سایت اصلی  
    بنیاد مسکن برای احداث واحدهای مسکونی کارگری ایفای نقش کند 1392/01/31
نماینده مردم اردکان بر احداث و ساماندهی وضعیت مسکن کارگران واحدهای صنعتی و سکونت گاه افاغنه این شهرستان که از جنبه های مختلف اجتماعی حائز اهمیت است تاکید کرد.

"محمدرضا تابش" در مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث مجتمع 93 واحدی ریحانه النبی بنیاد مسکن گفت: بنیاد مسکن با تدبیر حضرت امام (ره) در ایام آغازین پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت و هدف آن با توجه به مشی مردم مدارانه امام و آموزه های دینی، تامین مسکن برای اقشار ضعیف جامعه بود که الحمدا.. اقدامات خوبی انجام گرفته است اما هنوز تا رسیدن به مقصد نهایی باید کارهای اساسی تری صورت پذیرد.

نماینده مردم اردکان با بیان اینکه  تامین مسکن برای آحاد مردم جزو حقوق اساسی آنهاست که در قانون اساسی نیز به آن تاکید شده است اظهار داشت: تامین مسکن مناسب برای هر ایرانی باید مورد توجه جدی قرار گیرد و دولت و مجلس نیز با تقویت اعتبارات نهادهایی نظیر  بنیاد مسکن ، برای عمل به وظایف قانونی و فراهم کردن بستر قانونی برای ارائه خدمات ارزنده تر در سطح روستاها و شهرها گام موثری برمی دارند

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به رشد اقتصادی اردکان و گردش مالی بالا در سطح شهرستان عنوان نمود: تامین مسکن برای همه طبقات جامعه در اردکان باید جزو برنامه ریزیهای اولیه مسئولان خصوصا متولیان این بخش قرار گیرد.

نماینده مردم اردکان تصریح کرد: مهاجرپذیر بودن شهرستان و لزوم احداث مسکن برای کارگران واحدهای صنعتی که از جنبه های مختلف حائز اهمیت است و وضعیت سکونت گاه افاغنه، باید بصورت یک برنامه مشخص در دستور کار مسئولان و دستگاههای اجرایی شهرستان قرار گیرد .

"محمدرضا تابش" تاکید کرد: بنیاد مسکن می تواند در احداث واحدهای مسکونی کارگری نقش محوری ایفا نماید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان نیز در این مراسم با بیان اینکه این پروژه با 93 واحد به مساحت هر واحد 160 متر مربع و زیربنای 110 مترمربع، بصورت ویلایی و امکان اضافه نمودن طبق دوم آماده احداث خواهد شد گفت: 40 میلیارد ریال اعتبار این پروژه است که پیش بینی شده ظرف مدت 20 ماه به بهره برداری برسد.

علیرضا قربانیان اضافه نمود: این واحدها برای افراد فاقد مسکن و کسانیکه تاکنون تسهیلاتی دریافت نکرده اند در نظر گرفته شده است.

 

 

 


سایت اصلی  
    اهداء خون ، اهداء زندگی 1392/01/31
صبح روز پنج شنبه مورخ 92/01/29 و روز بزرگداشت ارتش برخی از کارمندان شهرداری با اهداء خون خود در سازمان انتقال خون به نیازمندان دست یاری و همدلی دادند.

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    « ذهنها را باید شست » 1392/01/31
12 اردیبهشت ماه مسایقه بزرگ « ذهنها را باید شست » با همکاری شهرداری اردکان در مسجد امیر المومنین (ع) برگزار خواهد شد. اطلاعات بیشتر ...

 

 


سایت اصلی  
    اجرای دقیق قوانین و آیین نامه های انتخابات شوراها ی اسلامی وظیفه اصلی هیات های اجرایی شهر و روستاست 1392/01/31
صبح پنج شنبه جانشین ستاد انتخابات استان یزد با حضور در جمع اعضای هیات های اجرایی انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان اردکان به اجرای دقیق قوانین و آیین نامه های انتخابات شوراهای اسلامی توسط این هیاتها تاکید نمود.

 "تقوایی"در این جلسه که بعنوان نخستین جلسه آموزشی هیات های اجرایی شوراهای اسلامی شهر و روستاهای اردکان  در فرمانداری اردکان تشکیل شد با تشریح بخشی از وظایف هیات های اجرایی ،مهمترین وظیفه این هیاتها را حرکت در مسیر قانون انتخابات و تصمیم گیری بر مبنای قانون عنوان نمود و افزود:استفاده ار مطالب بیان شده در این دوره های آموزشی واجرای دقیق این آموزه ها درایام انتخابات ،برگزاری انتخابات را با کمترین مشکل و تنش بدنبال خواهد داشت.

     وی با اشاره به نقش مهم هایت های اجرایی شوراهای اسلامی در فرایند بررسی صلاحیت کاندیداها گفت :تمامی دستگاه های اجرایی وظیفه دارند در این خصوص هرگونه همکاری را با هیاتهای اجرایی داشته باشند.

     در ابتدای این جلسه "کمال حلوایی"معاون فرماندار اردکان با گرامیداشت سالی که از سوی مقام معظم رهبری بعنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی ،نامگذاری شد ،انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری را نماد اساسی حماسه آفرینی در عرصه سیاسی عنوان نمود و گفت:تک تک اعضای جامعه برای تحقق این حماسه به شایسته ترین نحو ممکن مسئولیم و باید وظیفه خود را بر اساس قوانین درست انجام دهیم.

     گفتنی است 41نفر از اعضای هیات های اجرایی  انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این دوره شرکت نمودند.آموزش های لازم در این دوره از سوی "برهانی"مربی آموزشی دوره درقالب پاور پوینت ارائه گردید.

 


سایت اصلی  
    اولین صبحگاه دانش آموزانی در کنار مقبره شهدای گمنام + تصاویر 1392/01/29
این مراسم با حضور مسئولین آموزش و پرورش اردکان ،کادر آموزشگاه و دانش آموزان به همراه حضور مهندس کمالی فرماندار اردکان و مسئولین بسیج دانش آموزی در کنار تربت شهدای گمنام که به تازگی در اردکان تشییع شدند برگزار شد. قرائت زیارت عاشورا و نوحه سرایی و نثار گل به تربت شهدا جزء برنامه های این مراسم بود.

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    خون کارمندان شهرداری اردکان هم در شیشه رفت... 1392/01/29
صبح امروز پنج شنبه مورخ 92/01/29 از کلیه پرسنل شهرداری اردکان نمونه گیری ( خون و ادرار ) جهت انجام آزمایشات ادواری به عمل آمد.

مهدی محمودزاده کارشناس بهداشت و مسئول خدمات شهری شهرداری اردکان اعلام کرد: در ادامه روند تشکیل پرونده سلامت شاغلین شهرداری و انجام معاینات ادواری پرسنل اداره ضمن هماهنگی با شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان و آزمایشگاه طرف قرارداد ساعت 7 صبح به مدت 3 ساعت در محل سالن اجتماعات شهرداری اقدام به گرفتن نمونه از کادر اداری نمودند. ایشان در ادامه افزود: انجام آزمایشات به صورت ادواری و بدو استخدام طبق قانون از ملزومات بوده و جهت تشخیص بیماری یا نارسائی نیروی کار باید به طور مستمر مدیران سازمانها و دستگاههای دولتی قرار گیرد. محمودزاده در پایان از پیگیری ها و تلاش های آقای محمدعلی شاکر کارشناس بهداشت و ایمنی شهرداری تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    حضور قهرمان کشتی جهان در اردکان 1392/01/28
هیئت کشتی اردکان بادعوت از عباس حاج کناری کشتی گیر باسابقه وپر افتخارجهان ویکی از مربیان مطرح کشور جهت مربیگری کشتی این شهرستان در نظر دارد سطح کمی وکیفی کشتی اردکان را ارتقاءدهد.

ه دنبال مذاکرات رئیس اداره ورزش وجوانان وهیئت کشتی شهرستان اردکان با عباس حاج کناری مقرر شد از روز سه شنبه مورخ 1392/1/27  این قهرمان جهان فعالیتهای خود رادر اردکان شروع کند.

 


سایت اصلی  
    حضور فعال روابط عمومی شهرداری اردکان در نخستین نمایشگاه روابط عمومی ها در مشهد 1392/01/28
نخستین نمایشگاه، همایش، جشنواره و کارگاه آموزشی روابط عمومی در مدیریت شهری شهرداری‌های سراسر کشور افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در این نمایشگاه که از طرف انجمن متخصصان روابط عمومی ایران، با همکاری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و به میزبانی شهرداری مشهد برگزار شده است، روابط عمومی 60 شهرداری حضور دارند. این نمایشگاه با حضور روابط‌عمومی شهرداری‌های کلانشهرهای تبریز، قم، اهواز، رشت، اراک، همدان، زاهدان، ارومیه و شهرهایی همچون خرم‌آباد، بیرجند، شهرکرد، بجنورد، زنجان، گرگان، یزد، بوشهر، بندرعباس، سنندج، آبادان، سبزوار، نیشابور، شاهرود، مرند، بابل، آمل، بیجار، گچساران، ماهشهر، لاهیجان ، تربت‌حیدریه، شهررضا و ده‌ها شهر دیگر درحال برگزاری است. شایان ذکر است نخستین نمایشگاه، همایش، جشنواره و کارگاه آموزشی روابط عمومی در مدیریت شهری شهرداری‌های سراسر کشور تا 30 فروردین از ساعت 17 الی 22 برای بازدید عموم در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برپاست.

 


سایت اصلی  
    پرسنل شهرداری اردکان شناسنامه سلامت دریافت کردند 1392/01/28
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان اولین دوره معاینات پزشکی کارمندان و کارکنان شهرداری در سالن اجتماعات شهرداری اردکان برگزار شد.

محمدعلی شاکر مشاور بهداشت و ایمنی در شهرداری گفت: در شهرداری اردکان به واسطه خدماتی که برای کارکنان و پرسنل آن تعریف شده است موضوع طب کار و بهداشت شغلی از اهمیت بالای برخوردار است. به همین منظور انجام معاینات سلامت پزشکی پرسنل شهرداری در اولویت قرار گرفته است. وی اظهار داشت: هدف از معاینات شغلی کارکنان تعیین استعداد و توانایی های جسمی و ذهنی افراد و تشخیص بیماری ها و درمان آنها قبل از ابتلا به ناتوانی است. وی خاطرنشان کرد: تشکیل شناسنامه سلامت انجام معاینات و پیگیری های لازم جهت کنترل فشار خون ، افزایش قند خون ، چاقی و بینایی و غیره از جمله برنامه های این دوره بوده است.

 


سایت اصلی  
    5 پرستوی مهاجر بر روی دستان مردم اردکان تشییع شدند 1392/01/26
همزمان با شهادت بانوی بزرگ اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س)، پنج شهید گمنام در شهرستان اردکان با حضور پرشور مردم تشییع و خاکسپاری شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان پیکر مطهر پنج شهید گمنام دوران دفاع مقدس که صبح شنبه از فرودگاه شهید صدوقی یزد به اردکان منتقل شدند ، پس از استقبال گسترده مردم از میدان شفق تا مصلی امام خمینی (ره)  مراسم وداع با شهداء در معراج شهداء واقع در همان مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد.

سپس عصر دیروز یکشنبه مورخ 25/01/1392 همزمان با شهادت بی بی دوعالم حضرت زهرا (س) با حضور گسترده مردم تشییع و در پارک بزرگ شهر اردکان ، این شهدا را تا آرامگاه ابدی بدرقه کردند.

حجت‌الاسلام سید محمد حسینی، امام جمعه اردکان و محمدمهدی فرهنگ‌دوست، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد نیز از سخنرانان این مراسم باشکوه بودند.

ضمنا بعد از نماز مغرب و عشاء مراسم یادبودی بر سر تربت پاک و مطهر این شهدای گمنام با حضور پر شور مردم برگزار شد.

 


سایت اصلی  
    اعضای اصلی هیات اجرایی انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر اردکان مشخص شدند 1392/01/26
در جلسه ای که به دعوت فرماندار برای انتخاب اعضای اصلی هیات اجرایی انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر اردکان برگزار شد افرادی از بین 30 نفر دعوت شده انتخاب شدند.

 ۸ نفراعضای اصلی هیات اجرایی انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر اردکان عبارتند از:

۱-آقای علی سپهری

۲-آقای رضا حاجی احمدی(آزاده)

۳-آقای جوادکمالی(سپاه)

۴-آقای سید محمد حسینی پور(روحانی)

۵-آقای حسین صحرایی

۶-آقای عباس امیری

۷-آقای حسین کمالی

۸-آقای احمد علی وکیلی(آموزشکده)

 


سایت اصلی  
    شهید گمنام سلام .... 1392/01/24
در ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) مراسم استقبال ، وداع و تشییع و تدفین پیکر مطهر 5 شهید گمنام در اردکان برگزار می شود.

 

 


سایت اصلی  
    حجت الاسلام ابوترابی فرد: یحیی زاده نماینده ای در طراز جمهوری اسلامی ایران بود / گزارش تصویری 1392/01/24
مراسم ترحیم حجت الاسلام والمسلمین سیدجلال یحیی زاده نماینده فقید شهرستانهای میبد و تفت به دعوت نماینده مردم اردکان و مسئولین این شهرستان در مسجد کوشکنو اردکان برگزار شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی با بیان اینکه استان یزد در عرصه های مختلف کشور پیشرو بوده است و امسال نیز مطابق شعار سال ، حماسه سیاسی بزرگی را خلق خواهند نمود گفت: انسان باید در همه زوایای زندگیش آراسته به عمل صالح باشد

حجت الاسلام ابوترابی فرد با نام بردن از " قول سدید" از جمله اعمالی که قرآن کریم از میان اعمال صالح به آن تاکید وافر داشته است تصریح کرد: قول سدید قول محکم بر مبنای برهانی پایدار و ماندگار است که ریشه در علم و ایمان و معرفت و استدلال دارد و همانند فولادی که در برابر امواج خروشان ایستادگی می کند،بایک نقد فرونمی ریزد و از پا در نمی آید.

وی تاکید کرد: تصمیماتی که در نظام اسلامی اتخاذ می شود باید برگرفته از عملی صالح و منطقی کارشناسی باشد که از این طریق می توان به قله های پیشرفت دست یافت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با نام بردن از علمای این دیار همچون آیت ا.. خاتمی،صدوقی و اعرافی عنوان داشت: ایشان به معنای واقعی گفتمانشان " قول سدید " بود و به همین دلیل در قلب مردم جای گرفتند و دلها را در مسیر مجاهدت در راه خدا به حرکت درآورد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با برشمردن خصوصیات حسنه مرحوم حجت الاسلام یحیی زاده گفت: بنده شاهد بودم که نماینده فقید میبد و تفت دغدغه این را داشت که نکند سخنی گفته باشد و از قول سدید فاصله داشته است و همیشه در این مسیر قدم برمی داشت و به معنای واقعی کلمه، همچنان که آقای تابش نماینده مردم اردکان گفتند یک نماینده در طراز جمهوری اسلامی ایران بود.

حجت الاسلام ابوترابی فرد در پایان همه را به قدم نهادن در مسیر حق توصیه نمود و ار تصمیم گیری و سخن گفتن بدون پشتوانه علم و اخلاق و معرفت برحذر داشت.

در این مراسم که به دعوت نماینده مردم اردکان و جمعی از مسئولان شهرستان اردکان برگزار شد جمعی از معاونین استاندار و مدیران کل استان،ائمه جمعه و روحانیون استان یزد،خانواده مرحوم یحیی زاده ،آیت ا.. اعرافی امام جمعه میبد،فرماندار و روسای ادارات شهرستان میبد به همراه مسئولان شهرستان و اقشار مختلف مردم شهرهای اردکان و میبد حضور داشتند.

مداحی،مرثیه سرایی و قرائت پیام حجت الاسلام والمسلمین خاتمی رئیس جمهور سابق کشورمان و تابش نماینده مردم اردکان از دیگر برنامه های این مراسم یادبود عنوان شد.

همچنین حجت الاسلام ابوترابی فرد با حضور در مقبره آیت ا.. خاتمی (ره) با نثار فاتحه به مقام شامخ آن عالم عامل ادای احترام کرد و در ادامه بر سر قبور شهدا و آیت ا.. بهجتی امام جمعه فقید اردکان حاضر و برای آن علو درجات مسئلت نمود.

 

 

 

 

 

جهت مشاهده ادامه تصاویر اینجا کلیک کنید

 


سایت اصلی  
    امام جمعه اردکان:پیکر پنج شهید گمنام روی دوش سوگواران فاطمه(س) در اردکان تشیع می شود 1392/01/24
حجت الاسلام ˈ سید محمد حسینیˈ در خطبه های امروز نماز جمعه اردکان افزود: حضور مقدس شهدای گمنام مایه برکات و عنایات الهی است.

وی از عموم مردم، هیات های عزاداری و دسته جات سوگواری حضرت زهرا(س)خواست تا بنحو شایسته برای برگزاری مجالس این شهدا تلاش کنند.

حسینی با تأکید بر برگزاری مجلس سوگواری باشکوه در روز شهادت حضرت فاطمه(ص) اضافه کرد: مراسمات روز شهادت حضرت فاطمه را عاشورایی برگزار کنید.

امام جمعه اردکان در ادامه ضایعه درگذشت نماینده مردم ولایی شهرستان میبد و تفت را به محضر حضرت ولی عصر(عج) ، ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای ، جامعه روحانیت و اهل بیت مصیبت دیده و والامقامش تسلیت عرض کرد .

حسینی همچنین با اشاره به زلزله اخیر بوشهر از مردم خواست برای همدردی با زلزله زدگان با کمک های مالی خود به یاری نیازمندان بشتابند.

وی در ادامه به سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: وظیفه اصلی این بنیاد ساخت مسکن برای فقرا و مستضعفان است و به همین خاطر تمرکز اصلی اش را در روستاها به کار گرفته که تا به امروز نیز اقدامات شایسته ای را انجام داده است.

امام جمعه اردکان در بخشی از صحبت هایش با بیان اینکه حماسه سیاسی در انتخابات نمود پیدا می کند، اضافه کرد: افرادی کاندید شوند که بتوانند از نقاط قوت دولت های قبل و رهنمودهای مقام معظم رهبری بهره برده و به دنبال خواسته های مردم و کوتاه کردن دست دشمنان به کشورمان باشند.

 


سایت اصلی  
    مراسم یادبود حجت الاسلام یحیی زاده در اردکان با سخنرانی حجت الاسلام ابوترابی فرد 1392/01/22
مراسم ترحیم و یادبود نماینده ساعی و مردمی میبد و تفت ، پنج شنبه مورخ 92/1/22 عصر ساعت 5 در محل مسجد کوشکنو اردکان برگزار می گردد.

این مراسم از طرف نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی،امام جمعه،فرماندار،شهردار و شورای اسلامی شهر اردکان با حضور مسئولان کشوری،استانی و شهرستانی و مردم اردکان برگزار می گردد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در این مراسم به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

 


سایت اصلی  
    تحلیل پیام نوروزی مقام معظم رهبری 1392/01/21
رهبر معظم انقلاب اسلامی با نامگذاری سال 92 به عنوان سال« حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی »، چشم‌انداز سال جدید را امیدوارانه و همراه با حضور جهادی ملت ایران در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی توصیف کردند.

ایشان در بخشی از پیام نوروزی خود تاکید کردند: لازم است که هم در زمینه‌ی اقتصاد، هم در زمینه‌ی سیاست، حضور مردم حضور جهادی باشد.
در عرصه‌ی اقتصاد، به تولید ملی باید توجه شود؛ همچنان که در شعار سال گذشته بود. البته کارهائی هم انجام گرفت؛ منتها ترویج تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی، یک مسئله‌ی بلند‌مدت است؛ در یک سال به سرانجام نمی رسد. خوشبختانه در نیمه‌ی دوم سال 91 سیاست های تولید ملی تصویب شد و ابلاغ شد ــ یعنی در واقع این کار ریل‌گذاری شد ــ که بر اساس آن، مجلس و دولت می توانند برنامه‌ریزی کنند و حرکت خوبی را آغاز کنند و ان‌شاءالله با همت بلند و با پشتکار پیش بروند.

در سخنان رهبر معظم انقلاب، این نکته اساسی که مورد تاکید اقتصاد دانان است وجود دارد که موضوع تولید ملی، یک امر بلندمدت است و سیاست های حمایتی، و فضای کسب وکار لازم برای آن، برای چند سال باید ادامه یابد.
به عبارت دیگر، وقتی قانون حمایت از تولید ملی داریم، این قانون قرار نیست فقط برای چند سال که در تحریم هستیم یا مشکل ارزی داریم ادامه یابد، و بعد از این که درآمد ارزی حاصل از نفت افزایش یافت و محدودیت ها و افزایش هزینه های تولید حاصل از تحریم، برطرف شد، دوباره به مسیر رشد واردات و رهاسازی تولید ملی برگردیم.
بلکه باید توجه داشته باشیم که سیاست های حمایت از تولید و سیاست های مکمل برای حمایت از تولید و اشتغال ملی، باید چند سال پشت سرهم ادامه یابد تا این اطمینان و اعتماد را به سرمایه گذار و تولید کننده بدهد که می تواند سرمایه گذاری کند و سازو کار تولید را فراهم کند تا کالای ایرانی به بازار عرضه شود و با واردات کالای چینی و خارجی رقابت کند و مورد حمایت مصرف کننده ایرانی و صادر کننده ایرانی باشد تا سرانجام زمینه شکوفایی تولید داخلی را مانند کشورهای صنعتی، فراهم آورد.
نکته مهم دیگری که در این زمینه در پیام مقام معظم رهبری وجود دارد، موضوع جهاد سیاسی و حضور در انتخابات برای تشکیل دولت جدید است تا برنامه اجرایی کشور برای چهارساله یا هشت ساله آینده شکل بگیرد و با فشارها و تحریم های دشمنان مقابله شود.
ایشان تاکید کردند که در زمینه‌ی امور سیاسی، کار بزرگ سال 92، انتخابات ریاست جمهوری است؛ که در واقع مقدرات اجرائی و سیاسی، و به یک معنا مقدرات عمومی کشور را برای چهار سال آینده برنامه‌ریزی می کند.
این نکته نشان می دهد که دولت آینده، باید مسیر حمایت از تولید ملی و تقویت بنیان های تولید و اشتغال ملی را تقویت کند و حرکتی که امسال آغاز شده و قانون تولید ملی شکل گرفته است باید حداقل در چهارسال آینده ادامه یابد تا سرمایه گذاری، تولید، اشتغال، بهبود کیفیت کالای ایرانی، رشد تقاضا و تمایل مصرف کننده ایرانی و بازار صادراتی، را شاهد باشیم و در شرایط بالا رفتن نرخ ارز و کاهش واردات، تولید ایرانی بتواند آینده ای درخشان و مطمئن برای خود پیش رو داشته باشد.
براین اساس، دولت آینده، با هر نگاه سیاسی، چه اصول گرا چه غیر اصولگرا، باید رویکرد حمایت از تولید ملی داشته باشد، زیرا در شرایط تداوم تحریم ها و فشار دشمن، تداوم تورم و رشد نرخ ارز و کاهش درآمد نفت، و اثرات ضعف مدیریت اقتصاد کشور در 8 سال گذشته، باید مجموعه ای از سیاست های مکمل تولید ملی و ابزارهای اثرگذار را شاهد باشیم که حداقل در یک دوره 4 ساله دولت آینده، ادامه یابد و با ثبات و مستمر باشد تا علامت درست و منطقی به عوامل تولید از کارگر و سرمایه گذار و مواد اولیه و... بدهد تا سمت و جهت شکوفایی اقتصاد را پیگیری کنند.
برای چنین منظوری، دولت آینده باید با اعتقاد به تولید گرایی و تامین نیازها از داخل، و کاهش واردات و تامین مخارج کشور با درآمد ارزی موجود، باید پایدار و استوار باشد و بخش های اقتصادی ومردم نیز با روحیه جهادی و حماسه ساز در عرصه سیاست و اقتصاد، ایستادگی کنند تا کار رونق تولید و اشتغال پیش برود و با تکیه بر توان داخلی نیازها را تامین کنیم.
چنین روند و روحیه حماسی، قطعاً به ثبات سیاست های مکمل و اثرگذار نیاز دارد. یکی از مهم ترین این سیاست ها، قیمت گذاری درست است. زیرا اگر قیمت گذاری منطقی باشد، هر چند در ابتدا گرانی موجب فشار بر مصرف و تولید می شود اما به تدریج تولید کننده به خاطر سود موجود در بازار، سرمایه گذاری و تولید را افزایش می دهد، کار بیشتری ایجاد خواهد شد و درآمد و حقوق و دستمزد، موجب رشد تقاضا و اشتغال می شود و مصرف را بالا می برد و در نهایت، بازار با افزایش عرضه کالا، به تعادل نسبی نزدیک می شود و کشور براساس نیازها و تلاش و کار وسرمایه خود، مشکلات را کاهش می دهد.
اما اگر قرار باشد که قیمت ها کنترل شوند و مانند 8 سال گذشته، نرخ ارز و کالا غیر واقعی و پایین باشد و واردات روبه افزایش باشد نتیجه ای جز وابستگی بیشتر و کاهش تولید و اشتغال نخواهد داشت.
لذا حال که در دوسال گذشته، شاهد افزایش قیمت ها و تورم بوده ایم باید این شرایط را به فرصت رشد تولید وسرمایه گذاری تبدیل کنیم و همان طور که مقام رهبری اشاره کرده اند، مردم ایران از این فرصت تحریم ها و فشار دشمن بهره برده اند و آن را به فرصت و ورزیدگی تبدیل کردند.
چنین روحیه ای که در تفکر رهبران کشور و مردم ایران قرار دارد باید ادامه یابد، و دولت جدید شرایط آن را فراهم کند.
مطمئناً ملت ایران همان طور که در جنگ، در طول تاریخ، و در دوره سازندگی خود را نشان داده، در دوره تحریم، نیز آزمونی دیگر را با سربلندی پشت سر خواهد گذاشت و از این فرصت تاریخی برای ورزیده شدن وقوی شدن خود و اقتصاد استفاده خواهد کرد.
مقام معظم رهبری با اشاره به حرکت رو به جلوی ملت ایران در سال گذشته به ویژه در مواجهه اقتصادی و سیاسی با جهان استکبار، چشم‌انداز سال 92 را امیدوارانه و همراه با پیشرفت و تحرک و ورزیدگی و حضور جهادی ملت ایران در عرصه های سیاسی و اقتصادی دانستند و تاکید کردند: با این نگاه، سال 92 را  سال حماسه ی سیاسی و حماسه ی اقتصادی نامگذاری می کنیم. در عرصه‌ی اقتصاد، گفتند و تصریح کردند که میخواهند ملت ایران را به‌وسیله‌ی تحریم فلج کنند؛ اما نتوانستند ملت ایران را فلج کنند و ما در میدانهای مختلف، به توفیق الهی و به فضل پروردگار، به پیشرفتهای زیادی دست پیدا کردیم.
در زمینه‌ی اقتصاد البته بر مردم فشار وارد آمد، مشکلاتی ایجاد شد؛ بخصوص که اشکالاتی هم در داخل وجود داشت؛ برخی از کوتاهی‌ها و سهل‌انگاری‌ها انجام گرفت که به نقشه‌های دشمن کمک کرد؛ لیکن در مجموع، حرکت مجموعه‌ی نظام و مجموعه‌ی مردم، یک حرکت رو به جلو بوده است و ان‌شاءالله آثار و نتائج این ورزیدگی را در آینده خواهیم دید.
براساس سخنان مقام رهبری، آن چه باید در دولت آینده بیش از هر چیز مورد توجه باشد این نکته است که اشکالات و ضعف مدیریت ادامه نیابد و سهل انگاری و کوتاهی از دولت و مسوولان را شاهد نباشیم. زیرا هر گونه ضعف مدیریت، مسیر رشد تولید را کند خواهد کرد.
لذا باید دولتی و مدیرانی انتخاب شوند که به بهانه تحریم، کوتاهی خود را توجیه نکنند و اعتقاد داشته باشند که می توان با مدیریت و تلاش مردم و روحیه جهادی همان طور که مقام رهبری تاکید کردند، از دوره تحریم عبور کنیم و تولید ملی را تقویت کنیم.
مقام معظم رهبری با توجه به یاس دشمنان تاکید کردند: در عرصه‌ی سیاست، از یک جهت همت آنها این بود که ملت ایران را منزوی کنند، از جهت دیگر ملت ایران را دچار دودلی و تردید کنند؛ همت آنها را کوتاه و ضعیف کنند. درست عکس این عمل شد؛ در واقع عکس این اتفاق افتاد. در زمینه‌ی انزوای ملت ایران، نه فقط نتوانستند سیاست های بین‌المللی و منطقی ما را محدود کنند، بلکه حتّی نمونه‌هائی از قبیل اجلاس جنبش غیر متعهدها با حضور تعداد کثیری از سران و مسئولان کشورهای جهان در تهران تشکیل شد و عکس آنچه را که دشمنان ما میخواستند، رقم زد و نشان داد که جمهوری اسلامی نه فقط منزوی نیست، بلکه در دنیا با چشم تکریم و احترام به جمهوری اسلامی و به ایران اسلامی و به ملت عزیز ما نگریسته می شود.
سال 92 برابر چشم‌انداز امیدوارانه‌ای که به لطف پروردگار و همت مردم مسلمان برای ما ترسیم شده است، سال پیشرفت و تحرک و ورزیدگی ملت ایران خواهد بود؛ نه به این معنا که دشمنیِ دشمنان کاسته خواهد شد، بلکه به این معنا که آمادگی ملت ایران بیشتر و حضور او مؤثرتر و سازندگی آینده‌ی این ملت به دست خودشان و با همتِ با کفایت خودشان ان‌شاءالله بهتر و امیدبخش‌تر خواهد شد.
براساس این سخنان رهبر معظم انقلاب، باید توجه داشته باشیم که دو سال است که مسیر تحریم ها با وجود افزایش فشار دشمنان به پیش برده ایم و هر روز راهکار بهتری برای عبور از مشکلات و دورزدن تحریم ها و تقویت اقتصاد داخلی و رشد صادرات و پیشرفت ها شاهد بوده ایم.
لذا چهار سال آینده می تواند فرصت شکوفایی اقتصاد ایران، تقویت استقلال سیاسی سه دهه گذشته، و رشد تولید و اشتغال ملی باشد و اگرروحیه جهادی اقتصادی و سیاسی کشور در سال جاری ادامه یابد، تشکیل دولت و شرایطی را شاهد خواهیم بود که با وحدت مردم، به بهبود فضای کسب و کار و زندگی کمک خواهد کرد و در فضای سیاسی نیز پاسخی دندان شکن به دشمنان خواهد داد.
براین اساس، سال 1392 سال مهمی در تاریخ ایران خواهد بود زیرا در سخت ترین شرایطی که دشمن تصور کرده است، ملت ایران ورزیده تر و چابک تر و آماده تر از همیشه با روحیه جهادی، سیاست و اقتصاد را تقویت خواهد کرد و دولتی متناسب با نیاز کشور را بر سرکار خواهد آورد تا زمینه تقویت تولید ملی را فراهم آورد...

 


سایت اصلی  
    پیام تسلیت شهردار اردکان به مناسبت درگذشت حجه الاسلام یحیی زاده 1392/01/21
«« کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام »» از شنیدن خبر فوت حجه الاسلام سید جلال یحیی زاده نماینده محترم مردم تفت و میبد بسیار متاثر شدم.

این واقعه دردناک و ضایعه بزرگ به همه هم استانی ها به خصوص مردم شهرستانهای تفت و میبد و خانواده محترمشان تسلیت عرض می کنم و خداوند متعال روح پاکش را با سرورش حضرت زهرا (س) محشور و قرین رحمتش فرماید و به بازماندگان صبر جزیل عنایت نماید.

 

محمدعلی مروتی                       

1392/01/21                         

                                        

 


سایت اصلی  
    تیربرق های مزاحم بلای جان مردم!!! 1392/01/21
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان وجود تیربرق های مزاحم در وسط بعضی از معابر و کوچه ها باعث تلفات جانی و مالی زیادی برای همشهریان شده است که باید در اسرع وقت برای این معضل چاره ای اندیشید.

یکی از کوچه هایی که تیربرق های آن باعث مزاحمت در رفت و آمد مردم گردیده کوچه شهید تقدیری (کوچه باغ دراز ) می باشد که چند سالی ست این مهمان ناخوانده خسارت هایی را به مردم وارد کرده است. آقای ادبی یکی از اهالی کوچه در مصاحبه باخبرنگار پرتال شهرداری اردکان گفت: وجود این تیر برق ها باعث حوادثی همچون جان باختن یکی از همشهریان و تصادفات رانندگی متعددی  شده ، که این حوادث باعث نارضایتی اهالی کوچه از مسئولین مربوطه گردیده است. وی افزود: با وجود مراجعات مکرر به اداره برق و در خواست از مسئولین هنوز در جابه جایی تیربرق های این کوچه اقدامی صورت نگرفته است. وی با اشاره به اینکه مسئولین اداره برق دلیل تاخیردر جابه جایی این تیرها را کمبود اعتبارات اعلام کرده اند ، اظهار داشت: بنده از سال 61 تا به حال در این کوچه زندگی می کنم ولی به نظر می رسد بی توجهی به این مضوع مهم باعث بروز مشکلات مالی و جانی برای اهالی کوچه شده است. وی از مسولان خواست نسبت به حل این مشکل اقدام جدی انجام دهند.

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    دو پروژه عظیم هسته ای در اردکان افتتاح می شود 1392/01/20
فرماندار اردکان اعلام کرد: مجتمع های اورانیوم ساغند اردکان و تولید کیک زرد شهید رضایی نژاد فردا (سه شنبه) همزمان با ۲۰ فروردین ماه، روز ملی فناوری هسته ای به بهره برداری می رسد.

ˈاحمد کمالیˈ روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: همزمان با ۲۰ فروردین ماه روز ملی فن آوری هسته ای و در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی مجتمع اورانیوم ساغند اردکان و مجتمع تولید کیک زرد شهید رضایی نژاد با حضور مسئولان استانی و شهرستان به بهره برداری خواهد رسید .

وی افزود: پروژه ساغند یزد، نمود عینی فعالیت در زمینه استحصال اورانیوم از منابع طبیعی است. تأسیسات موجود در این کارخانه، اورانیوم را از عمق ۳۵۰ متری استخراج می کند.

فرماندار اردکان ادامه داد: اورانیوم استخراجی از معدن ساغند، در منطقه اردکان (جاده اردکان- چوپانان) در مجتمع شهید رضایی نژاد پس از اعمال فرایندهای مختلف شیمیایی و فیزیکی به کیک زرد تبدیل می شود.

به گفته کمالی ، این دو مجتمع فردا در مراسمی به دستور ریاست جمهوری به صورت ویدئو کنفرانسی به بهره برداری خواهد رسید.

 


سایت اصلی  
    رفع آبگرفتگی های سطح شهر به پایان رسید / تصاویر 1392/01/19
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان بارش شدید باران باعث آبگرفتگی بعضی از معابر سطح شهر گردیده بود که با تلاش وپیگیریهای ماموران شهرداری مشکلات پیش آمده برطرف گردید.

مهدی محمودزاده مسئول واحد خدمات شهری با اشاره به آبگرفتگیهایی که در برخی از مناطق شهر ایجاد شده است گفت: خوشبختانه آبگرفتگی هایی که درسطح شهر و بعضی از محلات بوده با تلاش ماموران شهرداری برطرف گردیده است. وی افزود : اکیپ های آماده با تجهیزات کامل و با حضور به موقع در مناطق مشخص شده نسبت به رفع مشکلات پیش آمده اقدامات لازم را انجام داده اند. وی خاطر نشان کرد: با تماسهایی که شهروندان با شهرداری داشته اند 40 نفر از نیروهای واحد های مختلف شهرداری به بیش از 100نقطه از شهر اعزام شدند و اقدامات لازم را انجام دادند.وی در پایان از مردم به خاطر مشکلات پیش آمده عذر خواهی و از همکاری صمیمانه آنهابا ماموران شهرداری تشکر و قدردانی کرد.

 

 

 

 

 

 

 


 

1 2 صفحه: