شورای اسلامی شهر اردکان  
    به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای 1393/05/25
حکایت رخصت پهلوانان امروز و فرصت پهلوانان دیروز / مدیر خانه شهروند شهروند شهرداری اردکان از برگزاری ویژه برنامه اجتماع پهلوانان دیروز و امروز اردکان در 23 مرداد در پارک بزرگ آزادی این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان، جابر قطبالدینی مدیر خانه شهروند شهرداری افزود: این برنامه که از جمله برنامه های شهری خانه شهروند است به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای برنامه ای در ساعت 21 و 30 دقیقه 23 مردادماه برگزار شد.

وی بیان کرد: در هماهنگی که با زورخانه شهر اردکان داشته ایم از جوانان،نوجوانانم و پهلوانان و پیشکسوتان این زورخانه ها دعوت شده تا به همراه خانواده های خود در این ویژه برنامه شرکت کنند.

قطب الدینی با اشاره به اینکه در این شب حرکات و ورزش های زورخانه ای که تداعی کننده منش پهلوانی است، در برکه پارک بزرگ آزادی اجرا شده است افزود:یکی از هدفهای خانه شهروند شهرداری اردکان نکوداشت و زنده کردن سنت های قدیم شهرستان اردکان می باشد که این برنامه خود بیانگر این مسئله می باشد.

 

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    شهردار اردکان: ارتقا کیفیت فضای سبز پارک آزادی را باجدیت دنبال می کنیم 1393/05/23
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی صبح امروز مهندس مروتی شهردار اردکان به همراه اعضای محترم شورای شهر ،معاون شهردار و مسئولین واحدهای مربوطه پارک ها و میادین شهرداری از پارک آزادی بازدید کردند.

شهردار اردکان به استقبال خوب همشهریان ازپارک بزرگ آزادی اشاره کرد و اظهار داشت: از آنجائیکه بوستان ها و پارک ها می تواند نقش بسزایی در پر کردن اوقات فراغت شهروندان ایفا نماید ارتقای کیفیت فضاهای سبز شهری به خصوص پارک بزرگ آزادی را با جدیت دنبال می کنیم.

وی کم بود آب را یکی از مشکلات عمده این پارک دانست و افزود:  خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده و انتقال آب از چاه های اطراف این مشکل نیز به زودی حل خواهد شد.

شهردار اردکان افزایش نیروی خدماتی جهت طراوت و شادبی فضای سبز این مجموعه را توسط پیمانکار لازم و ضروری دانست و بیان کرد: نگهداری بهتر از فضای سبز این پارک با توجه به وسعت آن باید در اولویت کار پیمانکار باشد و شاید بتوان گفت اهمیت نگهداری از فضای های سبز شهری کمتر از ایجاد آن نیست.

مروتی با بیان اینکه تکمیل و نصب وسایل سلامتی جدید یکی دیگر از نیازهای اصلی این پارک است گفت: انشالله درآینده نزدیک وسایل بازی کودکان و وسایل راه سلامتی در قسمت جنوبی پارک نصب خواهد شد.

شهردار اردکان به ناتمام بودن مسجد این پارک اشاره کرد و افزود: ساخت این مسجد توسط شخص خیری دنبال می شود و شهرداری تا به حال دخالتی نداشته ولی با توجه به طولانی شدن ساخت مسجد مذاکراتی با بانی صورت گرفته که سرعت عمل بیشتری برای تکمیل  و تجهیز آن داشته باشد. 

 

 

 

 

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    افتتاح سرای سالمندان مجد با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی/گزارش تصویری 1393/05/23
صبح پنجشنبه مورخ 23 مرداد با حضور دکتر ربیعی مقام ارشد وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی میر محمدی استاندار و معاونین استاندار یزد،تابش نماینده مردم شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی،خانواده محترم خیر ارجمند مرحوم مجد اردکانی،خانواده مرحوم ضیائی و مرحوم خاتمی(ره) و همچنین مسئولین بهزیستی استان،فرماندار،شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اردکان و دیگر مسئولین استان و شهرستان، سرای سالمندان مجد اردکان افتتاح و در پایان،طی مراسمی و به دست وزیر محترم تعاون،کار و رفاه اجتماعی،میر محمدی استاندار و دکتر تابش،مرکز تحقیقات سرای سالمندان مجد اردکانی کلنگ زنی شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    بازدید امام جمعه،شهردار و اعضای شورای شهر از کارخانه میلشبار 1393/05/21
صبح امروز امام جمعه شهرستان اردکان به همراه شهردار و اعضای شورای شهر طی ملاقاتی با رئیس و پرسنل شرکت میلشبار اردکان از نزدیک با وضعیت کنونی این کارخانه آگاه و به مشکلات آن با حضور مسئولین شهر رسیدگی شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    تجلیل از روشن دل روشن ذهن در مراسم تجلیل از نخبگان کنکور 93 1393/05/18
ظهر امروز طی مراسمی از نخبگان و نفرات برتر کنکور سال 93 و با حضور دکتر تابش،اسمائیلی فرماندار،مهندس مروتی شهردار و مهندس شهرام گل عضو شورای شهر و دیگر مقامات استانی و شهرستانی و همچنین معلمان و مدیران مدارس شهرستان به همت ریاست آموزش و پرورش شهرستان اردکان در اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

دکتر تابش در این مراسم به اهمیت تربیت نخبگان در سطح شهرستان اردکان اشاره کرد و با افزودن این مورد که شهرستان اردکان باید همچون سابق نفرات برتر کنکور را به خود اختصاص دهد عنوان کرد:

"خوشبختانه شهرستان اردکان با داشتن پتانسیل های خوب و مفیدی که در حوزه های علمی دارد می تواند حرف اول را نه تنها در سطح استان بلکه در سطح کشور نیز در رده های بالا و درجات بالا بزند و این محقق نمیشود مگر با توجه جدی همه مسئولان و بویژه والدین به نخبگان و ممتازان علمی."

سپس فرماندار شهرستان اردکان با اشاره به مشکلات فرهنگیان،تلاش و زحمات معلمان شهرستان را در جهت رشد و ارتقای سطح علم جوانان و فرزندان این منطقه را نشانه دلسوزی و درایت این قشر از جامعه در شهرستان اردکان دانست و با این امید که به مشکلات فرهنگیان به طور جد رسیدگی خواهد شد از تلاش معلمان و نخبگان علمی شهرستان در جهت ارتقای نام اردکان تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه این مراسم پیشکسوتان آموزش و پرورش شهرستان ضمن تبریک به منتخبین کنکور 93،نظرات و تجربیات خود را بیان و بعضا با ذکر خاطراتی به اهمیت و نقش نخبگان شهرستان اردکان در سطح ملی و منطقه ای چه در حال و چه در گذشته اشاره کردند و در پایان از نفرات برتر کنکور 93 در شهرستان اردکان تجلیل شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    تجلیل از سید خندان در روز خبر نگار 1393/05/17
صبح پنجشنبه 16 مرداد به مناسبت روز خبرنگار و با حضور مسئولین استان و شهرستان و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان،فرمانداری،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر اردکان و به میزبانی بخشداری خرانق از استاد سید علی اکبر کلاهدوزان تجلیل شد.

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی اردکان برگزار شد/گزارش تصویری 1393/05/15
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شه اردکان صبح امروز مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی با حضور مسئولین استان و شهرستان اردکان درسالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین تابان نماینده ولی فقیه در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان اردکان ضمن تشکر از شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان به خاطر همکاری و مساعدتی هایی که با نیروی انتظامی و پلیس راهور انجام داده اند،نیروی انتظامی را یکی از ارکان اصلی و مهم در برقراری نظم و امنیت در سطح جامعه بیان کرد و با اشاره به این موضوع از فعالیت های مثبت فرماندهی انتظامی شهرستان اردکان تشکر و در ادامه با اشاره به عملکرد بسیار مثبت سرگرد دهقانی رئیس پلیس راهور شهرستان اردکان از تخصص و تجربه سرگرد مستوری رئیس پلیس انتخابی این مجموعه در سطح استان به نیکی یاد کردند و برای ایشان و دیگر همکارانشان در این مجموعه آرزوی موفقیت کردند.

در ادامه مهندس مروتی شهردار اردکان ضمن خیر مقدم خدمت به حاضرین در جلسه تلاشها و زحمات پلیس راهور را در برقراری امنیت جاده ای،کاری بس ارزشی خطاب و با اشاره به اینکه پلیس راهور شهرستان اردکان دلسوزانه برای مردم خدمت میکند نوع رفتار و مدیریت سرگرد دهقانی بر مسائل و مواردی که با بی احتیاطی و سرپیچی از قانون راهنمایی و رانندگی باعث بروز مشکلاتی برای همشهریان عزیز می شود را یک مدیریت قوی و کاملا آگاه از مقررات راهنمایی و رانندگی خطاب کرد و در ادامه از آمادگی شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان جهت همکاری هرچه بیشتر با مجموعه نیروی انتظامی شهرستان اردکان خبر داد.

سپس سرهنگ قاسمی رئیس پلیس راهور استان یزد از حسن رفتار مهندس مروتی شهردار اردکان و همکاری خوب مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان با این ارگان تشکر و با اشاره به خلاصه ای از فعالیت های خوب سرگرد دهقانی و ارائه آماری که از پلیس راهور استان در اختیار حاضرین قرار داد، پلیس راهور شهرستان اردکان را جزء برترین و فعالترین راهورهای استان یزد معرفی و کاهش بیش از 50% تصادفات جاده ای شهرستان اردکان را حاصل تلاش ها و دلسوزی های پلیس راهور این شهرستان در زمان مدیریت سرگرد دهقانی بیان کرد.

سرهنگ قاسمی در ادامه به فعالیت ها و عملکرد مثبت سرگرد مستوری در سطح استان اشاره کرد و یکی از نکات مثبت در این انتخاب شایسته را بومی بودن این نیروی توانمند دانست و با اشاره به این موضوع تخصص و توان بالای رئیس پلیس راهور وقت شهرستان اردکان را از امتیازات این شهرستان برشمرد.

سپس سرگرد دهقانی گزارشی از عملکرد خود در طول این مدت را به رئیس پلیس راهور استان و همچنین حاضرین در جلسه ارائه کرد.

در پایان سرهنگ قاسمی طی تشریفاتی رسمی ضمن تقدیر از زحمات سرگرد دهقانی جناب آقای مستوری را به عنوان رئیس پلیس راهور شهرستان اردکان منصوب کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    شهد فطرت در روز عید فطر 1393/05/07
کاری از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان

گزارش تصویری:


 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    پیام تبریک رئیس شورای شهر به مناسبت عید سعید فطر 1393/05/06
متن پیام بدین شرح است:

"اللهم ... اسئلک بحقَّ هذا الیوم الَّذی جعلتهُ لِلمسلمینَ عیدا...

رمضان ماه رحمت و مغفرت و ماه ضیافت الهی در میعادگاه فطر به پایان می رسد و جان های بیقرار و فطرت های پاک مشتاقان نعمت، امیدواران ثواب و توبه کاران واقعی را از زنگارها زدود و جلایی دوباره بخشید.

این روز پایان یک ماه و آغاز یک راه است. پایان ماه اشک‏ها و لبخندها، رحمت‏ها و انتظارها، عفوها و استغفارها، پایان هنگامه‏ های افطار، لحظه ‏های مناجات با خدا، و آغاز راهی برای بازگشت، فصلی برای شکفتن و ترنمّی برای بازیافتن خودِ گمشده انسان. عیدفطر، عید زیبایی‏های معنوی، عید بشارت‏های الهی و روز خوب مهربانی‏های خداست.
اينجانب، با ارزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و تبريك  عيد بزرگ و سعيد فطر بههمه مردم نجيب و شريف شهرستان  اردکانتبریک و از خداوند متعال، رستگاري و عزت و كرامت همگان رامسئلت می نمایم.

توفیق و سلامتی شما را همواره آرزومندم.

حسین منصوریخواه

رئیس شورای اسلامی شهر اردکان

6 مرداد 1393

"

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    نتایج مسابقه پیامکی کتابچه عبادت با طعم سلامتی اعلام شد 1393/05/06
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری اردکان نتایج مسابقه پیامکی کتابچه عبادت با طعم سلامتی اعلام شد.

حمید ابراهیمیان مسئول روابط عمومی شهرداری با اعلام این خبر اظهار داشت: شهرداری اردکان در راستای اقدامات فرهنگی خود به مناسبت ماه مبارک رمضان مسابقه پیامکی کتابچه "عبادت با طعم سلامتی" برگزار کرد که با استقبال خوب همشهریان همراه بود.

وی با بیان اینکه 3059 نفر در این مسابقه شرکت کرده اند افزود: خوشبختانه تعداد شرکت کنندگان دراین مسابقه قابل قبول بود و امیدواریم با برگزاری چنین اقدامات فرهنگی، زمینه رشد و ترویج بیش ازپیش معارف اسلامی را فراهم آوریم.

ابراهیمیان با اشاره به اینکه به 20 نفرار برندگان به قید قرعه جوایز 500000 ریالی اهدا خواهد شد بیان کرد: مراسم قرعه کشی این مسابقه روز گذشته با حضور نماینده گانی از دفتر امام جمعه ،فرمانداری و معاون شهردار  وامام جماعت شهرداری برگزار شد.

وی خاطر نشان کرد:برندگان می توانند در روز دوشنبه 93/5/13 به روابط عمومی شهرداری مراجعه و جوایز خود را دریافت کنند.

شماره برندگان به شرح ذیل می باشد:


 09131560499                                             

09133733118

09133579868

09371773582

09138524075

09194793694

09135131405

09132547849

09132230421

09130731840

09133587221

09132550826

09135380669

09169756313

09138561305

09381902377

09138563465

09135165508

09140919269

09131583213


 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    بزرگترین همایش اتحاد مسلمین در روز قدس 1393/05/03
گزارش تصویری (1)

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    روز قدس روز وحدت مسلمین 1393/05/03
طرح پوستر

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    دعوت رئیس شورای اسلامی شهر اردکان از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس 1393/05/02
متن پیام بدین شرح است:

"

بسم الله الرحمن الرحیم

پیامبر گرامی اسلام (ص) : ((من سمع رجلاً ينادي يا للمسلمين فلم يجبه فليس بمسلم ))

روز جهانی قدس، یکی از ایده هایمعمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و عرصه ای برای اتحاد و یکپارچگی قدرت امت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از جبهه استکبار و صهیونیسم جهانی است،

روز قدس روز بیداری، روز حماسه و روز پشتیبانی از مردمی ستمدیده و مظلومی است که بیش از نیم قرن درمصاف با دژخیمان پلید صهیونیستی، همچنان استوار باقی مانده اند .

روز جهاني قدس امسال با توجه به تحولات منطقه، بسيار حايز اهميت است و شرکت مردم بار ديگر دشمنان را نااميد مي کند

براستی که این روز ، روز تجلی حضور با شکوه امت پیامبر اعظم (ص) و آزادیخواهان و ظلم‌ستیزان عالم است و طنین شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، عزم و اراده جامعه بشری را برای رهایی سرزمین مقدس فلسطین از چنگال اشغالگران و جنایتکاران به نمایش خواهد گذارد و فریاد خشم و کینه مجاهدان و آزادیخواهان مسلمان و جبهه مقاومت اسلامی ، ناقوس مرگ و نابودی رژیم صهیونیستی را رسا‌تر از همیشه به گوش جهانیان خواهد رساند.

رژيم اشغال گر قدس، نه تنها فلسطين، بلکه تمام دنياي اسلام را مورد هدف قرار داده و قصد دارد قبله اول مسلمين را محو و نابود کند

بی تردید، ملت همیشه در صحنه مسلمان و انقلابی ایران اسلامی با درک عمیق شرایط موجود با گامهای پولادین مردان و زنان روزه دار قداستی صدچندان به آن بخشیده و عزم راسخ خود را در پایبندی به آرمان های امام راحل(ره) و مبارزه با افکار پلید رژیم غاصب به منصه ظهور خواهد گذاشت و با فریادهای مستحکم، آزادی قدس شریف را از چنگال خونین سفاکان جنایتکار سر خواهد داد.

مردم شهرستان اردکان در تمام صحنه‌های انقلاب حضوری پررنگ و به‌یاد ماندنی از خود به‌نمایش گذاشته و بار دیگر نیز با حضور در روز جهانی قدس انزجار خود را از صهیونیسم غاصب به نمایش خواهند گذاشت.بر اساس وظیفه انسانی از تمامی اقشار مختلف مردم شهرستان اردکان دعوت می نمایم تا با شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس ، ضمن حمایت از مردم مظلوم غزه وبرائت از رژیم اشغالگر قدس وایادی استکبار جهانی ، تبلور دیگری از وحدت امت اسلامی پدید آورند .

حسین منصوریخواه

رئیس شورای اسلامی شهر اردکان

1393/05/02

"

 


شورای اسلامی شهر اردکان  
    بازدید شهردار و اعضای شورای شهر از پروژه های سازمان بهسازی و نوسازی 1393/05/02
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان مهندس مروتی شهردار اردکان به همراه رضا آسایش و محمد جواد شاکر از اعضای شورای شهر و مسئولین واحد های شهرداری از پروژهای دردست اقدام سازمان بهسازی و نوسازی بازدید کردند.