سایت اصلی  
    شهردار اردکان: زیر سازی وآسفالت کوچه های عقب نشینی شده رایگان است 1392/02/21
محمد علی مروتی شهردار اردکان از روند اجرای لکه گیری و آسفالت کوچه های شهر بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان در این بازدید با بیان اینکه لوله کشی فاضلاب شهری آغاز شده گفت: یکی از عللی که باعث تاخیر در آسفالت کوچه ها و معابر شده ،لوله گذاری فاضلاب شهری ست که امیدواریم با اجرای صحیح این پروژه به زودی همه کوچه ها و معابر سطح شهر از نو آسفالت شود. شهردار اردکان افزود: زیرسازی و آسفالت کوچه هایی که عقب نشینی آنها انجام شده به صورت رایگان انجام می شود. وی خاطر نشان کرد: روزانه 500متر مربع از کوچه های سطح شهربه ترتیب اولویت لکه گیری می شوند و در نظر داریم کوچه هایی که لوله گذاری فاضلاب شهری آنها تمام شده است در اسرع وقت آسفالت شوند. وی ضمن عذر خواهی از همشهریان به خاطر مشکلات پیش آمده ،از آنان خواست برای رفع مشکلات پیش آمده همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند.

 

  

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    پایانه مسافربری در آستانه بهره برداری 1392/02/21
پایانه مسافر بری اردکان در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان محمد علی مروتی شهردار اردکان ضمن بازدید و اعلام رضایت از مراحل اجرایی این پروژه گفت: با توجه به حجم بالای تردد مسافر و همچنین به منظور رفاه حال همشهریان این پایانه مسافربری احداث شده است. وی افزود: این پایانه مسافربری شامل دفاتر شرکت های حمل و نقل درون شهری و برون شهری ،دفتر تاکسی شهری،دفتر وانت بار،نمازخانه مردانه وزنانه،دفتر اطلاعات،انبارهای جداگانه برای هر شرکت،پارکینگ مسقف مینی بوس واتوبوس ودستگاه خود پردازمی باشد که امیدواریم به زودی شاهد بهره برداری این پایانه مسافربری باشیم. شایان ذکر است این پایانه به مساحت 10000متردرقسمت شرقی میدان شفق در دست احداث است.

 

 

 

 


سایت اصلی  
    کمر بند شرقی اردکان سبز می شود 1392/02/21
صبح دیروز محمد علی مروتی شهردار اردکان از روند اجرای پروژه کمر بند سبز شرقی اردکان باز دید به عمل آورد.

  به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان شهردار اردکان گفت: پروژه کمر بند سبز شرق اردکان با هدف ایجاد فیلتر طبیعی برای مقابله با بادهای موسمی و شن های روان و پدیده گرد و غبار ایجاد می گردد. وی افزود: زمینهای منطقه برای کاشت نهال آماده شده و به زودی کاشت نها ل های متناسب با این منطقه آغاز می شود. مروتی با تاکید براهمیت تسریع در روند اجرا ی طرح گفت: ایجاد فضای سبز این منطقه با وجود ساختمانهای مسکن مهر و ساختمانهای مسکونی کمیته امداد وبهزیستی و توسعه شهر به سمت این منطقه باعث کاهش آلودگی هوا وکنترل محدوده شهر و در آینده افزایش مراکز تفریحی خواهد شد. وی اظهار داشت: این کمر بند سبز از میدان شفق تا میدان امام علی (ع)ادامه دارد و مساحت آن 1/5 هکتار می باشد.

 

 

 


 


 


سایت اصلی  
    مشکلات پارک شهدای قطب آباد برطرف می شود 1392/02/17
جمعی از جوانان و اهالی محله قطب آباد با ارسال نامه ای به شهرداری خواهان رسیدگی فوری به مشکلات پارک قطب آباد شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان در این نامه اهالی قطب آباد خواستار نصب وسایل بازی ،ایستگاه خط ،روکش آسفالت کوچه ها شدند که  روابط عمومی شهرداری با حضور در محله قطب آباد به بررسی مشکلات و نیاز های این محله پرداختند. در این بازدید مقرر شد این مشکلات به مسئولین واحد های مربوطه ارسال و در اسرع وقت به برطرف کردن نقائص و مشکلات رسیدگی شود و در نهایت گزارش مصوری از اقدامات انجام شده به شهردار ارائه گردد.

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    مسابقات فوتسال ادارات با برد تیم شهرداری آغاز شد 1392/02/17
عصر دیروز چهاردهمین دوره مسابقات فوتسال ادارات و ارگانها ، یادواره شهید حیدری در سالن 1200 نفره فجر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان در اولین روز این مسابقات تیم شهرداری توانست با نتیجه 3بر0 تیم مرکز بهداشت اردکان را از پیش رو بردارد. این دوره از مسابقات با حضور 10 تیم برگزار و تا سوم خرداد ادامه دارد. شایان ذکر است شهرداری اردکان میزبان برگزاری این دوره از مسابقات را برعهده دارد.

 

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    بازسازی پیاده رو خیابان آیت الله طالقانی آغاز شد 1392/02/17
احداث پیاده روها یکی از وظایف مهم شهرداری ها می باشد و بر همین اساس چندی است احداث و بازسازی پیاده روها در دستور کار شهرداری اردکان قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان یکی از خیابان هایی که پیاده رو آن نیاز به بازسازی و مرمت داشت خیابان طالقانی بود که خوشبختانه عملیات بازسازی آن شروع شده و با پیگیری های صورت گرفته به زودی به بهره برداری می رسد.

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    پارک جنگلی شهید پایدار به شهرداری اردکان واگذار می شود 1392/02/15
به زودی پارک جنگلی شهید پایدار طبق توافقات صورت گرفته با اداره منابع طبیعی و آب خیزداری شهرستان اردکان به شهرداری واگذار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان این پارک جنگلی که وسعت آن به  50هکتار می رسد و در 5 کیلومتری غرب اردکان قرار دارد تا به حال پیشرفت قابل ملا حظه ای نداشته است هر چند مسولین مربوطه تلاش های زیادی برای سر و سامان دادن این پارک انجام داده اند و نباید زحمات این عزیزان را نادیده گرفت ولی با توجه به هزینه سنگین نگهداری این پارک طی مذاکراتی که بین شورای شهر و اداره منابع طبیعی و آب خیزداری انجام شده است این پارک به شهرداری واگذار می شود تا درآینده نه چندان دور شاهد رونق بیش از پیش این پار ک باشیم. هم اکنون این پارک از امکانات نسبتا مناسبی برخوردار است و نماز خانه بزرگ و با شکوهی در حال ساخت می باشد، ضمنا تجهیز و تکمیل این نماز خانه و همچنین وسایل بازی و زمین فوتبال و کلیه امور مربوط به این پارک توسط شهرداری اردکان به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    فرماندار اردکان: روابط عمومی ها در انتخابات نقش بسزایی دارند 1392/02/15
جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان اردکان صبح امروز با حضور احمد کمالی فرماندار اردکان و مسولین روابط عمومی های ادارات و ارگانهای شهرستان در سالن شهید حنیف فرمانداری برگزار شد.

به گزار ش روابط عمومی شهرداری اردکان فرماندار اردکان در این جلسه با اشاره به برگزاری انتخابات شورا ها و ریاست جمهوری در آینده نزدیک گفت: روابط عمومی ها زمینه حضور مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات پیش رو فراهم کنند تا اقتدار نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش به نمایش گذاشته شود. وی با بیان اینکه نقش روابط عمومی ها در پرشور کردن انتخابات نقش بسزایی است افزود: با برگزاری انتخابات پرشور و شعور ضریب امنیت ملی و اجتماعی کشور بالا می رود و روابط عمومی ها می توانند در رونق بخشیدن به برگزاری این انتخابات مهم و سرنوشت ساز نقش تعیین کننده ای داشته باشند. وی خاطر نشان کرد : برگزاری انتخابات و ورود افراد جدید باعث ایجاد ظرفیت های جدید و فکرها و ایده های نو خواهد شد و این نشان از پویایی و زنده بودن جامعه است. وی در ادامه با تقدیر و تشکر از آقای محمودی مسول روابط عمومی شهرداری اردکان که توانست در اولین همایش روابط عمومی های سراسر کشور به عنوان روابط عمومی برتر شناخته شود گفت: جایگاه روابط عمومی شهرداری نسبت به روابط عمومی های دیگر حساس تر است زیرا به نوعی با حجم وسیعی از افراد جامعه سر و کار دارد و آقای محمودی توانسته است با تعامل خوب به ارتقاء جایگاه روابط عمومی بپردازد. در پایان فرماندار اردکان از آقای محمودی مدیر روابط عمومی شهرداری اردکان با اهداء لوح و هدایایی تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    صحابه پیامبر(ص) که تروریست های سوری نبش قبرش کردند که بود؟! + تصاویر 1392/02/14
"حجربن عدی" از صحابه پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و از یاران با وفای امیرالمومنین حضرت علی (ع) است که به دست معاویه شهید شد و شهادت او موجی از اعتراض و نفرت را به حکومت امویان برانگیخت.

“حجربن عدی” از قبیله کنده و اهل کوفه است. نوجوان بود که همراه برادرش هانی، به نمایندگی از قبیله‌شان، به خدمت پیامبر رسید و مسلمان شد. مسلمانی راستین، باوفا، شب‌زنده‌دار و روزه‌دار بود.

حجر بن عدی در میان یاران حضرت على (علیه السلام) نمونه بود. او در مدت خلافت امیر مؤمنان (علیه السلام) در هر سه جنگ صفین، نهروان و جمل در رکاب آن حضرت شمشیر مى زد او پیش از شروع جنگ صفین، روزى پشتیبانى خود را از امیرمؤمنان (علیه السلام) چنین اعلام کرد “ما زاده جنگ و فرزندان شمشیریم مى دانیم جنگ را از کجا باید شروع کرد و چگونه از آن بهره بردارى نمود، ما با جنگ بزرگ شده و آن را آزموده زود شناخیتم، ما داراى یاران نیک، خویشاوندان و عشیره فراوان، رأى آزموده و نیروى پسندیده اى هستیم. اینک اختیار ما در دست توست، اگر به شرق یا غرب جهان بروى، در رکاب تو هستیم و هر چه دستور بدهى اطاعت مى کنیم. امیر مؤمنان (علیه السلام) از این وفادارى خوشحال شد و درباره او دعا کرد. یکى از افتخارات وى مقابله با ضحاک یکى از فرماندهان نامدار شام بود که در این نبرد پیروز شد.

حجر در جنگ صفین از طرف امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمانده قبیله کنده بود و در جنگ نهروان فرماندهی میسره‌ی لشگر امام را بر عهده داشت.

زندگی حجر بعد از شهادت امام علی(ع)

 

پس از شهادت امام علی (ع) پس از آنکه امام حسن علیه السلام به ناچار صلح را پذیرفت، این یار وفادار و با بصیرت، درحالی‌ که از سادگی سپاهیان امام، خون در چشمانش می‌جوشید، با احترام مقابل حضرت نشست. غرق فکر بود و می‌خواست امام حسن علیه السلام به او و چند نفر از یارانش اعتماد کند و دوباره با معاویه بجنگد. امام هم در فکر بود.

به حضرت عرض کرد: «یا بن رسول‌الله؛ آرزو می‌کردم که پیش از دیدن چنین روزی بمیرم. ما را از زمره اهل عدل بیرون آوردی و در فرقه ارباب جور داخل کردی. حقی را که داشتیم، پشت سر گذاشتیم و در باطلی در آمدیم که از آن می‌گریختیم و پستی را از خودمان به خود بخشیدیم و فرومایگی را پذیرفتیم که سزاوار آن نبودیم.

سخنش بر حضرت سنگین آمد. امام آن اوضاع پیچیده و علت صلح با معاویه را برایش تشریح کرد، ولی حجر قانع نشد. نزد امام حسین علیه السلام رفت تا شاید ایشان فرمان جنگ بدهد.

امام حسین علیه السلام هم سخن برادر را تأیید کرد و حجر را به پیروی از امام عصر خود خواند. حجر بن عدی پذیرفت و مصلحت امامانش را بر خواسته‌ خود مقدم داشت. منتظر روزی بود که امیرالمؤمنین به او وعده داده بود؛ روز شهادتش. تا آن روز، با اراده‌ای محکم، در دوستی علی‌ علیه السلام و پیروی از او باقی ماند.

جریان شهادت حجر بن عدی

بعد از جریان صلح تحمیلى بر امام حسن (علیه السلام) حاکمان شهرها به دستور معاویه شروع به شکنجه و آزار شیعیان حضرت على (علیه السلام) کردند. یکى از این حاکمان مغیره بود که چون از محبوبیت عمومى و شایستگى و فضیلت حجر آگاه بود ناگزیر به آن اعتراف مى کرد و مى گفت نمى خواهم بهترین مردان شهر را بکشم تا آنان را در پیشگاه خدا سعادتمند گردند و من بدبخت و تبهکار! او اضافه کرد با قتل حجر و یاران او معاویه در دنیا به عزت و آقائى مى رسد ولى مغیره روز قیامت ذلیل و معذب مى گردد.

پس از شهادت امام مجتبی علیه السلام و رفت و آمد بزرگان عراق و اشراف حجاز با امام حسین علیه السلام دست‌نشاندگان معاویه به دستور او سختگیری بیشتری نسبت به شیعیان، به‌خصوص شیعیان کوفه می‌کردند و بعضی از چهره های سرشناس شیعه را به بهانه های پوچ و بی اساس به قتل می‌رساندند. یکی از آنان حجربن عدی کندی بود.

هنگامى که نوبت قتل حجر وفادار و بزرگوار رسید از دژخیم خود اجازه خواست دو رکعت نماز بخواند، او موافقت کرد، حجر به نماز ایستاد و نماز را طول داد پرسیدند آیا از ترس مرگ نماز را طول دادى گفت: “به خدا سوگند در عمرم هر وقت وضو گرفته ام، دو رکعت نماز خوانده ام و هرگز نمازى به این کوتاهى نخوانده ام و براى اینکه خیال نکنید من از مرگ مى ترسم به این کوتاهى خواندم و بعد گفت پس از مرگ من، زنجیر از دست و پایم باز نکنید و خون پیکرم را نشوئید زیرا مى خواهم روز رستاخیز با همین وضع با معاویه روبرو شوم”!

تاثیر شهادت صحابه پیامبر (ص)

شهادت حجر تأثیر بسیاری بر روحیه مردم گذاشت و موج نفرت از خاندان اموی سراسر جامعه اسلامی را فرا گرفت، به طوری که عایشه هنگامی که در مراسم حج با معاویه ملاقات کرد، به او گفت:« چرا حجر و یاران او را کشتی و از خود شکیبایی نشان ندادی؟ از رسول خدا شنیدم که فرمود در « مرج عذراء » جماعتی کشته می شوند که فرشتگان آسمان از کشته شدن آنها خشمگین خواهند شد.» معاویه برای این که عمل خود را توجیه کند گفت:« در آن زمان هیچ مرد عاقل و کاردانی نزد من نبود تا مرا از این کار باز دارد.»

قبل از تخریب

 

بعد از تخریب

 

 


سایت اصلی  
    شهردار اردکان: نمازخانه پارک آزادی به زودی تکمیل می شود 1392/02/14
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان صبح امروز محمد علی مروتی شهردار اردکان ضمن بازدید از پارک محله ای دیلم دستورات لازم برای تکمیل هر چه سریعتر این پارک به مسولین واحد های مربوطه شهرداری صادر نمودند.

وی با بیان اینکه تکمیل این پارک باید در صدر اولویتهای کاری مسولین واحد های مربوطه باشد گفت: به مردم خوب و نجیب محله دیلم اطمینان می دهیم این پارک در اسرع وقت و با تمام امکانات لازم در دسترس عموم همشهریان به ویژه اهالی محله دیلم قرار خواهد گرفت. وی در ادامه از مراحل ساخت و سایل بازی جدید در پارک آزادی دیدن کرد و یاد آور شد: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و حضور مردم برای تفریح و اوقات فراغت لازم است این مجموعه تفریحی هر چه زودتر تکمیل و به بهره برداری کامل برسد. شهردار اردکان در پاسخ به سوال یکی از همشهریان که در مورد  نبود نمازخانه گلایه می کرد گفت: نمازخانه نسبتا بزرگی در وسط پارک تعبیه شده  ولی با توجه به این که قرار بوده این نمازخانه توسط یکی از خیرین احداث و تکمیل شود شهرداری عملا کاری انجام نداده  لذا با توجه به شرایط موجود و عدم پیشرفت ساخت و ساز نماز خانه انشاءالله با هماهنگی های لازم شهرداری در آینده نزدیک به تکمیل این نمازخانه اقدام خواهد کرد.

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    تبریک شهردار اردکان به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) 1392/02/14
خجسته سالروز ولادت صدیقه کبری ، هدیه آسمانی خدا به رسول ، بانوی ملکوت و جبروت ، حضرت فاطمه زهرا (س) که روز مبارک زن و بزرگداشت مقام مادر بدان مزین شده است

این روز بزرگ که مصادف شده است با سالروز ولادت رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) را به همکاران ، همشهریان گرامی بویژه زنان پاک دامن اردکانی تبریک و تهنیت عرض می کنم

و توفیقات روز افزونتان را در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) از درگاه حضرت سبحان مسالت می نمایم.

 

            محمد علی مروتی

              شهردار اردکان

               92/02/11

 


سایت اصلی  
    جلوی تخریب آثار باستانی را بگیرید / تصاویر 1392/02/10
مازاری سنایی به علت بی توجهی مسولین امر به زودی به ویرانه ای که به جز خاک چیز دیگری ندارد تبدیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان شهرداری اردکان برای احداث بلوار حضرت مهدی (عج) دچار مشکل شده بود و آن وجود مازاری تاریخی در مسیر بلوار که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده بود و هر گونه دخل و تصرف در آن جرم محسوب می شد به همین دلیل مسولین شهرداری برای جلوگیری از تخریب این اثر تاریخی مجبور شدند با صرف هزینه بیشتر مسیر بلوار را تغییر دهند تا مشکلی برای این اثر ملی به وجود نیاید اما متاسفانه شاهد این هستیم به علت بی توجهی یا سهل انگاری یا به هر دلیل دیگر این مازاری تاریخی درآ ینده نه چندان دور هویت تاریخی و ملی خود را از دست خواهد داد. لذا شایسته است مسولین مربوطه به این مسئله توجه نمایند. عکسهای زیر خود موید این مطلب هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    آغازعملیات پروژه های عمرانی شهرداری در روز ملی شوراها 1392/02/09
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان عملیات اجرایی پروژه های شهرداری به مناسبت ولادت حضرت زهراء (س) و روز ملی شوراها و روز ملی خلیج فارس آغاز شد.

این پروژه ها شامل:

1- پروژه احداث ساختمان جدید شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان با اعتباری بالغ بر 15/000/000/000 میلیارد ریال

2- پروژه احداث کاروان سرای سلطان با اعتباری بالغ بر 20/000/000/000 میلیارد ریال

3- پروژه آرامستان جدید شهر اردکان با اعتباری بالغ بر 30/000/000/000 میلیارد ریال

می باشد.

 


سایت اصلی  
    شهردار اردکان: با سعه صدر و اخلاق پسندیده با مردم رفتار کنید 1392/02/08
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان صبح امروز شهردار اردکان از واحد های مختلف شهرداری از جمله واحد ساختمان ، عمران ، آی تی ، روابط عمومی و واحد حسابداری وخدمات شهری بازدید به عمل آورد.

در این بازدید شهردار اردکان ضمن تشکر از خدمات و فعالیت های واحد های مختلف شهرداری گفت: سرعت بخشیدن به حل مشکلات مردم باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد تا انشاء الله بتوانیم بیش از پیش موجبات رضایت خداوند منان و همچنین همشهریان عزیز را به دست آوریم. وی از همکاران خود خواست در رفع مشکلات مردم نهایت تلاش و کوشش خود را به کاربرند و با سعه صدر و اخلاق پسندیده به کار های مردم رسیدگی کنند. در این بازدید مسولین واحد های شهرداری نیز با ارائه گزارشهایی به اهم فعا لیت های خود اشاره کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    تجلیل شهردار و اعضاء شورای شهر از مادران شهداء 1392/02/08
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان شب گذشته محمد علی مروتی شهردار اردکان ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اردکان با خانواده معظم شهیدان میهن پرست و افخمی دیدار کردند.

در این دیدار شهردار اردکان ضمن تجلیل از خانواده های شهداء گفت: با توجه به سالروز وفات حضرت ام البنین (س) و روز تکریم مادران و همسران شهداء بر خود فرض دانستیم با حضور خود از مقام شامخ شهیدان و خانواده های معظم آنان تجلیل کنیم. وی با بیان اینکه امروز اقتدار و امنیت نظام جمهوری اسلامی مرهون خون شهیدان است اظهارکرد: شهدا با ایثار و جان فشانی و از خود گذشتگی خود توانستند نهال نورسته انقلاب اسلامی را آبیاری کرده و امروز به عنوان الگوی ایثار و جوانمردی شناخته شوند. رئیس شورای اسلامی شهر نیز در این دیدار با بیان اینکه پاسداشت مقام شهداء و تکریم از خانواده های آنها وظیفه ذاتی مسولان است گفت: نعمت دیدار با خانواده شهداء لطف و سعادت بزرگی از جانب خداوند است که نصیب ما شده و امیدواریم بتوانیم با خدمت به خانواده های معظم شهداء رضایت خداوند منان را به دست آوریم.

 

حضور در منزل شهیدان میهن پرست

 

 

تجلیل از مادر شهیدان میهن پرست

 

 

حضور در منزل شهیدان افخمی

 

 

 

تجلیل از مادر شهیدان افخمی

 

 


سایت اصلی  
    المان شهدای گمنام اردکان ساخته می شود. 1392/02/04
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان صبح امروز محمد علی مروتی شهردار اردکان همراه با برخی کارمندان و مشاوران شهرداری با حضور در گلزار شهدای گمنام میدان امام خمینی (ره) به هم اندیشی درباره ساخت المان شهدای گمنام پرداختند.

شهردار اردکان ضمن تکریم مقام شامخ شهیدان از ساخت المان شهدای گمنام با هدف توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد و گفت: امیدواریم ساخت المان تایک ماه آینده به اتمام برسد. وی افزود: پاسداشت دستاوردهای دفاع مقدس و فرهنگ پایداری و ارج نهادن به مقام شامخ شهداء جزو وظایف همه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است چرا که هر موفقیتی که هست حاصل خون فشانی این عزیزان است. وی از همشهریان خواست با ارائه نظرات و پیشنهادات خود به شهرداری در ساخت المان شهدای گمنام همکاری و همیاری لازم را انجام دهند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در پایین خبر به ثبت برسانید.

 

 

 


سایت اصلی  
    همایش بزرگداشت شیخ بهایی در اردکان برگزار شد. 1392/02/04
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان صبح امروز مراسم بزرگداشت علامه بزرگوار شیخ بهایی با حضور فضلا ،اساتید وطلاب استان یزد در مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان اردکان برگزار شد.

حجه الا سلام مسعودی سخنران این مراسم با اشاره به اینکه شیخ بهایی در زمینه های مختلف ومتفاوت علوم، کتاب نوشته است گفت: شیخ بهایی از پایه گذاران اصول فقه در شیعه بوده واز اولین کسانی ست که رساله عملیه نوشته است. وی با بیان اینکه کتاب های این عالم در جهت رفع نیازهای مردم عصر زمان خود و آینده است گفت: این عالم بزرگوار با استفاده صحیح از لحظات عمر خود توانست خدمت شایانی در عرصه علم و دین را با موفقیت انجام دهد. وی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم هویت علمی و ارزشی شیخ را بشناسیم باید به این مولفه ها که پیش چه کسی درس خوانده و در حوزه تربیت چه شاگردانی تربیت کرده ، وچه چیزهایی به یادگار گذاشته  است توجه لازم راداشته باشیم. وی قضاوت و داوری علمای بزرگ اسلام در مورد شخصیت و مقام شیخ بهایی را نشانگر عظمت و بزرگواری این عالم دانست و یاد آور شد: شیخ بهایی با تالیف بیش از 80کتاب در علوم مختلف تاثیر مهمی درادبیات دینی وعلمی دوره خود و پس از آن داشت که امروزه علماء واندیشمندان خود را مستغنی از تالیفات ایشان نمی دانند. وی اظهار داشت : شیخ فقط برای خودش نبود وهرچه که به دست آورده بود به دیگران نیزانتقال می داد . مسعودی به سجایای اخلاقی شیخ اشاره کرد و گفت: ایشان از نظر اخلاقی کاملا مهذب بوده و در مقابل حسادتها و کینه توزیهای بد خواهان سماحت وبزرگواری خود را حفظ می کرده ودر موارد متعدد با بزرگواری از ظلم هایی که در حق او می کردند گذشت می نموده است.

 

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    حضور فعال شهردار اردکان در نمایشگاه روابط عمومی های کشور در مشهد / گزارش تصویری 1392/02/03
گزارش تصویری از حضور فعال محمد علی مروتی شهردار اردکان و بازدید از غرفه های شهرداری های کشور و دستاوردهای روابط عمومی ها در نخستین نمایشگاه روابط عمومی مدیریت شهری شهرداری های سراسر کشور.....

 

دیدار مهندس مروتی شهردار اردکان با مهندس پژمان شهردار مشهد

 

 

 

 

دیدار شهردار با شهردار خرم آباد

 

 

 

 

 

حضور دبیر همایش و شهرداران خرم آباد و شهرکرد در غرفه اردکان

 

 

دیدار شهردار رشت با شهردار اردکان

 

حضور شهرداران در غرفه شهرداری اردکان

 


سایت اصلی  
    مراسم هفتمین روز خاکسپاری شهدای گمنام اردکان برگزار شد 1392/02/03
به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان شب گذشته مراسم هفتمین روز خاکسپاری 5 شهید گمنام با حضور پرشور مردم مومن و انقلابی شهرستان اردکان در محل گلزار شهدای گمنام میدان امام خمینی (ره)(پارک شهر) برگزار شد.

دراین مراسم که به دعوت شهرداری و شورای اسلامی شهر انجام گرفته بود ، یاد و خاطره شهدای گمنام گرامی داشته شد. سخنرانی و ذکر مناقب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از جمله برنامه های این مراسم باشکوه مذهبی بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


سایت اصلی  
    بهشت گلها در اردکان / تصاویر 1392/02/02
این تصاویر بسیار زیبا و جالب یکی از جاهای دیدنی شهر است. شهرداری اردکان فضای بسیار دلنشین و جذابی را برای همشهریان فراهم کرده است که شاید تا به حال به آنها توجه نداشتید. این مناظر زیبا از لنز دوربین روابط عمومی شهرداری اردکان ( محسن ابراهیمیان ) پنهان نمانده است. به نظر شما این جای دیدنی در کجای شهر قرار دارد؟؟؟؟؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

1 2 صفحه: