شورای اسلامی شهر اردکان  
    گام بزرگ فرهنگی 1392/11/29
رئیس کمیسیون فرهنگی : با تصویب شورای اسلامی شهر،سینمای آزادی توسط شهرداری اردکان تملک شد.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر صبح امروز طی جلسه ای که با حضور رئیس انجمن سینمای جوان کشور،فرماندار،شهردار و 6 نفر از اعضای شورای شهر و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان در محل فرهنگسرای حضرت آیت ا... خاتمی تشکیل شد،در خصوص خرید سینمای آزادی اردکان توسط شهرداری بحث و رایزنی به عمل آمد و نهایتا در این خصوص توافق به عمل آمد.

این توافق پس از تصویب شورای اسلامی شهر در جلسه رسمی امروز سه شنبه در دستور اقدام قرار گرفت.در این جلسه "حجت الاسلام حسینی پور" عضو شورای اسلامی شهر و اما جمعه موقت اردکان با ذکر حدیثی از معصوم به اهمیت تلفیق علم،فرهنگ و تجربه برای پیشبرد اهداف شهرهای اسلامی پرداخت و با مد نظر قرار دادن مشکل سینمای اردکان خواستار عامل و همکاری جهت تکمیل این مجموعه گردید.

"مهندس کمالی" نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردکان در جلسه مزبور ضمن خیر مقدم به مسئولین انجمن سینمای جوان کشور با تبیین دغدغه مجموعه شورای اسلامی شهر اردکان و شهرداری مبنی بر تامین نظر و نیاز شهر و مردم در مورد بازگشایی مجدد سینما گفت:

متاسفانه سینمای اردکان از بدو تاسیس تا کنون به دلیل اتفاقاتی که طی سالهای گذشته بر این مجموعه روی داده است،نتوانسته است نظر فرهنگی شهر را تامین کند و این مسئله به یکی از مشکلات این شهر و نیاز فرهنگی مردم تبدیل شده است و نظر تمامی اعضای شورای اسلامی تملک این مجموعه از طرف شهرداری و راه اندازی مجدد آن به عنوان سینما و سالن چند منظوره می باشد.

در این جلسه "محمد جواد شاکر" رئیس کمیسیون فرهنگی ضمن تقدیر از زحمات مجموعه مسئولین شهرستان خصوصا نماینده محترم مردم اردکان در مجلس آقای "دکتر تابش"، فرماندار اردکان "مهندس کمالی"،امام جمعه شهر "حجت الاسلام حسینی" و سایر کسانی که برای راه اندازی مجدد سینما نظر مثبت داشته و پیگیری نموده اند افزود:

این گام بزرگ فرهنگی به یک آرزو برای مردم تبدیل شده است و امیدواریم با خرید و تجهیز این مجموعه فرهنگی در جوار پارک بزرگ آزادی بتوانیم بخشی از اهداف فرهنگی شورای اسلامی شهر اردکان را تامین کنیم.

در ادامه مهندس مروتی شهردار اردکان ضمن خیر مقدم به ضرورت این مهم اشاره کرد و افزود:

با توجه به نیاز فرهنگی شهر به یک مکان فرهنگی تفریحی، ما برآنیم تا با همکاری و تعاملی که از سوی مسئولین انجام شده این مهم را به نفع هر دوطرف به سرانجام برسانیم که هم انجمن سینمای جوان در اردکان یک نمایندگی فعال داشته باشد و هم با این تملک قدمی بر رشد فرهنگ شهرمان برداشته باشیم و با خرید این مجموعه امیدواریم با تسریع در روند راه اندازی این مجموعه بتوانیم این امر را به زودی محقق سازیم.

فرماندار اردکان در این جلسه با تشریح برخی از پیگیری های صورت گرفته از سوی مسئولین برای تملک سینما،تاریخچه کوتاهی از عمر سینمای اردکان را بازگو کرد و افزود:

شهرداری و شورای شهر با این اقدام علاوه بر راه اندازی سینما،مقدمات انجام برنامه های مفید فرهنگی را فراهم نموده است.وی همچنین از آغاز به کار نمایندگی انجمن سینمای جوان در شهرستان اردکان خبر داد و افزود :

راه اندازی این انجمن در شهرستان اردکان موقعیتی بسیار مناسب جهت آموزش و تربیت فیلمسازان و هنرمندان این عرصه فراهم خواهد نمود.

گفتنی است جهت خرید آزادی اردکان مبلغ 7 میلیارد ريال از اعتبارات شهرداری اردکان به انجمن سینمای جوان کشور پرداخته خواهد شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    رئیس کمیسیون فرهنگی: از تمام پتانسیل ها برای نوروز امسال استفاده میکنیم 1392/11/27
دیروز جلسه کمیسیون فرهنگی در خصوص فعالیت های نوروزی با حضور رئیس و اعضای کمیسیون،زمانیان رئیس اداره ارشاد،کمال آبادی رئیس جمعیت هلال احمر و نادر پیری محقق و نویسینده در سالن جلسات ساختمان شورای اسلامی برگزار شد.

در ابتدای جلسه محمد جواد شاکر رئیس کمیسیون بر اهمیت فعالیت های نوروزی امسال اشاره کرد و عنوان داشت:

امسال با توجه به تقارن ایام فاطمیه و عید نوروز ما باید به دنبال یک نوروزی متفاوت با سال های گذشته داشته باشیم.

وی افزود :

استفاده از پتانسیل های دینی مذهبی و تلفیق آن با آداب و رسوم میتواند ما را به اهدافمان نزدیک و حتی عید امسال را به نوعی خاطره انگیز تر از سالهای گذشته گرداند.

شاکر با محترم شمردن ایام فاطمیه افزود: این ایام قطعا برای تمام مردم از اهمیت به سزایی برخوردار است و نباید آن را نادیده گرفت ولی عید نوروز و سنتهای آن هم برای مردم از درجه و اهمیت بالایی برخوردار است و همشهریان هم با نزدیک شدن ایام شهادت باید به یکسری از اصول و عقاید احترام بگذارند و به آن توجه داشته باشند.

در ادامه زمانیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به یکسری از طرحها و برنامه هایی در خصوص این دو ایام اشاره کرد و اظهار داشت:

اداره فرهنگ و ارشاد ضمن درنظر داشتن ایام فاطمیه در نزدیکی ایام عید برنامه هایی را در برنامه های کاری خود قرار داده که امیدواریم بتوانیم با برگزاری این برنامه ها چه قبل از سال تحویل و چه بعد از آن یک حرکتی موثر در پیشبرد اهدفمان و معرفی فرهنگ و تمدن دیرینه شهرمان به مسافرین نوروزی داشته باشیم که برخی از این برنامه ها تلفیقی از این دو ایام می باشد و علاوه بر جذابیت و شاد بودن آن اشاره ای هم به زندگی حضرت زهرا خواهد داشت.

در ادامه نادر پیری افزود:

با توجه به نداشتن وقت کافی برای برنامه ریزی های بیشتر ما باید علاوه بر اجرای برنامه های فرهنگی در سطح شهر طرحی را برای جذب مسافر به داخل شهر انجام دهیم و زمینه اسکان بهتر مسافران را فراهم سازیم.

در پایان کمال آبادی به لزوم اجرای هر چه سریعتر این برنامه ها اشاره کرد و گفت:

خوشبختانه جمعیت هلال احمر با حفظ وظیفه خود در راستای ایمنی مسافران به اعمال یکسری از برنامه های فرهنگی در ایام عید پرداخته که امیدواریم با این برنامه ها قدمی بر رشد و معرفی فرهنگ شهرمان برداشته شود.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    مسجد چرخاب میزبان مسئولین شهر 1392/11/26
برگزاری جلسه پرسش و پاسخ مسئولین با مردم

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان شنبه مورخ 27 بهمن،جلسه پرسش و پاسخ مردمی با حضور فرماندار،شهردار،اعضای شورای اسلامی و دیگر مسئولین شهر در مسجد چرخاب برگزار خواهد شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    بهسازی مسیر ورودی استان یزد 1392/11/24
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان، کار بهسازی محور ورودی استان یزد از میدان چادر ملو تا پل قطار در حال اجر می باشد.

مهندس گل رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اعلام کرد: با پیگیری های صورت گرفته و پیرو جلسات مستمری که با حضور دکتر تابش نماینده محترم مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی،مهندس رضایی مدیر کل محترم راه و شهرسازی و سایر مسئولین امر شهرستان و استان در دفتر نماینده محترم تشکیل شد،در حال حاضر تعمیرات و بهسازی مسیر میدان چادر ملو تا پل قطار شروع و در حال اجرا می باشد.

وی افزود:

این پروژه در سه مرحله تراشیدن آسفالت قدیمی،آسفالت لایه اول با ماسه آسفالت و آسفالت نهایی انجام خواهد شد.

وی با توجه به تاکید نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و عزم شهرداری و اداره راه و شهرسازی ابراز امیدواری کرد و افزود:

کار بهسازی کل مسیر از پلیس راه به پل قطار شروع و در حال حاضر در مرحله اول می باشد و امیدواریم مسیر برگشت نیز بزودی به بهره برداری برسد.

رئیس کمیسیون عمران همچنین از جدول گذاری و فضای سبز این مسیر در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت :

با توجه به اینکه شهرستان اردکان یکی از مهمترین دروازه های ورودی استان یزد می باشد،ساماندهی این منطقه از زمان شروع به کار شورای چهارم در دستور کار بوده که با حمایت ها و پیگیری های جناب آقای دکتر تابش و فرماندار محترم این امر محقق خواهد شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    تائید اعتماد با تخصیص اعتبار 1392/11/24
۵۰۰میلیون تومان اعتبار جهت نصب تابلو وعلائم راهنمایی و رانندگی در محور جدید اردکان چوپانان اختصاص داده شد

دیروز”مهندس کشاورزیان”معاون وزیر راه و شهرسازی باحضور در شهرستان اردکان از محورهای اردکان نایین و اردکان چوپانان بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان به نقل از روابط عمومی فرمانداری،دیروز”مهندس کشاورزیان”معاون وزیر راه و شهرسازی باحضور در شهرستان اردکان از محورهای اردکان نایین و اردکان چوپانان بازدید نمود.در این بازدید که باحضور مدیرکل راه و شهرسازی و مدیرکل حمل و نقل استان وبه اتفاق فرماندار،شهردار،اعضای شورای شهرانجام شدمعاون وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از محورهای جاده ای درون شهری و مواصلاتی از۱۶کیلومتر بهسازی و مرمت محور اردکان نایین بازدید نمود و برای اجرای ۵ کیلومتر باقیمانده درخواست تسریع نمود. در این بازدید همچنین مقرر شد مبلغ ۵۰۰میلیون تومان جهت ساخت و نصب علایم راهنمایی و راهنندگی در محور جدید اردکان چوپاناناز محل اعتبارات راه و شهرسازی اختصاص داده شود.  

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    همایش بزرگ هنرمندان 1392/11/24
رئیس کمیسیون فرهنگی شورا: تقدیر از هنرمندان از اهم وظایف کمیسیون فرهنگی شورا می باشد.

این همایش به مناسبت سی وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب وایام ا...دهه فجر با حضور مدیر کل فرهنگ وارشاد استان، نماینده مردم در مجلس، فرماندار، شهردار واعضای شورای شهر وهنرمندان اردکانی برگزار گردید.

در این همایش به برنامه هایی همچون شعر خوانی، نمایش فیلم کوتاه واجرای موسیقی پرداخته شد.

در ادامه از دانش آموز هنرستان هنرهای تجسمی( شفق) که در کنکور سال 92رتبه برتر آورده بودن و از کتاب اولی ها که کتاب آنها در سال 92به چاپ رسیده بود و همچنین خبرنگاران و خطاطان برتر توسط کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردکان تجلیل بعمل آمد.

در حاشیه این همایش رئیس کمیسیون فرهنگی شورا ضمن تشکر از مسئولین امر در برپایی این گردهمایی بزرگ اظهار داشت :

تقدیر از هنرمندان از اهم وظایف کمیسیون فرهنگی شورا می باشد و تلاش اعضای محترم شورای شهر اردکان در ارتقا و اعتلاء نام فرهنگ و هنر شهرستان می باشد.

همچنین درحاشیه این همایش هنرمندان هنرهای تجسمی آثار خود را درمعرض دید همگان قرار دادند.

این همایش با همکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان برگزار گردید.

 

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    22 بهمن در قاب عکس 1392/11/23
گزارش تصویری از 22 بهمن

پرچم داران

35سال همچو نخل در برابر ظلم و استبداد ایستاده ایم.

مسئولین خدا قوت...

همراه با مردم،همگام با مسئولین

ای دشمن ار تو سنگ خاره ای من آهنم/جان من فدای خاک پاک میهنم

تنوع زیاد بود ولی هدف یکی بود...

حتی از صنایع شاخص.

مقام معضم رهبری :

جنبش دانشجوئى در كشور ما در تاريخِ ثبت شده و شناخته شده‌ى خود، هميشه ضد استكبار، ضد سلطه، ضد استبداد، ضد اختناق و بشدت عدالتخواه بوده است.

شهدا هم دیگر گمنام نبودند گویی همه داری خانواده ای بودند.

از کتابهای درسی آن زمان یادم هست که امام امیدش به دبستانی ها بود.

همچنان راه ادامه دارد ...

عکس مانگار

مرگ بر منافقین اسلام

حتی این کودک هم در برابر ظلم و استبداد بیگانگان شعار میداد.

رؤسا و اعضا،همه و همه حضور داشتند تا مراسم به نحو احسنت برگزار گردد.

بعضی دیگر هم با مشت گره کرده آمده بودند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر اردکان به مناسبن 22 بهمن 1392/11/22
پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران دريچه اي روشن براي تحقق اهداف و آرمانهاي الهي ملت بزرگ ايران و به واقعيت پيوستن آرزوهاي تمام آزاد انديشان و مجاهدين سراسر دنيا بود. دريچه اي كه اثرات روح بخش شميم اسلامي آن موج عظيم بيداري ساير ملل را در امروز و فرداي رقم زده است.

منصوریخواه رئیس شورا افزود :

مردم ولایت مدار اردکان امروز با شرکت گسترده در این راهپیمایی یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب را گرامی داشتند .

وی همچنین اضهار داشت : مردم ولایت مدار اردکان امروز با شرکت گسترده در این راهپیمایی یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب را گرامی داشتند .

وی افزود : لبيك به امام راحل و تكبير تابوت شكنانه مردم ايران اسلامي در بهمن 57 همان صدايي است كه امروز از حنجره تمامي آزاديخواهان دنيا شنيده مي شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اردکان گفت :

 انقلاب اسلامی ایران که به رهبری هوشمندانه حضرت امام خمینی (ره) به ثمر نشست و با اراده مردم و وحدت جمعی شکل گرفت نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران است که تا به امروز پایدار، استوار و باصلابت باقی مانده است .

وی در پایان افزود :اينجانبان به عنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر اردکان با تأسي از فرمايشات حكيمانه و آينده نگرانه رهبر فرزانه انقلاب ، ضمن تبريك به مناسبت سالگرد آن پيروزي فرخنده ،موج گسترش و صدور انقلاب اسلامي ايران را به ملت صبور ایران تبریک و تهنيت مي گوئيم و امید واریم مردم با رهنمودهای دلسوزانه و مدبرانه مقام معظم رهبری باردیگر این وحدت و یکپارچگی اسلامی را به جهانیان ثابت و موجبات خوشنودی قلب آقا امام زمان را فراهم سازند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    دعوت شورای اسلامی شهر برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن 1392/11/21
ایام الله دهه فجر یاد آور رشادت و خلق حماسه عظیم توسط ملت شریف ایران در دورانی تاریک و سراسر ظلمت شاهنشاهی برای فتح و رسیدن به قله های نور و روشنی انقلاب است .

ایام الله دهه فجر یاد آور رشادت و خلق حماسه عظیم توسط ملت شریف ایران در دورانی تاریک و سراسر ظلمت شاهنشاهی برای فتح و رسیدن به قله های نور و روشنی انقلاب است .

بی شک گرامی داشت دهه فجر امسال و حضور پر شور در راهپیمایی 22 بهمن در کنار خلق حماسه عظیم انتخابات با توجه به حساسیت های موجود در منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است و تجدید بیعتی دوباره با آرمانهای بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و ندای لبیک به بیانات مقام معظم رهبری خواهد بود.

اعضای شورای اسلامی شهر اردکان ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نیز اعلام حمایت از بیانات مقام معظم رهبری همه همشهریان عزیز را به شرکت  پر شور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت می کند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    جلسه بررسی مشکلات رانندگان ناوگان مینی بوس رانی درون شهری 1392/11/19
جلسه بررسی مشکلات رانندگان خطوط درون شهری با حضور مهندس کمالی نائب رییس شورا ، مهندس اولیا رییس هیئت مدیره سازمان حمل و نقل،مهندس غفورزاده رئیس سازمان حمل نقل و جمعی از رانندگان تشکیل شد.

مهندس کمالی در همین خصوص اعلام کرد: همه مسئولین و اعضای شورای شهر مصمم هستند در راستای خدمات رسانی بهتر،ناوگان حمل و نقل درون شهری را تقویت و همچنین نسبت به رفع مشکلات این بخش بویژه رانندگان اقدام کنند.

نماینده شورای شهر در سازمان حمل و نقل درخواست رانندگان و مردم جهت احداث پارک سوار را یکی از ضروری ترین نیازهای این بخش دانست و تاکید کرد بزودی کار مکان یابی و ایجاد زیرساخت های آن در دستور کار سازمان حمل و نقل با همکاری شهرداری قرار خواهد گرفت.

مهندس کمالی عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر یکی دیگر از معضلات مشترک مردم و رانندگان را ، طولانی بودن مسیر خطوط واحد درون شهری خواند و ابراز امیدواری کرد با اضافه کردن یک یا دو دستگاه خط واحد بتوانیم به استانداردهای لازم در این بخش دست پیدا کنیم .

اعضای هیت مدیره سازمان همچنین قول مساعد دادند خواسته های رانندگان را بررسی  و بعضی از این خواسته ها بویژه یارانه پرداختی را انجام دهند .

در این جلسه مهندس اولیا رییس هیئت مدیره سازمان حمل و نقل نیز نظرات خود را در خصوص مشکلات مطروحه بیان داشتند و در ابتدای جلسه هم مهندس غفورزاده گزارشی از وضعیت حمل و نقل درون شهری ارائه نمود.

در پایان رانندگان هم ضمن بیان مشکلات خود  از حسن نیت مسئولان و تشکیل این جلسه تقدیر و تشکرکردند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    مهندس گل : کار آسفالت معابر مسکن مهر آغاز شد 1392/11/16
تمامی مشکلات مسکن مهر در حال بررسی و می باشد.

جناب آقای مهندس شهرام گل رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر اردکان اعلام کرد : پس از رایزنی و پیگیری های مستمر با ارگانهای زیربط و انجام زیرساختهای لازم،عملیات پروژه آسفالت معابر مسکن مهر آغاز گردیده و انشا الله در چند روز آینده کار آسفالت معابر به اتمام برسد.

وی افزود با توجه به سرد شدن هوا و شرایط بد جوی و همچنین نداشتن آسفالت در معابر مسکن مهر مدتها قبل و با همکاری دیگر سازمانها بر آن شدیم تا به مشکلات و معضلات هموطنان عزیزمان در مسکن مهر رسیدگی تا بیش از این برایشان مشکل ساز نشود.

وی همچنین اظهار داشت : بعد از آسفالت معابر مسکن مهر در سدد آنیم تا با برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی بتوانیم به یکایک مشکلات مسکن مهر رسیدگی کنیم.

وی همچنین از صبر و شکیبایی اهالی تشکر و قدر دانی کرد و افزود : قطعا این خود مردم هستند که با صبر و حوصله و پیگیریهایی که انجام دادند ما را در تحقق و بهتر اجرایی شدن این امر یاری کردند و جا دارد که صمیمانه از آنها تشکر و امید واریم که به یاری خدا این امر به زودی به پایان برسد.

رئیس کمیسیون عمران همچنین ابراز امیدواری کرد با  اهتمامی که در مسئولین وجود دارد کلیه مشکلات و مسائل مسکن مهر رفع و در آخر از همکاری دوستان در شهرداری  که به سرعت بخشیدن این امر کمک کردند تشکر و قدر دانی کرد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    سال 93 سال تحقق آرمانی شدن اردکان 1392/11/15
هفتمین جلسه کمیسیون برنامه و بودجه روز دوشنبه مورخ 14 بهمن ساعت 16 و با حضور رئیس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه،معاون امور مالی شهردار و مهندسین و مشاورین ارشد از استانداری تشکیل و به بررسی بودجه پیشنهادی شهرداری در سال 93 پرداخته شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین منصوری خواه رئیس کمیسیون ضمن عرض خیر مقدم به اعضا و میهمانان ،تشکیل جلسات مداوم و پی در پی این کمیسیون را مثبت ارزیابی کردند و افزودند :

خوشبختانه با تشکیل جلسات مداوم،به نتیجه این جلسات خوش بین و امیدواریم نتایج این جلسات در سال 93 به طور تمام و کمال به عینیت برسد و در پی آن رضایت همشهریان را به دنبال داشته باشد و در عین حال شهری آبادتر و آرمانی تر داشته باشیم.

در ادامه اخوتیان معاون امور مالی شهرداری با بیان اینکه بودجه امسال مبلغ قابل ملاحضه ای می باشد افزود:

بودجه امسال که بخشی از آن به هزینه های جاری،مشارکتها و سرمایه گذاری و قسمت اعظم آن به بخشهای عمرانی تخصیص داده شده است میتواند شهر اردکان را به یک شهری زیبا تبدیل کند.

سپس آقای حسینی پور ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی افزودند : ما باید به دنبال یک صندوق توسعه شهری باشیم.

سپس در ادامه همه اعضا به اتفاق نظر به سرمایه گذاری های شهرداری در بخش رفاهی و خدماتی جهت رفاه حال همشهریان موافقت و مهندسین مشاور به ارائه طرحها و نظرات خود در این باره پرداختند که در سطح شهر طرحهای قابل ملاحضه ایست.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    عطری : مسئولین بدانند حق کارگران زندان نیست 1392/11/14
ملاقات و بررسی مشکلات زندانیان شرکت صنعتی معدنی چادر ملو توسط رئیس شورای شهرستان ،نائب رئیس و رئیس کمیسیون صنعت و معدن در شورای شهر و نائب رئیس مجمع کارگران

در ابتدای این بازدید مسئولین با حضور معاونت زندان ضمن ملاقات و دیدار خصوصی از کارگران در بند و شنیدن صحبت های آنها حجت الاسلام و المسلمین عطری رئیس شورای شهرستان افزودند: مشکلات پیش آمده همه مسئولین را بسیج کرده تا با بررسی این مشکل راه حلی پیدا و در نهایت کارگران را آزاد و قضیه را به نفع هر دو طرف خاتمه دهیم.

وی همچنین اضهار داشت : مسئولین و کارفرمایان بدانند،حق کارگران زندان نیست و اگر کارگر نباشد کارفرمایی هم نیست که بتواند به اهدافش برسد.

در ادامه جناب آقای مهندس عبدالله کمالی نائب رئیس شورا و رئیس کمیسیون صنعت و معدن نکاتی را در مورد وضعیت کارکنان این شرکت به معاونت زندان شهزستان اردکان ارائه کردند و افزودند :

با توجه به مشکلاتی که برای این قشر زحمت کش جامعه در این واحد صنعتی وجود دارد ولی آنها هم باید خط قرمزها را رعایت کنند تا آسیبی به این مجموعه وارد نگردد .وی همچنین اضهار داشت:با توجه به اتفاقات و مسائل  پیش آمده ما باید مشکلات را بررسی و برای حل این موضوع تلاش و تمام سعیمان را به کار گیریم.

در ادامه جناب آقای دادآفرین نائب رئیس مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه ما بدنبال حل و بررسی مشکلات کارگران هستیم افزودند :

اگر مشکلات کارگران مشکلات صنفی باشد ما باید به دنبال راه حلی برای حل مشکل پیدا تا بیش از این هویت شهرمان زیر سوال نرود.

به گزارش نائب رئیس مجمع نمایندگان استان با توجه به مذاکره حضوری که شب همان روز در سالن جلسات مجموعه ورزشی کارگران استان یزد و با حضور جناب اقای دهقان دبیر اجرایی خانه کارگر استان، دکتر طالبی معاون سیاسی امنیتی استاندار به همراه دیگر اعضای مجمع نمایندگان استان و دیگر مسئولان مربوطه برگزار شد و با توجه با قول مساعدی که از طرف آقای دکتر طالبی داده شد مقرر گردید تا 14 بهمن مشکل کارگران حل و نسبت به آزادی آنها اقدام گردد.

طبق آخرین اخبار به دست آمده تعدادی از کاگران آزاد و مقدمات آزادی دیگر کارگران در حال انجام است.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    شهرستان اردکان با داشتن پتانسیل های موجود می تواند زندگی سالم را به شهر برگرداند. 1392/11/12
این جلسه که به صورت فوق العاده مورخ جمعه 92/11/11،ساعت 15:30 در محل سالن جلسات ساختمان شورای اسلامی شهر اردکان و با حضور دکتر روازاده پدر طب سنتی ایران،شهردار و تنی چند از کارشناسان و متخصصین حوزه محیط زیست و فضای سبز به میزبانی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اردکان و به صورت فوق العاده برگزار شد به بررسی وضعیت محیط زیست اردکان پرداخته شد.

در ابتدای جلسه پس از قرائت قرآن کریم حجت الاسلام و المسلمین منصوریخواه رئیس شورای اسلامی شهر اردکان ضمن عرض خیر مقدم به کلیه اعضاء و حضار در جلسه بویژه جناب آقای دکتر روازاده پدر طب سنتی ایران موضوع جلسه را ارائه راهکار و مشاوره از طرف آقای دکتر بیان کردند و افزودند : با وجود صنایع آلاینده در شهرستان اردکان و به وجود آمدن برخی از مشکلات برای همشهریان ،ما به دنبال راهکار و راه حل برای ارائه خدمات بهتر در این امر هستیم که بتوانیم مشکلات موجود زیست محیطی را به حداقل برسانیم.

سپس جناب آقای مهندس مروتی شهردار محترم شهرستان اردکان حضور آقای دکتر روازاده را به فال نیک گرفت و گفت :

ما نتظریم تا از رهنمودها و راهنمایی های جناب دکتر به نحو شایسته استفاده و در قالب کمیته های تخصصی در راستای آنچه ارائه میشود موضوع را دنبال کنیم .

سپس آقای دکتر روازاده ضمن تشکر از حسن رفتار اعضای شورا و شهردار به عناصر و پتانسیل های خوب شهرستان اردکان اشاره کردند و افزودند :

شهرستان اردکان با داشتن پتانسیل های موجود میتواند زندگی سالم را به شهر خود باز گرداند.

وی همچنین اضهار داشت مرغوبیت زمینهای اردکان این قابلیت را دارد که بتوان علاوه بر کاشت زیتون گیاهانی چون مورد،حنا و ... پرورش و قدمی بر بهبود اوضاع زیست محیطی اردکان برداشت.وی در ادامه به ارائه برخی راهکار ها و پیشنهاداتپرداخت که مورد توجه رئیس و اعضای شورا و همچنین متخصصان و مسئولین امر در زمینه کشاورزی و محیط زیست قرار گرفت.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    شورای شهر بدنبال کسب رضایت همشهریان است 1392/11/09
سومین جلسه کمیسیون برنامه و بودجه این جلسه که با حضور رئیس و اعضای محترم کمیسیون،نمایندگانی از شهرداری در واحد درآمد،دبیر شورا و مشاورین ارشد جناب آقای مهندس حسینی پور و جناب آقای مهندس روشن در سالن جلسات شورای اسلامی شهر اردکان برگزار شد به بررسی مسائل مربوط به تعرفه کسب و پیشه پرداخته شد.

در ابتدای این جلسه پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید رئیس کمیسون حجت الاسلام و المسلمین منصوریخواه ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه ضمن تاکید بر افزایش نه چندان عوارض مشاغل اشاره کرد و افزود :ما باید سیاست ها را طوری اتخاذ کنیم که رضایت همشهریان را بدنبال داشته باشد.

سپس آقای ملت با بیان اینکه مردم در قبال پرداخت عوارض به شهرداری توقعاتی دارند و شهرداری باید در قبال این عوارض خدماتی را به همشهریان ارائه دهد افزود :شهرداری میتواند با اجرای طرحهای عمرانی،زیباسازی و توسعه شهری خدمات این امر را نشان و نیازهای شهروندان را برطرف کند.

در ادامه جناب آقای مهندس حسینی پور با بیان اینکه یکی از روشها برای خروج از سردرگمی برای وضع تعرفه کسب و پیشه سالیانه تدوین بانک مشتمل بر مشخصات اصناف،وضعیت شغلی و وضعیت پرداخت می باشد افزود :

افزایش تعرفه باید بر مبنای افزاریش تورم باشد ولی با توجه به اینکه شورای شهر بدنبال کسب رضایت همشهریان است میتواند مبنا را افزایش تورم قرار دهد و در کنار آن تخفیفاتی را اتخاذ کند. سپس حجت الاسلام منصوریخواه مجددا با در نظر گرفتن رکود موجود در اکثر مشاغل تاکید کرد و خواستار در نظر گرفتن این موضوع شد.

در ادامه جناب آقای عیدانی عدم تمایل پرداخت عوارض توسط مردم را مراجعات یکطرفه مردم به شهرداری دانست و گفت :

شهرداری برای فرهنگ سازی بایدحد اقل سالی چندین بار به واحدهای صنفی مراجعه کند.این مراجعه نباید صرفا جهت تحویل دادن قبض عوارض باشد بلکه در سال باید از طریق عرضه اقلام فرهنگی و تبلیغاتی در زمینه عوارض و مالیات صورت گیرد.در خاتمه پس از بحث و تبادل نظر تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    رایزنی در خصوص انعقاد تفاهم نامه بین اداره پست و شهرداری 1392/11/17
رییس کمیسون فرهنگی برلزوم همکاری دوجانبه شهرداری واداره پست تاکید نمود

شورای شهر اردکان-پنجمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اردکان پنجشنبه در محل ساختمان شورای اسلامی شکیل شد.

در ابتدای جلسه "محمد جواد شاکر" رئیس کمیسیون فرهنگی ضمن خیر مقدم به اعضای کمیسون،حضور "ابومحمدی" رئیس اداره پست شهرستان اردکان در این جلسه را به فال نیک گرفت و افزود :

ما باید بتوانیم با اداره پست تعامل بیشتری در زمینه خدمت رسانی داشته باشیم و برای این کار باید عزم خود را از گذشته قویتر کنیم تا که این امر محقق گردد.

وی با اشاره به لزوم همکاری بین اداره پست و شهرداری افزود: همکاری شهرداری با اداره پست آثار و نتایج مثبتی را به دنبال خواهد داشت و با این کار میتوان ارتباط مردم با اداره پست را قویتر و یک راه تعاملی جدیدی، بین مردم و شهرداری برقرار کرد.

در ادامه "ابومحمدی" ضمن تاکید بر سخنان رئیس کمیسیون فرهنگی افزود : 

مدتی پیش اداره پست آمادگی و همکاری همه جانبه خود را با شهرداری اعلام کرده است که به دلیل مشغله های زیاد پاسخی از طرف شهرداری دریافت نشد و حالا خوشبختانه با پیگیری های مجدد و توجه مسئولین شهرداری و شورای اسلامی شهر به این امر،اداره پست آمادگی مجدد خود را جهت ارتباطی مؤثرتر به صحن علنی شورا اعلام میکند و امید است با این تفاهم نامه بتوان خدماتی ارزشمند را به همشهریان ارائه کرد.

سپس "ابومحمدی" در خصوص نامگذاری کوچه ها و معابر مطالبی را ارائه کردند و اعضای شورا در خصوص این موضوع به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ادامه به بررسی نامه های وارده و خرید یکسری از محصولات فرهنگی از قبیل کتاب و ... پرداختند که خرید این محصولات گامی مؤثر در امور فرهنگی شهر ایجاد خواهد کرد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    شصت و سومین جلسه شورای شهر/فوق العاده 1392/11/16
در این جلسه که به صورت فوق العاده برگزار شد به بررسی نامه های وارده رسیدگی شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    انا لله و انا الیه راجعون 1392/11/03
با کمال تاسف با خبر شدیم ساعاتی پیش جناب آقای دکتر جواد حائریان دار فانی را وداع و به ملکوت اعلا پیوست.

 

مشیت الهی بـر ایـن تعلق گرفـته کـه بهار فرحناک زندگی را خـزانـی ماتمزده بـه انتظار بنشیند و این ، بارزترین تفسیر فلسفـه آفـرینش درفـراخـنای بـی کران هـستی و یـگانه راز جـاودانگی اوسـت .خانواده محترم حائریان درگذشت پدر گرامیتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده و برای این عزیز از درگاه خداوند متعال مغفرت ، برای شما و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانیم .

 

((شورای اسلامی شهر اردکان))

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    56 جلسه شورای اسلامی شهر اردکان/گزارش تصویری 1392/11/02
56 جلسه شورای اسلامی شهر مورخ سه شنبه 1 بهمن ماه جهت ملاقات عمومی و با حضور تعدادی زیادی از همشهریان عزیز به برسی و حل مشکلاتشان در سالن جلسات ساختمان شورای اسلامی شهر اردکان برگزار شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    دومین جلسه کمیسیون صنعت،معدن و محیط زیست برگزار شد. 1392/11/02
این جلسه که در تاریخ 30 دی ماه 92 و با حضور کلیه اعضای کمیسیون صنعت،معدن و محیط زیست در شورای اسلامی شهر اردکان و همچنین رئیس اداره محیط زیست شهرستان و به مناسبت 29 دی روز هوای پاک در سالن جلسات شورای اسلامی برگزار شد به بررسی مشکلات و پیگیری مسائل زیست محیطی پرداخته شد.

در ابتدای جلسه پس قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید جناب آقای مهندس کمالی رئیس کمیسیون صنعت،معدن و محیط زیست پس از خیر مقدم به همه اعضا به ویژه جناب آقای لطفی رئیس اداره محیط زیست شهرستان و با اشاره به 29 دی ماه افزواد: نوع، اندازه و شدت ذرات صنعتی تابعی از فعالیتهای انسانی است که به نوع صنعت مورد نظر چون معدن کاری، ریخته گری، ذوب فلزات ... بستگی دارد. این ذرات که در اندازه های کوچک و زاویه ای هستند و حاوی عناصر سنگین و سمّی می باشند، از قابلیت بالایی برای نفوذ به سیستم تنفسی برخوردارند و ما امید واریم با یاری خداوند سبحان بتوانیم به عنوان نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر اردکان کمک شایانی در زمینه حفظ و احیای محیط زیست و فرهنگ سازی در این زمینه گامی مؤثر بر حفظ سلامت مردم و منابع طبیعی برداریم.

سپس آقای لطفی گزارش مختصری از وضعیت محیط زیست شهرستان ارائه و همچنین خواستار همکاری هرچه بیشتر شهرداری و شورای شهر در راستای حفظ این سرمایه های طبیعی شد و افزود:

یکی دیگر از معضلات محیط زیست،مناسب نبودن مکان تخلیه نخاله های ساختمانی می باشد که باعث آلودگی محیط نیز شده است.

سپس با پیشنهاد اعضا مقرر گردید محل مناسبی برای تخلیه نخاله های ساختمانی ایجاد و در شورا بررسی گردد.

در ادامه اعضای کمیسیون خواستار برسی صنایع آلاینده شهرستان و ارائه لیست این صنایع از طرف اداره محیط زیست شهرستان به شورای اسلامی شهر شدند و در پایان جلسه موضوعات زیر در دستور کار قرار گرفت :

1. تفکیک زباله جهت بازیافت و اهتمام ویژه جهت تفکیک در مبدا به صورت پایلوت در ادارات و سازمانهای شهرستان اجرا شود.

2. با کلیات طرح پارک حیات وحش موافقت و مقرر گردید پیگیری های سایر موارد و برآورد های مربوطه انجام شود.

3. بازدید های دوره ای از صنایع به صورت ماهیانه توسط اعضا با هماهنگی کمیسیون صنعت،معدن و محیط زیست انجام گردد.