شورای اسلامی شهر اردکان  
    همایش دوچرخه سواری به مناسبت هفته محیط زیست برگزار شد 1393/03/24
عصر دیروز ساعت 18:00به همت کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر اردکان و هیئت دوچرخه سورای شهرستان اردکان همایش دوچرخه سواری از باغ ملی به سمت میدان چادر ملو و در نهایت به سمت مجسمه بزرگ یوز آسیایی برگزار شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    ایجاد تفاهم نامه بین سازمان زیباسازی شهرداری تهران با شهرداری اردکان 1393/03/22
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان صبح چهارشنبه مورخ 21 خرداد مروتی شهردار و مهندس شهرام گل و محمد جواد شاکر از اعضای محترم شورای شهر و همچنین جناب آقای عادل زاده مسئول واحد زیباسازی شهرداری به اتفاق دکتر ملاحسینی و مهندس ایلالی طی یک سفر کاری یک روزه به تهران،با تعدادی از مسئولان رده بالای سازمان زیباسازی شهرداری تهران و همچنین شهردار منطقه 4 تهران بزرگ ملاقات و ضمن برقراری روابط صمیمانه با آن مقامات تفاهم نامه هایی را در خصوص مسائل زیبا سازی شهری به امضا رساندند.

در ابتدای این سفر شهردار و اعضای شورا به اتفاق هیئت همراه با مهندس نیلی معاون فنی سازمان زیباسازی شهرداری تهران ملاقات و به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند.

در ابتدای این ملاقات مهندس نیلی ضمن ابراز خرسندی از حضور مسئولان شهر اردکان به تهران به فعالیت های انجام شده در زمینه نورپردازی و زیباسازی شهر تهران اشاره کرد و با برشمردن مشکلات در پیش روی سازمان،راه اندازی نهضت پیرایش را که به برچیدن مبلمان اضافی و غیر ضروری اشاره دارد را عامل موفقیت این سازمان عنوان کرد.

سپس مهندس مروتی ضمن معرفی اجمالی شهر اردکان هدف از تشکیل این جلسه استفاده از مشاورین شهرداری تهران در خصوص مسائل زیبا سازی شهری و ایجاد تفاهم نامه ای فی ما بین اردکان و پایتخت بیان کرد که با استقبال مهندس نیلی مقرر گردید که در آینده ای نزدیک این امر هرچه زودتر محقق گردد.

مسئولین شهر در ادامه سفر خود به تهران ملاقاتی با جناب آقای دکتر علیزاده معاون برنامه ریزی توسعه سازمان زیبا سازی و همچنین مظفری معاون فرهنگی و استقبال از بهار و دکتر صادقی معاون درآمد و تبلیغات سازمان زیباسازی شهرداری تهران را در برنامه کاری خود قرار دادند که در این ملاقات به مباحث زیر ساختی و استاندارد سازی زیباسازی شهری پرداخته شد که در پایان منجر ایجاد یک تفاهم نامه ای بین شهرداری اردکان و سازمان زیباسازی شهرداری تهران در خصوص ارائه راه کارها و تجربه های ارزشمند سازمان به شهرداری اردکان منعقد گردید.

در ادامه این سفر ملاقاتی با شهردار نمونه منطقه  4 تهران بزرگ برنامه ریزی شده بود که در این ملاقات مهندس سهرابی به ارائه فعالیت ها و تمهیدات خوبی که در حوزه مدیریت شهری ایشان بر منطقه انجام شده اشاره ای کرد و عامل موفقیت خود رو بلند نظری در اجرای پروژه های شهری عنوان کرد و تغییر در تبلیغات محیطی را یکی از عموامل تاثیر گذار بر کار خود دانست.

مهندس سهیلی در ادامه سخنان خود محور کاری اش را بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری معماری ایرانی اسلامی دانست که با تلفیق آن با معماری مدرن تحولی در عرصه نما سازی در منطقه 4 ایجاد کرده است.

 

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    همایش دوچرخه سواری به مناسبت هفته محیط زیست 1393/03/20
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری همایش بزرگ دوچرخه سواری همزمان بگرامیداشت هفته محیط زیست در اردکان برگزار می شود.

مهندس عبد الله کمالی رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر با اعلام این خبر اظهار داشت : این طرح همزمان با هفته محیط زیست جمعه 23 خرداد ماه سال 93  ساعت 17/30 از مقابل پارک شهر برگزار خواهد شد.

وی افزود: دراین طرح  شورای اسلامی شهر ،شهرداری ، فرمانداری ،اداره ورزش و جوانان و هیئت دوچرخه سواری اردکان مشارکت و همکاری دارند.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    خبر خوش شهردار و رئیس شورای شهر به مردم اردکان 1393/03/20
در مراسم جشن دوشنبه شب به مناسبت اعیاد شعبانیه شهردار و رئیس شورای شهر اردکان طی سخنرانی در جمع همشهریان عزیز خبرهای خوشی راهدیه کردند.

مهندس مروتی شهردار اردکان:

"شهرداری اردکان جهت برپایی این جشن با شکوه از هفته ها قبل برنامه ربزی و تمام تلاش خود را جهت هرچه باشکوهتر برگزار شدن این مراسم به کار برده است که جا دارد از واحد روابط عمومی تشکر و به خاطر زحماتی که برای جشن اعیاد شعبانیه در این شب پر خیر و برکت انجام دادند قدردانی شود.

شهرداری در نظر دارد که در ماه های آینده برنامه های فرهنگی خود را در خصوص برگزاری جشن ها افزایش دهد که این خود افتخاری است برای شهرداری که بتواند سهمی را در شادی مردم اردکان به خود اختصاص دهد و قطعا در جشن های بعدی از هنرمندان بیشتری استفاده خواهیم کرد."

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین منصوریخواه رئیس شورای اسلامی شهر اردکان ضمن قدر دانی از همشهریان عزیز به خاطر حضور گسترده ای که در جشن امشب داشتند اظهار داشت:

"جشن امشب شهرداری را به تحقق اهدافش که بخشی از آن فراهم کردن اسباب شادی برای همشهریان عزیز اردکانی می باشد نزدیکتر کرد و امید واریم که بتوانیم در آینده هم با برگزاری چنین جشن هایی گامی مثبت در تغییر روحیه مردم اردکان به وجود آورده و با شاد کردن دل مردم قانع و نجیب زاده شهر اردکان خداوند متعال نیز از همگی ما مسئولین خرسند گردد."

لازم به ذکر است طی پیامی از طرف مدیر روابط عمومی شهرداری اردکان در تاریخ سه شنبه مورخ 20 خرداد تقدیری از واحد های شهرداری به عمل آمده که متن پیام بدین شرح است:

"بسم الله الرحمن الرحیم

من لم یشکر مخلوق لم یشکر الخالق

ضمن تقدیر از شهردار معزز و اعضای محترم شورای شهر جهت اعتماد به این حقیر در خصوص برپایی جشن بزرگ اعیاد شعبانیه بر خود لازم می دانم تا به پاس زحمات واحدهایی که بنده را در هرچه با شکوهتر شدن این جشن یاری کردند تشکر که اگر همت و یاری این عزیزان نبود شاید این جشن به خوبی شب گذشته برگزار نمیشد که این واحد ها عبارتند از:

1-واحد تاسیسات

2-واحد خدمات شهری

3-واحد موتوری

4-واحد فضای سبز

5-واحد آتش نشانی

که قطعا پشت گرمی تمامی پرسنل شهرداری به اینجانب باعث شکوه این جشن شد و برای تمامی کسانی که ما را در برگزاری این مراسم یاری کردند سپاس گزارم.

حمید ابراهیمیان

مسئول روابط عمومی شهرداری اردکان"

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    شکوه اعیاد شعبانیه 1393/03/20
به همت روابط عمومی شهرداری اردکان شب گذشته جشن اعیاد شعبانیه در ورزشگاه آزادی اردکان با استقبال بی نظیر مردم رو به رو شد که استقبال و حضور خوب مسئولین شهرستان از امتیازات جشن دیشب بود.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    جلسه شورا با حضور محیط بانان محیط زیست 1393/03/18
به گزارش خبر نگار روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان به مناسبت هفته محیط زیست عصر روز یکشنبه مورخ 18 خرداد در جلسه علنی شورای شهر از محیط بانان و همچنین جناب آقای عزیزی ریاست محترم اداره محیط زیست اردکان تجلیل و لوح تقدیری از طرف شهرداری اردکان به رسم یادبود اهدا شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام منصوریخواه رئیس شورای اسلامی شهر اردکان ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست از زحمات و خدمات ارزشمند جناب آقای لطفی رئیس سابق اداره محیط زیست اردکان به خاطر عملکرد مثبتی که در طی چند سال گذشته برای محیط زیست اردکان انجام داده اند تشکر و انتخاب شایسته جناب آقای عزیزی را به عنوان رئیس اداره محیط زیست اردکان تبریک و از ایشان به کار گیری تمام درایت و تدبیر را جهت بررسی عوامل زیست محیطی اردکان و ارائه راهکار در خصوص رفع آلودگی شهرستان اردکان را خواستار و در ادامه تریبون سخن را به رئیس کمیسیون صنعت،معدن و محیط زیست شورا واگذار کردند.

سپس مهندس عبد الله کمالی رئیس کمیسیون صنعت،معدن و محیط زیست شورای شهر ضمن تبریک به مناسبت هفته محیط زیست گزارشی از اقدامات مثبت این کمیسیون به اعضای محترم شورا ارائه و در ادامه سخنان خود به عملکرد بسیار خوب جناب آقای عزیزی در طول این مدت کم اشاره کرد و توان این مقام مسئول را در اداره مسائل زیست محیطی اردکان،مثبت ارزیابی کرد و برای ایشان و پرسنل خدوم اداره محیط زیست آرزوی سلامتی کرد.

مهندس کمالی در ادامه به عوامل مخرب محیط زیست اردکان اشاره کرد و از مهندس عزیزی پیگیری و ارائه راه کار در خصوص حل این مسئله حیاتی را خواستار شد.

سپس عزیزی به ارائه گزارشی از وضعیت فعلی محیط زیست اردکان به اعضای شورا پرداخت و در بین سخنان خود منابع طبیعی اردکان را ، منافع طبیعی خطاب کرد و ضمن تشکر از اعضای شورا در خصوص دلسوزی و احساس مسئولیتشان در قبال این منافع ملی،توجه هر بیشتر مسئولین را جهت حفظ و حراست از این منابع ملی را خواستار شد.

در پایان به رسم ادب و مهمانوازی تعدادی لوح تقدیر از دست اعضای شورای شهر به محیط بانان اداره محیط زیست اردکان اهدا شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    امروز در اداره محیط زیست شهرستان اردکان 1393/03/17
صبح امروز رئیس اداره محیط زیست شهرستان اردکان میزبان اعضای فراکسیون صنعت،معدن و محیط زیست شورا و همچنین بخشدار خرانق و و اعضای انجمن های دوستداران محیط زیست و شیفتگان طبیعت جهت تجلیل از پدر پارک ملی سیاه کوه اردکان جناب آقای دکتر اقبالی احمد آبادی هدیه ای به رسم یادبود به این دوستدار محیط زیست اهدا و سپس در ادامه این مراسم به مشکلات و معضلات محیط زیست اردکان پرداخته شد.

از جمله مباحثی که در این مراسم به آن پرداخته شد موضوع حفظ و حراست از هویت جانوری شهر اردکان یعنی همان یوز آسیایی که در مناطق سیاه کوه و دره انجیر اردکان مأمن گزیده و این مناطق را به شاخصه های منطقه ای در کل کشور تبدیل کرده است بحث و تبادل نظر صورت گرفت که مهندس عبدالله کمالی رئیس فراکسیون صنعت،معدن و محیط زیست شورای اسلامی شهر اردکان در این خصوص افزود:

"شهرستان اردکان با داشتن پتانسیل های موجود که ارفع آن همان یوز آسیایی می باشد دارای اعتبار خواص و ویژه ای در منطقه می باشد که ما باید با این اعتبار بتوانیم تمام امتیازات یوز را به بهترین نحو ممکن در شهرستان اردکان استفاده کنیم و هویت یوز آسیایی را به اسم یوز اردکانی در جامعه بشناسانیم."

در ادامه جناب آقای خالصی بخشدار خرانق ضمن تشکر از تلاشها و حمایت های اداره محیط زیست در خصوص حراست از مناطق طبیعی اردکان نقش و تلاشهای بی وقفه و شبانه روزی جناب آقای دکتر اقبالی را در معرفی و ثبت منطقه سیاه کوه به پارک ملی سیاه کوه مفید و لقب پدر سیاه کوه اردکان به ایشان را شایسته دانست و برای ایشان آرزوی سلامتی و بهورزی کرد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    از کتاب لحظه ها با حضور مسئولین شهر پرده برداری شد 1393/03/16
صبح امروز مسئولین شهر با حضور در منزل محمود فتاحی(قمبر)ناشر کتاب لحظه ها (مجموعه ظنز) از این کتاب ارزشمند پرده برداری و با حمایت مسئولین از این هنرمند تقدیر و تشکر به عمل آمد.

در ابتدای مراسم جناب آقای دکتر تابش نماینده محترم مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از زحمات محمود فتاحی به خاطر تلاش و پشتکاری که در خصوص بیان مسائل و مشکلات شهر و به خصوص انتقاد طنز آمیزی که به مسئولین شهر در طول این چند سال وارد داشته اند،به تعامل و استقبال خوب دولت تدبیر و امید از نقد آگاهانه و از روی علم اشاره کرد و عنوان داشت:

"مسئولین شهرستان باید با الگوبرداری از مسئولین کشوری روحیه نقد پذیری را در خود تا حد امکان تقویت کنند و با بررسی دقیق از این مسائلی که باعث ایجاد نقد بر روی آنها شده است مشکلات را حل و با تدبیری آگاهانه راه حلی برای آن پیدا کنند."

دکتر تابش در ادامه با حضور فرماندار،شهردار و مسئولین دیگر از کتاب لحظه ها پرده برداری و در ادامه ناشر کتاب پس از توضیحاتی در خصوص مطالب این کتاب با ذکر خاطره ای ماندگار و به یادماندنی از دوران جوانی خود لبخندی عمیق را بر لبان مسئولین کاشت و در پایان به رسم یاد بود یک جلد از این کتاب ارزشمند را به مسئولین هدیه کرد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    پیام تسلیت رئیس شورا به مناسبت رحلت امام و قیام 15 خرداد 1393/03/13
متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیست و پنجسال از عروج ملکوتی بنیانگذار انقلاب، حضرت امام خمینی ( ره) مصلح کبیر قرن و طلایه دار اسلام ناب محمدی(ص)، رهبری که نامش یادآور عظمت تشیع و قبله آمال مسلمین جهان است می گذرد، بزرگ مردی که یادش غرور و شخصيت و خودباوري و اميد را در دل ملل ستمدیده جهان زنده می کند.
پیر فرزانه ای که با رهبري و هدايت انقلاب عظيم امت خداجوي، پرچم قرآن را در جهان به اهتزاز درآورد، و آنچنان رسالت تاریخی خود را با تکیه بر اسلام ناب محمدی(ص) به انجام رساند‌ که ملت ایران این عزت مداری و ذلت گریزی را تاکنون در هیچ ورقی از تاریخ خود به چشم ندیده نقش بنیانگذار جمهوری اسلامی در پیروزی ملت رشید ایران آنچنان رفیع و استوار است که به فرموده مقام معظم رهبري: اين انقلاب بي‌نام و نشان او در هيچ جاي جهان شناخته شده نيست.
راه و ياد امام جاودانه است، امروز ما به عنوان وارثان این میراث گرانبها و ارزشمند، وظیفه سنگین محافظت، پیراستن و آراستن این شجره طیبه را به عهده داریم که باید پاسدار و قدردان آن باشیم.

گرچه امام روی در نقاب خاک کشیده ، ولی فرزندان داغدارش ، از راه امامو کلام امام مشعلی افروخته و برافراشته اند تا راه بشریت امروز تیره نماند.سالگرد رحلت امام سالگرد بیعت و میثاق است با آنچه امام برسر آن جان باخت و شهدا در راه آن خون دادند و جانبازان ، سلامتی خود را برای سلامت ماندنآن ایثار کردند و۱۵خرداد ۱۳۴۲نیز نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملتی علیه استبداد و استعمار است که با نام و اندیشه و راه امام خمینی پیوندی از یاد نرفتنی دارد.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره)، سالگرد مصیبت عظمای ارتحال ایشان و نیز یادبود شهدای والامقام 15 خرداد را به مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای ( مدظله العالی ) و مردم همیشه در صحنه ی ایران به ویژه مردم شهید پرور و ولایتمدار اردکان تسلیت عرض نموده و امیدوارم فرزندان معنوی امام (ره) در پرتو اندیشه امام خمینی (ره) با پیروی از منویات رهبر فرزانه انقلاب از سربازان و زمینه سازان حکومت علوی حضرت ولی عصر عجل ا... تعالی فرجه الشریف باشند.

حسین منصوری خواه

رئیس شورای اسلامی شهر اردکان

13 خرداد 1393

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    به مناسبت اعیاد شعبانیه 1393/03/12
سوم ،چهارم و پنجم شعبان ، به ترتیب مصادف با میلاد بزرگ سالار شهیدان، امام حسین (ع) ؛ علمدار كربلا، ابوالفضل العباس و حضرت امام زین‏ العابدین علیه السلام.

در این مطلب اشاره ای  داریم به گزیده ای از اخلاق و رفتار امام حسین علیه السلام :

با نگاهى اجمالى به 56 سال زندگى سراسر خداخواهى و خداجویى حسین (ع ), درمیابیم كه هماره وقت او به پاكدامنى و بندگى و نشر رسالت احمدى و مفاهیم عمیقى والاتر از درك و دید ما گذشته است.

 

امام حسین (ع) به نماز و نیایش با پروردگار و خواندن قرآن و دعا و استغفار علاقه بسیارى داشت. گاهى در شبانه روز صدها ركعت نماز می گزاشت . (1) و حتى در آخرین شب زندگى دست از نیاز و دعا برنداشت , و خوانده ایم كه از دشمنان مهلت خواست تا بتواند با خداى خویش به خلوت بنشیند. و فرمود: خدا می داند كه من نماز و تلاوت قرآن و دعاى زیاد و استغفار را دوست دارم . (2)


حضرتش بارها پیاده به خانه كعبه شتافت و مراسم حج را برگزار كرد. (3) ابن اثیر در كتاب اسد الغابة می نویسد: كان الحسین رضى الله عنه فاضلا كثیر الصوم و الصلوة و الحج و الصدقة و افعال الخیر جمیعها. (4) حسین (ع ) بسیار روزه می گرفت و نماز میگزارد و به حج میرفت و صدقه میداد و همه كارهاى پسندیده را انجام میداد.
شخصیت حسین بن على (ع ) آن چنان بلند و دور از دسترس و پرشكوه بود كه وقتى با برادرش امام مجتبى (ع ) پیاده به كعبه می رفتند, همه بزرگان و شخصیت هاى اسلامى به احترامشان از مركب پیاده شده , همراه آنان راه می پیمودند. (5)


احترامى كه جامعه براى حسین (ع ) قائل بود, بدان جهت بود كه او با مردم زندگى میكرد - از مردم و معاشرتشان كناره نمی جست - با جان جامعه هماهنگ بود, چونان دیگران از مواهب و مصائب یك اجتماع برخوردار بود, و بالاتر از همه ایمان بی تزلزل او به خداوند, او را غمخوار و یاور مردم ساخته بود. و گرنه , او نه كاخ هاى مجلل داشت و نه سربازان و غلامان محافظ, و هرگز مثل جباران راه آمد و شد را به گذرش بر مردم نمی بستند,...


این روایت یك نمونه از اخلاق اجتماعى اوست , بخوانیم :

روزى از محلى عبور می فرمود, عده اى از فقرا بر عباهاى پهن شده شان نشسته بودند ونان پاره هاى خشكى می خوردند, امام حسین (ع ) می گذشت كه تعارفش كردند و او هم پذیرفت , نشست و تناول فرمود و آن گاه بیان داشت : ان الله لا یحب المتكبرین , (6) خداوند متكبران را دوست نمیدارد. سپس فرمود: من دعوت شما را اجابت كردم , شما هم دعوت مرا اجابت كنید. آنها هم دعوت آن حضرت را پذیرفتند و همراه جنابش به منزل رفتند.حضرت دستور داد هر چه در خانه موجود است به ضیافتشان بیاورند, (7) و بدین ترتیب پذیرایى گرمى از آنان به عمل آمد, و نیز درس تواضع و انسان دوستى را با عمل خویش به جامعه آموخت .


شعیب بن عبدالرحمن خزاعى می گوید: چون حسین بن على (ع ) به شهادت رسید, بر پشت مباركش آثار پینه مشاهده كردند, علتش را از امام زین العابدین (ع ) پرسیدند, فرمود این پینه ها اثر كیسه هاى غذایى است كه پدرم شب ها به دوش می كشید و به خانه زن هاى شوهرمرده و كودكان یتیم و فقرا می رسانید.(8)


شدت علاقه امام حسین (ع ) را به دفاع از مظلوم و حمایت از ستمدیدگان می توان در داستان ارینب وهمسرش عبدالله بن سلام دریافت , كه اجمال و فشرده اش را در این جا متذكر میشویم : یزید به زمان ولایتعهدى , با این كه همه نوع وسایل شهوت رانى و كام جویى و كامروایى از قبیل پول , مقام , كنیزان رقاصه و... در اختیار داشت , چشم ناپاك و هرزه اش را به بانوى شوهردار عفیفى دوخته بود.

 

پدرش معاویه به جاى این كه در برابر این رفتار زشت و ننگین عكس العمل كوبنده اى نشان دهد, با حیله گرى و دروغ پردازى و فریبكارى , مقدماتى فراهم ساخت تا زن پاكدامن مسلمان را از خانه شوهر جدا ساخته به بستر گناه آلوده پسرش یزید بكشاند.حسین بن على(ع) از قضیه باخبر شد, در برابر این تصمیم زشت ایستاد و نقشه شوم معاویه را نقش بر آب ساخت و با استفاده از یكى از قوانین اسلام , زن را به شوهرش عبدالله بن سلام بازگرداند و دست تعدى و تجاوز یزید را از خانواده مسلمان و پاكیزه اى قطع نمود و با این كار همت و غیرت الهی اش را نمایان و علاقه مندى خودرا به حفظ نوامیس جامعه مسلمانان ابراز داشت , و این رفتار داستانى شد كه درمفاخر آل على (ع ) و دنائت و ستمگرى بنى امیه , براى همیشه در تاریخ به یادگار ماند. (9)


علائلى در كتاب سمو المعنى می نویسد: ما در تاریخ انسان به مردان بزرگى برخورد می كنیم كه هر كدام در جبهه و جهتى عظمت و بزرگى خویش را جهانگیر ساخته اند, یكى در شجاعت , دیگرى در زهد, آن دیگرى در سخاوت , و... اما شكوه و بزرگى امام حسین (ع ) حجم عظیمى است كه ابعاد بی نهایتش هر یك مشخص كننده یك عظمت فراز تاریخ است , گویا او جامع همه والایی ها و فرازمندی ها است . (10)


آرى , مردى كه وارث بی كرانگى نبوت محمدى است , مردى كه وارث عظمت عدل و مروت پدرى چون حضرت على (ع ) است و وارث جلال و درخشندگى فضیلت مادرى چون حضرت فاطمه (س ) است , چگونه نمونه برتر و والاى عظمت انسان و نشانه آشكار فضیلت هاى خدایى نباشد. درود ما بر او باد كه باید او را سمبل اعمال و كردارمان قرار دهیم . امام حسین (ع ) و حكایت زیستن و شهادتش و لحن گفتارش و ابعاد كردارش نه تنها نمونه یك بزرگمرد تاریخ را براى ما مجسم می سازد, بلكه او با همه خویشتن , آیینه تمام نماى فضیلت ها, بزرگمنشی ها, فداكاری ها, جانبازی ها, خداخواهی ها وخداجویی هامی باشد. او به تنهایى می تواند جان را به لاهوت راهبر باشد و سعادت بشریت راضامن گردد. بودن و رفتنش , معنویت و فضیلت هاى انسان را ارجمند نمود.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    پیام تبریک رئیس شورا به مناسبت عید مبعث 1393/03/05
متن پیام بدین شرح است:

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    دعوت کمیسیون فرهنگی شورا از انجمنهای فعال هنری شهرستان 1393/03/04
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان یکشنبه شب مورخ 4 خرداد اولین جلسه کمیسیون فرهنگی شورا با هنرمندان شهرستان اردکان در حالی برگزار شد که با استقبال بی نظیر تمامی اعضای انجمن های فعال در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان در محل ساختمان شورای اسلامی شهر اردکان برگزار شد.

در ابتدای جلسه زمانیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردکان با اشاره به مشکلات و موانع بر سر راه هر یک از انجمن های هنری فعال شهرستان اردکان همت والای این عزیزان جهت رشد و ارتقای فرهنگ این مرز و بوم را با توجه به این مشکلات مثال زدنی عنوان کرد و افزود:

"متاسفانه در چند سال اخیر به بحث هنر و هنرمند کمتر اهمیت داده شده و به همین خاطر انجمن هایی که زیر نظر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردکان فعالیت داشته اند حضور کمرنگی نسبت به دیگر انجمن ها در سطح شهرستان داشته اند که خوشبختانه با به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و همچنین نام گذاری سال 93 از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به سال اقتصاد و فرهنگ تا حدی این مشکلات و موانع برطرف و همچنین با اتفاق مبارک و میمونی که از سوی کمیسیون فرهنگی شورا در نزدیکی عید مبعث برای هنرمندان رخ داد تا بتوانند حرف ها،درد دلها و مشکلاتشان را بعد از سالها به گوش مسئولین برسانند و این قوت قلبی است برای هنرمندان شهرستان که بتوانند با امید واری بیشتر به کارشان ادامه دهند و این امر محقق نمیگردید مگر با همت و دلسوزی کمیسیون فرهنگی شورای شهر."

در ادامه محمد جواد شاکر رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ضمن تشکر از حضور هنرمندان در این ساختمان شورا،هدف از تشکیل این جلسه را بررسی مشکلات و عوامل موثر بر ارتقای سطح فرهنگی شهر و همچنین شنیدن گلایه های هنرمندان شهرستان و بازتاب آن به گوش مسئولین دیگر عنوان کرد و افزود:

"ریشه داشتن فکر و عمل انسان در جهان بینی و باورهای او، و وجود اصولی جهانی، مفروضات مورد مقبولی هستند که به استناد آنها، در این مجال شناسایی تأثیر تفکّر دینی (به عنوان یک جهان بینی) بر شکل گیری شخصیّت هنرمند انسانی که به خلق آثاری می پردازد و بر آثار هنری وی، مدّ نظر قرار خواهد گرفت که متاسفانه هنوز در شهر ما درک درستی از  جایگاه اصلی هنرمند نشده است و این امر محقق نمی گردد مگر با همایت تمام مسئولینی که در این کار دخیل هستند."

این مقام مسئول در ادامه به تداوم همکاری کمیسیون فرهنگی شورا با انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان اشاره کرد و ایجاد یک تفاهم نامه بین انجمن ها و کمیسیون فرهنگی را از نتیجه های مثبت این جلسه دانست و در ادامه تریبون سخن را حاضرین در جلسه واگذار کرد.

سپس هر یک از اعضای انجمن ها به بیان مشکلاتشان در طول این چند سال اشاره کردند و اهمیت ندادن مسئولین به این امر را جزء گلایه های خود عنوان کردند و با برشمردن مشکلات پیش رویشان از کمیسیون فرهنگی شورای شهر خواستار تعامل و حمایت بیشتر اعضای کمیسیون با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شدند که در پی آن انجمنها با اراده و عزم بیشتری کارشان را ادامه خواهند داد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    تصویب طرح میدان میدان امام علی (ع) در کمیسیون عمران شورای شهر 1393/03/04
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شورای اسلامی شهر اردکان دیروز عصر جلسه ای با حضور اعضای کمیسیون و مهندسین مشاورین ارشد معماری در کمیسیون عمران و شهرسازی شورا در محل ساختمان شورای شهر برگزار شد.

در ابتدای جلسه مهندس شهرام گل رئیس کمیسیون عمران شورا هدف از برگزاری این جلسه را نهایی کردن و تصویب طرح میدان امام علی (ع) و همچنین تصویب نهایی طرح پارک محله ای مسجد جنت آباد روبه روی مسجد جنت آباد عنوان کرد و افزود:

"کمیسیون عمران در نظر دارد تا با استفاده از نظرات کارشناسی کارشناسان عمران در حوزه شهری تغیراتی را در تکمیل و تسریع پروژه های عمرانی شهر اعمال و امیدواریم تا پایان شش ماهه اول سال شاهد این تغییرات در سطح شهر اردکان و رشد پروژه های عمرانی در این شهر باشیم."

در ادامه مهندس جابر قطب الدینی مدیر خانه شهروند شهرداری به ارائه توضیحاتی در خصوص طرح میدان و همچنین المان شاخص میدان به حاضرین ارائه کرد و افزود:

"در طراحی میدان امام علی (ع) سعی شده تا با به کارگیری و بررسی دقیق شاخصه های اصلی زندگی حضرت علی (ع) در طراحی میدان به ویژه المان میانی آن که نقطه قوت آن به حساب می آید استفاده و آنها را به بهترین شکل به کار گیریم."

در ادامه هر یک از اعضای حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات کارشناسی خود در این خصوص پرداختند که در پایان این بحث و ارائه مباحث کارشناسی با طرح کلی میدان با المان میانی موافقت و با اندک تغییرات جزئی در طراحی به تائید اعضای کمیسیون و مشاورین ارشد کمیسیون عمران رسید.

در ادامه پس از موافقت طرح میدان امام علی (ع) مهندس قطب الدینی در خصوص طراحی پارک جنت آباد مباحثی را عنوان و طراحی این مجموعه راطبق نیازهای مردم محله عنوان کرد و این پارک را از لازمه های محله جنت آباد دانست و در تکمیل صحبتهای خود در این خصوص ایجاد یک فضای مناسب برای کودکان و محلی برای ورزش جوانان را از امتیازات این پارک عنوان کرد.

در ادامه هر یک از اعضا با بررسی دقیق طرح پارک محله ای جنت آباد با ایجاد تغیراتی در امر ترافیکی و طراحی سازه ای پارک آن را به تائید اعضای کمیسیون عمران که طی جلسه ای علنی و با حضور کلیه اعضای شورا طرح های هر دو پروژه را مطرح و در نهایت پس از تصویب شورای اسلامی شهر به شهرداری اردکان ارائه و شروع به کار آن در اولویت های ضروری شهرداری قرار خواهد گرفت.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    تیتر اخبار روز کشور در وب سایت رسمی شورای شهر 1393/03/02
امکان مشاهده آخرین و مهمترین اخبار کشور در وب سایت شورا