سایت اصلی  
    استقرار صنایع آلاینده در محور عقدا به اردکان محدود شد 1393/10/30
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اردکان با بیان اینکه تکمیل سیستم پایش آلودگی هوا نیاز به همکاری بین دستگاهی دارد افزود: چرا که امروز موفقیت و اثربخشی هر گونه برنامه مدیریتی در حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی و ایجاد بستر رشد فرهنگی و سلامت افراد جامعه در گرو پایش بهینه و مناسب کمی و کیفی می باشد .

عزیزی اظهار کرد: از انجا که آنالیز اطلاعات پایش مبنای مدل سازی، پیش بینی و اطلاع رسانی به جامعه و تصمیم گیران ردبالای مدیریتی شهر می باشد از این رو پایش نقش و اهمیت زیادی در امر مدیریت آلودگی و حفظ کیفیت محیط و آرامش فکری و روحی شهروندان ایفا می کند .
وی ادامه داد: برای تکمیل این سیستم نیاز به ۵ میلیارد ریال هزینه است که در این زمینه همکاری و مساعدت شهرداری و شورای شهر با محیط زیست لازم است، چرا که یکی از وظایف شهرداری و شورای شهر تامین محیط سالم ، پاک و ارتقاء شاخص های زیستی و بستر سازی جهت کاهش آلایندگی های زیست محیطی در حوزه فضای شهری می باشد .
این مسوول در ادامه اضافه کرد: هوا به عنوان اصلی ترین عنصر حیاتی برای انسان حایز اهمیت است.
وی با بیان اینکه آلودگی هوا می تواند باعث کمبود رشد بدنی و فکری کودکان و در بزرگسالان باعث بیماری های اعصاب ، سرطان ریه و ناراحتی قلبی شود تصریح کرد: لذا کلید اصلی کاهش آلودگی هوا مشارکت مردمی ، افزایش آگاهی و هماهنگی های بین بخشی بین ارگان های اجرایی می باشد.
عزیزی اظهار کرد: از مردم فهیم شهرستان خواهشمندیم که در صورت مشاهده و یا بروز هر گونه تخلفی در خصوص آلودگی هوا از طرف واحدهای آلاینده یا اشخاص حقیقی و حقوقی این اداره را در جریان موضوع قرار بدهند .
وی ادامه داد: منابع اصلی آلودگی هوا به دو بخش طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند بخش طبیعی ناشی از اقلیم منطقه که شامل گرد وغبار طبیعی ناشی از طوفان می باشد و در بحث منابع آلودگی هوا به صورت مصنوعی نیز وسایل نقلیه موتوری و وسایل گرمایش خانگی و صنایع نقش دارند .
عزیزی گفت: آتش زدن زباله های شهری، پسماند های کشاورزی و تردد وسایل نقلیه دودزا ، معابری که فاقد آسفالت باشند و تردد درآن صورت بگیرد مصادیقی بروز آلودگی هوا در اردکان می باشد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اردکان با اشاره به اینکه اقلیم و اکولوژی حاکم بر شهرستان اردکان به صورت طبیعی این است که در شمال اردکان کویرسیاه ، در غرب استقرار صنایع آلاینده ، در شرق استقرارصنایع آجر، کوره های آجرپزی ، آهک ، آسفالت و سنگ شکن و همچنین در جنوب نیز شهرستان میبد که یکی از قطب های صنایع کاشی کشور را داریم .
وی گفت: این شرایط باعث بروز آلودگی های خاص برای شهرستان شده است که مستلزم بازنگری در جانمایی و مکان یابی صنایع و همچنین هدایت صنایع به سمت استفاده از سوخت های پاک و تکنولوژی های مدرن و سازگار با محیط زیست و استقرار صنایع سبز و بدون آلاینده از مواردی است که باید اجرایی شود .
این مسوول با اشاره به اینکه این اداره با هماهنگی انجام شده با اداره کل محیط زیست، ‌فرمانداری و همچنین استانداری، دیگر استقرار صنایع آلاینده درمحور عقدا به اردکان را محدود اعلام کرده و صنایعی مستقر خواهند شد که ملزم به رعایت ضوابط زیست محیطی کامل شده اند افزود: همچنین در خصوص کوره های آجر و آهک اجرای فیلتراسیونه گازهای خروجی و تبدیل سوخت گازوئیل و مازود به گاز طبیعی کاهش آلودگی را در آینده خواهیم داشت .
عزیزی تصریح کرد: درهشت ماه گذشته با تشکیل ۸ فقره پرونده دادگاهی در خصوص واحدهای آلاینده و متخلف محیط زیستی داشته ایم که پرونده آنها در حال رسیدگی ویک مورد واحد صنعتی آلاینده علارغم اخطارها ومحکومیت با حکم قضایی پلمپ شده است.

 


سازمان حمل و نقل اردکان  
    حذف بنزين 400 توماني از كارت هاي سوخت 1393/10/30
از يكم بهمن بنزين 400توماني به 700 تغيير خواهد كرد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با تبدیل بنزین ٤٠٠ تومانی به ٧٠٠ تومان از اول بهمن ماه امسال، عرضه بنزین ٤٠٠ تومانی متوقف می‌شود.‌

به گزارش فارس، سید ناصر سجادی افزود: توقف توزیع بنزین ٤٠٠ تومانی در جایگاه‌های سوخت از اول بهمن ماه و عرضه آن به نرخ ٧٠٠ تومان با هدف کاهش تعدد نرخ این فرآورده انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: با عملیاتی شدن این مهم از اول بهمن ماه 93، به ازای هر لیتر بنزین ٤٠٠ تومانی، دو لیتر بنزین با نرخ ٧٠٠ تومان در کارت‌های سوخت خودروها و موتورسیکلت‌ها شارژ خواهد شد.

سجادی تاکید کرد: دارندگان وسایل نقلیه (خودروها و موتور سیکلت‌ها) برای اعمال این فرآیند (تبدیل یک لیتر بنزین ٤٠٠ تومانی به دو لیتر بنزین ٧٠٠ تومانی) در کارت‌های سوخت خود ملزم هستند تا در بهمن ماه امسال، یکبار سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت داشته باشند

 


سایت اصلی  
    فراهم کردن زمینه رشد بیماران خاص دغدغه دولت تدبیر و امید است 1393/10/29
یزد - ایرنا - رییس فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضا گفت: پرداختن به بیماران خاص و فراهم کردن زمینه رشد و تعالی آنها جزو برنامه های محوری و دغدغه دولت تدبیر و امید است.

به گزارش ایرنا، سید 'باقر فاطمی نسب' روز یکشنبه در مجمع هیات بیماران خاص استان یزد افزود: هیات های استانی بیماران خاص و پیوند اعضا در حالی شکل می گیرد که یکی از دغدغه های این دولت پرداختن به بیماران خاص است.

وی اضافه کرد: دولت با همکاری خیرین در کشور بدنبال رفع مشکلات و دغدغه این بیماران است و اولین اقدام دولت تدبیر و امید تامین و ارزان کردن داروهای درمانی بیماران خاص بود.

رییس فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضا خاطر نشان کرد: حوزه زیر پوشش فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضا خیلی گسترده و عرصه پرکاری است و از زمانی که این فدراسیون از ورزش ناشنوایان جدا شده شاهد اتفاقات مثبت در آن بودیم و امیدوارم این اقدامات از نظر کمی و کیفی توسعه یابد.

فاطمی نسب، با تشکر از اداره کل ورزش و جوانان استان یزد جهت زمینه سازی برگزاری این مجمع گفت: مجامع عمومی این هیات در استان ها در اصل اتاق فکر و سیاستگذاری و بسیار در تحقق اهداف موثر است.

وی، همچنین از اعضای هیات ورزش های بیماران خاص و پیوند اعضای استان یزد خواست بطور مستمر جلسات مختلفی برگزار و علاوه بر ارائه مشاوره به مسوولان و بررسی نقاط ضعف و قوت به راهکار و پیشنهاد جهت بهبود روند فعالیت ها مبادرت ورزند.

در پایان این مجمع محمد دهستانی موفق شد با کسب 18 رای از 18 رای ماخوذه اعتماد مجمع انتخاباتی را کسب و برای چهار سال سکاندار این هیات شود.

در سال 1390 فدراسیون ورزشی بیماری های خاص و پیوند اعضا در فدراسیون ورزش های ناشنوایان ادغام شد و در تیر ماه سال جاری از این فدراسیون جدا و به عنوان فدراسیون مستقل احیا و شروع به فعالیت کرد.

ا

 


سایت اصلی  
    تمرینات تیم فوتبال ساحلی کویر اردکان آغاز شد 1393/10/29
یزد - ایرنا - رییس هیات فوتبال یزد، از شروع تمرینات نماینده فوتبال ساحلی این استان در لیگ دسته اول کشور خبر داد .

'محمدحسین رسولزادگان' روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تمرینات زیر نظر سرمربی تیم 'محمد جواد شاکر' و با حضور بازیکنان بومی آغاز شده است.

وی ادامه داد: مسابقات لیگ دسته اول فوتبال ساحلی قهرمانی باشگاه های کشور با حضور 14 تیم در دو گروه و بصورت دوره ای و رفت و برگشت برگزار می شود.

رییس هیات فوتبال استان یزد، با اشاره به اینکه این رقابت ها از 25 بهمن ماه آغاز می شود اشاره ای به تیم های همگروه کویر اردکان نکرد.

رسولزادگان خاطرنشا کرد: علاوه بر یزد، ورزش فوتبال ساحلی در اردکان از رونق و حمایت خوبی برخوردار است که امیدواریم این وضعیت در سایر مناطق استان نیز حاکم شود.

رییس هیات فوتبال استان یزد اعلام کرد: علاوه بر کویر اردکان، تمرینات تیم گلساپوش یزد نیز برای لیگ برتر ساحلی کشور نیز آغاز شده است.

رسولزادگان یادآور شد: مسابقات لیگ برتر فوتبال ساحلی قهرمانی باشگاه های کشور از اردیبهشت ماه سال آینده آغاز می شود

 


سازمان حمل و نقل اردکان  
    راهيابي سيدحسين طباطبايي به مسابقات اتحاديه حمل و نقل كشور 1393/10/29
مسابقات قرآني درمحضر بلاغ

قیصر مدیرعامل اتحادیه از برگزاری اولین دوره مسابقات سراسری حفظ و تلاوت قرآن کریم ویژه خانواده بزرگ حمل و نقل سعید قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل ونقل همگانی کشور اعلام کرد: اولین دوره مسابقات سراسری حفظ و تلاوت قرآن مجید ویژه خانواده بزرگ حمل و نقل همگانی کشور با عنوان "در محضر بلاغ" روز جمعه 3 بهمن 93 در این اتحادیه برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این دوره مسابقات با حضور51 قاری و حافظ قرآن برگزار می شود، اظهار داشت: 38 نفر قاری و 13 نفر حافظ قرآن که جزو رانندگان فعال در ناوگان حمل ونقل همگانی شهرهای کشور و یا از اعضای خانواده شریف آنان می‌باشند در این مسابقات حضور خواهند داشت.

وی افزود: در این مسابقات از کارشناسان زبده و بنام در جایگاه هیات داوری دعوت نموده‌ایم و تلاش کرده‌ایم تا با برگزاری برنامه‌های جانبی که از تعالیم انسان‌ساز این کتاب آسمانی  بهره می‌گیرند، فضای معنوی را در این جمع صمیمانه ایجاد کنیم.

قیصر تصریح کرد: افرادی که با تکیه بر کلام نورانی خداوند، کسب و کار خود را وجه و اعتبار خاصی می‌بخشند و در مسائل فرهنگی یا در موقعیت‌هایی مانند ارتباطات اجتماعی و شهروندی با تمسک به آیات الهی و تعالیم معنوی با دیگران رفتار می‌نمایند، قطعا انسان‌های سخت‌کوش، منضبط و قانونمندی خواهند بود که در مسیر خدمت به خلق خدا از هیچ کوششی، کوتاهی نمی‌کنند.

وی، تفکر و تلاش این افراد را شایسته تقدیر دانست و گفت: این مسابقات درواقع فرصتی مناسب برای شناسایی و تکریم این عزیزان است و امیدواریم هم موجب تقویت انگیزه واشتیاق برای تدبر و تفکر در مفاهیم الهی را فراهم کند و هم چهره‌ و سیمای معنوی و پرمهر رانندگان را به جامعه بازشناساند.  

این مقام مسوول در پایان اظهار داشت: در نظر داریم برنامه‌های متنوعی را در حوزه ترویج مفاهیم قرآنی و معنوی برگزار نماییم که این طرح ها و برنامه‌ها با اهداف آموزشی و ترویجی اجرا خواهد شد.   

همگانی کشور خبر داد

 


سایت اصلی  
    تجلیل از کارگردان یزدی فیلم شیار 143 در زادگاهش 1393/10/28
یزد - ایرنا - آیین قدردانی از 'نرگس آبیار' کارگردان فیلم شیار 143 شنبه شب در پردیس سینا تک یزد زادگاهش با حضور قشرهای مختلف مردم دار العباده و علاقه مندان به هنر سینما برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در این آیین گفت: تجلیل از هنرمندان وظیفه و افتخار است.

'علی غیاثی' با قدردانی از فعالیت های گسترده هنری این کارگردان یزدی افزود: تهیه و ساخت فیلم شیار 143 توسط نرگس آبیار افتخاری برای کشور و یزد محسوب می شود.

وی اظهار داشت: برگزاری این آیین با حضور کارگردان فلیم خوب شیار 143 و اکران و نقد آن قطعا در ارتقای این هنر و ایجاد انگیزه و جذابیت برای مخاطبان و علاقمندان موثر است.

در ادامه کارگردان فیلم شیار 143 در سخنانی از اظهار محبت مردم یزد و هنرمندان این استان تشکر کرد و به توضیح سوابق هنری و همچنین نویسندگی خود پرداخت.

'نرگش آبیار' با اشاره به نقش هنر سینما در انتقال مفاهیم مختلف فرهنگی و ارزشی به دیگران از یزدی بودن خود افتخار و برای همه مدیران و فعالان این عرصه آرزوی موفقیت کرد.

همچنین در ادامه بعد از اکران فیلم با حضور تعدادی از مخاطبان و کارگران فیلم سینمایی شیار 143 به نقد و بررسی بخش های مختلف این اثر پرداخته شد که نرگس آبیار به سوالات پاسخ داد.

همچنین در پایان این آیین با لوح تقدیر از فعالیت های پرسابقه این کارگردان زن یزدی در عرصه سینما و همچنین تالیف و تحقیق قدردانی شد.

فیلم سینمایی «شیار 143» با اقتباس از رمان «چشم سوم» نوشته نرگس آبیار داستان زنی به نام الفت را روایت می کند که در انتظار پسر خود خبر خوشی دریافت کرده و به آن دل می بندد. تا این که...

فیلم سینمایی 'شیار 143' (1392) تاکنون افتخاراتی نظیر دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم با آرای مردمی، دریافت سیمرغ بلورین ویژه هیات داوران، دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن، کاندید سیمرغ بلورین بهترین گریم فیلم، کاندید سیمرغ بلورین بهترین فیلم، کاندید سیمرغ بلورین بهترین صدای فیلم (صدابرداری و صداگذاری)، کاندید سیمرغ بلورین بهترین موسیقی فیلم، 8 جایزه از جوایز بخش تجلی اراده ملی سی و دومین جشنواره فیلم فجر، 80 تقدیر توسط ارگانهای مردم نهاد و دولتی را در کارنامه ثبت کرده است.

این فیلم که دومین اثر بلند سینمایی نرگس آبیار است در ژانر دفاع مقدس به موضوع مادران در دوران دفاع مقدس می پردازد.

نرگس آبیار فارغ التحصیل کارشناسی ادبیات فارسی است از سال 1376 فعالیت داستان نویسی خود را از حوزه هنری آغاز کرد تاکنون بیش از سی جلد کتاب از وی در غالب رمان و داستان به چاپ رسیده است.

او که نوشتن چهار فیلمنامه بلند سینمایی را در کارنامه خود دارد از سال 1384 به ساخت فیلم های کوتاه و مستند روی آورد که نخستین تجربه ی او بن بست مهربان برنده بهترین فیلم کوتاه داستانی از جشنواره ستایش شد و دربخش مسابقه چند جشنواره بین المللی نیز به نمایش در آمد.

وی تاکنون هفت فیلم داستانی و مستند و دو فیلم سینمایی را کارگردانی کرده است.

 


سایت اصلی  
    جلسه‌ی هیئت امنای گنجینه‌ی ایثار و شهادت اردکان برگزار شد 1393/10/28
جلسه هیئت امنای گنجینه‌ی ایثار و شهادت اردکان در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، حسین اسماعیلی در این جلسه ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، گفت: هدف از تشکیل این مجموعه، حفظ و نشر آثار شهدای گران‌قدر شهرستان است که خوش‌بختانه در خصوص جمع‌آوری آثار شهدا اقدامات مناسبی انجام شده؛ اما در زمینه‌ی ارائه‌ی این آثار به نسل جوان، باید تلاش و جدیت بیش‌تری صورت بگیرد.
 
فرماندار اردکان، با تأکید بر لزوم مستندسازی خاطرات و آثار خانواده‌های شهدا، آن را گامی مؤثر در ارج‌نهادن به مقام شامخ آنان و ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه دانست و گفت: زنده‌نگهداشتن روحیه‌ی ایثار و شهادت در جامعه، باعث پویایی آن جامعه در تمامی شئون می‌شود.
 
وی با اعلام خبر جانمایی باغ‌ ـ موزه‌ی شهدای شهرستان اردکان در آینده‌ی نزدیک ابراز امیدواری کرد با احداث آن، معرفی شهدا به نحو مطلوبی انجام شود.
 
در ادامه‌ی این جلسه، جواد کمالی مسئول این گنجینه با ارائه‌ی گزارشی از عملکرد یک‌ساله مجموعه گفت: انعقاد تفاهم‌نامه‌ی ده‌ساله با شبکه‌ی بهداشت و درمان در خصوص مکان فعلی گنجینه‌ی ایثار و شهادت و جمع‌آوری کلیه‌ی آثار سمعی و بصری از خانواده‌های شهدا و انتقال آن به گنجینه از مهم‌ترین اقدامات بوده است.
 
وی اضافه کرد باید برنامه‌ریزی به‌گونه‌ای باشد که منابع درآمد مشخصی برای این گنجینه مشخص و در خصوص منابع انسانی تدبیری اندیشیده شود تا با توجه به وجود توان‌مندی موجود در شهرستان، کار مستندسازی از شهدا با قوت پی‌گیری شود.
 
در ادامه، اعضای هیئت امنای گنجینه‌ی ایثار و شهادت به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص تقویت فعالیت‌های این مجموعه پرداختند. از مصوبات این جلسه می‌توان به تشکیل ستاد یادواره شهدای شهرستان در گنجینه‌ی ایثار و لزوم برگزاری تمامی یادواره‌ها با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و با محوریت این ستاد اشاره کرد.
 
در پایان این جلسه، اعضای هیئت امنا با اکثریت آرا، جواد کمالی مسئول فعلی را برای مدت یک‌سال دیگر به عنوان مسئول گنجینه‌ی ایثار و شهادت شهرستان اردکان انتخاب کردند.
 
 


سایت اصلی  
    18 درصد فرش دستباف استان یزد به آلمان صادر می شود 1393/10/25
یزد - ایرنا - معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد گفت: در پنج سال گذشته، کشور آلمان با 18.4درصد رتبه اول مقصد صادرات فرش این استان را به خود اختصاص داده است.

'ناصر رحیمی' روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امارات متحده عربی با 15.3درصد در رتبه دوم و کشورهای لبنان، آمریکا، ژاپن، ایتالیا، قطر، سوییس، انگلیس ، کانادا، سوئد و کویت دیگر کشورهای مقصد صادرات فرش استان یزد در پنج سال گذشته بوده است.

وی اظهار کرد: در این مدت با یک میلیون و 656 هزار و 137دلار صادرات در میان 20 استان صادرکننده فرش رتبه دهم را کسب کرده ایم.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد ادامه داد: این رتبه در سال های مختلف نوسان داشته بگونه ای که در سال 1388 رتبه هشتم، در سال 1389 رتبه نهم، سال 1390رتبه دهم، 91 رتبه نهم و درسال 1392 با 317هزار 64دلار رتبه ششم داشته ایم.

رحیمی، در تحلیل آمار صادرات فرش دستباف استان در پنج سال گذشته بر اساس آمار گمرک نیز گفت: در این مدت عمده کالاهای صادارتی در گروه صنایع دستی، فرش دستباف بوده بگونه ای که در سال 1338 از بین 141 کالای صادراتی از گمرک استان فرش رتبه 49 را داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در سال 89 از بین 143 کالای صادراتی رتبه 57، سال 90 از بین 129کالای صادراتی رتبه 35 و در سال 91 از میان 242 کالای صادراتی رتبه 54 را به خود اختصاص داده است.

این مسوول ادامه داد: در سال گذشته با ارزش صادرات 10هزار و 20دلار از میان 287 قلم کالای صادراتی فرش دستباف در رتبه 142 قرار گرفته ولی در 9 ماه امسال این جایگاه بهتر شده است.

به گفته معاون سازمان صنعت و تجارت یزد، در 9ماه امسال ارزش صادرات فرش 267هزار و 992دلار بوده که در میان 193 قلم کالای صادر شده از گمرک استان در رتبه 39قرار داشته است.

آخرین آمار بیمه شدگان قالیبافی استان 18هزار نفر اعلام شده که در بخش خانگی و کارگاهی مشغول بافت فرش هستند.

هم اکنون با توجه به استقبال مردم استان، سالانه 200 هزار مترمربع فرش دستباف در استان یزد بافته می شود.

استان یزد یک میلیون و 60 هزار نفر جمعیت دارد.

 


سایت اصلی  
    راه اندازی انجمن علمی مشاوران آموزش و پرورش اردکان 1393/10/25
در مرکز تحقیقات فرهنگیان روز سه شنبه مورخ 23/10/93 جمعی از مشاورین آموزش و پرورش اردکان به دعوت مرکز تحقیقات فرهنگیان در نشستی در این مرکز به بررسی نقش مشاوران در ارتقاء سطح سلامت روانی در جامعه و افزایش آگاهی خانواده ها و دانش آموزان پرداختند.

در این نشست صمیمی که 2 تن از پیشکسوتان مشاوره آموزش و پرورش نیز حضور داشتند  ایجاد انجمن شغلی  مشاوران شهرستان  به عنوان یکی از راهکارهای افزایش ارائه خدمات مشاوره ای در سطح جامعه مطرح گردید.
دانش افزائی مشاوران ، ارتقاء سطح دانش جامعه پیرامون  مشکلات و آسیب های اجتماعی ،آموزش های مهارت های زندگی ، راه اندازی وبلاگ تخصصی انجمن  علمی مشاوران  از دیگر پیشنهاداتی بود که در این  جلسه هم اندیشی مطرح گردید.
در حاشیه این جلسه نادر پیری اردکانی مسئول مرکز تحقیقات فرهنگیان اردکان  تشکیل انجمن های علمی معلمان وکارگروه های تخصصی  در رشته های مختلف  را از جمله برنامه های مرکز تحقیقات فرهنگیان  دانست و از حضور مشاوران  در این جلسه تشکر و قدر دانی کرد.

 


سایت اصلی  
    باروری ابرها در چهار استان با پنج نوبت پرواز 1393/10/23
یزد - ایرنا - رییس مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها مستقر در استان یزد از انجام عملیات باروری ابرها در چهار استان کشور با انجام پنج سورتی پرواز در چند روز گذشته خبر داد.

محمد مهدی جوادیان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عملیات باروری ابرها از چهارشنبه هفته گذشته در هفت استان کشور آغاز شده بود.

به گفته وی از آغاز این طرح تاکنون، ابرهای استان های یزد، فارس، آذربایجان شرقی و غربی بارور شده اند که ارزیابی نتایج آن بعد از اجرای کامل طرح مشخص خواهد شد.

چوادیان گفت: دو سوتی پرواز در استان های آذربایجان شرقی و غربی و سه سورتی پرواز در استان های یزد و فارس انجام شده است.

وی با بیان اینکه طرح باروری ابرها تا اردیبهشت ماه سال اینده ادامه دارد اظهار داشـت: پروازهای های بعدی منوط به وارد شدن سیستم های جدید جوی که مناسب باروری باشند خواهد بود.

جوادیان اضافه کرد: آمادگی کامل داریم تا در صورت فراهم شدن شرایط جوی، نسبت به اجرای باروری ابرها در دیگر مناطق پیش بینی شده اقدام نماییم.

رییس مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها مستقر در استان یزد پیشتر گفته بود طرح باروری ابرها در هفت استان کشور اجرا می شود.

وی، کرمان، اصقهان و تهران را سه استان دیگر هدف این طرح اعلام کرد.

وی با بیان اینکه در این مدت حدود 50 مورد پرواز بر فراز ابرها انجام که هزینه هر پرواز یک میلیارد و یکصد میلیون ریال برآورده شده علت هزینه بر بودن این پروازها را کرایه هواپیما، میزان سوخت مصرفی و هزینه خرید مواد بارور کننده ابر اعلام کرد.

وی، تعداد هواپیمای ویژه باروری ابرها را دو فروند اعلام کرد که هر دو مجهز به تجهیزات باروری ابرها بوده و تنها هواپیماهای موجود کشور برای این عملیات هستند.

رییس مرکز ملی باروری ابرها خاطرنشان کرد: تا چهار سال آینده از طریق هماهنگی با وزارت نیرو سه فروند هواپیمای دیگر به این مجموعه اضافه خواهد شد.

این مسوول، یادآور شد: باروری ابرها بین 10 تا 15 درصد در افزایش بارندگی موثر بوده و این رقم طی 10 سال گذشته به همین میزان بوده است.

وی، زمان تاثیر مواد باروری را 20 دقیقه تا 1.5 ساعت پس از زمان تزریق مواد و دامنه آن را در صورتی که شلیک ها به صورت تصادفی انجام شود تا حداکثر 200 کیلومتر از محل تزریق مواد باروری اعلام کرد.

به گفته این مسوول ارتفاع، گستردگی، تراکم، رطوبت، درجه حرارت و میزان آب موجود در ابر و مناسب بودن سمت و سرعت حرکت آن از جمله شرایط لازم برای باروری بارها است.

جوادیان، با بیان اینکه باروری ابرها در 42 کشور جهان انجام می شود سابقه این عملیات در برخی کشورهای دنیا را 40 سال و به صورت مستمر اعلام کرد و گفت: نخستین پرواز باروری ابرها حدود 70 سال قبل انجام شد.

 


سایت اصلی  
    برآورد جمعیت یوزپلنگ آسیایی در یزد/ تابستان آینده 1393/10/22
یزد- ایرنا- معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست یزد گفت:برآورد جمعیت یوزپلنگ آسیایی تابستان سال آینده در این استان انجام می شود.

'ˈˈحسن اکبریˈ ' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به این منظور دوربین تله ای در مسیر پوزپلنگ آسیایی مستقر می شود.

وی با بیان اینکه این پایش روند افزایش و یا کاهش جمعیت این گونه را مشخص می کند اظهار کرد: اگر اطلاع دقیقی از جمعیت یوزپلنگ ها وجود نداشته باشد برای حفاظت از این گونه نمی توان به درستی برنامه ریزی کرد.

وی گفت: آخرین برآورد گونه یاد شده در سال 90 در استان صورت گرفت که جمعیت آن هشت قلاده در محدود مورد مطالعه اعلام شد.

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست یزد با بیان اینکه تاکنون شش زیستگاه رسمی یوزپلنگ آسیایی در این استان ثبت شده گفت: این زیستگاهها شامل منطقه حفاظت شده کوه بافق، شکار ممنوع آریز بافق، کالمند- بهادران مهریز، پناهگاه حیات وحش دره انجیر، منطقه حفاظت شده سیاهکوه و پارک ملی سیاه کوه اردکان است.

وی خاطر نشان کرد: سابقه نخستین مشاهده یوزپلنگ در استان مربوط به سال 1354 در منطقه کلوت سرخابی مهریز است.

وی نقش مردم و مشارکت جوامع محلی در پایش جمعیت یوز پلنگ آسیایی مهم خواند و گفت: باید بسترهای لازم را برای درگیر کردن مردم محلی در این پایش فراهم شود.

وی اظهار کرد: همیاران هم می توانند در این پایش نقش بسزایی داشته باشند که باید آموزش های لازم به انها داده شود.

علاوه بر یوز اسیایی، بیش از 800 گونه گیاهی، 160 نوع پرنده، 60 نوع پستاندار وحشی و بیش از 40 نوع خزنده در مناطق حفاظت شده استان یزد شناسایی شده است.

60 نیروی محیط بان، یک میلیون و 270 هزار هکتار مناطق حفاظت شده استان یزد را محافظت می کنند.

 


سایت اصلی  
    فرماندار اردکان خبر داد: فعال‌شدن کمیته‌های ۹گانه‌ی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان اردکان 1393/10/22
فرماندار اردکان در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی سال 94 این شهرستان گفت: با توجه به این‌که اردکان دروازه ورودی استان یزد و پذیرای تعداد زیادی از هموطنان در ایام نوروز می‌باشد؛‌ ضروری است کمیته‌های 9گانه این ستاد، فعالیت خود را با قدرت آغاز نمایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان حسین اسماعیلی خاطرنشان کرد: کمیته‌های این ستاد باید با بررسی نقاط ضعف و قوت سال‌های گذشته، نسبت به ارائه خدمات بهتر و مفیدتر اقدام نمایند.

 

وی بر لزوم کیفی‌تر شدن میزبانی از مسافران در نوروز آینده تأکید کرد و ادامه داد: در سال گذشته، اقداماتی نظیر پاک‌سازی بافت تاریخی، برگزاری نمایشگاه عکس از بناهای تاریخی، نمایشگاه صنایع دستی شهرستان، نمایشگاه فرش و همایش پیاده‌روی خانوادگی در مجموعه بافت تاریخی این شهرستان انجام شده است.

 

فرماندار اردکان، رونمایی از مجسمه یوزآسیایی و برپایی نمایشگاه و بازارچه نوروزی در ورودی شهر اردکان، نمایشگاه یادواره شهدای دفاع مقدس و...  را نیز از دیگر اقدامات مثبت در سال گذشته ارزیابی کرد و افزود: تمام سعی دستگاه‌های مسئول بایستی بر ایجاد فضای شاد و پرتحرک در شهرستان متمرکز شود.

 

وی از فعال‌شدن کمیته‌های امداد و نجات، انتظامی، هماهنگی امور شهری و دهیاری، اسکان، تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و شکایات، بهداشت، محیط زیست، آمار و اطلاع‌رسانی و تبلیغات در این خصوص خبر داد و گفت: احکام و وظایف این کمیته‌ها صادر و ابلاغ شده و انتظار می‌رود دستگاه‌ها نسبت به معرفی توانمندی‌های شهرستان همت کنند.

 

در ادامه این جلسه، اعضای ستاد تسهلات سفرهای نوروزی به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص برگزاری باشکوه‌تر برنامه‌های نوروزی سال 94 پرداختند.

 

 


سایت اصلی  
    شب شعر و موسیقی در شب میلاد پیامبر اسلام در اردکان برگزار شد 1393/10/20
اولین "شب شعر و موسیقی " سال جاري در اردكان، شب گذشته همزمان با شب میلاد پیامبر و امام صادق(ع) با حضور جمعی از هنرمندان و شاعران برجسته اين شهرستان برگزار شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) – منطقه يزد در اردکان، "علی زمانیان" سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان در مورد اين مراسم كه در سالن هنر اين اداره برگزار شد، گفت: این مراسم با حضور جمعی از هنرمندان عرصه موسیقی و شعر اردکان به همت موسسه فرهنگی هنری اتاق آبی برگزار شد.

وی افزود: در ابتدای این مراسم چند تن از شاعران برجسته شهرستان به شعرخوانی پرداختند و تعدادی از نوازندگان موسیقی سنتی اردکان نیز به اجرای قطعههایی از موسیقی پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه شب شعر و موسیقی "اسماعیل ثقفی" از شاعران معاصر اردکانی، چند بیت از اثر جدید مثنوی خود با عنوان " اردکان، مرگ تدریجی یک رویا"  که هنوز منتشر نشده بود را برای علاقه‏‏ مندان حاضر خواند.

"اسماعیل ثقفی" در مورد مثنوي خود گفت: متن این شعر برگرفته از حسی نوستالژی در مورد تاریخ اردکان است که این روزها اثر پذیرفته از صنعت است.

گفتنی است، در این شب شعر معاون فرماندار، اعضای شورای شهر و شهردار اردکان و نيز جمعی از روسای ادارات و مردم هنر دوست شهرستان نيز حضور داشتند.

 


سایت اصلی  
    امام جمعه یزد: تربیت دینی محور فعالیت های مسوولان باشد 1393/10/20
یزد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: تربیت دینی و اخلاقی جامعه و جوانان باید محور فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مسوولان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، آیت الله 'محمدرضا ناصری' در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یزد با تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جمعه صادق (ع) افزود: دستورات ائمه اطهار (ع) برنامه هایی انسان ساز برای مردم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: اصل وظیفه حاکمان در نظام مقدس جمهوری اسلامی همان اداره امور دینی و معنوی آحاد مردم و جوانان بر اساس آموز های دینی و الهی است.

امام جمعه یزد با بیان اینکه موضوع هدایت، تربیت، علم و اخلاق از وظایف مهم دولتمردان و نظام محسوب می شود، خاطرنشان کرد: دولت هیچ وظیفه ای جز هدایت مردم به سمت خوبی ها و درستی ندارد.

ناصری گفت: علیرغم اینکه طی سال های گذشته فعالیت های زیادی در این عرصه مهم انجام شده ولی متاسفانه هنوز به جایگاه معقول و منطقی در راستای تربیت امور دینی جامعه نرسیده ایم.

وی با اشاره به اینکه مسوولان و دولتمردان نباید فقط به مسائل سیاسی، اقتصادی و غیره بپردازند تصریح کرد: باید مسوولان کشور بیش از گذشته به تربیت دینی و اخلاقی عنایت خاص داشته باشند.

خطیب جمعه یزد افزود: بدون شک اگر نسل جوان ما دیندار و با اخلاق باشند خودشان در برابر تمام ناملایمتی های سیاسی و اقتصادی و توطئه های دشمنان ایستادگی می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد خاطر نشان کرد: دینداری در جامعه بعضا دستخوش مسائل سیاسی و اقتصادی قرار گرفته که به هیچ وجه به صلاح نیست.

امام جمعه یزد به تهدید نرم دشمنان و بخصوص استفاده نادرست از اینترنت، ماهواره و لوازم آرایش برای زنان اشاره و آن را نتیجه نپرداختن مسوولان به مسائل آموزش دینی و اسلامی نسل جوان ذکر کرد.

وی همچنین روحیه مردم دارالعباده یزد را در امر برپایی مراسم های مختلف عزاداری و جشن و سرور قابل تحسین دانست و گفت: متاسفانه برخی در استان قصد دارند مردم را افسرده نشان دهند که درست نیست.

امام جمعه یزد اظهار داشت: مردم ولایتمدار یزد طی سال های گذشته به خوبی نشان داده اند که نسبت به ائمه اطهار (ع) ارادت خالصانه دارند و خیلی باشکوه در مراسم های عزاداری و میلاد شرکت می کنند.

ناصری در پایان از روحانیون و ائمه جماعت در مساجد خواست با همت مضاعف تلاش کنند تا اعیاد مختلف با شکوه در مساجد برگزار شود.

 


سازمان حمل و نقل اردکان  
    افتتاح موسسه تاكسي تلفني سفير 1393/10/18
همزمان با ميلاد رسوال اكرم(ص) تاكسي تلفني سپهر به سفير تغيير نام داده شد

همزمان با هفته وحدت و ميلاد پر بركت پيامبر اسلام موسسه تاكسي تلفني سپهر از مكان بلوار آيت اله خاتمي به ميدان شفق جنب پايانه مسافربري انتقال يافت و افتتاح گرديد لازم بذكر تاكسي تلفني سفير با 10 راننده تمام وقت شروع به فعاليت مي نمايد

 


سایت اصلی  
    معاون استاندار: مردم یزد خواستار ثبت جهانی بافت تاریخی شهر هستند 1393/10/16
یزد - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: پس از اطلاع رسانی، ساکنان بافت تاریخی شهر یزد هم اکنون طالب و خواستار ثبت جهانی این بافت ارزشمند هستند.

به گزارش ایرنا، سید 'محمدرضا سید حسینی' روز سه شنبه در نشست مشورتی ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد افزود: بافت تاریخی شهر یزد ارزش معرفی و عرضه به جهانیان را دارد و در نوع خود بی نظیر است.

وی اظهار کرد: در زمان ثبت بافت تاریخی یزد در فهرست آثار ملی کشور اطلاعیه هایی از سوی اداره کل میراث فرهنگی در بافت تاریخی پخش و محله به محله به مردم اطلاع رسانی شد که اگر مردم نارضایتی یا مشکلی دارند با مسوولان در میان بگذارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد خاطرنشان کرد: خوشبختانه هم اکنون به مرحله ای رسیده ایم که مردم طالب و خواهان ثبت جهانی این بافت ارزشمند هستند و پیشنهاداتی هم در این زمینه دارند که امید است با برگزاری جلسات منظم و دعوت کردن از افراد صاحب نظر و همکاری همه دستگاه ها دستیابی به این مهم محقق شود.

سیدحسینی با اشاره به این نکته که بین دانشگاه و مردم دیوار اعتماد وجود دارد از جامعه دانشگاهیان خواست تا اطلاع رسانی لازم را در این زمینه داشته باشند، زیرا مسایلی که از سوی دانشگاهیان به مردم اعلام شود قابل قبول تر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد نیز در این نشست گفت: ثبت جهانی شهر یزد حفظ منظر تاریخی، اصالت و هویت شهر است و باعث افتخار و ماندگاری این بافت ارزشمند خواهد شد.

'محمدمهدی شرافت' افزود: مصمم هستیم تا با همکاری تمام ارگان های ذیربط به این هدف دست یابیم و در صورتی که به هر دلیل این موفقیت حاصل نشود چیزی از دست نخواهیم داد. وی تاکید کرد: قوانین حفاظتی میراث فرهنگی پابرجاست و حفاظت از بافت ارزشمند همچنان به قوت خود باقی خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی یزد ادامه داد: طرح هایی همچون طرح امیرچقماق و چهار راه بعثت که مدتی مسکوت مانده بود دوباره در حال اجراست که امیدواریم با پایان چند طرح اصلی به شهر رونق داده شود و بافت تاریخی شهر یزد را که نماد افتخاری برای یزدی هاست محافظت کنیم.

این نشست به دعوت پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی یزد با تاکید بر موضوع ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد به عنوان عاملی برای حفظ اصالت و هویت شهر و ماندگاری بافت تاریخی با حضور جمعی از مسئولین و صاحب نظران در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد برگزار شد.

یزد، نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه 743 هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار بوده که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

این شهر تاریخی گنجینه ای از هنر، فرهنگ و تمدنی ایرانی را در خود دارد که از آن جمله می توان به بناهای مذهبی، بقعه، مساجد، حسینیه ها، زیارتگاههای زرتشتیان، خانه های تاریخی، آب انبارها، باغ های تاریخی ، بادگیرها و بازارچه ها اشاره کرد.

از دیگر اماکن دیدنی یزد می توان به زندان اسکندر، بقعه شیخ احمد فهادان، مجموعه تاریخی هشت، مسجد چهل محراب، آتشکده زرتشتیان، گنبد مصلای عتیق، بقعه دوازده امام، مسجد یعقوبی و بقعه سید شمس الدین اشاره کرد .

در مجموع 77 محله از مجموعه محلات شهر یزد بدلیل قرار گرفتن در محدوده بافت تاریخی و یا در حریم آن، در سال 1384 و با شماره 15000، تحت عنوان «بافت تاریخی یزد» به ثبت آثار ملی رسیده اند.

 


سایت اصلی  
    ناآگاهی و باورهای نادرست از علل مهم اعتیاد به شیشه/ردی پای شیشه در اکثر قتل‏‏ ها و جنایات 1393/10/16
“امیر ولی عضدزاده” در گفت‎‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه یزد، با اشاره به کارزار رسانه‏‎‌ای پیشگیری از مصرف شیشه از ۱۱ تا ۱۹ دی ‌ماه، هدف از این طرح را آگاه‏‏ سازی و ارائه اطلاعات به مخاطبان و اصلاح باورهای غلط در مورد مصرف شیشه عنوان کرد.

وی در ادامه ماده مخدر شیشه را به عنوان یک ماده محرک و اعتیاد‎‎آور، آنچنان که باید و شاید در میان مردم شناخته شده ندانست و اظهار کرد: اغلب مردم به ویزه نسل جوان جامعه به دلیل بی‏‏ اطلاعی و آگاهی نداشتن از میزان اعتیادآوری و عوارض مصرف آن، به دام اعتیاد این ماده مخدر می‎‎افتند.

به گفته وی، متاسفانه دقیقاً مشکل از این جا شروع می‏‏شود که مصرف شیشه حتی برای یک بار هم برخلاف سایر مواد مخدر، اعتیادآور است و فرد را معتاد می‏‏کند.

رییس بهزیستی اردکان همچنین برخی تبلیغات و باورهای نادرست در مورد شیشه را موجب گرایش بخشی از افراد جامعه به ویژه زنان و جوانان به این ماده دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه در خیلی از موارد تبلیغاتی، از این ماده مخدر صنعتی به عنوان داروی لاغری، ماده‏‏ای برای بی‏‏خواب مانندن در شب‏‏ های امتحان و مواردی از این قبیل، یاد می‏‏ شود ولی چنین موضوعاتی به هیچ وجه صحت ندارد.

عضدزاده با اشاره به عوارض جبران ‏‏ناپذیر اعتیاد به این ماده مخدر، گفت: مصرف شیشه عوارض بسیار شدید و دردناکی دارد که بدون شک اگر افراد از ابتدا با این ماده و عوارض آن آشنایی داشته باشند، هرگز خطر و ریسک مصرف یک بار آن را هم تجربه نخواهند کرد.

وی برخی از عوارض ناشی از مصرف شیشه را اعتماد به نفس کاذب و ماجراجویی خواند و گفت: به نمونه  فردی که شیشه مصرف می‎‎کند، در هنگام رانندگی دست به اقداماتی می‏‏زند که هم برای خود و هم برای سایرین خطرساز می‏‏شود.

این پژوهشگر در ادامه به بی‏خوابی‎‎های طولانی، کاهش وزن شدید و لاغری، پرخاشگری، اضطراب و توهم ‏‏های شنوایی و بینایی، جنون، بدبینی نسبت به اطرافیان، انواع آسیب‎‎های قلبی، کبدی، گوارشی، پوستی، زایمان زودرس، تشنج، ایست قلبی و سرانجام مرگ را از عوارض ناشی از مصرف این ماده مخدر صنعتی خطرناک نام برد.

این مقام مسئول با اشاره به این که سوء مصرف سایر مواد مخدر بیشترین آسیب را به خود فرد می‎‎رساند، خاطر نشان کرد: مصرف ‏‏کننده شیشه نه تنها خودش در اندک زمانی به عوارض شدید آن مبتلا می‎‎کند، بلکه مهم‏‏تر از آن این است که فرد شیشه‎‎ای به دلیل انواع توهمات و حس بدبینی و اعتماد به نفس کاذبی که به آن دچار می‏‏ شود برای اعضای خانواده و کل جامعه خطرساز می‏‏شود به نحوی که در اکثر قتل‏‏ ها و جنایات می‏‏ توان رد پای شیشه را دید.

وی افزود: فرد معتاد به شیشه بدلیل آن که کنترلی بر حرکات و رفتار خود ندارد، ممکن است در اقدامی جنون‏‏ آمیز تمام افراد خانواده و زن و فرزند خود را به قتل برساند یا با حرکات جنون آمیز در رانندگی جان عده‏‏ ای را به خطر بیندازد.

عضدزاده، درمان سوء مصرف شیشه در مقایسه با دیگر انواع مواد اعتیادآور متفاوت خواند و تصریح کرد: نکته مهمی که در سوء مصرف شیشه وجود دارد این است که مصرف‏‏کننده شیشه به هیچ وجه خود را مقصر نمی‏‏ داند و این درمان را سخت می‏‏کند.

وی ادامه داد: نکته دوم نیز این است که درمان شیشه بسیار سخت‏‏ تر از انواع دیگر مواد اعتیاد آور است و فرد مبتلا به شیشه اگر چه با پای خود در این باتلاق افتاده، ولی بیرون آوردن و نجات وی از این باتلاق بسیار سخت است.

رییس اداره بهزیستی اردکان روند اجرای کارزار رسانه ‏‏ای پیشگیری از مصرف شیشه را که از ۱۱ دی ماه در اردکان آغاز شده خوب توصیف کرد و افزود: در اردکان استقبال و همکاری مردم و مسئولان از کارزار بسیار خوب و دلگرم کننده بوده و جو بسیار مثبتی در شهر ایجاد شده تا جایی که امام جمعه محترم نیز در خطبه‏‏ های نماز جمعه بر اهمیت این موضوع تأکید کردند.

عضدزاده در پایان نیز حمایت فرماندار و مسئولان ادارات را حاکی از حساس شدن مردم و مسئولان به این مقوله دانست  و گفت: خوشبختانه در فضای مجازی هم شاهد مشارکت خوب مردم و مسئولان هستیم و منتظر یاری و همکاری دیگر نهادهای شهرستان نیز هستیم.

 


سایت اصلی  
    دزد مدارس و ادارات در دام پلیس اردکان 1393/10/15
سرهنگ “احمد کمالی اردکانی” در گفت‏‏وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)

– منطقه یزد، در این مورد گفت: سارق فردی معتاد است که در بازجوی‏‏ی های خود به چندین مورد سرقت از مدارس و ادارات اردکان از جمله ساختمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و ساختمان بسیج دانشجویی اردکان اعتراف کرده است و تحقیقات بیشتر در این رابطه همچنان ادامه دارد.

کمالی از مردم و مسئولان شهرستان خواست تا کوچک‏‏ترین موارد مشکوک را در اسرع وقت به کلانتری محل اطلاع داده یا با شماره تلفن ۱۱۰ تماس بگیرند.

گفتنی است؛ سارق دستگیری شده هدف از ارتکاب به جرم دزدی را اعتیاد و وضع بد مالی عنوان کرده است.

 


سایت اصلی  
    تاکید امام جمعه یزد بر همراهی بانک ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی 1393/10/15
یزد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بر فعالیت و همراهی بانک های مختلف در تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری تاکید کرد .

به گزارش ایرنا آیت الله ' محمد رضا ناصری ' عصر روز یکشنبه در دیدار سرپرستان بانک های این استان گفت: از نکات قالب توجه و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است .

وی ادامه داد: برای تحقق این موضوع مهم باید دستگاه های مختلف و بخصوص بر حسب وظیفه تعریف شده برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی که از ضروریات است تلاش کنند .

امام جمعه یزد اظهار داشت: از ویژگی های مهم اقتصاد مقاومتی ایجاد توان تولید در داخل و انعطاف پذیری حوزه مختلف اقتصادی در مواجهه با بحران های گوناگون است .

ناصری گفت: بانک ها می توانند در چارچوب مقررات با تامین به موقع و مناسب منابع مالی مورد نقش ممتازی در بهبود فضای کسب و کار و تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کنند.

وی توجه کامل به مقررات و نظارت را در سطح بانک ها بسیار مهم ذکر کرد و خواستار عمل به این وظیفه خطیر توسط متولیان و مسوولان امر در سطح استان یزد گردید .

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد توجه به مسائل جوانان و فراهم کردن زمینه ازدواج آنها و اشتغال با ارائه تسهیلات مناسب را مورد تاکید قرار داد .

ناصری با قدردانی از تلاش های انجام گرفته توسط بانک های استان یزد بر دقت در امور و نظارت و انجام کارها بصورت شفاف و طبق مقررات را خواستار شد

 


سازمان حمل و نقل اردکان  
    هفته وحدت 1393/10/14
گراميداشت هفته وحدت

اخوت دینی و وحدت اسلامی

اسلام به عنوان مکتب جامع و جاوید، همان گونه که عرصه دعوت خویش را به قوم و ملت خاصی محدود نکرده است، اتحاد امت اسلامی را در صدر برنامه های سیاسی و اجتماعی خویش قرار داده و عقد اخوت دینی را میان فرزندان امت اسلام جاری کرده است. وحدت اسلامی که قوی ترین عامل توانمندی و اقتدار امت اسلام محسوب می شود، از دیرباز دست خوش توطئه های دشمنان قرار گرفته است. استعمارگران خارجی و ایادی داخلی آنان که قوّت خود را در ضعف جوامع اسلامی می جویند، برای غارت منابع و ثروت های ملل اسلامی، سعی در فرو ریختن جوّ اعتماد و فضای برادری حاکم میان ملل اسلامی داشته اند. حضرت امام خمینی رحمه الله با تاکید بر اهمیت این عامل حیاتی، نقش استعمار در از بین بردن آن را چنین بازگو نموده اند: «علما و دانشمندان سراسر جهان، بویژه علما و متفکران بزرگ اسلام، یک دل و یک جهت در راه نجات بشریت از سلطه ظالمانه این اقلیت حیله باز و توطئه گر... بپاخیزند... و این کتاب هایی را که اخیرا با دست استعمار منتشر شده و دامن به اختلاف بین طوایف مسلمین می زنند نابود کنند و ریشه اختلاف که سرچشمه همه گرفتاری های مظلومان است را برکنند و یک دل و یک سو بر این رسانه های گروهی که بیشترِ ساعاتِ شب و روز، به فتنه انگیزی و نفاق افکنی... عمر خود را می گذرانند، پرخاش کنند.

 


 

1 2 صفحه: