروشندگان كالاهای مختلف در شهرستان و مغازه‌دارن باید در جریان روند اجرا قرار گیرند و به طور كامل توجیه شوند.

 


سایت اصلی  
    جشن روز جهانی عصای سفید در اردکان برگزار شد 1391/07/25
جشن گرامیداشت روز جهانی عصای سفید برای دومین سال متوالی با حضور نابینایان استان یزد در کانون امام خمینی (ره) اردکان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس انجمن نابینایان استان یزد ظهر دوشنبه در این مراسم با بیان اینکه شش هزار نابینا و کم بینا در استان یزد زندگی می کنند، اظهار داشت: در حال حاضر 290 نفر عضو جامعه نابینایان استان یزد هستند که از این تعداد 100 نفر تحصیلات عالیه دارند و 200 نفر نیز در رشته های مختلف ورزشی، هنری و علمی و فرهنگی فعال هستند.

محمدحسین کبیری هدف از برگزاری این جشن را آشنایی بیشتر مردم و مسئولان با توانمندی ها همچنین مسائل و مشکلات جامعه نابینایان و کم بینایان عنوان کرد و افزود: مردم و مسئولان می توانند نقش موثری در رفع موانع و تنگناهای پیش روی این قشر داشته باشند و با توجه بیشتر و درک شرایط ویژه آنان به رشد و بالندگی نابینایان در جامعه کمک کنند.

عضو هیئت مدیره جامعه نابینایان استان یزد، مناسب سازی اماکن شهری برای رفت و آمد نابینایان و فراهم شدن زمینه استفاده آنان از تجهیزات مدرن و تکنولوژیک را از مهمترین خواسته های جامعه نابینایان از مسئولان و مردم دانست.

کبیری عنوان کرد: نمایندگی جامعه نابینایان در شهرستانهای اردکان، مهریز و بافق راه اندازی شده و در آینده نزدیک در ابرکوه نیز راه اندازی خواهد شد.

اجرای گروه سرود نابینایان، اجرای نمایش با محوریت مشکلات و توانمندی های نابینایان و قرائت مقاله توسط روشندل اردکانی، فاطمه هاتفی از دیگر بخشهای این مراسم بود.

 


سایت اصلی  
    شهردار اردکان میهمان جشن آغاز سال تحصیلی در دبیرستان ماندگار شرف و دبستان شاهد 1391/07/06
شنبه اول مهرماه در آغاز سال تحصیلی جدید در مراسم بازگشایی مدارس با حضور امام جمعه ، فرماندار ، شهردار و جمعی از مسئولین

شنبه اول مهرماه در آغاز سال تحصیلی جدید در مراسم بازگشایی مدارس با حضور امام جمعه ، فرماندار ، شهردار و جمعی از مسئولین اداره آموزش و پرورش شهرستان زنگ مهر نواخته و سال تحصیلی جدید آغاز شد.
امام جمعه اردکان در جمع دبیران و دانش آموزان دبیرستان شرف گفت : جامعه ما با رشد علمی می تواند به همه امکانات دست پیدا کند و بر همه مشکلات غلبه نماید. وی افزود دشمنان اسلام تمام تلاش خود را می کنند که نظام جمهوری اسلامی ایران را در نظر جهانیان بد جلوه دهند. همین دشمنان در اوایل انقلاب به ایرن حمله کردند و مردم ما در مقابل این تجاوز دفاع کرده و گوش به فرمان رهبر خود بودند. حجه الاسلام حسینی امام جمعه اردکان با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب جنگ سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی باز ادامه دارد و با ان دست و پنجه نرم می کنیم  تصریح کرد دشمن بعد از بیداری اسلامی انقدر عصبانی شده است که این بار دست به حتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اسلام زده است ، ولی می داند با این کار موجب بیداری مردم جهان می شود.
در این مراسم که جمعی از پیشکسوتان فرهنگی و دبیران نیز حضور داشتند ، دانش آموزان با اهداء یک شاخه گل ، سال تحصیلی جدید را به معلمین و دبیران خود تبریک گفتند.

 


سایت اصلی  
    شهردار اردکان در نشست خبری باشگاه والیبال شفق 1391/07/06
در نشست خبری باشگاه والیبال شفق اردکان که با حضور شهردار اردکان ، تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ، احمد کمالی فرماندار اردکان ، مدیر عامل گروه پیشگامان کویر.

در نشست خبری باشگاه والیبال شفق اردکان که با حضور شهردار اردکان ، تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ، احمد کمالی فرماندار اردکان ، مدیر عامل گروه پیشگامان کویر و مسئولین اداره ورزش اردکان برگزار شد.
اعلام شد از این پس گروه پیشگامان کویر حامی مالی ورزش والیبال شهرستان اردکان خواهد بود و تیم والیبال شفق اردکان با حمایت مالی این بنگاه اقتصادی در لیگ دسته اول کشور حضور خواهد یافت

 


سایت اصلی  
    چهارمین جشنواره پرواز بادبادک ها برفراز آسمان اردکان درپارک کوهستان 1391/07/03
مسئول روابط عمومی شهرداری اردکان از برگزاری چهارمین دوره جشنواره بادبادک ها در محل پارک کوهستان این شهرخبر داد

مسئول روابط عمومی شهرداری اردکان از برگزاری چهارمین دوره جشنواره بادبادک ها در محل پارک کوهستان این شهرخبر داد و تصریح کرد:این جشنواره که به مناسبت هفته دفاع مقدس  "گرامیداشت یاد و خاطره سرداران و 422 شهید شهرستان اردکان"طی سه سال گذشته با استقبال خوب مردم اردکان همراه بود امسال به منظور رفاه حال شرکت کنندگان این جشنواره در محل پارک کوهستان به دلیل داشتن امکانات رفاهی مناسب تراز جمله: سرویس های بهداشتی،روشنائی،آب آشامیدنی ،دسترسی آسان و پارکینگ مناسب برگزارخواهد شد.هادی محمودی با بیان اینکه این جشنواره با حمایت خوب شهرداراردکان وحمایت مالی بانک توسعه تعاون برگزار می شود اظهار داشت: جشنواره امسال نیز روز پنج شنبه 6مهر1391 ساعت 15/30 برگزارخواهد شد.