شورای اسلامی شهر اردکان  
    حضور اعضای شورا و شهردار در اولین جشنواره غذاهای بومی اردکان 1393/01/31
صبح امروز اعضای شورا به همراه شهردار در اولین جشنواره غذاهای بومی که به همت فرمانداری در خانه سنایی محله چرخاب برگزار شد شرکت و به برگزیدگان این جشنواره جوایزی را به رسم یادبود اهدا کردند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    نشست صمیمانه مدیر کل منابع طبیعی استان با اعضای شورا و شهردار 1393/01/31
دیروز ظهر اعضای شورای شهر به همراه شهردار اردکان طی نشست صمیمانه در دفتر مدیر کل اداره منابع طبیعی با مهندس وکیلی مدیر کل اداره در خصوص تعامل و همکاری بیشتر اداره کل منابع طبیعی استان با شهرداری اردکان با توجه به ظرفیت های موجود بحث و تبادل نظر شد.

در ابتدای جلسه مهندس وکیلی ضمن عرض خیر مقدم خدمت مسئولین،حضور اعضای شورای شهر و شهردار اردکان را به فال نیک گرفت عنوان داشت:

"خوشبختانه با احساس مسئولیتی که مسئولین شهرستان نسبت به احیا و زنده نگه داشتن منابع طبیعی شهر اردکان دارند جای امید واری است که در آینده ای نزدیک شاهد رونق و آبادانی این منابع خدادادی باشیم."

مهندس وکیلی در ادامه به اعلام آمادگی اداره منابع طبیعی جهت هرگونه همکاری با شهرداری و شورای اسلامی شهر در خصوص پروژه های مربوطه اشاره کرد و در پایان مقرر گردید تا پس از بحث کارشناسی تفاهم نامه ای مابین اداره کل منابع طبیعی استان با شهرداری جهت تکمیل پروژه هایی از قبیل پارک کوهستان،پارک جنگلی،پارک صنایع و شهرک صنایع و ... را در جلسه ای رسمی طی هفته های آینده به امضاء برسانند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    نشست هم اندیشی معاونت خبر استان با مسئولین و خبرنگاران 1393/01/30
این هم اندیشی که با حضور جعفری معاونت خبر استان،منصوریخواه رئیس شورای اسلامی شهر اردکان،حلوایی معاون فرماندار و جمعی از خبرنگاران فعال استان در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد به بررسی مشکلات و ارائه پیشنهاداتی در خصوص واحد خبر اردکان پرداخته شد.

در ابتدا جعفری معاونت خبر سازمان صدا و سیمای مرکز استان به 40 نفر خبرنگار آزاد در سطح شهرستان اشاره کرد و عنوان داشت:

یکی از وظایف اصلی خبرنگاران انعکاس خواسته های مردم میباشد که خوشبختانه خبرنگاران فعال مرکز خبر استان یزد توانسته اند این وظیفه را به خوبی انجام دهند و همین فعالیت باعث گردیده تا واحد خبر مرکز یزد جزء بهترینهای واحد خبر کشور تبدیل و رتبه پنجم در بین دیگر واحد ها را به خود اختصاص دهد.

جعفری در ادامه از فعالیت خوب خبرنگاران اشاره کرد افزود:

خبرنگاران استان یزد روند حرفه ای شدن را در پیش گرفته اند که این نیز افتخاری است برای استان و ما به این بسنده نکرده و کارگاه های آموزشی زیادی را برای حرفه ای تر شدن برگزار کرده ایم که امیدواریم بتوانیم با چنین امکاناتی این مرکز را به یک مرکز نمونه در سطح کشور تبدیل کنیم.

در ادامه حجت الاسلام منصوریخواه رئیس شورای اسلامی شهر اردکان اظهار داشت:

در پوشش و انعکاس بخش خبر شهرستان همت همه مسئولین را طلب می کند که خوشبختانه مسئولین شهرستان با حمایتی که از سوی سازمان صدا و سیما در خصوص اخبار شهرستان اردکان انجام شده به اهمیت این واحد مستقل آگاه و امید است که بتوان فعالیت بیشتری را در سطح شهرستان از سوی این واحد خبری شاهد باشیم.

در ادامه حلوایی با اشاره به اینکه اولین دفتر خبری استان در سال 76 در ارداکان راه اندازی شد گفت:

ما انتظار داریم که تعداد نیروهای خبرنگار در سطح شهرستان افزایش یابد تا اخبار شهرستان را با کیفیت بهتر انعکاس دهیم و دفتری را در سطح شهرستان جهت پوشش خبری با امکانات بیشتری را راه اندازی کنیم.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    بازگشت والیبالیست اردکانی از مسابقات جهانی پرتغال 1393/01/30
عصر دیروز امیر حسین طالبیان والیبالیست نوجوان تیم پیشگامان شفق اردکان به همراه تیم ملی والیبال دانش آموزی کشورمان که 18 فروردین عازم کشور پرتغال شده بود از مسابقات جهانی پرتغال به شهر خود بازگشت.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    شهرداری ها میزبان فرماندار 1393/01/27
گزارش تصویری از حضور سرزده فرماندار در شهرداری

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    پیام تبریک شهردار اردکان به عضو شورا 1393/01/25
جناب آقای محسن ملت عضو محترم شورای اسلامی شهر اردکان

انتصاب شايسته جناب عالی به عنوان مدیر کل روابط عمومی بانک ملی استان یزد را تبريك عرض نموده ،رجای واثق دارم حضور شما در اين مسئوليت به عنوان خادمي صديق و سخت کوش با كوله باری از تجربه ، نويد بخش نشاط و تحرك بيش از پيش روابط عمومی بانک ملی در سالي كه با تدبير مقام معظم رهبري مد ظله العالی سال اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی نام گذاري گرديده است، خواهد گرديد.
دوام توفيقات و مزيد عزت و سلامت جناب عالی را از خداوند منان مسالت دارم

محمد مروتی

شهردار اردکان

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    رئیس کمیسیون عمران خبر داد: ساخت و نصب پل‌های عابر پیاده مکانیزه در اردکان 1393/01/25
بنا به گزارش خبرنگار روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان صبح امروز مهندس شهرام گل رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خبری در خصوص ساخت و نصب پلهای عابر پیاده در اردکان را اعلام و عنوان داشت:

با پیگیری های کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر اردکان و با توجه به نیاز برخی از مناطق شهر به پل عابر پیاده با شرکت پیمانکار قرارداد مربوطه منعقد و در آینده ای نزدیک ساخت ۲ عدد پل عابر پیاده آسانسوری و ۳ عدد پل عابر پیاده پله ای انجام و از مسیر میدان چادر ملو تا میدان شفق این پلها نصب خواهد شد که از امتیازات این سازه ها میتوان به طراحی جدید آن اشاره کرد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    حضور عضو شورا در افتتاحیه کارگروه عکاسان 1393/01/20
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان صبح امروز با حضور مسئولین شهرداری و جاوید عیدانی یکی از اعضای شورا افتتاحیه کارگروه عکاسی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه فرش اردکان برگزار شد.


 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    سه شنبه ماندگار در ساختمان شورا 1393/01/20
دیروز عصر در چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر اردکان ،ساختمان شورا میزبان پرچم متبرک ضریح حضرت امام حسین(ع) بود که به جلسه ملاقات عمومی حال و هوای معنوی بخشید و تاریخی ماندگار را در ساختمان شورا رقم زد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان پس از ادای احترام به پرچم متبرک ،سرپرست و کادر فنی تیم والیبال پیشگامان شفق اردکان با حضور در صحن علنی شورا از حمایت ها و پیگیری های اعضای شورا از تیم والیبال پیشگامان شفق که منجر به صعود این تیم به لیگ برتر والیبال ایران شده است تشکر و قدردانی نمودند.

در این دیدار ابوالفضل کارگر رئیس اداره ورزش و جوانان گزارشی از روند موفقیت آمیز تیم پیشگامان شفق ارائه داد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    پیام تبریک رئیس شورابه خانواده شهید هسته ای اردکان 1393/01/20
به مناسبت 20 فروردین حجت الاسلام و المسلمین منصوریخواه طی پیامی این روز را به خانواده شهید احمدی روشن تبریک گفت.

 

 

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اردکان: 1393/01/19
"بررسی طرح تسهیل گر فرهنگی در دستور کار قرار گرفت"

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان محمد جواد شاکر در اولین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اردکان در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی هدف از برگزاری این نشست که با حضور کارشناسان حوزه فرهنگ و خانواده در محل شورای اسلامی شهر برگزار شد را، بررسی طرح تربیت تسهیل گر فرهنگی عنوان کرد و افزود: "با عنایت به فعالیت های صورت گرفته در زمینه آسیب شناسی اجتماعی در برخی کلانشهرها و اقدامات خوبی که در حوزه تسهیل گری امور فرهنگی صورت گرفته است از طریق بومی سازی این اقدامات می توان به نتایج مثمری دست یازید"

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اردکان با اشاره به لزوم همکاری، با واحدهای فرهنگی شهرداری های بزرگ کشور افزود :

"در صددیم تا از طریق ایجاد هماهنگی خانه شهروند شهرداری با مدیریت محلات و هماهنگی با مدیران سرای محلات در تهران برنامه ریزی در حوزه تربیت تسهیل گر صورت پذیرد."

در این جلسه امجدیان مدیر سرای محله رضویه منطقه 15 تهران در خصوص ارائه آموزشهای تسهیل گری نکاتی را بیان نمود و هر یک از اعضا نظرات خود را در خصوص نحوه اجرائی شدن این طرح بیان کردند.

در پایان جلسه مقرر گردید پس از طرح موضوع در شورای خانه شهروند و هماهنگی شورای فرهنگ عمومی شهرستان مقدمات لازم برای اجرای طرح توسط خانه شهروند اردکان صورت گرفت.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    استقبال اعضای کمیسیون صنعت،معدن و محیط زیست شورا از دوستداران محیط زیست 1393/01/18
عصر روز یکشنبه 17 فروردین 2 دوچرخه سوار که از مسافت 1100 کیلومتری اردکان و با هدف پر کردن توماری جهت توقف شکار در سال 93 برای خانم ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور و همچنین ثبت رکورد رکاب زدن 2100 کیلومتری کویر مرکزی ایران و با دعوت انجمن دوستداران محیط زیست اردکان به این شهرستان آمده بودند ،با حمایت های اداره محیط زیست و کمیسیون صنعت،معدن و محیط زیست شورای اسلامی جهت این اقدام بزرگ در کنار تندیس یوز آسیایی توقف و با استقبال گرم اعضای کمیسیون و نمایندگانی از اداره محیط زیست،انجمن دوستداران محیط زیست،انجمن چارسوق کویر اردکان و انجمن حامیان میراث کهن و ... رو به رو شدند.

در ابتدا اعضای کمیسیون بعد از خیر مقدم به دوچرخه سواران و گرفتن عکس یادگاری به نشانه حمایت به پر کردن تومار و ثبت نشانی از سوی کمیسیون صنعت،معدن و محیط زیست پرداختند و این اقدام بزرگ و فرهنگی را کاری مثبت و بزرگ برشمردند.

در ادامه مهندس عبدالله کمالی نائب رئیس شورا و رئیس کمیسیون ضمن تقدیر از دوچرخه سواران این اقدام جهادی را نشانه همت والای دوست داران و حافظان محیط زیست کشور دانست و افزود:

امید است با چنین عزم راسخی که از سوی دوستداران محیط زیست انجام شده،بتوان از شکارهای بی رویه جلوگیری و با برخورد مسئولین امر با شکارچیان شاهد محیط زیستی زنده تر در سطح کشور باشیم.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    بازدید مسئولین از کتابخانه آیت الله فاضل اردکانی 1393/01/17
صبح امروز کتابخانه آیت الله فاضل اردکانی میزبان فرماندار،شهردار و رئیس شورای شهر بود.

در این بازدید رئیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان اردکان با برشمردن مشکلات پیش روی کتابخانه های شهرستان،خواستار کمک و حمایت مسئولین در این راستا شد.

مسئولین حاضر در این بازدید به بهبود وضعیت فعلی کتابخانه ها و تلاش در جهت ارتقای سطح فرهنگ کتابخانه ای را از برنامه های خود در سال جاری خبر دادند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    ملاقات مسئولین با امام جمعه 1393/01/17
در این جلسه که با حضور فرماندار،شهردار و رئیس شورای شهر و رئیس اداره آب و فاضلاب و با هدف ملاقات رؤسای ادارات با امام جمعه تشکیل شد به بررسی مشکلات شهرستان از جمله مسئله مهم کم آبی نیز اشاره شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    ملاقات اعضای شورا با امام جمعه 1393/01/16
صبح امروز اعضای شورا به همراه شهردار در دفتر امام جمعه اردکان حضور و به ارائه گزارشی در خصوص برنامه های اجرا شده در ایام عید امسال و همچنین به بیان پیشنهاداتی در خصوص رسیدگی به وضعیت کشتارگاه و بهسازی بهشت شهدای اردکان پرداخته شد.

در ابتدا مهندس مروتی شهردار اردکان گزارشی از وضعیت کشتارگاه اردکان ارائه کرد و با بیان مطلوب نبودن وضعیت فعلی و کمبود امکانات در این مجموعه عنوان داشت :

رسیدگی به وضعیت کشتارگاه اردکان و تکمیل تجهیزات برای آن جزو اولویت های اصلی شهرداری می باشد.

مروتی در ادامه به بحث ساماندهی بهشت شهدای اردکان اشاره کرد و افزود:

متاسفانه قبور بهشت شهدای اردکان وضعیت نا بسامانی دارد و ناهمواری های آن باعث ایجاد مشکلاتی برای همشهریان گردیده است و شهرداری در نظر دارد تا با ساماندهی و بهسازی این مجموعه،بهشت شهدای اردکان به وضعیت مطلوبتری برسد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    حضور اعضای شورا در اولین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام 1393/01/14
اولین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام میدان امام خمینی (ره) اردکان، شهید احمد دهقانی و مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور هیات و دسته های سینه زنی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اردکان گویا ،اولین سالگرد خاکسپاری شهدای گمنام میدان امام خمینی (ره) اردکان، شهید احمد دهقانی و مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور هیات و دسته های سینه زنی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر،فرماندار شهرستان،فرمانده سپاه ناحیه و همچنین اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان دیگر نیز حضور داشتند حجت الاسلام ایمانی سخنرانی و برادر قانع نیز مرثیه سرایی کردند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    حضور اعضای شورا در مراسم سوگواری حضرت زهرا (س) 1393/01/14
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان، اعضای شورای اسلامی به همراه شهردار چهارشنبه شب 13 فروردین‌ماه در مراسم سوگواری که در محل امامزاده سید نورالدین احمد (ع) اردکان برگزار شد شرکت کرد.
 
در این مراسم که تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر اردکان، شهردار،فرماندار و رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان حضور داشتند، حجت‌الاسلام حسینی در سخنانی به ذکر مناقب حضرت زهرا (س) پرداخت و سپس مرثیه‌سرایی صورت گرفت.
 
گفتنی است اقشار مختلف مردم شهرهای اردکان، احمدآباد، میبد، بفروئیه، عقدا و روستاهای اطراف نیز در این مراسم حضور داشتند.
 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    ملاقات اعضای شورا و شهردار با فرماندار اردکان 1393/01/12
صبح دیروز اعضای شورا به همراه شهردار با فرماندار اردکان ملاقات و به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص مسائل شهرستان را ارائه کردند.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین منصوریخواه رئیش شورای اسلامی شهر ضمن ابراز خرسندی از انتصاب شایسته آقای اسماعیلی خواستار تعامل و تفاهم بیشتر فرمانداری با شورای اسلامی شد.

وی در همین خصوص عنوان داشت :

شورا باید شورای شهر باشد و خوشبختانه این دوره ازشورا دارای پتانسیل های خوبی است و ما باید با تعامل با یکدیگر شهر را بهتر بسازیم.

وی در ادامه از فرماندار اردکان حضور اعضای شورا در شورای فرهنگی شهر را مفید دانست و افزود:

انتظار اعضا این است که باید تفاهم و تعامل شورا با فرمانداری بیش از پیش باشد و در امور مشارکتی شهر حضور پررنگتری داشته باشد.

در ادامه مروتی شهردار اردکان ضمن تشکر از زحمات مهندس کمالی فرماندار سابق افزود:

شهرداری آماده هرگونه همکاری و همراهی با فرمانداری جهت برآورد خواسته های مردم شهرستان می باشد و امید است که با همدلی و دست به دست یکدیگر دادن تمام ارگان های شهر اردکان را آباد تر کنیم.

سپس هر یک از اعضای محترم شورا به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادهای خود در جهت بهبود اوضاع کنونی اردکان و راهی برای پیشرفت بیشتر این شهرستان به فرماندار ارائه کردند.

در ادامه حسین اسماعیلی فرماندار شهرستان اردکان ضمن عرض خیر مقدم به اعضای شورای شهر و شهردار از حضور دوستان تشکر و این احساس مسئولیت را از نقاط قوت این دوره از شورا بیان کرد و افزود:

یکی از اهداف فرمانداری اردکان در دوره جدید استفاده از نخبگان و صاحب نظران شهرستان می باشد که برای تحقق این امر قدم اول را تشکیل یک اتاق فکر با حضور افراد و قشر های مختلف بومی که صاحب فکر و نظر هستند قرار دادیم و این خود شروع خوبی برای تغییر در روند اجرایی فرمانداری می باشد و خوشبختانه با وجود پتانسیل های خوبی که در شهر وجود دارد و عمده آن مربوط به مسائل شهری می باشد این ارگان در نظر دارد تا از نظرات اعضای محترم شورا جهت پیشبرد اهداف این مجموعه استفاده کند.

در پایان اسماعیلی به ارائه یکسری راه کار و پیشنهاد در خصوص مسائل شهری پرداخت که بیانگر تعامل بیشتر فرمانداری به شهرداری و شورای اسلامی شهر خواهد بود.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان برگزار شد 1393/01/10
دیشب با تلاشهای انجمن چارسوق کویر و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان مراسم جهانی ساعت زمین با هدف مبارزه با آلودگی نوری در چند منطقه از شهر اردکان برگزار شد.

خانه آیت الله خاتمی (ره)

خانه آیت الله خاتمی (ره)

خانه آیت الله خاتمی (ره)

خیابان حضرت مهدی (عج)

ساعت 21:30 میدان چادر ملو

میدان چادر ملو

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    پرده برداری از نماد اردکان 1393/01/08
دیروز با حضور دکتر تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ، مدیر کل اداره منابع طبیعی استان،مدیر کل اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان،حسین اسمائیلی فرماندار،رئیس و اعضای شورای شهر و شهردار از بزرگترین مجسمه یوز ایرانی در شهرستان اردکان پرده برداری شد.

 


 

1 2 صفحه: