سایت اصلی  
    وزرات نیرو با اعمال تعرفه برق گرمسیری 4 شهرستان استان یزد موافقت کرد 1393/09/25
یزد - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو با تعرفه برق گرمسیری چهار شهرستان دیگر استان یزد موافقت کرد و قرار شد این موضوع به هیات دولت پیشنهاد شود.

'محمدرضا تابش ' روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان این که پیرو پیگیری های استاندار و نمایندگان استان برای محاسبه تعرفه برق برخی از شهرستان های استان بر مبنای تعرفه برق 4 گرمسیری جلسه ای در وزارت نیرو تشکیل شد گفت: دراین جلسه که مدیران وزارت نیرو و نمایندگان استان حضور داشتند پس از بررسی و تشریح اطلاعات هواشناسی و برق استان یزد، موافقت وزارت نیرو برای اعمال این تعرفه اخذ و مقرر شد این موضوع برای تصویب نهایی به هیئت دولت پیشنهاد شود.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: قرار است علاوه بر شهرستان های فعلی مشمول این تعرفه، برق شهرستان های یزد، اردکان ، میبد و اشکذر نیز بر طبق تعرفه 4 گرمسیری در ماه های تیر و مرداد که اوج مصرف برق می باشد محاسبه گردد که مقداری از هزینه های برق مصرفی مشترکان را در این ماه ها کاهش خواهد داد.

پیش از این، پیگیری و مکاتبات مختلفی از سوی مسوولان استان انجام شده بود که در آخرین مورد آن، وزیر نیرو در هامش نامه نماینده اردکان دستور پیگیری این موضوع بر اساس گزارشات اداره کل هواشناسی و شرکت برق استان یزد داده بود .

 


سایت اصلی  
    نبود ایستگاه آتش نشانی، خسارتی ۱۰۰ درصدی در مرغداری خرانق برجای گذاشت 1393/09/25
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری به نقل از روابط عمومی بخشداری خرانق “مجتبی خالصی” با اشاره به تأکیدات قبلی مبنی بر احداث ایستگاه آتش نشانی

در بخش خرانق افزود: متاسفانه تا کنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و با توجه به اینکه بخش خرانق در مسیر ترانزیتی و زیارتی مشهدالرضا قرار دارد و علاوه بر آن نبود جاده دوبانده در بخشی از این مسیر هر ساله شاهد تلفات جانی و مالی زیادی در پی تصادفات هستیم که مسلماً اگر ایستگاه آتش نشانی در این مسیر مستقر بود قطعاً شاهد این تلفات نمی شدیم.
مجتبی خالصی با اشاره به آتش سوزی شب گذشته در این بخش افزود: متأسفانه با توجه به حادثه آتش سوزی در سالن مرغداری پرورش مرغ گوشتی ۱۵٫۰۰۰ قطعه ای در این روستا و تلفات ۱۰۰ درصدی آن و همچنین خسارات وارد شده به مرغداری وجود یک دستگاه خودرو آتش نشانی هم می توانست خسارت وارده به این واحد را به حداقل برساند.
بخشدار خرانق گفت: امید است مسئولان کمی بیشتر به فکر این بخش باشند و از مدیریت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی درخواست داریم نسبت به پرداخت خسارت و تسهیلات لازم برای بازسازی این واحد اقدامات لازم را انجام دهند.
گفتنی است آتش سوزی شنبه شب در یکی از مرغداری های بخش خرانق متاسفانه خسارتی صد درصدی به این واحد مرغداری وارد کرده است. با توجه  پیگیری های صورت گرفته توسط بخشدار خرانق و جلسه ای که صبح روز دوشنبه در سالن جلسات بخشدار با حضور “وطن خواه” رئیس جهاد کشاورزی اردکان، آقایان “سلیم” و “محمدزاده” معاون جهاد کشاورزی و مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان، نماینده بیمه و رئیس نظام صنفی امور کشاورزی برگزار شد در خصوص بازپرداخت خسارت وارده به این واحد مرغداری،دلایل آتش سوزی و تاثیر نبود آتش نشانی در مسیری نزدیک به بخش خرانق بحث و تبادل نظر شد که نتیجه بررسی ها توسط کارشناسان در جلسه آتی اعلام خواهد شد.

 


سایت اصلی  
    دو کشته و یک مجروح، پیامد دو حادثه رانندگی در یزد 1393/09/23
یزد - ایرنا- فرمانده پلیس راه یزد گفت: وقوع دو حادثه رانندگی در روز شنبه در محور یزد به کرمان دو کشته و یک مجروح بر جای گذاشت.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس یزد سرهنگ ' احمد مظفری ' افزود: اولین حادثه رانندگی میان یک دستگاه اتوبوس 'ولوو' و کامیون 'بنز' در کیلومتر 60 محور یزد -کرمان به وقوع پیوست.

وی اضافه کرد: در این حادثه که بعلت خستگی و خواب آلودگی راننده رخ داد راننده کامیون در دم فوت و یکی از سرنشینان اتوبوس مجروح شد.

مظفری ضمن اشاره به حادثه رانندگی دیگر و واژگونی کامیون بنز در کیلومتر44 همین جاده یعنی مسیر یزد به کرمان افزود: در این حادثه که به علت عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی به وقوع پیوست راننده 56 ساله کامیون جان خود را از دست داد

 


سایت اصلی  
    تابش: بی هنری برخی مدیران، انگیزه هنرمندان را خدشه دار می کند 1393/09/20
یزد - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: بی هنری برخی مدیران، انگیزه و روحیه هنرمندان را خدشه دار می کند .

به گزارش دفتر این نماینده که روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت محمد رضا تابش در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد افزود: فارغ از دغدغه های مالی، حفظ انگیزه هنرمندان بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهار داشت: چنانچه با بی هنری برخی مدیران، روحیه هنرمندان خدشه دار شود می تواند اثرات سوئی به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: اهداف برنامه های توسعه بدون درنظر گرفتن جنبه های مختلف فرهنگ ملی و ارزشی یک جامعه،محقق نمی شود.

تابش افزود: گسترش برنامه های هنری که بتواند موجبات رشد و بالندگی و شادابی جامعه را فراهم نماید نیازمند اتخاذ سیاست ها و تدابیری مسوولانه و برآمده از مدیریت فرهنگی منسجم است.

وی خاطرنشان کرد: یزد یکی از خاستگاه های مهم تمدن و فرهنگ این سرزمین است که دل و جان و روان مردمانش با اندیشه و هنر عجین است و به همین دلیل است که درک شگرف و حساسیت بالایی به امور فرهنگی و مذهبی دارند .

این مسوول تاکید کرد: استان یزد حوزه گسترده ای از تاریخ و مردم شناسی و فرهنگ عامه را در برمی گیرد که تاکنون متناسب با این گستردگی تاریخی، پژوهش های کافی صورت نگرفته است.

تابش ادامه داد: می طلبد با کمک پژوهشگران خبره،این آثار به نحو مطلوب شناسایی و به مردم خصوصا نسل جوان عرضه گردد.

وی همچنین پتانسیل بالای هنرمندان خوش فکر استان در زمینه های مختلف از جمله خوشنویسی،هنرهای تجسمی،موسیقی ، شعر و ادب و نظایر آن را ستود.

وی گفت: اگر مدیریت و برنامه ریزی صحیح به دور از برخی تنگ نظری ها انجام گیرد هنرمندان یزدی می توانند با بهره گیری از ظرفیت های تاریخی، طیعی و فرهنگی، آثار ارزشمندی خلق کنند.

نماینده مردم اردکان در ادامه، رونق دادن انجمن های علمی و فرهنگی را خواستار شد و گفت: برگزاری هفته های فرهنگی با کمک اصحاب فرهنگ و هنر موضوعی است که کمتر به آن پرداخته شده است.

تابش پیشنهاد داد هفته های فرهنگی شهرستان های استان با رویکرد ترویج فرهنگ دارالعباده در مناطق مختلف استان یزد برگزار شود .

تابش عنوان نمود: آموزه هایی همچون اخلاق مداری،قناعت،خانواده محوری، روزی حلال و غیره را باید بیش از پیش در جامعه جاری و ساری ساخت.

در این دیدار همچنین مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گزارشی از برنامه ها و اقدامات این اداره کل ارائه نمود.

'علی غیاثی ندوشن' پیگیری تامین اعتبار برخی از پروژه های فرهنگی استان از جمله تکمیل مجتمع فرهنگی امام علی(ع) ، تالار یزد و غیره را درخواست نمود.

 


سایت اصلی  
    آغاز چهارمین دوره مسابقات فوتسال کارگران “جام مهر” 1393/09/20
افتتاحیه چهارمین دوره از مسابقات فوتسال کارگران جام مهر در سالن مجموعه ورزشی تفریحی کارگران شهرستان آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردکان  چهارمین دوره از مسابقات فوتسال کارگران “جام مهر” عصر دیروز در سالن مجموعه ورزشی،  تفریحی کارگران شهرستان اردکان کار خود را آغاز کرد. “علی پناهی” رئیس مجموعه  ورزشی، تفریحی کارگران شهرستان اردکان گفت : این مسابقات به همت شرکت “پامیدکو” با حضور ۱۷ تیم، در ۴ گروه برگزار شده و تا ۳۰ دی ماه با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان خواهد داد.

IMG-20141209-WA0051

 


سایت اصلی  
    تولید 950 قلم گیاهان دارویی در کشور 1393/09/17
یزد - ایرنا - مجری طرح ملی گیاهان دارویی در کشور گفت: هم کنون 950 قلم گیاهان داوریی در کشور تولید می شود که با وجود معاونت طب سنتی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زمینه برای رونق این صنعت در کشور فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان یزد که روز یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفته، 'فریبرز غیبی' در نشست علمی و اجرایی توسعه گیاهان دارویی در یزد افزود: سرانه متوسط مصرف سالانه داروهای گیاهی توسط هر ایرانی 25 گرم است.

وی اعلام کرد: مصرف سرانه گیاهان داروی برای هر آمریکایی 2.5 کیلوگرم و برای هر اروپایی 900 گرم در سال است.

وی اظهار کرد: در سبد دارویی کشور سهم گیاهان دارویی برای هر خانوار ایرانی 3 تا 10 درصد است در حالیکه که این میزان در افق 1404 باید به 20 درصد افزایش یابد.

مشاور رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور خاطر نشان کرد: عرصه های منابع طبیعی از ظرفیت بالایی برای تولید گیاهان دارویی برخوردار است و می تواند با محوریت و مشارکت مردم به منبع با ارزشی برای تولید ثروت و اشتغال مبدل شود.

وی افزود: فرآوری گیاهان دارویی و صنعتی ارزش افزوده بالایی دارد و توسعه صاردات و بازرگانی در این بخش درآمد قابل توجهی را نصیب دست اندرکاران آن می کند.

این مسوول، با اشاره به اینکه توسعه و احیای گیاهان دارویی جزیی از حفاظت از مراتع است، خاطرنشان کرد: طرح های توسعه گیاهان داوریی با مشارکت مردم می تواند زمینه مناسبی را برای بهبود و ارتقای اقتصاد روستایی بوجود آورد.

وی با اشاره به تصویب سند ملی گیاهان دارویی گفت طبق این سند وزارت جهاد کشاورزی موظف است در مجموع 500 هزار هکتار را به سطح کشت گیاهان دارویی اضافه کند.

این مسوول اظهار کرد: این طرح از سال 1394 آغاز می شود و با اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال هرسال در سطح 50 هزار هکتار کار توسعه و احیای گیاهان دارویی در سطح کشور صورت خواهد گرفت.

 


سایت اصلی  
    استاندار یزد: نقش دانشجویان در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس، تاریخی است 1393/09/16
یزد - ایرنا - استاندار یزد، نقش دانشجویان در حماسه بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را تاریخی و جاودانه دانست.

به گزارش ایرنا سید محمد میرمحمدی روز یکشنبه در پیامی به مناسبت 16 آذر روز دانشجو آورده: در طول تاریخ پر فراز و نشیب این آب و خاک، نقاط عطف بسیاری را می توان یافت که تعالی و استقلال ایران عزیزمان را تضمین کرده است.

'16 آذر 1332 یکی از فرازهایی است که دانشجویان را در صفوف مبارزه با استکبار قرار داد و فریاد آزادی خواهی را رساتر ساخت'.

'از روزی که دانشجویان متعهد، مومن و فداکار ایرانی با اندیشه ای والا و با قدم هایی استوار فریاد استقلال طلبی، آزادی خواهی و عدالت طلبی در همراهی با ملت بزرگ ایران سردادند و در برابر گلوله های استبداد سیاه رژیم وابسته، سینه سپر کردند 61 سال می گذرد'.

استاندار یزد در این پیام اضافه نموده: گذشت ایام نتوانسته گرمی خون های پاکی که بر صحن دانشگاه ریخت را سردی ببخشد و با همین اندیشه و شور ایمانی است که در طول سالیان متمادی، دانشجو به نماد جریان آزادگی و آزاداندیشی تبدیل شده است'.

'به واقع هر جا که استقلال، آزادی و تمامیت کشورمان به خطر افتاده است، این دانشجویان متعهد بوده اند که نقش ارزشمندی ایفا کرده اند'.

'بر خود لازم می دانم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی سه شهید جاوید 16 آذر 1332 و همه ی شهیدان دانشجویی که در راه استقلال و آزادی میهن اسلامی ایران جان خویش را تقدیم کرده اند، این روز تاریخی را به همه ی دانشگاهیان متعهد و آزاداندیش بخصوص دانشجویان عزیز استان یزد تبریک عرض نمایم'.

 


سایت اصلی  
    مسابقات والیبال دانش آموزان دختر مقاطع متوسطه اول و دوم پایان یافت 1393/09/16
مسابقات والیبال دانش آموزان دختر مقاطع اول و دوم متوسطه

با قهرمانی آموزشگاه غیر انتفاعی معراج در متوسطه اول و فرزانگان شاکر در متوسطه دوم پایان یافت. این مسابقات که به مناسبت 13 آبان انجام گرفت در مقطع متوسطه اول در قالب دو گروه و 9 تیم طی سه روز انجام شد. در مقطع متوسطه دوم نیز 6 تیم در دو گروه و طی دو روز رقابت کردند. گفتنی است تیمهای آموزشگاههای حجاب و فرزانگان شهدا در مقطع متوسطه اول و علی ابن ابیطالب و خادم زاده در مقطع متوسطه دوم حائز رتبه دوم و سوم این مسابقات شدند.
 

روابط عمومی آموزش و پرورش اردکان
 


سایت اصلی  
    آسمان خراش های اردکانی شهرداری اراک را به زانو در آوردند 1393/09/10
تیم والیبال پیشگامان شفق اردکان در نخستین بازی خانگی خود در فصل جدید رقابتهای لیگ دسته یک والیبال کشوریکشنبه دراردکان میزبان تیم شهرداری اراک بود

تیم والیبال پیشگامان شفق اردکان در نخستین بازی خانگی خود در فصل جدید رقابتهای لیگ دسته یک والیبال کشوریکشنبه دراردکان میزبان تیم شهرداری اراک بود .

والیبالیست های پیشگامان شفق با نتیجه مقتدرانه 3 بر 0 حریف اراکی خود را بدرقه کردند.

 


سایت اصلی  
    اردکان حتی یک قطره آب با استانداردهای آب شرب در اختیار ندارد 1393/09/10
در تعدادی از شهرهای استان مثل اردکان، بهاباد و بافق ما حتی یک قطره آب با استانداردهای آب شرب در اختیار نداریم و کاملا وابسته به آب انتقالی هستیم .

علی اسلامی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این میزان بارندگی در سال گذشته نیز با کاهش 20میلیمتری به کمتر از 80 میلیمتر در کل استان تنزل یافت.

وی افزود: در فصل تابستان تنها 50 درصد نیاز آبی شهر را میتوانیم از منابع موجود در خود شهر تامین کنیم و کاملا وابسته به آب انتقالی هستیم .

اسلامی اضافه کرد: در تعدادی از شهرهای استان مثل اردکان، بهاباد و بافق ما حتی یک قطره آب با استانداردهای آب شرب در اختیار نداریم و کاملا وابسته به آب انتقالی هستیم .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد تاکید کرد: اگر امروز فکری اساسی به حال این استان نشود در 10 سال آینده ما با یک بحران بسیار بزرگ روبرو می شویم .

اسلامی اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی دقیق این مشکل بوجود نیاید که البته اقدامات ارزنده ای در خصوص انتقال آب به استان در حال اجراست .

وی اضافه کرد: این نکات در نشست روزهای سه شنبه و چهارشنبه گذشته معاونان مالی و پشتیبانی شرکت های آبفای شهری و روستایی سراسر کشور، رئیس کل بازرسی ‍‎‏و مدیرکل دیوان محاسبات استان یزد و جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت آبفا و آبفار استان نیز مطرح شد.

وی در ادامه جایگاه معاونین مالی و پشتیبانی در شرکت های آبفا را یک جایگاه ویژه و محوری دانست و افزود : داشتن سعه صدر ، برنامه ریزی دقیق ، توانایی های مدیریت منابع انسانی ، شناخت کافی از مسائل مالی ، حقوقی و اقتصادی ، مباحث تعرفه ها و مسائل مربوط به حوزه های فنی و اجرایی و پیمانکاران از ویژگی های لازم برای معاونین مالی و پشتیبانی است

 


سایت اصلی  
    تابش: 20 هزار میلیاردریال از فروش نیروگاه یزد در سهام عدالت هزینه شد 1393/09/06
یزد - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: مبلغ 20 هزار میلیارد ریال که از فروش نیروگاهی در یزد حاصل شد بجای هزینه در طرح آبرسانی به سهام عدالت اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، 'محمدرضا تابش' عصر روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان یزد که با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: مردم یزد خواستار بازگشت هزینه فروش نیروگاه و صرف آن در بخش آب هستند.

وی اظهار کرد: متاسفانه این نیروگاه در سال های قبل فروخته شده و با وجودی که باید هزینه آن صرف آبرسانی یزد می شد در بخش سهام عدالت هزینه شده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: هزینه انتقال آب یزد از طریق خط دوم بسیار بالاست و این بودجه می تواند کمک شایانی به استان داشته باشد.

وی با اشاره به لزوم اختصاص سهمی از معادن هر استان به بخش های عمرانی همان منطقه خاطر نشان کرد: در بودجه قانونی داریم که هرسال معادل بودجه عمرانی باید سهمی از معادن به استان مبدا اختصاص یابد و مردم استان یزد تقاضا دارند این قانون مانند اختصاص دو درصد عوارض فروش نفت به استان های نفت خیز در مورد معادن این استان نیز رعایت شود.

تابش تاکید کرد: هرچند برخی مشکلات وجود دارد ولی معتقدم باید نگرش مسوولان را نسبت به یزد مثبت تر کنیم از این رو از ریاست مجلس تقاضا داریم این استان را به عنوان کانون ثبات و پایداری در کویر و مرکز تثبیت تمدن ایرانی و اسلامی به مسوولان نظام معرفی کرده و این خواسته را منتقل کنند.

 


سایت اصلی  
    قدردانی رییس مجلس از 21 سال صدرنشینی دانش آموزان یزدی در کنکور 1393/09/06
قدردانی رییس مجلس از 21 سال صدرنشینی دانش آموزان یزدی در کنکور

به گزارش ایرنا، 'علی لاریجانی' چهارشنبه شب در نشست شورای اداری استان، کسب این موفقیت توسط دانش آموزان این استان را تبریک گفت.

رییس قوه مقننه با اهدای لوح به احمد شیرزاد مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد تلاش و زحمت های شبانه روزی فرهنگیان، دانش آموزان و والدین آنها بدلیل کسب این موفقیت قدردانی کرد.

دانش آموزان استان یزد در آزمون سراسری سال 92-93 با قبولی 53.9 درصدی، برای بیست و یکمین سال پیاپی رتبه نخست قبولی در این آزمون را بدست آوردند.

استان اصفهان با 47.5 درصد در رتبه دوم و مازندران و سمنان با 47.3 درصد بطور مشترک در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

14 هزار و 423 داوطلب یزدی در کنکور سال 93 شرکت داشتند که از این تعداد هفت هزار و 766 نفر در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور پذیرفته شدند.

هم اکنون 190 هزار دانش آموز در مدارس استان یزد تحصیل می کنند.

 


سایت اصلی  
    وزیر آموزش و پرورش موفقیت دانش‏‏ آموزان یزدی در کنکور سراسری را تبریک گفت. 1393/09/04
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه یزد

در جلسه‏‏ای که عصر دیروز با حضور وزیر آموزش و پرورش و نماینده مردم ادکان در مجلس شورای اسامی برگزار شد، "محمدرضا تابش" نماینده اردکان با اشاره به کسب رتبه نخست یزدی‏‏ها در کنکور سراسری سال جاری برای بیست و یکمین سال پیاپی، گفت: ما باید بسی قدردان زحمات دانش‏‏آموزان و حمایت‏‏های خانواده های آنان، معلمان، مدیران و کلیه دست اندرکاران تعلیم و تربیت استان یزد باشیم و در همینجا از وزیر محترم آموزش و پروش درخواست قدردانی شایسته‏‏ای از زحمات مسولان آموزش و پرورش استان را داریم.

گفتنی است؛ در این نشست دکتر "علی اصغر فانی" کسب موفقیت دانش‏‏آموزان یزدی در کسب رتبه‎‎های برتر کنکور سراسری را به مردم، مسئولان و دست‎‎اندرکاران آموزش و پرورش استان یزد تبریک گفت و افزود: در اولین فرصت وزارتخانه آموزش و پرورش از مدیران ستادی خود در استان یزد تقدیر ویژه‎‎ای خواهد داشت