سایت اصلی  
    حوزه ارتباطات و فناوری یزد، سه برابر تعهد خود شغل ایجاد می کند 1393/08/26
یزد- ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: پیش بینی می شود اشتغال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سه برابر تعهد در برنامه پنج ساله توسعه کشور باشد.

محمدرضا وزیری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اشتغال تعهد شده برای امسال حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در برنامه پنجم توسعه کشور 84 نفر بوده که ما 100 نفر اعلام کردیم .

وی افزود: با هماهنگی انجام شده، شرکت های فعال در این حوزه تاکنون موفق به ثبت 173نفر شاغل در سامانه رصد کشور شده اند و پیش بینی می شود تا پایان سال این تعداد به سه برابر مقدار تعهد شده برسد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد ادامه داد: در سند اشتغال سال 92 نیز این حوزه متعهد به ایجاد اشتغال برای 81نفر بوده که این اداره کل 100 نفر را تعهد کرد و خوشبختانه توانست با همراهی شرکت های مرتبط 166 نفر شاغل را در سامانه رصد ثبت نام کند.

وزیری با اشاره به اینکه اشتغال در حوزه آی سی تی از بخش های مغفول شده کشور است تصریح کرد: تعهدات اشتغال درسال های گذشته تنها بخش مخابرات استان را شامل می شد واشتغال زایی شرکت های دیگر فعال در این بخش مورد توجه نبود .

وی اضافه کرد: خوشبختانه با آغاز فعالیت این اداره کل که به عنوان نماینده بخش حاکمیت از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان های کشور معرفی شده و سیاستگذاری هماهنگی و نظارت بر شرکت ها و سازمانهای زیرمجموعه آی تی و ارتباطات را بر عهده دارد تعهدات حوزه اشتغال این بخش افزایش یافت.

این مسوول یادآور شد : طی جلساتی با حضور شرکت ها و اپراتورها در استان امور مختلف مربوط به این بخش از جمله اشتغال را بررسی می کنیم .

به گفته وزیری با این کار ، اشتغال ایجاد شده از سوی تمامی شرکت های حوزه آی سی تی دیده شده و ترغیب شدند تا سهم بیشتری در ایجاد اشتغال در استان ایفا کنند.

این مسئول تاکید کرد: آی سی تی ظرفیت بسیار بالایی در ایجاد اشتغال دارد که ما در کشور باید از این فرصت استفاده کنیم و امیدواریم با توجه بیشتر به این بخش ، زمینه اشتغالزایی در کشور فراهم شود.

وزیری یادآور شد: افرادی در این حوزه با وجودی که در حال تحرک هستند و محل ثابت و مشخصی ندارند اشتغال دارند بنابر این بخشی از اشتغال ایجاد شده به خوبی دیده نمی شود .

استان یزد یک میلیون و 58هزار نفر جمعیت دارد

 


سایت اصلی  
    دومین جلسه کارگروه تخصصی مشاوران هم اندیش آموزش و پرورش اردکان 1393/08/26
دومین جلسه کارگروه تخصصی مشاوران هم اندیش مدارس مقطع متوسطه شهرستان اردکان برگزار شد.

در این جلسه که مشاوران مقطع متوسطه حضور داشتند پیرامون برگزاری آزمون سلامت روان ویژه دانش‌آموزان پایه اول متوسطه بحث و تبادل نظر شد. در ادامه جلسه نیز کارگاه آموزشی اعتماد به نفس و خودباوری به منظور ارتقاء علمی و دانش مشاوران برگزار شد
در حاشیه این جلسه نیز رئیس اداره سنجش سوا‌د‌ آموزی استان بر نقش مشاوران در جذب بیسوادان تاکید کرد و استفاده از توانمندی مشاوران در جهت ریشه کنی بی سوادی را خواستار شد.


روابط عمومی آموزش و پرورش اردکان 
 


سایت اصلی  
    فرهنگ شهادت سدی در برابر تهدید نرم دشمن است 1393/08/24
یزد - ایرنا - مسوول قرارگاه خاتم الاوصیا (ع) کشور گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با برگزاری یادمان ها و یادواره ها سدی محکم در برابر تهدید های نرم دشمنان انقلاب اسلامی است .

به گزارش ایرنا ' حسین یکتا ' جمعه شب در یادواره 36 شهید دانشجوی شهر یزد افزود: شهدا با نثار جان خویش برای کشور عزت و آبرو خلق کردند .

وی ادامه داد: همه توفیق های انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف داخلی و خارجی مدیون ایثار و جانفشانی شهیدان است و باید این فرهنگ روز به روز گسترش یابد .

یادگار دفاع مقدس اظهار داشت: کشوری که دارای فرهنگ مقاومت و ایثار و جوانان آماده فداکاری در راه دین و عزت است هیچگاه تسلیم کفر جهانی نمی شود .

یکتا گفت: ملت قهرمان ایران و رزمندگان پرتوان اسلام در طول دوران دفاع مقدس با ایثار و ولایتمداری توطئه های دشمنان را خنثی کردند و قطعا همچنان به این فرهنگ نیازمندیم .

وی اظهار داشت: شهدا محبوب خدا و مردم هستند و باید همواره با شناخت راه و اهداف مقدس و نورانی آنها در جهت تحقق وصایا و خواسته های آنها گام بر داشت .

مسوول قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیا (ع) کشور تصریح کرد: خدمت به شهیدان و تلاش برای گسترش فرهنگ ایثار و فداکاری توفیق می خواهد که باید قدر آن را دانست .

یادواره 36 شهید دانشجوی شهر یزد توسط بسیج دانشجویی و دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور یزد برگزار شد.

تستان یزد افزون بر چهار هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که در مجموع حدود 150 نفر آنها را شهدای دانشجو تشکیل می دهند .

 


سایت اصلی  
    اعزام اولین کاروان اردوی راهیان نور در سال تحصیلی94-93 1393/08/24
با بدرقه مسئولین شهرستان اولین کاروان دانش آموزان دختر اردكانی به اردوی راهیان نور اعزام شدند

صبح دیروز با بدرقه محمد اشرفیان مدیر آموزش و پرورش اردکان و سرهنگ علی دهقانی فرماندهی سپاه پاسداران اردکان و سایر مسئولین شهرستان، اولین کاروان دانش آموزان دختر اردكانی به اردوی راهیان نور اعزام شدند .
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش اردکان ؛ با هدف تحول در درس آمادگی دفاعی مدارس و به منظور آشنایی نسل جوان جامعه با فرهنگ ایثار و شهادت ، جمعی از دانش آموزان دختر اردكانی به اردوی راهیان نور اعزام شدند .
در این مراسم ، علی دهقانی در سخنان کوتاهی بر بهره گیری هرچه بیشتر دانش آموزان از این سفر معنوی تأکید کرد .
فرماندهی سپاه ناحیه اردکان از دانش آموزان اعزامی به سرزمین های نور خواست که قدر لحظه لحظه حضور در جوار شهداء را بدانند تا در بازگشت از این سفر معنوی ، سفیران و پیام آوران خون شهداء باشند .
وی ضمن تقدیر از زحمات مسئولین برگزاری اردوی راهیان نور و حامیان اعزام دانش آموزان از تمامی شرکت کنندگان در این اردو خواست تا ضمن استفاده بهینه از فرصت بدست آمده ، همیشه پاسدار خون شهداء و اهداف نظام و انقلاب اسلامی باشند.
خاطر نشان می شود که دانش آموزان اعزامی در طول مدت حضور خود در سرزمین های نور از برخی از مناطق عملیاتی نظیر شلمچه ، یادمان شهدای هویزه ، یادمان شهید چمران در دهلاویه ، یادمان شهدای اروندکنار و سایر مناطق عملیاتی بازدید خواهند کرد .
به گفته مسئولین برگزاری این اردو ، به منظور مقابله با تهدیدات و جنگ نرم دشمنان علیه نسل جوان کشور ، دانش آموزان اعزامی به اردوی راهیان نور علاوه بر بازدید از مناطق عملیاتی و آشنایی با ایثارگری و حماسه آفرینی رزمندگان اسلام در دوران 8 سال دفاع مقدس ، از برنامه های فرهنگی ، معرفتی و بصیرتی بهره مند خواهند شد .
مراسم بدرقه دانش آموزان با حضور جمعی از مسئولین ، مربیان و خانواده دانش آموزان در محل هیئت رزمندگان اسلام شهرستان اردکان برگزار شد .
لازم به ذکر است که اولین کاروان از دانش آموزان دختر مقطع متوسطه شهرستان اردکان که در حال گذراندن درس آمادگی دفاعی می باشند در قالب 8 دستگاه اتوبوس به اردوی راهیان نور اعزام شدند .

 

روابط عمومی آموزش و پرورش اردکان
 


سایت اصلی  
    تابش: سازمان اوقاف از ظرفیت خیران دراحیای بقاع متبرکه استفاده کند 1393/08/21
یزد - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن قدر شناسی از خیران و واقفان نیکوکار از ظرفیت آنان در احیای بقاع متبرکه استفاده کند و اجازه ندهد برخی تنگ نظری ها و اغراض شخصی راه را بر مشارکت مردم ببندد.

به گزارش ایرنا، 'محمدرضا تابش' عصر سه شنبه در بازدید از طرح توسعه امامزاده قاسم ساغند در اردکان افزود: تشویق و افزایش مشارکت مردم در امور خیریه، بقاع متبرکه و اماکن مذهبی در زمره توصیه های دینی و از اهداف تعریف شده در سند چشم انداز اوقاف است.

وی، با اشاره به اینکه ائمه اطهار (ع) و خاندان آنان در نزد مردم ایران از جایگاه والایی برخوردار هستند، اظهار کرد: بقاع متبرکه از نظر مذهبی، فرهنگی و اجتماعی تاثیر بسزایی بین مردم و حتی کالبد شهری و روستایی دارد که می توان با برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت و تسهیل ارائه خدمات به زائرین در کنار اماکن مقدسه، از این قابلیت بهره کافی را در انتقال مفاهیم دینی، فرهنگی، توسعه و رونق منطقه برد.

تابش اضافه کرد: بقاع متبرکه و امامزادگان از لحاظ فرهنگی به عنوان کانون حفظ و انتقال باورهای دینی و مذهبی و از لحاظ تاریخی بازگو کننده هویت تاریخی و از لحاظ اجتماعی بازتاب دهنده اعتقادات و بافت زندگی مردم منظقه هستند.

وی ادامه داد: این بقاع متبرکه همچنین در تقویت نگرش توحیدی مردم و تداوم حس نزدیکی آنها به خداوند و ائمه اطهار (ع) نقش تاثیر گذاری خواهند داشت.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حفظ و مرمت امامزادگان و بقاع متبرکه به عنوان میراثی جاودانه، دینی و ارزشی که مامن و پناهگاهی معنوی برای مردم محسوب می شود از اهمیت زیادی برخوردار است که باید هویت و اصالت و محوریت بنای امامزاده با رعایت معماری ایرانی - اسلامی باشد.

تابش همچنین با قدردانی از زحمات هیات امنای امامزاده و خیرغلامرضا شایقی که نقش ممتازی در توسعه این امامزاده واجب التعظیم داشته اند، گفت: با اقدامات مناسبی که امروز شاهد آن هستم امیدوارم این بقعه متبرکه به مکانی برای زیارت و ارادت مردم و دلدادگان به خاندان عصمت و طهارت (ع) و استراحت گاه و مایه آرامشی برای مسافران طریق الرضا و زائرین بارگاه امام هشتم شود.

گزارش ایرنا حاکی است، 'غلامرضا شایقی' رییس هیات امنای امامزاده قاسم ساغند نیز در این دیدار گفت: طرح توسعه این امامزاده شامل احداث صحن، زائرسرا، شبستان، سقاخانه و رستوران می شود که تاکنون 10 میلیارد ریال هزینه شده و تا پایان سالجاری بخشی از این طرح به بهره برداری خواهد رسید.

وی پیش بینی کرد 20 میلیارد ریال دیگر برای تکمیل این طرح هزینه شود.

 


سایت اصلی  
    آغاز مرحله سوم طرح نظام سلامت در یزد 1393/08/21
یزد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد از آغاز مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت در این استان خبر داد.

علی دهقان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با اجرای این مرحله 350 خدمت جدید درمانی زیر پوشش بیمه قرار گرفت و یکهزار و 700 خدمت پزشکی دارای تعرفه های قانونی شد.

دهقان با بیان اینکه هم اکنون در این مرحله میزان فرانشیز پرداختی برای امور درمان بستری در مناطق شهری شش درصد و در مناطق روستایی سه درصد است اضافه کرد: در مرحله نخست این طرح این رقم در مناطق شهری 10درصد و روستایی پنج درصد بود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: همچنین در مرحله یاد شده دریافت هر گونه وجه اضافی و زیر میزی از بیماران در کشور ممنوع است.

وی اظهار کرد: تمام مراکز درمانی اهم از خصوصی و دولتی حق ندارند مبلغی اضافی خارج تعرفه از بیماران دریافت نمایند این خلاف است و از طریق بازرسین رسیدگی می شود.

وی گفت: شهروندان می توانند از طریق تماس با سامانه تلفنی 1690 یا ثبت شکایت در سایت اینترنتی به نشانی www.1690.ir، گزارش های خود را اعلام و کد رهگیری دریافت کنند .

دهقان اضافه کرد: همچنین مردم می توانند با معاونت درمان دانشگاه یا سازمان نظام پزشکی و یا از طریق خود ماموران بیمه در بیمارستانها نسبت به نوع دریافت تعرفه پزشک یا مرکز درمانی شکایت خود را مطرح کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه شکایات ظرف 48 ساعت رسیدگی می شود از مردم خواست فقط تخلفات مربوط به تعرفه های پزشکی و زیر میزی را به این سامانه اطلاع دهند و هرگونه رفتارهای نامناسب و تخلفات دیگر را به این سامانه گزارش ندهند.

وی با اشاره به اینکه استان کمترین تخلفات نسبت به سایر استانهای دیگر دارد افزود: امیدواریم که از این بعد این تخلفات به صفر برسد.

دهقان افزود: پزشکان استان به تعهدات ارزشی و اخلاقی خود پایبند هستند و امید است جامعه پزشکی هماهنگ با مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت پیش برود.

هم اکنون 14 بیمارستان دولتی در استان یزد زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی است که از این تعداد 9 بیمارستان دارای بخش زنان و زایمان است.

طرح تحول نظام سلامت مهمترین برنامه اجتماعی دولت یازدهم است که در مرحله نخست آن ترویج فرهنگ زایمان طبیعی، کاهش هزینه پرداخت خدمات بستری از سوی مردم، تامین تجهیزات پزشکی توسط بیمارستانها، حمایت از بیماران سخت درمان، بهبود خدمات رفاهی به همراهان بیماران و تقویت خدمات سرپایی درمانی و غیره اجرا شد.

مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت مربوط به طرح تحول در حوزه بهداشت بود که این طرح پنج هدف مهم شامل ارتقای شاخص های بهداشتی، بهبود کیفیت خدمت، رضایت مردم، کنترل هزینه ها و عدالت در سلامت را دنبال می کند.

برنامه تحول نظام سلامت از نیمه اردیبهشت ماه امسال در کشور آغاز ش

 


سایت اصلی  
    استاندار یزد: قنات، سازه ای سازگار با محیط زیست است 1393/08/18
یزد - ایرنا - استاندار یزد، قنات را از سازه های دیرینه کشور دانست که پایداری بهره وری از آب را برای سالهای طولانی تضمین کرده و با محیط زیست هم سازگار است.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد که روز یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت 'سید محمد میرمحمدی' در نشست شورای حکام مرکز بین المللی قنات در این استان با خیر مقدم به نمایندگان سازمان یونسکو که در این نشست حضور داشتند گفت: وجود قناتهای سه هزار ساله در ایران نشان از پایداری بهره برداری از آبهای زیرزمینی در این کشور است.

وی اضافه کرد: قنات، سازه ای است که نه آلودگی محیط زیستی ایجاد می کند و نه مشکلات بهداشتی در پی دارد زیرا مسیر آن بصورتی است که آب هم از نظر کیفی و هم از نظر بهداشتی با وضعیت مناسبی به مقصد می رسد.

عالی ترین مقام اجرایی استان در ادامه با بیان اینکه بخشی از بحران آب را می شود از طریق مدیریت صحیح مصرف آب حل کرد افزود: یکی از عمده ترین مسائلی که مورد توجه ایران قرار گرفته بحث مدیریت مصرف آب است زیرا با منابع آبی محدود مواجهیم و باید ضریب بهره وری را در استفاده از آب موجود در کشور به ویژه در ارتباط با آب شرب افزایش دهیم.

استاندار یزد افزود: در استان یزد قناتهای متعددی وجود دارد که متأسفانه بعضی از آنها به دلایل حفر چاههای عمیق خشکیده اما بسیاری از قناتها هنوز از آب مناسب برخوردارند و کشاورزان و مردم استان از آن بهره مند می شوند.

وی از حمایتهای یونسکو از کشورهایی که با مشکل کمبود آب و خشکسالی مواجه هستند قدردانی کرد.

استان یزد حدود سه هزار رشته قنات دارد

 


سایت اصلی  
    استقرار اولین واحد فن‌آور در مرکز رشد فن‌آوری اردکان 1393/08/18
اولین واحد فن‌آور در مرکز رشد فن‌آوری اردکان اسقرار یافت.

مهدی ناظمی اردکانی، مسئول راه اندازی مرکز رشد فناوری اردکان با اعلام این خبر افزود: در جلسه شورای پذیرش پارک علم و فناوری استان یزد که روز شنبه دهم آبان ماه ۹۳ در محل پارک علم و فن‌آوری اقبال برگزار شد؛ از سه طرح مورد بررسی -که دو طرح آن از مهریز  و یک طرح از اردکان ارائه شده بود- طرح ارائه‌شده توسط شرکت توسعه اندیشه سنجاقک اردکان مورد پذیرش قرار گرفت. این طرح در حوزه‌ی نرم‌افزاری است و مورد تحسین جمیع اعضای شورای پذیرش پارک علم و فن‌آوری استان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، از پروژه‌های انجام‌شده‌ی گروه می توان به اپلیکیشن‌های لوگوی ایرانی، موزیک کوییز، راهنمای پلاک خودروها و جعبه لایتنر لیبا و اپلیکیشن راهنمای آشپزی اشاره کرد.

پروژه و ایده اصلی شرکت که به زودی تیم شرکت توسعه  اندیشه سنجاقک بر آن متمرکز خواهد شد «زبان‌آموز سنجاقک ـ شبکه اجتماعی زبان‌آموزی» است.

همچنین این تیم در مسابقه‌ای که اخیراً در شهریورماه ۹۳ در دانشگاه صنعتی شریف با عنوان «جشنواره خدمات نسل جدید تلفن همراه -ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه» برگزار شد، مقام دوم را کسب نموده است.

ناظمی اردکانی در ادامه از تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی صاحب ایده دعوت کرد تا طرح‌های نوآور خود را به این مرکز ارائه نمایند.

لازم به ذکر است مرکز رشد فن‌آوری اردکان از سال ۱۳۸۸ آغاز به کار نموده که متاسفانه تا به امروز به دلیل عدم حمایت کافی، راه‌اندازی نگردیده بود. این مرکز مجدداً از تیرماه سال جاری با حمایت فرماندار شهرستان اردکان، شروع به فعالیت نموده است.

 


سایت اصلی  
    تشکر هیات عزاداری باغ گندم یزد از رهبر معظم انقلاب 1393/08/15
یزد - ایرنا- هیات عزاداری باغ گندم یزد با ارسال نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب از توجه و عنایت معظم له به این هیات تشکر کرد .

دفتر رهبر معظم انقلاب اوایل هفته جاری در پیامی به صدا و سیمای یزد اعلام کرد: آیت الله خامنه ای پس از مشاهده عزاداری هیات باغ گندم یزد فرمودند 'برنامه شما را دیدم، خیلی خوب بود، هم به لحاظ سینه زنی، هم از لحاظ مداحی و هم از لحاظ دعاهایی که کردید'.

در این نامه یک صفحه ای که نسخه ای از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده: جان نثاران حسینی و ارادتمندان ساحت مبارک آن قائد مکرم، اعضا و مسئولان «هیات فدائیان ابوالفضل (ع) باغ گندم یزد» با قریب دو قرن قدمت فعالیت مستمر در عزاداری و سوگواری ماه محرم در قالب سینه زنی و ذکر مصائل اهل بیت (ع) و تبلیغ و ترویج ارزشهای آیین و فرهنگ عاشورائی، افتخار دارند که در دیار دارالعباده یزد، سهمی کوچک را در خدمت به جامعه اسلامی و استمرار و استقرار سنت سنیه سنواتی بزرگداشت ایام متبرک محرم الحرام بر عهده گرفته است .

'بویژه در عصر مشعشع و پر فروغ پیروزی و حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره حامی و پشتیبان نهضت و رهروان راستین آن بوده و اخلاص عمل و صدق نیت و قصد خدمت را وجهه همت خود ساخته اند'.

در نامه هیات باغ گندم اضافه شده: آمده: اخیرا با کمال مسرت توام با شرمساری خبر یافتیم که خدمت ناقابل و عزاداری بی ریای این هیات مورد توجه و تفقد و اظهار لطف بی شائبه آن سلاله سادات و ولی امر مسلمین حفظه الله تعالی قرار گرفته است .

'طی یادداشتی از دفتر محترم آن مقام معظم از حسن اجرای مراسم سینه زنی و نوحه خوانی و مداحی و توسلات هیات فدائیان ابوالفضل (ع) باغ گندم بر سبیل تحسین و تایید یاد شده که از سویی موجب شکرگزاری به درگاه خداوند ولی التوفیق و از سوی دیگر باعث امتنان و اظهار تعظیم و تسلیم به آن مقام محترم گردیده است'.

'بدین وسیله مراتب قدردانی و سپاس خود را به پاس این یاد کرد که بی شک مبتنی بر حسن ظن و ذره پروری مقام عظمای ولایت به این خادمان ناقابل آستان حسینی و متوسلان به علمدار وفادار کربلاست عرضه می داریم' .

هیات عزاداری باغ گندم یزد در نامه خود نوشته: امیدواریم بتوانیم همواره ارادتمندانی وظیفه شناس به ساحت قدسی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و حامیانی صدیق برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سایه سیادت و قیادت حضرت عالی باشیم .

هیئت فداییان ابوالفضل(ع) محله باغ گندم یزد یکی از هیئت های پرجمعیت و صاحب سبک یزد است.

زمان تأسیس این هیئت بطور دقیق مشخص نیست ولی بنیانگذاری آن را به سال 1280 تخمین زده اند.

آهنگ نوحه های این هیئت، روان است و در عین سادگی، بسیار زیباست.

اخیرا نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و استاندار این استان هم با صدور پیام مشترکی به خاطر توجه و عنایت رهبر معظم انقلاب به عزاداری مردم این استان از معظم له تشکر کرده بودند.

استان یزد به عنوان حسینیه ایران، دو هزار هیئت عزاداری دارد

 


سایت اصلی  
    برگزاری مسابقه نقاشی 1393/08/15
بمناسبت روز ملی استکبار ستیزی
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش اردکان، مسابقه نقاشی با موضوع "رژیم کودک کش" و به مناسبت روز ملی استکبارستیزی در این شهرستان برگزار شد.


 


 


سایت اصلی  
    استاندار یزد: احزاب منابع فکری و سیاسی جامعه هستند 1393/08/06
یزد - ایرنا - استاندار یزد، احزاب را منابع فکری، سیاسی و کانون متمرکز اندیشه قشرهای مختلف جامعه خواند و بر بازدهی بالای این منابع تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، سید 'محمد میرمحمدی' عصر دوشنبه در نشست با نمایندگان احزاب استان یزد افزود: احزاب باید باهم اندیشی و حضور موثر؛ شفافیت در امور را افزایش دهند و از بیان مسایل ابهام آمیز بپرهیزند.

وی بابیان اینکه 'اختلاف نظر ها را باید پایه پیشرفت قرار دهیم' اظهار کرد: در صورت همسانی نظر و نگاه ها، زمینه های رشد و تکثر گرایی فراهم نخواهد شد پس بنابراین باید دیدگاهها در چارچوب معقول و روشنگری مطرح شود تا مورد توجه مردم قرار گیرد.

این مسوول تاکید کرد: تفاوت نگاه ها باید به هم اندیشی منجر شود نه به فاصله، زیرا احساس فاصله بزرگترین مشکل و آفت برای جامعه محسوب می شود.

استاندار یزد ادامه داد: گسترش و توسعه تشکلهای مردم نهاد از سیاستهای دولت تدبیر و امید است، زیرا معتقدیم با هم اندیشی احزاب نظرها پخته می شود.

میرمحمدی خاطرنشان کرد: مردم می خواهند از توانمندیهای فکری، تحلیل های سیاسی، عصاره مسایل فکری احزاب و تشکلها برای شفاف سازی و روشنگری استفاده کنند.

وی با اعلام اینکه این سومین نشست نمایندگان احزاب استان در دولت تدبیر و امید است، افزود: حاضران در نشست با دلیل، منطق و متانت موارد را مطرح کردند و حالتهای احساسی در این نشست کمتر دیده شد که نشانه عقلانیت بیشتر است.

این مسوول تاکید کرد: صدور مجوز برای برپایی مراسم تشکلها و احزاب در استان سریع و آسان شده است و در این حوزه شاهد رشد خوبی را شاهد هستیم.

'میرمحمدی'، محله گرایی را آفتی برای استان خواند و گفت: باید تلاش کنیم زمینه ایجاد اختلافات محلی فراهم نشود زیرا این پدیده منشا آسیب و درگیری خواهد شد.

استاندار یزد در پاسخ به یکی از نمایندگان تشکلهای حاضر در نشست پیرامون شایسته سالاری خاطرنشان کرد: شایسته سالاری را قبول داریم اما برای انتخاب مدیران نیز شاخص هایی وجود دارد که باعمل به این معیارها به خیر الموجودین می رسیم.

وی ادامه داد: مقوله مدیریت با یکسری ملاکهای کاری مانند خلاقیت، نوآوری و زایش های فکری روبرو است که در عمل و هنگام فعالیت مدیران از خود نشان می دهند ضمن آنکه از مدیران راضی هستم و تاکنون از هیچ مرجعی گزارشی در این باره نداشته ایم و به بیانی دیگر مدیران کنونی حداقل از مدیران گذشته که توانمندتر هستند.

این مسوول همچنین در باره عزاداریهای سالار شهیدان حضرت اباعبدالله (ع) گفت: در عزاداریها باید حقوق عمومی مردم ضایع نشود و بگونه ای عمل کنیم که ضمن کاهش زمینه های خرافی، بستر بالندگی و عقلانیت را که با هدف قیام امام حسین (ع) نزدیک است فراهم کنیم.

میرمحمدی، حضور اتباع بیگانه را از بزرگترین دغدغه های مدیریت استان خواند و اعلام کرد: طرح ساماندهی اتباع در استان تهیه و به وزارت کشور ارسال شده که هم اکنون در شورای عالی امنیت در حال بررسی است و همچنین این طرح از سوی معاونت امنیتی وزارت کشور برای پایلوت استانهای دیگر اعلام شده است.

نمایندگان احزاب نیز در این نشست پیرامون از سرگیری فعالتیهایشان پس از یک دوره رکود، عضو گیری، اعتماد سازی در مردم و نحوه ادامه فعالیتشان مباحثی مطرح کردند.
 

 


سایت اصلی  
    مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری: اسید پاشی در یزد شایعه است 1393/08/04
یزد - ایرنا - مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری یزد گفت: اسیدپاشی در این استان کذب محض است و صحت ندارد.

'احمد ترحمی' عصر شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اخیرا در برخی از شبکه های اجتماعی و وسایل ارتباط جمعی پیامکهایی با عنوان اسید باشی در این استان رد و بدل و حتی در این پیامک ها به محل های این اسید باشی هم اشاره شده است.

وی اظهار کرد: بر اساس استعلام از مراجع مرتبط با این موضوع هیچ موردی از اسید باشی در استان گزارش نشده و به مردم اطمینان می دهیم که نیروهای امنیتی و انتظامی همه تلاش خود را برای حفظ امنیت مردم بکار گرفته اند.

این مسوول اضافه کرد: با کسانی که با دامن زدن به شایعات امنیت روانی و روحی مردم را به هم می زنندد قاطعانه برخورد می شود.

ترحمی یادآور شد: نهادهای مربوطه در حال پیگیری سرنخهایی از پخش این شایعه هستند.

وی از مردم خواست نا خود آگاه به شایعات دامن نزده و ناخواسته باعث ایجاد جو ناامانی نشوند.

 


سایت اصلی  
    در شش ماهه اول سال جاری 3 میلیارد و 300 میلیون ريال کمک معیشت به خانواده های تحت حمایت پرداخت شده اس 1393/08/04
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان اردکان گفت : در شش ماهه نخست سال جاری 3میلیارد و 300 میلیون ريال کمک معیشت به خانواده های تحت حمایت این نهاد در اردکان پرداخت شده است .

علیرضا خلیلی ضمن بیان این خبر افزود : این پرداخت ها در قالب کمک معیشت عادی و طرح شهيد رجايی بوده است .
وی افزود : 170میلیون ريال نيز به عنوان کمک های غير نقدی در قالب پرداخت بن کالا به مددجويان تحت حمايت پرداخت گرديده است .
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان اردکان اظهار داشت : پرداخت کمک معیشت خانواده های تحت حمایت در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 25 درصد افزايش داشته است .