سایت اصلی  
    تولید پالت فلزی در زندان شهرستان اردکان 1391/11/30
به منظور اشتغالزایی و همچنین ایجاد درآمدزایی جهت مددجویان، تولید پالتهای فلزی در واحد اشتغالزائی زندان شهرستان اردکان آغاز شد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي اردكان نما به نقل از روابط عمومی زندان شهرستان اردکان: مددی سرپرست زندان اردکان در این رابطه توضیح داد: با تعامل مناسبی که بین زندان و ادارت، ارگانها و شرکتهای دولتی و خصوصی انجام شده است، خوشبختانه در بحث اشتغالزائی زندانیان قرارداد و تفاهم نامه های خوبی با هماهنگی اداره کل زندانهای یزد صورت گرفته است که علاوه بر ایجاد انگیزه برای زندانیان، موجب کاهش برخی از آسیبهای اجتماعی شده است.
وی در ادامه گفت: پس از تولید خشتهای گلی خام که با استقبال خوب مددجویان روبرو شد و در نوع خود کم سابقه بود، در همین راستا با عقد قرارداد با یکی از کارخانه های کاشی ، تولید پالتهای فلزی مورد نیاز این کارخانه در زندان اردکان انجام خواهد شد.
گفتنی است این پالتها با نظارت کارشناس مربوطه و با رعایت استانداردهای معمول به صورت انبوه در زندان اردکان ساخته و به کارخانه مزبور ارسال می گردد.

 

 

 


سایت اصلی  
    بزرگ‌ترین کارخانه شیشه فلوت خاورمیانه در اردکان افتتاح شد 1391/11/29
بزرگ‌ترین کارخانه شیشه فلوت اردکان با حضور رئیس جمهور در اردکان افتتاح شد.

مدیرعامل این واحد بزرگ تولیدی در مراسم افتتاح با حضور رئیس جمهور اظهار داشت: این کارخانه سومین مجتمع تولیدی در دنیاست که توانایی تولید شیشه با ضخامت 19 میلی‌متر را در دنیا دارد.

محمود عزیزیان یادآور شد: کوره این واحد بزرگ تولیدی، چهارمین کوره بزرگ تولید شیشه در دنیاست.

وی عنوان کرد: انواع محصولات تولیدی این کارخانه شیشه فلوت، آئینه شیشه رفلکس، شیشه دو جداره و شیشه نشکن است.

عزیزیان عنوان کرد: کارخانجات شیشه اردکان با هدف ایجاد مجموعه اکتشاف و استخراج معدنی در زمینی به مساحت 75 هکتار در اردکان یزد تاسیس شده‌ است.

وی ادامه داد: عملیات ساختمانی اولین خط تولید شیشه فلوت با ظرفیت 900 تن در روز و با توانایی تولید انواع شیشه‌های فلوت در سال 1387 آغاز شد و تکنولوژی آن از کشورهای اروپایی، ژاپن، آمریکا و چین تامین شده است.

این طرح که پس از بازدید رئیس جمهور و همراهان مورد بهره‌برداری قرار گرفت، اشتغالزایی حدود 2هزار نفر را به دنبال دارد.

این طرح که در مدت زمان 35 ماه احداث شده است، بالغ بر یک‌هزار و 508 میلیون ریال هزینه ریالی و 41 میلیون یورو هزینه ارزی داشته است.

 


سایت اصلی  
    تقدیم به نادر قاضی ،مردی که شور و شعف را به اردکان هدیه کرد 1391/11/28
شاید جوانهای اردکان ندانند که نادر قاضی یکی از بازیکنان منتخب تیم ملی والیبال بازیهای آسیایی 1982دهلی نو بود اما در آخرین روزها بر اثر تصمیم غلط مسئولین وقت ورزش مبنی بر گذاشتن شرط سنی(بازیکنان می بایست زیر 28سال سن داشته باشند) اوخیلی از ورزشکاران خوب آن زمان حذف شدند و این افتخار از این ورزشکار خوب ومردمی گرفته شد .

اما اردکانیهای میانسال خاطرات خوشی با بازیهای او و تیم طلایی والیبال ده 60 اردکان دارند تیمی که قهرمان بلامنازع استان یزد بود آن تیم به قدری مقتدر بود که اگر تیم یزد یک ست از اردکان می برد آنها،ماهها بخاطر بردن یک ست خوشحالی می کردنند لازم به ذکر است که برای دیدن بازی آن تیم همیشه تالار تختی شرمنده تماشاگران بود
نادر قاضی –محمود قاضی –محمد ناظری-محمد روشنایی-حسن پیری- مرحوم علی پوراحمدی –علی جلیل پور -مرحوم اثنی عشری- احمد سیاحتی اعضای آن تیم بودنند اما با پایان دوران بازیگری این بازیکنان تک ستاره های همچون مهدی طالبیان-محمد سالک و مهدی شاکر طلوع کردنند وحتی در برهه ای از زمان محمد سالک به اردوی تیم ملی دعوت شد ولی آن تیم یکپارچه و منسجم دهه 60دیگر هرگز دیده نشدو ماتنها با خاطرات آن تیم خوش بودیم
تا این که تیم پیشگامان شفق تشکیل شد تیمی که بازیکنان آن غیر بومی هستند اما کادر فنی همه بومی و در راس آن مردمحبوب ورزش اردکان نادر قاضی است تیمی که با بازیهای خوب خود در شرف راه یافتن به لیگ برتر والیبال کشور است افتخاری بزرگ ،که با زحمات بازیکنان و کادر مربیگری این تیم و پشتیبانی مسئولین شهر بخصوص نماینده محترم شهرستان جناب آقای دکتر تابش بدست آمده است.

 

ارسال شده توسط حسن ندایی اردکانی
 

 


سایت اصلی  
    احمدی نژاد امروز مهمان اردکانی ها 1391/11/28
به کزارش روابط عمومی شهرداری اردکان به نقل از گزارش روابط عمومی فرمانداری ،امروز شنبه "دکتر محمود احمدی نزاد"ریاست جمهوری اسلامی ایران در سفر به استان یزد با حضور در شهرستان اردکان دو پروژه مهم صنعتی این شهرستان را بصورت رسمی افتتاح خواهد کرد.

  رییس جمهور ایران اسلامی در ابتدا با حضور در مجموعه صنعتی کارخانجات شیشه اردکان این پروژه را با تولید روزانه 800تن انواع محصولات شیشه بعنوان بزرگترین واحدصنعتی تولید شیشه در خاورمیانه  افتتاح خواهد کرد و سپس از طرح عظیم کارخانه آهن وفولاد ارفع و همچنین کارخانه فرا وری مجتمع صنعتی معدنی سنگ آهن چادر ملو بهره برداری نموده ودر جمع مردم ،مسئولین،خبرنگاران و صنعتگران این شهرستان در محل کارخانه گندله سازی سخنرانی خواهد نمود.

 


سایت اصلی  
    خواهران شرکت کننده در اردوی راهیان نور مهمان شهدا شدند 1391/11/28
این مراسم با حضور نوریان مدیر آموزش و پرورش اردکان ؛ حجت الاسلام داوودی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اردکان و دانش آموزان بسیجی و شرکت کننده در اردوی راهیان نور به همراه والدین آنها در محل سالن اجتماعات دبیرستان سیدالشهدا (ع) برگزار شد.

بیان خاطرات دوران جنگ و خاطرات دوران دانش آموزی شهید مهدی فتوحی و اردوی راهیان نور با شرکت آن شهید از زبان مدیر آموزش و پرورش اردکان زینت بخش این مراسم بود.

 

 

 

 

 

 

 

مطلب و تصاویر از پایگاه خبری - تحلیلی اردکان نما

 


سایت اصلی  
    مدیرکل امور شهری و شورای استانداری یزد: اردکان پیشتاز شهر الکترونیکی استان یزد 1391/11/28
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان مهندس شاکری شمسی مدیر کل امور شهری و شورای استانداری یزد به طور سرزده از شهرداری اردکان بازدید به عمل آورد.

وی در این بازدید که مسئولین شهرداری نیز حضور داشتند از نرم افزارهای جامع اداری مالی و جامع شهر سازی بازدید و از امکانات و کارکرد این نرم افزارها از کارمندان شهرداری سوالاتی کردند.

مدیر کل امور شهری و شورای استانداری یزد ضمن بازدید از دیتا سنتر شهرداری اردکان گفت: با توجه به نزدیک بودن عید باستانی نوروز و امکانت گسترده ای که شهرداری در امور شهر الکترونیکی ایجاد کرده است شهرداری اردکان میتواند در پارک های اصلی شهر و جایگاه های استراحت مسافران نوروزی اینترنت رایگان ارائه دهد تا هموطنان بتوانند هم کارهای ضروری خود را انجام دهند و هم از امکاناتی که پرتال شهرداری اردکان اعم از اطلاعات شهری ، اماکن عمومی ، اماکن تفریحی و گردشگری و غیرو را ارئه داده است استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: با انجام این کار اردکان اولین شهر در استان است که توانسته این امکانات به مردم ارائه دهد. شاکری شمسی با اشاره به زنده بودن و پویایی شهر و رفت و آمد زیادی که در این شهر دیده می شود افزود: نباید مردم برای انجام کارهایشان وقت زیادی صرف کنند و با افتتاح زیرساخت پروژه های شهر الکترونیکی ( دیتا سنتر ) شهرداری اردکان ، مردم به راحتی بتوانند با دسترسی به اینترنت کارهای روزانه خود را از قبیل صدور پروانه ساختمان ، عوارض خودرو و .... انجام دهند. وی اظهار داشت: اگر این طرح به طور صحیح اجرا شود دیگر شاهد ترافیک ، آلودگی هوا و تصادفات در سطح شهر نخواهیم بود.

 

 

 

 

 

 


آتش نشانی اردکان  
    وانت نيسان در آتش سوخت. 1391/11/26
خودروي وانت نيسان ديشب با بارش در آتش سوخت.

وقوع اين آتش سوزي ديشب در ساعت 2 بامداد توسط سامانه 125 اعلام شد كه نيروهاي ايستگاه شماره(1) براي اطفاء اين خودرو به محور يزد-خرانق اعزام شدند و پس از اطفاي آتش به ايستگاه بازگشتند.

 


سایت اصلی  
    نتایج مسابقات کونگ فو انتخابی استان يزد 1391/11/26
به گزارش پايگاه خبري تحليلي اردكان نما به نقل از روابط عمومي تربيت بدني شهرستان اردكان تیم کونگ فو شهرستان اردکان در مسابقات کونگ فو انتخابی استان گرامیداشت دهه مبارک فجر شرکت نمود و با کسب ۷ مدال طلا-۵ نقره و ۲ برنز به مقام اول تیمی استان دست یافت .

مقام اول اوزان مختلف تیم اعزایم اردکان:

سعید هاتفی-میلاد برخورداری-محمد امین طالع زاری-علی قلی زاده-مجتبی شاکر-محمد حاجی حکیمی-محمد حسین زاده

مقام دوم :

غضنفر فاتح-حمید رضا خانی - محمد رستگاری- مهدی نوروزی-محسن فتاحی

مقام سوم:

علی سرافراز- ابوالفضل پورحسینی

 


سایت اصلی  
    احداث غسالخانه جدید در آرامستان اردکان 1391/11/25
به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری اردکان شهردار اردکان از آرامستان اردکان بازدید به عمل آورد. در این بازدید که مهدی محمود زاده مسئول خدمات شهری و اباذر غفوری مسئول واحد فنی و شهرسازی نیز حضور داشتند ، شهردار اردکان گفت: با توجه به فرسودگی سالن غسالخانه فعلی و فرسودگی ساختمان باید غسالخانه جدیدی احداث شود.

وی افزود: قرار شد واحد فنی ،  نقشه و طرحی جهت ساختمان غسالخانه و همچنین سرویس های بهداشتی و سردخانه مناسب در دستور کار خود قرار دهد. شهردار اردکان با اشاره به اینکه سرویس های بهداشتی آرامستان مناسب نمی باشد گفت: سرویس های بهداشتی مناسب در آینده نزدیک احداث خواهد شد. وی خاطر نشان کرد: کمبود سردخانه نیز یکی از مشکلات این آرامستان است که قرار شد در اسرع وقت این مشکل نیز حل شود. مروتی با اشاره به اینکه زمین های اطراف آرامستان نیز برای دفن اموات خریداری شده است از خانواده توکلیان به خاطر واگذاری قطعه زمینی به شهرداری برای خاکسپاری تشکر و قدردانی کرد. شایان ذکر است این آرامستان قدمتی 75 ساله دارد که اولین نفر دفن شده در این آرامستان مرحومه معصومه عابدی همسر محمدعی صیقل در سال 1314 می باشد و ماهیانه 20 نفر در این آرامستان دفن می شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    آغاز عملیات اجرایی مجتمع فرهنگی-تجاری نور 1391/11/25
در مراسمی با حضور نماینده مردم اردکان ، شهردار و ریئس شورای شهر و شهرستان اردکان کلنگ آغاز عملیات اجرایی ساخت مجتمع فرهنگی-تجاری نور وابسته به حسینیه موکب الحسین(ع) اردکان به زمین زده شد.

نماینده مردم اردکان در این مراسم گفت: هیاتهای عزاداری یک نهاد به تمام معنا مردم سالار هستند که سابقه دیرینه ای در کشور داشته و منشا آثار و برکات خیر بوده اند.

"محمدرضا تابش" همچنین  با تاکید بر رعایت اصول فنی و توجه به معماری اسلامی –ایرانی در احداث این بنا ،ابراز امیدواری کرد با همت و پشتکاری که در اعضای هیات موکب الحسین (ع) وجود دارد این مجموعه هر چه زودتر به بهره برداری برسد. وی  از شهردار و اعضای شورای اسلامی اردکان خواست تا اهتمام لازم را برای تسریع در احداث این مکان فرهنگی،مذهبی و تجاری معمول دارند. لازم به ذکر است مجتمع فرهنگی-تجاری نور اردکان در سه طبقه و با اعتبار 900 میلیون تومان ، ظرف مدت دو سال احداث خواهد شد. در این مراسم شهردار،روسای شورای اسلامی شهر و شهرستان اردکان،هیات امنای حسینیه موکب الحسین(ع) و جمعی از مردم اردکان حضور داشتند.

 

 

 

 

 

عکس ها از روابط عمومی شهرداری اردکان

 


سایت اصلی  
    مسابقات والیبال مرحله پلی اف لیگ دسته اول باشگاههای کشور 1391/11/24
از سری مسابقات والیبال مرحله پلی اف لیگ دسته اول باشگاههای کشور بعد از ظهر روز چهارشنبه ۲۵/۱۱/۹۱ تیم پیشگامان شفق اردکان در سالن تختی اردکان میزبان تیم مناطق نفت خیز اهواز خواهد بود .

.

 


سایت اصلی  
    بافت تاریخی اردکان مهیای میهمانان نوروزی می شود 1391/11/24
به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری اردکان محمدعلی مروتی شهردار اردکان از بافت تاریخی اردکان بازدید به عمل آورد.

در این بازدید که رسول مشتاقیان رئیس میراث فرهنگی و رضا شاکر سرپرست سازمان بهسازی و نوسازی نیز حضور داشتند به بررسی و شناسایی مشکلات و معایب بافت تاریخی اردکان بویژه موزه مفاخر( خانه آیت الله خاتمی(ره)) ، خانه افضلی و محله چرخاب پرداخته شد. شهردار اردکان در این بازدید اظهار امیدواری کرد پروژه های در دست اقدام بافت تاریخی تا 15 اسفند به بهره برداری برسد. وی گفت: مرمت موزه مفاخر ( خانه آیت الله خاتمی(ره)) باید در صدر اولویت مرمت قرار گیرد. شایان ذکر است که مرمت بافت تاریخی توسط سازمان بهسازی و نوسازی و میراث فرهنگی انجام میگیرد.

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    پیام شهردار اردکان بمناسبت حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن 1391/11/23
مردم با حضور گسترده در راهپیمایی 22بهمن وحدت وهمدلی خود را به رخ مستکبران کشاندند .

مروتی شهردار اردکان اظهار داشت : کشورهای استعمار گر احساس می کردند با تحریم های اقتصادی و فشارهای سیاسی می توانند مردم ایران را از صحنه دور کنند ، اما امروز این مردم ولایی با حضور خود در راهپییمایی یوم الله 22بهمن تمام نقش های فتنه انگیران را نقش برآب کردند. شهردار اردکان ابراز امیدواری کرد مردم همیشه در صحنه ایران با حضور گسترده در انتخابات خرداد 92 برگ زرینی دیگر از تاریخ انقلاب را ورق زنند. وی حضور مردم اردکان در راهپیمایی 22 بهمن را غیر قابل وصف عنوان کرد و گفت: این حضور نشانه محبت و ارادت مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت است. مروتی خاطرنشان کرد: که ملت ایران امسال نیز همچون سالهای گذشته با حضور باشکوه خود مشت محکمی بر دهان یاوه گویان داخلی و خارجی زدند. شهردار اردکان با بیان اینکه یکی از پیام های مهم این حضور اثبات وحدت و انسجام مردم در دفاع از نظام است گفت: ملت ایران یک بار دیگر با این حضور پرشور با رهبری و ولایت تجدید میثاق کردند.

 


سایت اصلی  
    مسجد بقیه الله میزبان جلسه پرسش و پاسخ مسئولین 1391/11/23
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان جلسه پرسش و پاسخ مسئولین که پنج شنبه مورخ 91/11/19 در محل مسجد بقیه الله برگزار شد مسئولین شهر به سوالات شهروندان در زمینه های متعدد پاسخ دادند.

محمدعلی مروتی شهردار اردکان به سوالات مطرح شده در زمینه عمران شهری ، فضای سبز ، هزینه کرد درآمدهای شهرداری پاسخ داد. مروتی گفت: شهرداری اردکان با توجه به افزایش بودجه سالیانه تمام توان خود را درحوزه مدیریت شهری و عمران شهری به کاربسته تا پروژه های عمرانی به سرعت به بهره برداری برسد. مروتی خاطرنشان کرد: بودجه شهرداری با برنامه ریزی و مصوبات شورای اسلامی شهر اردکان بر مبنای نیازهای محلات در نواحی مختلف اردکان تنظیم شده و با در نظر گرفتن عدالت در هر محله و منطقه پروژه های عمرانی در حال انجام است. وی تصریح کرد: تا پایان سال 92 با اجرای نهضت آسفالت تقریبا تمامی کوچه هایی که 50 درصد ساخت و ساز آن انجام شده است در نوبت آسفالت قرار خواهند گرفت. وی گفت: اخذ خودیاری که بابت آسفالت در اهالی هر کوچه گرفته می شد با مساعدت شهرداری و شورای اسلامی شهر خذف گردیده است و در سال آتی نیز علاوه براجرای پروژه های مهم در حوزه فضای سبز و روشنای معابر ، احداث پارک ها ، بوستان های محلی ، نهضت پیاده روسازی معابر را خواهیم داشت. وی اظهار داشت: بیشترین هزینه های شهرداری درسال جاری صرف تملک و آزادی سازی معابر و احداث خیابان های جدید و تعریض خیابان های قدیمی شده است. شهردار اردکان در این جلسه از احداث پارک بانوان شهرستان اردکان مقابل مجموعه پارک آزادی خبر داد و گفت: این پارک تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید. وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر درجه شهرداری 7 می باشد که با مراجه مکرر به وزارت کشور پیگیر ارتقاء درجه شهرداری هستیم. وی گفت: سامانه 137 شهرداری اردکان پاسخگویی مشکلات و سوالات شهروندان به صورت آنلاین می باشد. وی تصریح کرد: این سامانه در راستای ایجاد زیرساخت های شهر الکترونیکی و همچنین تکریم ارباب رجوع به بهره برداری رسیده است. شایان ذکر است در این جلسه فرماندار ، رئیس آموزش و پرورش ، رئیس اداره ورزش و جوانان ، رئیس اداره برق ، رئیس اداره آب و دیگر مسئولین به سوالات مردم پاسخ دادند.

 

 

 

 

 

جهت مشاهده ادامه تصاویر اینجا کلیک کنید.

 


آتش نشانی اردکان  
    كارگاه مواد بازيافتي طعمه حريق شد. 1391/11/19
وقوع این آتش‌سوزی امروز صبح توسط سامانه 125 گزارش شد كه ايستگاه شماره (1) به محل اعزام شد.

اين آتش سوزي در ساعت 10:05 صبح گزارش شد كه نيروهاي ايستگاه شماره (1) به محل اعزام شدند و كارگاه موادبازيافتي كه با آتش و دود فراواني همراه بود را خاموش كردند.

 


سایت اصلی  
    برگزاری جلسه ستاد تسهیلات نوروزی در دفتر شهردار 1391/11/18
به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری اردکان صبح امروز جلسه ستاد تسهیلات نوروزی با حضور محمدعلی مروتی شهردار اردکان ، محسن طالعی بخشدار مرکزی ، رسول مشتاقیان رئیس میراث ، جواد کمال آبادی سرپرست هلال احمر و هادی محمودی مسئول روابط عمومی شهرداری اردکان در دفتر شهردار اردکان برگزار شد.

هادی محمودی اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد برای شناسایی عیوبی که در بافت قدیم وجود دارد بازدید مشترکی توسط شهرداری و میراث فرهنگی انجام گیرد. وی گفت: همچنین جلسه ای دیگر در فرمانداری جهت هماهنگی و تعیین تکلیف به ادارات و ارگانهای شهرستان انجام شود. وی افزود: تکلیف ستاد اسکان مناسب برای مسافران نوروزی در جلسه ای که در فرمانداری برگزار می شود مشخص خواهدشد. هادی محمودی خاطرنشان کرد: قرارشد شهرداری و هلال احمر تفاهم نامه ای در راستای خدمات بهتر به مسافران نوروزی به امضاء برسانند.

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    اصلاح هندسی تقاطع آیت الله طالقانی به خیابان آیت الله داماد 1391/11/17
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان اصلاح هندسی تقاطع خیابان آیت الله طالقانی به خیابان آیت الله داماد آغاز شد.

مهندس تقوی معاون شهردار اظهار کرد: وجود جزیره های ترافیکی این تقاطع باعث کم عرض شدن ورودی خیابان آیت الله داماد شده بود که با اصلاح آن این معضل ترافیکی به زودی حل خواهد شد. وی گفت: اصلاح هندسی این جزیره ها تسهیل در عبور و مرور همشهریان را به ارمغان آورد.

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    چهل و دومین حلقه معرفت به مناسبت دهه فجر 1391/11/17
چهل و دومین حلقه معرفت با موضوع: چرا شیطان بزرگ؟ به مناسبت دهه مبارک فجر با کارشناسی جناب آقای علی سپهری چهارشنبه 91/11/18 در مسجد امیرالمومنین برگزار می شود.

 


سایت اصلی  
    رتبه اول رشته طنز جشنواره مطبوعات به محمود فتاحی (قنبر) رسید 1391/11/16
به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری اردکان محمود فتاحی (قنبر) در نخستین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های استان یزد رتبه اول را در رشته طنز به دست آورد.

محمود فتاحی یکی از فعالان عرصه مطبوعات است که در ماهنامه های سیمای اردکان ، آئینه ، مروت و مطبوعات استان مشغول به فعالیت می باشد. وی معضلات و مشکلات را با زبان شیرین طنز به رشته تحریر در می آورد و در بسیاری از موارد توانسته است با بازگو کردن مسائل شهر راهگشای مسئولین و مردم شهر باشد.

 

 


سایت اصلی  
    شماره 36 نشریه داخلی شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان 1391/11/16
در این شماره می خوانیم : شهریار بتون نماد سرمایه گذاری پایدار شهرداری اردکان ، افتتاح ساختمان پزشکی قانونی اردکان ، پروژه عظیم شهر الکترونیکی اردکان در خط پایان و .....

نماد اردکان هر ماهه با مدیر مسئولیتی محمدعلی مروتی شهردار اردکان و دبیر انتشاری سعید برخورداری و با همکاری روابط عمومی شهرداری اردکان به چاپ می رسد.

 

 


 

« 1 2 3 » صفحه: