شورای اسلامی شهر اردکان  
    مهندس شهرام گل خبر داد: 1392/12/28
صبح امروز مهندس شهرام گل رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر اردکان در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی شورای شهر در خصوص پروژه های عمرانی انجام شده در سال 92 گفت:

کمیسیون عمران شورای شهر با همکاری واحد عمران و شهرسازی شهرداری توانسته برخی از پروژه های عمرانی را که در دست اجرا بوده به اتمام برساند و برخی از آنها را که روبه اتمام است با نظارت دقیق به پایان برساند.

وی با بیان برخی از پروژه ها افزود:

خوشبختانه با توجه به نزدیک شدن ایام عید نوروز و تردد زیاد مسافرین در مسیر بلوار پلیس راه تا پل قطار کار آسفالت این بلوار رو به اتمام است و %90 آن انجام شده که امید است تا قبل از عید آن را به اتمام برسانیم.

وی در ادامه به احداث و ساخت پارکینگ در دو ضلع شمالی و غربی بهشت شهدا اشاره کرد و افزود :

کار احداث پارکینگ بهشت شهدا تقریبا رو به اتمام است و تا عید نوروز به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس گل گفت:

کار سنگ جدول گذاری بلوار آیت الله خامنه ای به اتمام رسیده و سنگ جدول گذاری بلوار آیت الله خاتمی(ره) نیز رو به اتمام است.

وی همچنین اشاره ای به ساخت بلوار غدیر در سال 92 کرد و با ذکر رشد %10 آن روند این پروژه را در سال آینده مثبت ارزیابی و در خصوص ادامه بلوار 20 متری موسی کلانتری به بلوار آیت الله خاتمی (ره) گفت :

مناقصه این پروژه بعد از عید نوروز انجام و پس از تعیین پیمانکار پروژه ،کار را شروع خواهیم کرد.

مهندس گل در پایان از اجرا و نصب %80  دیوارهای پیش ساخته در سطح شهر خبر داد و گفت:

دیوارهای پیش ساخته جلوه و نمای جدیدی را به شهر بخشیده است و امید واریم که با ورود به سال جدید شاهد کارها و فعالیتهای جدیدی در سطح شهر باشیم.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    آئین پاکسازی بافت تاریخی اردکان با حضور شهردار و اعضای محترم شورای شهر 1392/12/28
امروز صبح بافت تاریخی میزبان مسئولین شهر بود.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    ایجاد فرهنگسرای خانواده در ادرکان 1392/12/27
سومین جلسه شورای خانه شهروند دیشب با حضور اعضای شورای خانه شهروند در محل ساختمان خانه شهروند اردکان برگزار شد.

در این جلسه که منصوریخواه رئیس شورای اسلامی شهر اردکان،شاکر رئیس کمیسیون فرهنگی،مروتی شهردار،اولیاء معاون شهردار و قطب الدینی مدیر خانه شهروند حضور داشتند به مبحث سینمای اردکان و فرهنگسرای خانواده به طور اختصاصی پرداخته شد.

منصوریخواه از تشکیل و پیگیری های بعد از این جلسات ابراز خرسندی کرد و عنوان داشت:

خوشبختانه با توجه به پتانسیل های موجود در شهرستان اردکان فضا برای ایجاد یک فرهنگسرای خانواده برای شهرستان اردکان از ملزومات شهرداری و شورا می باشد که خوشبختانه گامهای موثری برای تحقق این امر برداشته شده است.

در ادامه محمد جواد شاکر رئیس کمیسیون فرهنگی به اقدامات ارزشمند این کمیسیون در طول این مدت اشاره کرد و افزود:

یکی از اهداف و برنامه های اصلی کمیسیون فرهنگی شورا ایجاد یک مکان و فضای مناسب فرهنگی و در خور مردم شریف شهر اردکان است که خوشبختانه با تملک سینمای آزادی گامی موثر در تحقق این امر برداشته شد و امید است در سال آینده شاهد ارتقای بیشتر در زمینه های فرهنگی شهر باشیم و اردکان را به شهری نمونه در سطح منطقه تبدیل کنیم.

در ادامه مهندس مروتی از زحمات و تلاش های مدیر خانه شهروند به خاطر حسن وظیفه تشکر و از برنامه های موجود و در دست اجرای خانه شهروند ابراز خرسندی کرد و گفت:

خوشبختانه شهرداری اردکان توانسته در حیطه وظایف شهروندی خود به امتیاز مطلوب از سوی شهروندان برسد و رضایت همشهریان را به دنبال داشته باشد و ما امیدواریم بتوانیم با حمایت های  شورای اسلامی شهر این امتیاز را به بالاترین سطح خود برسانیم.

سپس مهنس قطب الدینی مدیر خانه شهروند گزارشی از فعالیت های خانه شهروند را خدمت اعضا ارائه کرد و از برنامه های آینده خانه شهروند خبر داد و آنها را یک تحول در زمینه های فرهنگی شهر دانست.

سپس کلیه اعضا در خصوص فرهنگسرای خانواده به بحث و تبادل نظر پرداختند که این مجموعه در چند فاز به بهره برداری خواهد رسید .

قطب الدینی در خصوص فاز های اجرایی این مجموعه اشاره کرد و افزود:

مجموعه فرهنگسرای خانواده شامل سینما،کتابخانه تخصصی خانواده،نگارخانه،کارگاه آموزشی که شامل مشاور خانواده،مشاور شهروندی می باشد که در حال حاضر فاز اول آن بعد از تعطیلات عید نوروز که شامل سینما،سالن همایش های تخصصی شهروندی و سمینار های علمی می باشد شروع به بهسازی ساختمان موجود و در نهایت تجهیز فاز اول انجام خواهد شد.

در این جلسه مصوب شد که اولین همایش تخصصی تحکیم خانواده برای زوجهایی که ازدواج آنها از تاریخ 92/1/1 تا 92/12/29 در اردکان برگزار و آنها را به راهکارهای تحکیم خانواده آشنا کنند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    پنجمین آیین پاکسازی بافت تاریخی شهر 1392/12/26
انجمن چارسوق کویر اردکان با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر

روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    ویژه برنامه صبح بخیر ایران در اردکان 1392/12/21
صبح امروز ویژه برنامه صبح بخیر ایران ساعت 6 در باغ ملی اردکان با حضور مسئولین هنرمندان و خانواده معظم شهدا و حضور پر شور مردم میهمان نواز اردکان در رسانه ملی پخش و به معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود این شهرستان پرداخته شد.

در ابتدای این برنامه دکتر محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با تماس تلفنی ضمن تشکر از گردآورنده گان مجموعه پر بازدید صبح بخیر به پتانسیل های موجود شهرستان اردکان اشاره کرد و موقعیت شهرستان اردکان را از نظر صنعتی مهم برشمرد و افزود:

مردم شهرستان اردکان با توجه به مشکلات زیاد از جمله مسئله مهم کم آبی توانسته اند که این شهرستان را با همت والای خود به قطب سوم فولاد کشور تبدیل کنند و با وجود معادن و ذخایر موجود این شهر را علاوه بر یک شهر سنتی به یک منطقه صنعتی نیز تبدیل کنند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه اردکان به پیشینه تاریخی شهرستان و همچنین در ادامه به علما و مشاهیر شهرستان اردکان اشاره ای داشت و آنها را از افتخارات این منطقه برشمرد.

سپس احمد کمالی فرماندار اردکان با بیان جاذبه های کل شهرستان اردکان این منطقه را از نظر موقعیت گردشگری مهم برشمرد و با بیان این نکته ، شهرستان اردکان را به یکی از مناطق بی نظیر و توریستی در سطح کشور معرفی کرد.

در ادامه منصوریخواه رئیس شورای اسلامی شهر،مهندس مروتی شهردار و عطری رئیس شورای شهرستان به ارائه توضیحاتی در خصوص جاذبه های شهر و شهرستان پرداختند.

در ابتدا منصوریخواه ضمن تقدیر از عوامل برنامه یکی از شاخصه های گردشگری شهر اردکان را بافت سالم و منسجم این شهر عنوان کرد و افزود:

با توجه به فراهم کردن امکانات بسیار خوب از طرف شهرداری و شورای شهر امید واریم که نوروز امسال شاهد حضور هرچه بیشتر هموطنان عزیز ایرانی در شهرستان اردکان باشیم.

سپس در ادامه مهندس مروتی به بیان جاذبه های تاریخی و توریستی شهر اردکان اشاره کرد و بازدید از مناطق اطراف اردکان را که از موقعیت مهمی برخوردارند را به مسافران توصیه و آن را مهم برشمرد و از آمادگی شهرداری جهت هر گونه خدمت رسانی به مسافران نوروزی خبر داد.

پس از سخنان مروتی عطری رئیس شورای شهرستان گفت:

شهرستان اردکان با وجود جاذبه هایی چون خرانق و عقدا و ... توانسته این شهر را به یک شهر توریسیتی تبدیل کند که این نیز ماییه مباهات برای همه همشهریان است و ما صمیمانه از مسافران نوروزی استقبال خواهیم کرد.

هنرمندان اردکانی در این برنامه به معرفی هنر خود پرداختند که از جمله آنها میتوان به :

زنجیر بافی،قالی بافی،خورجین بافی، نان روغنی(لتیرُگ)، کار بافی اشاره کرد.

همچنین ورزشکاران اردکانی به اجرای نمایش آکروژیم نیز در انتهای برنامه پرداختند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    نشست همدلی هم اندیشی شهردارها و اعضای شورای اسلامی شهرهای اردکان و میبد برگزارشد 1392/12/19
جلسه مشترک شورای اسلامی شهر میبد و اردکان به میزبانی شورای اسلامی شهر اردکان برگزار شد.

این جلسه برای ایجاد هماهنگی، اتحاد و تعامل بیشتر دو شهرستان ایجاد شد.

حجت الاسلام منصوری خواه رئیس شورای شهر اردکان در ابتدا جلسه با خیرمقدم و خوش آمدگویی به شهردار و اعضای شورا شهر میبد تشکیل این جلسه را به فال نیک گرفت و افزود: این جلسه نوید بخش آینده ای روشن در جهت همکاری و تعامل بیشتر هر دو شهرستان خواهد بود.

در ادامه مهندس مروتی شهردار اردکان نیز در این جسه با اشاره به افتخارات تاریخی فرهنگی میبد از تشکیل این جلسه ابراز خرسندی کرد و نیز در سخنانی این همدلی را محور یک حرکت جدید برای انجام برنامه های ثمر بخش با همکاری هر دو شهر عنوان کرد و افزود:

اختلافات موجود در گذشته به هیچ عنوان نباید جلوی استفاده استفاده از ظرفیت های موجود در هر دو شهرستان را بگیرد.

در ادامه جناب آقای داورپور رئیس محترم شورای اسلامی شهر میبد با تاید صحبتهای بیان شده از سوی شهردار و رئیس شورای شهر اردکان گفت:

انشا الله بازخورد این جلسات،برنامه ریزی موثر در مسیر همکاری و همدلی دو شهر باشد و این موضوع مورد توجه سایر شهرها و مناطق باشد.

در ادامه مهندس هدایی شهردار میبد نیز ضمن تشکر از حسن رفتار و تقدیر از مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان برای پذیرش این میزبانی چنین نشست هایی را مقدمه توسعه بیشتر هر دو شهر بیان کرد و سپس در انتهااعضای شورای شهر میبد از بخش های تاریخی شهرستان اردکان بازدید کردند.

  

 

 

 

 

 

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    دومین نشست مطبوعاتی اصحاب رسانه 1392/12/17
روز گذشته دومین نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با حضور اصحاب رسانه درسالن اجتماعات شهرداری برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان روز گذشته دومین نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با حضور اصحاب رسانه درسالن اجتماعات شهرداری برگزارشد.

درابتدای این جلسه حجت الاسلام منصوری خواه رئیس شورای شهر ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و خوش آمد گویی به اصحاب رسانه ،به تعامل خوب رسانه ها با شورا و مجموعه شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: اعضای شورای شهر معتقدند یکی ازبهترین ابزارها که می تواند برنامه های شهرداری و شورا را به سمع و نظر مردم برساند همین حضور موثررسانه ها ست که امیدواریم این تعامل و همکاری صمیمانه درطول دوران چهارساله شورا همچنان ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه تصمیم شورا براین است که هر۳ماه یکبار نشست مطبوعاتی برگزارشود و این امربه حمد الله امروز محقق شده است افزود: نشست های مطبوعاتی می تواند آخرین اطلاعات و اخبار مربوط به فعالیت های شورا و شهرداری را به صورت صریح و شفاف به اصحاب رسانه برساند تا مردم نیزاز این طریق بتوانند از تلاش ها و کوشش های خادمین خود در جهت رونق و آبادانی شهر باخبر شوند.

رئیس شورای شهر به جلسات متعدد شورای شهر اشاره کرد و ادامه داد: یکی از برنامه هایی که با جدیت پیگیری نموده ایم تدوین برنامه ۱۰ ساله برای شهر است که این کار یکی ازکارهای ماندگار و خوب شورای چهارم است و امیدواریم هرچه زودتربه نتیجه برسد.

منصوری خواه بررسی بودجه سال آینده شهرداری را یکی دیگر از کارهای انجام شده شورا دریک ماه گذشته دانست و بیان کرد: دربودجه سال ۹۳ به طرح های عمرانی و فرهنگی توجه ویژه ای شده که انشا الله سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

درادامه مهندس مروتی شهرداراردکان به برنامه ها شهرداری اشاره کرد و افزود: باتوجه به اینکه نوروزامسال با شهادت بی بی دو عالم حضرت زهراء(سلام الله علیها) مصادف شده است شهرداری کلیه مراسم شاد و جشنهای نوروزی خود را به شیوه ای شایسته که هم در خور حضرت زهرا(س) و هم احترام به سنتهای ایام عید نوروز برگزار خواهد کرد.

وی درادامه درپاسخ به سوال مدیر مسئول نشریه کوثردرباره اقدامات شهرداری بابت جمع آوری زباله ها درایام نوروز گفت:در چهار نقطه شهر محلی برای دریافت زباله ها خشک از مردم در نظر گفته شده که شهروندان عزیز می توانند با مراجعه به این ایستگاه ها با تحویل زباله خشک ،ماهی قرمز و سبزه عید نوروز خود را به صورت رایگان دریافت کنند.

شهرداراردکان به فعالیت های خانه شهروند اشاره کرد و گفت: اعتلا و ترویج فرهنگ شهروندی ،زیبا سازی شهراز منظر فرهنگی،طراحی پارکها واماکن عمومی،برگزاری جشنها واعیاد ومراسمات مذهبی ،را ه اندازی سینما آزادی وفرهنگ سرای خانواده ازجمله فعالیت خانه شهروند درسال ۹۳ خواهدبود.

خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شهروند سوالی درباره استقبال از مسافران نوروزی کرد که شهردار اردکان اظهار داشت: به منظور آشنایی هرچه بهتر میهمانان با مجموعه بافت تاریخی و گردشگری شهر، شهرداری اردکان چهلمین شماره نشریه داخلی نماد خود را به ویژه نامه ای درباره معرفی شهر اختصاص داده است.

وی تصریح کرد:کمیته استقبال ازنوروز نیز تشکیل شده که بحث زیبا سازی بافت تاریخی و همچنین راهنمایی مسافران نوروزی با همکاری انجمن چارسوق را با جدیت پیگیری می کنند.

 مروتی به راه اندازی رادیو آفلاین اشاره کرد و افزود: راهنمایی مسافران نوروزی ،آشنایی با مراکز تاریخی و گردشگری ، صنایع دستی، معرفی مفاخر و بزرگان شهر،معرفی محصولات اردکان و معرفی لهجه وگویش اردکانی از جمله اهداف راه اندازی این رادیو بوده است.

شهرداراردکان درپاسخ به سوال خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اردکان گویا درباره المان شهدای گمنام میدان امام خمینی گفت:طرحی با همکاری نظام مهندسی وگنجینه ایثار وشهادت وشهرداری دردست تهیه است وانشا الله عملیات اجرایی آن پس از تصویب نهایی به اجرا درخواهد آمد.  

وی همچنین درادامه پروژه احداث بلوار غدیر را یکی دیگر از کارهای اساسی شهرداری عنوان کرد وگفت: با احداث بلوار غدیر که از مدرسه استقلال تا کارخانه سیدالشهداء ادامه پیدا خواهد کرد مشکل بخش مهمی از رینگ شهری غرب شهر حل خواهد شد.

مروتی با بیان اینکه شهرداری احداث میدان بهشت را دردستور کارخود قرار داده است افزود:انشالله با تملک زمین های باقیمانده درسال ۹۳ عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

شهردار اردکان یکی از مشکلات پیش روی شهر اردکان را پروژه فاضلاب شهری دانست و افزود: اجرای پروژه فاضلاب شهری باعث کندی آسفالت کوچه ها و معابرشده وبا اتمام این پروژه، کار آسفالت معابر در اسرع وقت شروع خواهد شد.

درادامه اعضای  محترم شورای شهر به سوالات خبرنگاران درباره موضوعات مختلف پاسخ دادند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    بازدید مسئولین از خانواده های مستمری بگیر کمیته امداد 1392/12/14
امروز به مناسبت روز احسان و نیکوکاری جمعی از مسئولین به دیدار خانواده های مستمری بگیر رفتند و هدایایی fبه این خانواده ها اهدا شد.

در این بازدید که با حضور اعضای محترم شورا و شهرداری، رئیس و پرسنل کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد به مشکلات تعدادی از مدد جویان رسیدگی و به برخی از آنها با مساعدت های کمیته امداد رسیدگی شد.

در این بازدید خلیلی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به ارائه طرح ها و برنامه های این اداره دولتی در آینده نزدیک پرداخت و توضیحاتی در خصوص حمایت خانواده های تحت پوشش به مسئولین ارائه و حمایت همه جانبه مسئولین را خواستار شد تا بتوان با این همکاری ها خدمات بهتر و بیشتری را به این خانواده های مستحق ارائه کرد.

خانه ای محقر و کوچک که انسان های بزرگ را در خود پرورانده است

فرزندان این خانه زندگی در شرایط سخت را تجربه که هیچ خاطره کرده بودند ...

البته با مساعدت های کمیته امداد

خانواده ای سه نفره در گوشه ای افتاده از شهر

حاجی،همسر حاجی و بیماری سخت حاجی که هشت ساله بود

با همه سختی ها گفت راضی ام به رضای خدا

ولی طاقت نیاورد و ...

گاهی یادی،آهی،نگاهی ...

««     هفته نیکوکاری گرامی باد      »»

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    پیام رئیس شورای شهر مناسبت روز احسان و نیکوکاری 1392/12/14
متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول اكرم صلى الله عليه و آله :

اِنَّ القَومَ لَيَكونونَ فَجَرَةً وَ لا يَكونونَ بَرَرَةً فَيَصِلونَ اَرحامَهُم فَتَنمى اَموالُهُم وَ تَطولُ اَعمارُهُم فَكَيفَ اِذا كانوا اَبرارا بَرَرَةً!؟

»» مردمى كه گناهكارند و نه نيكوكار، با صله رحم، اموالشان زياد و عمرشان طولانى مى شود. حال اگر نيك و نيكوكار باشند، چه خواهد شد!؟ ««

محبت،هدیه زیبای نوروزی که مردم به همنوعان خویش تقدیم می کنند.

با نزدیک شدن فصل بهار و آن زمان که زمین جامه نو به خود می پوشد و راوی مهربانی با کلام پر از محبت خویش سرود عاطفه و نوعدوستی بر زبان می سروشد.

بر ماست که با اطاعت از سیره دیرینه مذهبمان و به رسم اهل بیت علیهم السلام خبری از دردمندان و محرومیت بگیریم و از قلبهای خسته از فقر و تنگدستی احوال بپرسیم.

14 اسفندماه روز جشن نیکوکاری این فرصت را فراهم آورده تا دست محبت از آستین برآوریم و با هدیه ای هرچند کوچک قلب همنوعان و نیازمندان را شاد نمائیم.به امید روزی که جغد فقر از آسمان شهرمان پر بگیرد و سفره همه مردم دیارمان از نان برکت و ایمان سرشار گردد.

حسین منصوری خواه

رئیس شورای اسلامی شهر اردکان

اسفند 1392

پایان پیام

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    جلسه ملاقات عمومی شورا 1392/12/14
این جلسه که در روز 13 اسفند در سالن جلسات شورای اسلامی شهر برگزار شد به بررسی مشکلات تعدادی از همشهریان برداخته شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین منصوری خواه رئیس شورای اسلامی شهر گزارش کمیسیون ها را از رؤسای هر کمیسیون جهت پیگیری خواستار و اقدامات اخیر برخی از اعضا در خصوص پیگیری مصوبات و مسائل مرتبط را جویا و در ادامه اعضا به ارائه گزارش خود در این خصوص پرداختند.

سپس با حضور همه اعضا به بررسی و رسیدگی به مشکلات مدعوین پرداخته شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    شهرداری ،مدافع حقوق شهروندان در حوزه سد معبر 1392/12/12
دیروز جلسه ای با حضور کلیه اعضای شورا و مسئول بازرسی و نظارت شهرداری در سالن جلسات ساختمان شورای اسلامی شهر اردکان برگزار شد.

این جلسه که در خصوص پیگیری و رسیدگی به پاکسازی معابر و جلوگیری از سد معبر بعضی از مشاغل تشکیل شد ،در ابتدا منصوریخواه رئیس شورا ضمن خیر مقدم به حاضرین به بیان وظایف قانونی شهرداری برای دفاع از حقوق شهروندان در حوزه سد معبر اشاره کرد و عنوان داشت:

با توجه به نزدیک شدن ایام عید وعدم آگاهی بعضی از کسبه در خصوص رعایت سد معبر،شهرداری موظف است که این اطلاع رسانی را به نحوی شایسته انجام دهد و کمال انصاف در برخورد با اصناف داشته باشد و در صورت عدم همکاری بعضی از افراد با رعایت اصول قانونی و ملایمت این مهم را پیگیری تا خللی برای همشهریان ایجاد نگردد.

وی همچنین از عابدینی مسئول بازرسی و نظارت شهرداری در خصوص پاکسازی معابر به خاطر حسن رفتاری که تا کنون برای اعمال این قانون با اصناف و بازاریان داشته است،تشکر و از زحمات ایشان قدردانی کرد.

سپس اعضا به بیان موضوعات راهبردی در این خصوص اشاره کردند و در ادامه به بررسی نامه های واصله پرداخته شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    پیام تبریک رئیس شورای شهر به مناسبت صعود تیم والیبال پیشگامان شفق اردکان 1392/12/12
حجت الاسلام والمسلمين حسین منصوریخواه رييس شورای اسلامی شهر اردکان در پيامي صعود تيم واليبال پیشگامان شفق اردکان به رقابتهای لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور را تبريک گفت. متن پیام بدین شرح است:

» بسم‌الله الرحمن الرحیم

صعود مقتدرانه تیم والیبال پیشگامان شفق اردکان به رقابت‌های لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور و راه یابی به فینال ،برای مردم اردکان مایه مباهات، سربلندی، شادی و شعف همه همشهریان به‌ویژه جامعه ورزش دوستان و ورزشکاران شده است.
اینجانب کسب پیروزی در این رقابت‌ها و افزودن این برگ زرین بر کارنامه افتخارات مردم شریف اردکان را به همشهریان عزیز و ورزشکاران، مربیان و سرپرستان دلسوز والیبال شهرمان تبریک و شادباش می‌گویم.   
بر خود لازم می دانم  از همه مسئولین شهرستان ، مدیران مجموعه پیشگامان کویر و همشهریان عزیز که در این مدت حمایت همه جانبه خود را از تیم پیشگامان شفق دریغ نکردند تشکر ویژه داشته باشم.

امید دارم این پیروزی مقدمه‌ای برای حضور و درخشش نام این شهرستان در عرصه های مختلف فرهنگی،علمی ورزشی و ... در سطح کشور باشد.

حسین منصوریخواه

رییس شورای اسلامی شهر اردکان

1392/12/11

انتهای پیام

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    5جلسه کمیسیون حقوقی شورا 1392/12/08
شب گذشته جلسه ای با حضور اعضای کمیسیون حقوقی،مهندس اولیاء معاون شهردار و مسئول حقوقی شهرداری و 5مراجعه کننده در سالن جلسات شورای اسلامی شهر برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور ریاست کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر ضمن خیر مقدم به جمع حاضر بویژه مراجعین محترم عنوان داشت :

امید است بتوان با تشکیل چنین جلساتی گره ای از کار فردی همشهریان عزیز باز کنیم و پرونده های ارجاعی به کمیسیون حقوقی شورا را با درایت و بررسی دقیق خاتمه دهیم.

در ادامه اعضا به بررسی نامه های واصله و پیگیری آنها با حضور معاون شهردار و مسئول قسمت حقوقی شهرداری انجام و مراجعین به ارائه و بیان مشکلات خود با اسناد مکتوب در این کمیسیون پرداختند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    رئیس کمیسیون فرهنگی: باید فضای مناسب برای مشارکت زنان فراهم شود 1392/12/07
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی اردکان شب گذشته جلسه بررسی مشکلات بانوان اردکان با حضور رئیس وا عضای کمیسیون فرهنگی شورا ،رئیس اداره ورزش و جوانان و بانوان فعال و دلسوز در حوزه زنان و خانواده درسالن جلسات شورا برگزارشد.

 در ابتدای جلسه محمد جواد شاکر رئیس کمیسیون فرهنگی شهرستان اردکان ضمن خیر مقدم به حاضرین به ویژه بانوان اظهارداشت: ما در شورای شهر جهت بررسی امور مرتبط با بانوان به نمایندگان و مشاورانی احتیاج داریم که به وسیله آنها بتوانیم مشکلات و مسائلی که تا به امروز به آن توجه نشده است را بررسی و در حد توان به آنها رسیدگی کنیم و امیدواریم با این کار بتوانیم یک گام بلند برای رفاه بانوان انجان دهیم.

وی هدف از برگزاری این جلسه را تشکیل کمیته خانواده و بانوان برای اولین بار توسط شورای اسلامی شهر دانست و افزود: بانوان یک بازوی توانمند برای جامعه هستند و نقش کلیدی آنها درپیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی بر هیچکسی پوشیده نیست.

رئیس کمیسیون شورای شهر تصریح کرد: ایجاد فضای مناسب و موثر برای مشارکت زنان و فراهم آوردن امکانات لازم برای برنامه ریزی و ساماندهی ظرفیت ها و توانمندی های زنان به همراه افزایش آگاهی های آنان از مباحثی است که باید مد نظر کمیته خانواده وبانوان گیرد.

شاکر به پیشنهادات ارائه شده توسط بانوان اشاره کرد و گفت: شهرداراردکان می تواند از توانمندیهای نظرات و پیشنهادات بانوان فعال در حوزه های مختلف شهری به طور شایسته ای استفاده کند.

در ادامه نماینده مشاورین به ارائه یکسری آمار و ارقام مربوط به مسائل روحی بانوان به ویژه دختران جوان در سطح مدارس و دانشگاه ها پرداختند که بتوان از آنها در پیشگیری و ایجاد انگیزه برای بانوان شهر در زمینه های ورزشی،تفریحی و مسائلی که موجب شادی و آرامش و تحرک بانوان استفاده کرد.

وی خواستار راه اندازی مکانی مناسبتر برای ورزش بانوان و همچنین اهمیت دادن اعضای شورا بخصوص کمیسیون فرهنگی بر ورزش بانوان  و قرار دادن یکسری از امکانات برای بانوان با کمک و حمایت اداره ورزش و جوانان شد.

 نماینده بانوان اظهار امیدواری کرد:امید است با فراهم کردن امکانات ،ورزش بانوان اردکان به استاندارد قابل قبول خود در سطح استان برسد.

در ادامه جاوید عیدانی عضو کمیسیون فرهنگی شورا ضمن ابراز تاسف از این آمار و ارقام اظهار داشت:ما باید یک فرهنگسازی قوی در امر ورزش و تفریحات مناسب انجام دهیم و راهی برای کسب زندگی شاد برای همشهریان بویژه بانوان انجام دهیم.

وی افزود:خوشبختانه ما به دنبال مشاورین متخصص برای ارائه راه کار و راه حل مناسب جهت ایجاد و زمینه سازی در خصوص برگزاری مراسماتی شاد و در خور مردم شهرستان اردکان هستیم و امید واریم با ایجاد انگیزه برای همشهریان بتوانیم شهری با مردمان شاد داشته باشیم.

درادامه ابوالفضل کارگر با تشکرازهمکاری گسترده شورای اسلامی شهرگفت: خوشبختانه ورزش بانوان اردکان پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته وامیدواریم با حمایت شورا شاهد پیشرفت بیش ازپیش بانوان اردکانی در تمام حوزه ها باشیم. 

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    تجلیل از مهندس پیشکسوت در روز مهندس 1392/12/06
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر روز گذشته جلسه تجلیل از مهندس پیشکسوت اردکان با حضور اعضای شورای شهر ،اعضای نظام مهندسی و همچنین بسیج جامعه مهندسین در دفتر مدیریت مجتمع گندله سازی اردکان برگزار شد.

 در ابتدای این جلسه مهندس عبدالله کمالی نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردکان و عضو نظام مهندسی اردکان ضمن معرفی اعضای جمع حاضر به اهمیت این روز اشاره کرد واظهارداشت:

خواجه نصیرالدین طوسی شخصیتی نمونه و دانشمند در تاریخ علم و فرهنگ پربار ایران اسلامی به حساب می‌آید وامروز تقارن نام‌گذاری روز مهندسی و سالروز تولد این دانشمند بزرگ ایرانی، تطابق گرامیداشت تلاش‌ تمام عزیزانی است که در لباس همت و تلاش در جهت خدمت به ایران اسلامی و آبادی آن گام برمی‌دارند.

 مسئول کمیته انرژی بسیج مهندسی همچنین به فعالیت های مهندس مصری نژاد در عرصه صنعت اشاره کرد وافزود:امروز فرصت مناسبی است  جهت تجلیل و ارج نهادن به زحمات  مهندس پیشکسوت عرصه صنعت که جهت آبادانی شهر اردکان تلاشهای بی شاعبه ای را در زمره کار خود قرار داده و واحدی نمونه در سطح کشور به نام گندله سازی اردکان را با مدیریت مثال زدنی خود به بهره برداری رسانده و امیدواریم از تجربیات ارزنده این پیشکسوت عرصه تولید، نهایت استفاده را به نحو احسن ببریم .

در ادامه مهندس شهرام گل رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر و عضو نظام مهندسی اردکان ضمن تشکر از مهندس مصری نژاد مدیر عامل مجتمع گندله سازی به خاطر حسن رفتار و تواضع مثال زدنی ایشان ، تجلیل از پیشکسوتان را ضروری دانست وافزود:مابرخود لازم دانسته تا این روز را به پیشکسوت و شخصیت با تجربه در امر مهندسی تبریک عرض کنیم و امیدواریم با الهام از فناوری های نوین و خلاقانه و همسو با رعایت مقررات مهندسی و اخلاق اسلامی،اندیشه و روش مهندسان ایرانی برای همگان همانند گذشته الگو قرار گیرد.

سپس مهندس مصری نژاد ضمن خیر مقدم به مهندسین و مسئولین حاضر گفت:

مجتمع گندله سازی اردکان مرهون اندیشه و بروز خلاقیت مهندسانی است که تلاششان موجب عزت و سربلندی و محور کارآفرینی و اشتغال برای امروز و آینده این سرزمین است و با توکل به ذات پاک باریتعالی برای سربلندی این مرز و بوم در این جبهه اقتصادی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

وی به اهمیت و نقش موثر مهندس در جامعه امروز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه امکانات فعلی راه را برای شما مهندسان بازتر کرده است تا بتوانید محصولاتی با خروجی بهتر به مردم ارائه کنید.

وی رمز موفقیت را در تعامل سازنده بین کارفرمایان ، مهندسان ناظر و پیمانکاران دانست و  افزود:

کسی که برای ما کار می کند باید به آن ارزش و اعتبار بدهیم تا او هم متوجه اهمیت کار خود شود و کارش را به بهترین شکل انجام دهد.

در ادامه مهندس کمالی رئیس سازمان نظام مهندسی ضمن تشکر از راهنمایی ها و رهنمودهای مهندس مصری نژاد به اهمیت کیفیت و نظارت دقیق مهندسین ناظر در سازمان نظام مهندسی اردکان اشاره کرد و افزود:

خوشبختانه مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی اردکان با توجه به تعهدات در امر ساخت و ساز و همچنین توجه به رسالت خود که توجه به سلامت خانواده ها و اقشار جامعه را همچنان مورد توجه قرار داده و امیدواریم بتوانیم با این صداقت کاری خدمتی ارزنده را برای همشهریان انجام داده باشیم.

در ادامه مهندس طالعی بخشدار مرکزی و مسئول بسیج جامعه مهندسی شهرستان به اهمیت وظیفه مهندسان اشاره کرد و افزود:

مهندسین به وظیفه خود آگاه هستند و به آن اشراف کامل دارند ولی درعین حال در کنار کار خود به تجربه بیشتر نیز احتیاج دارند که خوشبختانه امروز فرصتی شد تا بتوانیم از تجربیات حضرت عالی بهره مند و آن را در سرلوحه کار خود قرار دهیم.

درپایان جلسه به رسم ادب  هدیه ای بعنوان یادبود از طرف جامعه مهندسین به آقای  مصری نژاد اهدا شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    پیام تبریک مهندس عبدالله کمالی و مهندس شهرام گل به مناسبت روز مهندس 1392/12/05
پنجم اسفندماه، خجسته زاد روز دانشمند بزرگ ایرانی و مهندس برجسته تاریخ علم این سرزمین، خواجه نصیرالدین طوسی، روز ملی مهندس نامگذاری شده است.

تاریخ پرافتخار ایران به خود می بالد که مشحون ازدانشمندان و مهندسان فرهیخته‌ای است که پایه ‌گذار تمدن بزرگ اسلامی ایرانی برای این مرز و بوم بوده‌اند

این روز را به جامعه مهندسی بویژه مهندسین گرانقدر شهرستان اردکان همان عزیزانی که با درک صحیح مسأله و شناخت محدودیت ها و با همت والا در راه اعتلای زندگی مردم  تلاش می نمایند تبریک می گوییم.

امروز اردکان با قرار گرفتن در مسیر توسعه نیازمند همدلی، همت و همراهی مهندسین عزیز است تا با  بکارگیری اصول علمی، آینده ای روشن را  برای شهرمان رقم بزنیم.

ما صمیمانه همکاری شما عزیزان را برای حرکت در این مسیر روشن خواستار و طلب یاری داریم.

    عبدالله کمالی اردکانی                                                                                   شهرام گل

رئیس کمیسیون صنعت و معدن                                                                   رئیس کمیسیون عمران

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    شصت و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر اردکان 1392/12/04
این جلسه با حضور اعضای شورای اسلامی شهر،چهره آزاد رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان اردکان در سالن جلسات ساختمان شورای اسلامی شهر اردکان برگزارشد.

در ابتدا نائب رئیس شورا ضمن خیر مقدم به اعضا و رئیس اداره آبفا در خصوص مسائل مربوط به پروژه های آب و فاضلاب توضیحات مختصری را برای اعضا ارائه و در مورد پروژه آب و فاضلاب نکاتی را در این خصوص،مقدمه توضیحات رئیس اداره آبفا کرد.

در ادامه این جلسه چهره آزاد رئیس اداره آبفا در خصوص پروژه ها و برنامه های اداره آب و فاضلاب به ویژه پروژه حفاری آب و فاضلاب توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

چهره آزاد گفت :

خوشبختانه این اداره با توجه به تعهداتی که نسبت به توقف این پروژه در نزدیکی ایام عید و نظافت کامل، به شهرداری داده است،توانسته برخی از مناطق را تکمیل و امیدواریم که بتوانیم در موعد مقرر این تعهدات را به بهترین شکل به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد: ما در نظر داریم تا با نصب آب شیرین کن در مناطق مختلف شهر آب شیرین را در محلات مختلف مورد استفاده همشهریان عزیز قرار دهیم که اولین آب شیرین کن را در خیابان هفت تیر نصب کرده ایم.

در ادامه با حضور مروتی شهردار اردکان و کمالی مسئول واحد آی تی شهرداری در خصوص مسائل مرتبط و برنامه های این واحد در نزدیکی ایام عید بحث و تبادل نظر صورت گرفت .

کمالی گفت :

ما در نظر داریم تا با قرار دادن سرویس اینترنت رایگان در 5 منطقه پر تردد شهر به صورت بی سیم در ایام عید بتوانیم رفاه و آسایش مسافران و همشهریان را در این مناطق به عرصه ظهور برسانیم.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    شکوه حضور 1392/12/02
کاری از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان با همکاری فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،اداره ورزش و جوانان شهرستان اردکان