سازمان حمل و نقل اردکان  
    سهميه بنزين به وانت بارهاي ساماندهي شده توسط سازمان حمل ونقل همگاني 1393/11/29
مهدنس جعفر پور مديركل حمل و نقل و ترافيك سازمان شهرداريهاي كشور

وانت بارهای فعال در صورتی که تا پایان اسفند ماه، پروانه آنها صادر شود از ابتدای سال 94 امکان دریافت سهمیه سوخت حمایتی در ناوگان حمل و نقل عمومی را خواهند یافت.


دکتر امیرجعفرپور مدیرکل دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام نمود: کلیه دارندگان وانت‌بارها و فعالان در ناوگان تاکسیرانی بین شهری برای فعالیت و یا خروج از چرخه حمل ونقل عمومی باید به سایتی که در این خصوص طراحی شده است مراجعه نمایند.

دکتر جعفر پور اظهار داشت: دارندگان این خودروها به منظور فعالیت در ناوگان حمل و نقل عمومی باید نسبت به ارائه اطلاعات در سامانه مربوطه اقدام و در خصوص دریافت پروانه از طریق شهرداری یا سازمان مربوطه اقدام نمایند.

 

مدیرکل دفتر حمل ونقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تصریح نمود: در شهرهای باجمعیت کمتر از یکصد هزار نفر برای دریافت پروانه ، سازمان حمل و نقل همگانی و واحدهای حمل و نقل شهرداری، پاسخ گو خواهند بود و همچنین در مناطقی مثل روستاها که فاقد شهرداری است، دارندگان خودروها باید به نزدیک ترین مناطق شهرداری ها که نسبت به ساماندهی حمل و نقل عمومی فعالیت دارند مراجعه نمایند.

وی همچنین تصریح کرد: کلیه دارندگان وانت بارها و تاکسی ها در شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت باید به سازمان تاکسیرانی مراجعه نموده و نسبت به صدور پروانه اقدام کنند.

وی تاکید کرد: وانت بارهای فعال در صورتی که تا پایان اسفندماه پروانه آنها صادر شود از ابتدای سال 94 امکان دریافت سهمیه سوخت حمایتی در ناوگان حمل و نقل عمومی را خواهند یافت.

 


سایت اصلی  
    رییس صنعت و معدن استان: فرش دستباف یزد ثبت جهانی می شود 1393/11/28
یزد - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: یزد جزو 10 استان نخستی است که ثبت جهانی فرش دستباف را به عنوان یک هنر و صنعت با جدیت دنبال می کند.

به گزارش ایرنا، 'محمدمهدی زارع' روز دوشنبه در کمیته فرش دستباف استان یزد افزود: در پنج سال گذشته، کشور آلمان با 18.4درصد رتبه اول مقصد صادرات فرش این استان را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: امارات متحده عربی با 15.3درصد در رتبه دوم و کشورهای لبنان، آمریکا، ژاپن، ایتالیا، قطر، سوییس، انگلیس ، کانادا، سوئد و کویت دیگر کشورهای مقصد صادرات فرش استان یزد در پنج سال گذشته بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد یادآور شد: در این مدت با یک میلیون و 656 هزار و 137دلار صادرات در میان 20 استان صادرکننده فرش رتبه دهم را کسب کرده ایم.

به گفته زارع ،این رتبه در سال های مختلف نوسان داشته بگونه ای که در سال 1388 رتبه هشتم، در سال 1389 رتبه نهم، سال 1390رتبه دهم، 91 رتبه نهم و درسال 1392 با 317 هزار 64دلار رتبه ششم داشته ایم.

وی ادامه داد: در این مدت عمده کالاهای صادارتی در گروه صنایع دستی، فرش دستباف بوده بگونه ای که در سال 1338 از بین 141 کالای صادراتی از گمرک استان فرش رتبه 49 را داشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد خاطرنشان کرد: در سال 89 از بین 143 کالای صادراتی رتبه 57، سال 90 از بین 129کالای صادراتی رتبه 35 و در سال 91 از میان 242 کالای صادراتی رتبه 54 را به خود اختصاص داده است.

این مسوول اضافه کرد: در سال گذشته با ارزش صادرات 10هزار و 20 دلار از میان 287 قلم کالای صادراتی فرش دستباف در رتبه 142 قرار گرفته ولی در 9 ماه امسال این جایگاه بهتر شده است.

به گفته زارع، در 9ماه امسال ارزش صادرات فرش 267 هزار و 992 دلار بوده که در میان 193 قلم کالای صادر شده از گمرک استان در رتبه 39قرار داشته است.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه فرش در هفته جاری در یزد اظهار کرد: زمان این نمایشگاه به خاطر مقارن شدن با نمایشگاه کتاب تغییر یافت که البته این تغییرات مشکلات بسیاری برای غرفه داران ایجاد کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همچنین با اشاره به جلسات متعدد در مرکز ملی فرش ایران گفت: در این نشست ها بحث کتاب فرش نیز مطرح شده و در روز افتتاحیه نمایشگاه از این کتاب رونمایی خواهد شد.

زارع با اشاره به برخی برنامه های جنبی نمایشگاه فرش پیشنهاد کرد: برای ماندگاری این نمایشگاه از بافندگان واقعی دعوت شده و به نوعی آنها نیز در کار دخیل شوند.

وی با اشاره به مظلومیت قشر 'روکارگیران' فرش و لزوم پیگیری زمین مورد نیاز آنها که سال ها به تعویق افتاده است، خاطرنشان کرد: با وجودی که بخش قابل توجهی از زحمت تولید فرش بر عهده این افراد است، متاسفانه در حوزه فرش بسیار محروم و ناشناخته هستند که امیدواریم با تفاهم نامه ای که در حاشیه نمایشگاه با حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران به امضا می رسد بخشی از مشکلات آنها برطرف شود.

این مسوول در پایان با تاکید بر لزوم توجه خاص به مقوله آموزش یادآور شد: خوشبختانه در این بخش در کشور جایگاه خوبی داریم و برگزاری یک دوره المپیاد فرش دستباف را مرکز ملی فرش ایران و امیدواریم بتوانیم المپیاد فرش را در استان برگزار کنیم.

هم اکنون با توجه به استقبال مردم استان، سالانه 200 هزار مترمربع فرش دستباف در استان یزد بافته می شود.

استان یزد یک میلیون و 60 هزار نفر جمعیت دارد.

 


سایت اصلی  
    اردکان میزبان مرحله نهایی مسابقات والیبال نوجوانان کشور 1393/11/28
مرحله نهایی مسابقات والیبال قهرمانی رده سنی نوجوانان باشگاه های دسته یک ایران از روز دوشنبه ۲۷ بهمن ماه به میزبانی شهر اردکان آغاز می شود و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

ین رقابت ها با حضور تیم های پیشگامان شفق اردکان ، ذوب آهن اصفهان، گل گهرسیرجان، شهدای ۱۵ خرداد پیشوا، پدافند اصفهان و کاله جوان که در دور مقدماتی جواز حضور در مرحله نهایی را به دست آوردند، برگزار می شود.
تیم والیبال نوجوانان پیشگامان شفق اردکان که در مرحله مقدماتی این رقابتها در گروه خود به عنوان صدرنشین به دور نهایی صعود کرده است

گفتني است؛ اين تيم سال گذشته عنوان سومی این مسابقات را در کشور کسب کرده بود.

لازم به ذکر است که کلیه بازی ها در سالن تختی اردکان برگزار می شود.

 


سایت اصلی  
    امام جمعه یزد بر تربیت صحیح نسل جوان تاکید کرد 1393/11/27
یزد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بر تربیت صحیح نسل جوان بر اساس آموزه های دینی تاکید کرد .

به گزارش ایرنا آیت الله ' محمد رضا ناصری ' روز یکشنبه در جمع مدیران مهدهای کودک استان یزد افزود: هیچ امری مهمتر از تربیت دینی نسل جوان در جامعه اسلامی نیست.

وی اضافه کرد: مدیران و مربیان مهدهای کودک رسالت سنگینی در تربیت درست نونهالان و کودکان زیر پوشش دارند و باید زمینه ارتقای دینی و فرهنگی این نسل را فراهم کنند .

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در ادامه گفت: تعلیم و تربیت در عمل به معنای آموزش دادن است و آموزش دادن یعنی اینکه جهل و نادانی و مجهولات به وسیله آموزش برطرف شود.

ناصری با بیان اینکه در دنیای امروز هدف زندگی فراموش شده است اظهار داشت: اینکه دنیای امروز عاقبت اندیش نیست به خاطر این است که هدف زندگی را نمی داند و تشخیص نمی دهد.

وی اضافه کرد: تربیت به شیوه دینی و فطری نمی تواند فردی انجام شود و باید به صورت اجتماعی به ثمر برسد و لذا همگان رسالت خطیری را در این عرصه بر عهده دارند.

همچنین مدیرکل بهزیستی یزد در سخنانی با اشاره به وجود 300 مهد کودک شهری و روستایی در این استان گفت: 10 هزار کودک در این مهدها در حال تربیت و آموزش هستند.

' جلیل عفتی ' با بیان اینکه بیش از 10 درصد کودکان یزدی زیر پوشش مهدهای کودک هستند افزود: کودکان زیر 6 سال در مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی استان یزد خدمات مراقبتی پرورشی با رویکرد دینی دریافت می کنند.

وی با اشاره به اهمیت سن زیر 6 سال در کودکان گفت: پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید از سنین مهد و در مهدهای کودک شروع شود و این وظیفه مربیان است که در قالب شعر، قصه و نمایش با رویکرد دینی کودکان را پرورش دهند.

 


سایت اصلی  
    پیروزی پیشگامان شفق اردکان بر پدافند اصفهان 1393/11/27
یزد - ایرنا - تیم والیبال پیشگامان شفق اردکان در هفته پایانی دور مقدماتی لیگ دسته اول والیبال قهرمانی باشگاه های کشور بر پدافند اصفهان پیروز شد.

به گزارش ایرنا، این مسابقه یکشنبه شب که در سالن آیت الله خاتمی صدر آباد اردکان برگزار شد تیم پیشگامان شفق سه بر یک حریف خود را از پیش رو برداشت.

تیم پیشگامان شفق اردکان در ست های دوم، سوم و چهارم با امتیازهای 25 بر 22 ، 25 بر 21 و 25 بر 22 بر حریف غلبه کرد و تیم پدافند اصفهان نیز در ست های اول 25 بر 20 بر میزبان پیروز شد.

تیم پیشگامان شفق اردکان با این برد خانگی 37 امتیازی شد و به عنوان تیم دوم گروه ب این رقابت ها بعد از ذوب آهن اصفهان به مرحله پلی آف ( مرحله نهایی ) راه یافت.

مسابقات لیگ دسته اول والیبال باشگاه های کشور در دو گروه پیگیری می شود که در گروه الف تیم های میزان فردای مشهد، شهرداری نیشابور، کاله جوان، عقاب نهاجا، شهدای 15 خرداد پیشوا، سفیر قم، شهرداری جوان ارومیه، ملوان تهران و رعد قرارگاه پدافند هوایی حضور دارند.

همچنین در گروه دوم نیز تیم های گل گهر سیرجان، پیشگامان شفق اردکان، شهرداری اراک، مناطق نفت خیز جنوب، کاشی بیستون کرمانشاه، ذوب آهن اصفهان، گروه صنعتی لاستیک بارز کرمان، پتروشیمی بندر ماهشهر و پدافند اصفهان همگروه هستند.

مسابقات مرحله پلی آف متعاقبا توسط فدراسیون والیبال اعلام می شود.

 


سایت اصلی  
    آغازمرحله دوم سی و سومین دوره جشنواره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان شهرستان 1393/11/27
صبح امروز و با حضور دانش آموزان ، مرحله دوم سی و سومین دوره جشنواره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان شهرستان اردکان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش اردکان ؛در این مرحله از مسابقات بیش از 1930 نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه در رشته های قرآن ، معارف اسلامی ، فرهنگی و هنری طی چهار روز باهم به رقابت می پردازند .

در ابتدای این مراسم مدیر آموزش و پرورش اردکان در سخنان کوتاهی با اشاره به وجود استعدادهای دانش آموزان شهرستان در زمینه های مختلف اظهار داشت : خلاقیت و استعدادهای هنری باید در خدمت مردم و جامعه باشد تا کارآمدی آن نشان داده شود .

محمد اشرفیان از دانش آموزان خواست که با توکل بر خداوند ، تلاش و کوشش و با تکیه بر استعدادهای خود نام اردکان را اعتلا ببخشند .

لازم به ذکر است که مراسم افتتاحیه مرحله دوم سی و سومین دوره جشنواره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان برگزیده شهرستان با حضور مدیر و معاونان اداره آموزش و پرورش شهرستان اردکان و مربیان پرورشی مدارس در محل کانون فرهنگی هنری امام خمینی (ره) اردکان برگزار گردید .

اجرای سرود ، موسیقی و نقاشی زنده توسط دانش آموزان از دیگر برنامه های این مراسم بود .

گفتنی است که برگزیدگان این مسابقات به مرحله استانی سی و سومین دوره جشنواره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان راه خواهند یافت .

 


سایت اصلی  
    یزد، میزبان لیگ والیبال نوجوانان کشور 1393/11/20
یزد - ایرنا - رییس هیات والیبال استان یزد گفت: مرحله نهایی مسابقات والیبال قهرمانی رده سنی نوجوانان کشور در اردکان برگزار می شود .

' عباسعلی رضایی ' روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این مسابقات از روز دوشنبه 27 بهمن ماه به میزبانی هیات والیبال اردکان آغاز و به مدت پنج روز ادامه دارد .

وی تیم های والیبال شرکت کننده در این مسابقات را شامل پیشگامان شفق اردکان ، ذوب آهن اصفهان، گل گهرسیرجان، شهدای 15 خرداد پیشوا، پدافند اصفهان و کاله جوان شمال ذکر کرد.

این مسوول از فراهم شدن میزبانی این رقابت ها در شهر اردکان با همکاری دستگاه های مختلف اجرایی و ورزشی خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا نماینده والیبال استان موفق عمل کند .

رضایی برگزاری اینگونه رقابت های کشوری را در یزد و مناطق تابعه گامی مهم در ارتقای این رشته و همچنین معرفی استان به سایر مردم ذکر کرد .

 


سایت اصلی  
    تجمع جانبازان در فرمانداری/آقای نوریان به درخواست جانبازان رسیدگی کنید 1393/11/20
جمعی از جانبازان بالای ۷۰درصد شهرستان اردکان صبح امروز با حضور در فرمانداری اردکان، خواستار پی گیری قول های قبلی مسئولان و رسیدگی و توجه بیشتر به وضعیت درمانی و رفاهی این قشر شریف از جامعه شدند.

در این دیدار که ۸ تن از جانبازان بالای ۷۰درصد شهرستان حضور داشتند؛ حاضرین با اشاره به کمبود بودجه در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان جهت تأمین هزینه های درمانی این جانبازان و مشکلاتی نظیر عدم پوشش هزینه های دارویی توسط سازمان های بیمه گر، خواستار پی گیری ویژه فرمانداری در خصوص رفع مشکلات آنان شدند.

بنا به همین گزارش، یکی از نمایندگان جانبازان با اشاره به وجود صنایع عظیم فولادی در شهرستان و پیرو جلسات دوره های گذشته با مدیران این صنایع خواستار عمل به تعهدات اجتماعی آن ها شد. وی با اشاره به مکاتبات پیشین جامعه جانبازان با صنایع، از فرماندار خواستند مطالبات و درخواست های آنان را تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری نماید.

نماینده دیگری از جانبازان با اشاره به مشکلات اجتماعی جانبازان بالای ۷۰درصد گفت: این قشر شریف برای دفاع از سرزمین ایران، جان خود را کف دست گرفته و در جبهه های حق، علیه باطل جنگیدند و امروز، رسیدگی به مشکلات درمانی و دارویی و تأمین آن از محل تعهدات صنایع، انتظار زیادی نیست.

وی با استقبال از ایجاد امکانات رفاهی در محل کارخانجات جهت استفاده ی کارگران، با طرح این سؤال که این صنایع در تأمین امکانات رفاهی مردم شهرستان چه اقداماتی انجام داده اند؛ گفت: از فرماندار و نماینده شهرستان انتظار می رود موضوع تعهدات اجتماعی را با جدیت پیگیری کنند.

معاون فرماندار اردکان در ادامه از رفع مشکل در جلسه ای با حضور نمایندگان جانبازان، نماینده، فرماندار و مدیران صنایع در کوتاه ترین زمان ممکن خبر داد و افزود: فرمانداری در پیگیری تعهدات اجتماعی صنایع با جدیت در حال فعالیت است. وی اظهار امیدواری کرد این مشکل به زودی مرتفع گردد.

 


سایت اصلی  
    امام جمعه یزد: رسانه ها اعتماد مردم را جلب کنند 1393/11/08
یزد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان اینکه لازمه اعتماد عمومی به رسانه ها، انعکاس واقعیات جامعه است گفت: رسانه ها تمام تلاش خود را برای جلب اعتماد مردم بکار گیرند.

به گزارش ایرنا آیت الله 'محمد رضا ناصری' روز سه شنبه در دیدار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: رسانه ها با انعکاس درست اخبار و گزارشات در جلب اعتماد مردم به نظام بکوشند .

وی رسانه ها را از ارائه اخبار اغراق آمیز، ارائه آمار غیر واقعی و فعالیتهای تخریبی بر حذر داشت و گفت: اینها مصداق های عدم اعتماد مردم به رسانه های گروهی است .

امام جمعه یزد، نبود اعتماد به رسانه های داخلی را موجب گرایش آنها به اخبار و تحلیل های رسانه های خارجی دانست و تاکید کرد: سوء عملکرد یک رسانه، موجب جدا شدن مردم از آن می شود .

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از رسانه ها، متاثر از فضای سیاسی حاکم بر دولت ها به ارائه خبر و تحلیل می پردازند گفت: این رویه باعث می شود تا مخاطبانی که سیاق سیاسی شان با دولت های روی کار، همخوانی ندارد دیگر به آن رسانه اعتماد نداشته و شاهد از دست دادن مخاطبان خود باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: ارائه و بیان تحلیل های کارشناسی شده به مردم داخل و خارج از کشور باید به عنوان یک اولویت در دستور کار رسانه ها و خبرگزاری ها قرار گیرد .

امام جمعه یزد گفت: عدم آگاهی بخشی در جامعه، موجب سردرگمی مردم در تحلیل ها و تشخیص ها می شود و لذا باید با اطلاع رسانی سالم و صادقانه، وظایف خطیر محوله را انجام داد .

ناصری ، شناساندن اسلام و انقلاب اسلامی، فرهنگ سازی و ارائه راهکار در مسائلی مانند اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی را از مهمترین وظایف امروز رسانه ها دانست.

وی افزود: برنامه ریزی برای رشد ایمانی و اسلامی و همچنین آگاهی بخشی مردم و مسوولان بر اساس آموزه های اسلام و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ، موضوع دیگری است که باید مد نظر رسانه ها باشد .

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به نامه اخیر مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا، نقش رسانه های داخلی در رساندن این پیام به همه بیداردلان عالم را بسیار مهم توصیف کرد.

در ابتدای این دیدار حسین رمضانی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در سخنانی به ارائه گزارشی در خصوص فعالیت ها و برنامه های ایرنا پرداخت .

 


سازمان حمل و نقل اردکان  
    دعوت به تماشا: گزارش‌های جذاب از رانندگان و خانواده آنان در برنامه عصر خانواده شبکه 2 سیما 1393/11/06
امکان مشاهده گزارش‌های برنامه عصرگاهی شبکه دو با رانندگان عزیز و خانواده آنان در پورتال اتحادیه فراهم شد.

 

در پی اعلام خبر تهیه و پخش سلسه گزارش‌ها و گفتگوهای اختصاصی با رانندگان منتخب و همچنین تولید و ساخت برنامه هایی با هدف تکریم بازنشستگان شریف این حرفه دشوار، دو گزارش تصویری از رانندگان در این برنامه پخش شده که با مراجعه به قسمت چند رسانه این پورتال قابل مشاهده است.

یادآور می‌شود سعید قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور طی مصاحبه ای اعلام نمود که این امر با انجام رایزنی‌ها و هماهنگی‌های لازم با گروه اجتماعی شبکه دو سیما، صورت گرفته و قراراست طبق برنامه زمانبندی شده سلسله گزارش‌ها و گفتگوهای دیگری با محوریت بررسی زندگی فردی و اجتماعی رانندگان شهرهای تحت‌پوشش اتحادیه تهیه و پخش گردد.

 


سایت اصلی  
    اختصاص 137 میلیارد ریال به توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در استان یزد 1393/11/06
یزد- ایرنا- مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی یزد از اختصاص 137 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در این استان خبر داد.

عباس حاجی حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این تسهیلات از محل خط اعتباری ویژه مکانیزاسیون تخصیص یافته افزود: تاکنون 300 نفر موفق به جذب بیش 87 میلیارد ریال از این تسهیلات در بخش های مختلف شدند.

وی اظهار کرد : در این زمینه 110 دستگاه تراکتور سبک، متوسط و نیمه سنگین ، 26 دستگاه کمر شکن باغی ، 21 دستگاه تیلر ، 35 دستگاه ادوات مربوط به دام و شیلات و دیگر ادوات کشاورزی خریداری شد.

مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: ضریب مکانیزاسیون کشاورزی استان از 1.35 به 1.54 ارتقاء یافت.

وی یادآور شد :متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاع بیشتر و ارائه درخواست به مراکز جهاد کشاورزی دهستانها یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانها مراجعه تا پس از تکمیل مدارک ،جهت پرداخت تسهیلات به بانک کشاورزی معرفی شوند.

وی افزود: این تسهیلات در راستای تجهیز ، بهبود وضعیت ناوگان ماشین آلات کشاورزی و با بهره 17 درصد و باز پرداخت هفت ساله است.

 


سایت اصلی  
    عملیات ساخت یک باب سالن خیری چند منظوره در اردکان آغاز شد 1393/11/06
در آستانه ایام الله دهه فجر و با حضور جمعی از مسئولین استان و شهرستان ، عملیات ساخت یک باب سالن خیری چند منظوره در اردکان آغاز شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از اردکان ؛ نماينده مردم اردكان در مجلس شورای اسلامی در مراسم آغاز عمليات اجرايی این پروژه با اشاره به اهميت علم و گسترش دانش در جامعه گفت : مدارس و محيط های آموزشی می توانند در تربيت نيروی انسانی توانمند ، متخصص و متعهد نقش محوری ايفا كنند كه لازمه آن ايجاد فضاهای آموزشی و پرورشی مطلوب است .

محمدرضا تابش با تأكيد بر اين مطلب كه خيرين می توانند برای تحقق نيازها و رسالت آموزش و پرورش مددكار اين نهاد باشند اظهار داشت : خرسنديم كه امروز به كمك يكی از خيرين شهرستان شاهد احداث يك باب سالن چند منظوره برای دانش آموزان و فرهنگيان هستیم .

وی همچنين در آستانه دهه فجر ضمن گراميداشت سالروز پيروزی انقلاب اسلامی تصريح كرد : دهه فجر يادآور ايثار مردم در تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی ايران است و نشان می دهد هر گاه مردم احساس كنند به خواسته ها و نظرات آنها بها داده می شود ، در صحنه حاضر هستند و كارهای بزرگی را به سرانجام می رسانند .

حسن احسان ، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد نيز در اين مراسم با تأکید بر اینکه تربیت نیروی انسانی سبب توسعه پایدار می‌شود ، تصریح کرد : با تربیت نیروی انسانی خوب و مناسب می توانیم در تمام زمینه‌ها موفق باشیم و مجمع خیرین مدرسه ساز در این راستا نقش مؤثری دارد .

در پایان ، از خیر اردکانی با اهداء لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد .

لازم به ذکر است که در این مراسم ، كلنگ احداث سالن خيری چند منظوره " حاج محمد سنايی " به زمين زده شد .

اين سالن چند منظوره به مساحت 450 مترمربع به صورت سوله قوسی و با اعتبار 250 میلیون تومان و توسط خیر اردکانی در طول مدت 9 ماه احداث خواهد شد .

 


سازمان حمل و نقل اردکان  
    برگزاري مسابقات حفظ وقرائت قران در سالن همايش اتحاديه حمل و نقل كشور 1393/11/04
اولین دوره مسابقات سراسری در محضربلاغ در روز جمعه 3 بهمن 93 با حضور حافظان و قاريان از سراسر كشور برگزار شد.

سعید قیصر مدیرعامل اتحادیه در حاشیه اولین دوره مسابقات سراسری حفظ و تلاوت قرآن مجید ویژه خانواده بزرگ حمل و نقل همگانی کشور با حضور در جمع خبرنگاران، به سوالات آنان پاسخ گفت.

وی درخصوص اهداف برگزاری برنامه "درمحضر بلاغ" تصریح نمود: این افراد که رزق و روزی خود را از خداوند می‌خواهند و خداوند باریتعالی را کفیل خود و زندگی‌شان می‌دانند، قلب‌شان روشن از نور خدا و کلام و زبانشان معطر به کلام الله مجید است، هرچند تاکنون در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی، این قشر شریف و زحمت‌کش دیده نشده‌اند؛ از همین جهت این برنامه تلاشی است برای آنکه جایگاه واقعی آنان بیشتر به جامعه معرفی شود.

وی، توجه و تکریم این حبیبان خدا را کاری اخلاقی و خداپسندانه دانست و تاکید کرد: با تمام توان تلاش خواهیم نمود تا در تمامی عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی این عزیزان و رانندگان شریف حوزه حمل ونقل همگانی مشارکت داده شوند.

وی سپس در پاسخ به سوالی درخصوص اهمیت زمانی برگزاری این برنامه قرآنی، حرکت غیر انسانی صهیونیسم را در توهین به پیامبر مهر و رحمت محکوم نمود وگفت: رفتار غیراخلاقی و غیرانسانی صهیونیسم که توهین نابخشودنی به ساحت پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد مصطفی(ص) است، این برنامه فرهنگی و قرآنی را برگزار نمودیم تا ارادت قلبی خود را نسبت به پیامبر عظیم الشان خود نشان دهیم و همچنین با تعمق و تدبر بیشتر در کلام نور خداوند متعال، به خلق خدا خدمت نماییم.  

 


سایت اصلی  
    آمریکا ، عامل اصلی اسلام هراسی در دنیاست . 1393/11/04
امام جمعه اردکان ضمن محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) گفت : آمریکا ، عامل اصلی اسلام هراسی در دنیاست .

حجه الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی امام جمعه اردکان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) گفت : هدف دشمن از این اقدام موهن ترویج موج اسلام هراسی در دنیاست .
وی افزود : اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) و سکوت کشورهای مدعی آزادی بیان در مقابل این اقدام موهن توطئه استکبار جهانی است .
امام جمعه اردکان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 با ابراز گلایه از رفتار وزیر امور خارجه کشورمان افزود : توقع این بود در زمانی که این نشریه فرانسوی اهانت به پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) را روا داشت آقای ظریف به نشانه اعتراض به این اقدام موهن ، مذاکرات را به تعویق می انداخت .
حجه الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی گفت : جمهوری اسلامی ایران مبدأ بیداری اسلامی و مظهر مقاومت اسلامی در جهان است و وزیر امور خارجه کشورمان به عنوان نماینده ام القری جهان اسلام باید حقوق همه مسلمانان را در نظر داشته باشد چرا که آمریکا ، عامل اصلی اسلام هراسی در دنیاست .
خطیب نماز جمعه اردکان ، قدم زدن وزیر امور خارجه ایران با وزیر امور خارجه آمریکا را ناخوشایند دانست و اظهار داشت : باید روحیه اسلام خواهی و غیرت دینی مردم را در نظر داشت و امیدواریم که آقای ظریف این مسأله را جبران کند و نگذارد این موضوع تکرار شود .
امام جمعه اردکان در بخش دیگری از سخنان خود خطبه دوم ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای راه مقاومت اسلامی ، شهادت جمعی از مجاهدان جبهه مقاومت و بویژه شهادت سردار محمدعلی الله دادی را تبریک و تسلیت گفت و از خدمات این فرمانده دلاور سپاه اسلام تجلیل کرد .

 


سایت اصلی  
    ابر در استان های یزد و کرمان بارور شد 1393/11/02
یزد - ایرنا - رییس مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها مستقر در استان یزد از بارور کردن ابرهای استان های یزد و کرمان در هفته جاری خبر داد.

محمد مهدی جوادیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این عملیات با ورود سیستم بارشی در هفته جاری در مناطق جنوب کشور با انجام یک سورتی پرواز در استان یزد و دو سورتی پرواز در استان کرمان با موفقیت انجام شد.

به گفته وی طی هفته آینده نیز در صورت مساعد بودن هوا و ورود ابر و سیستم های جدید بارشی به کشور، این عملیات در دیگر مناطق هدف نیز انجام خواهد شد.

جوادیان اظهار داشت: عملیات باروری ابرها از 17 دیماه امسال در استان های یزد، فارس، آذربایجان شرقی و غربی آغاز شده بود که قرار است ارزیابی نتایج آن بعد از اجرای کامل طرح اعلام شود.

به گفته وی قرار است طرح باروری ابرها مجموعا در هفت استان کشور انجام شود که اصفهان و تهران نیز در زمره استان های یاد شده هستند.

وی با بیان اینکه طرح باروری ابرها تا اردیبهشت ماه سال اینده ادامه دارد اظهار داشـت: آمادگی کامل داریم تا در صورت فراهم شدن شرایط جوی، نسبت به اجرای باروری ابرها در دیگر مناطق پیش بینی شده اقدام نماییم.

وی با بیان اینکه در این مدت حدود 50 مورد پرواز بر فراز ابرها انجام می شود هزینه هر پرواز را یک میلیارد و یکصد میلیون ریال برآورده کرد.

وی، تعداد هواپیمای ویژه باروری ابرها را دو فروند اعلام کرد که هر دو مجهز به تجهیزات باروری ابرها بوده و تنها هواپیماهای موجود کشور برای این عملیات هستند.

این مسوول، یادآور شد: باروری ابرها بین 10 تا 15 درصد در افزایش بارندگی موثر بوده و این رقم طی 10 سال گذشته به همین میزان بوده است.

جوادیان، زمان تاثیر مواد باروری را 20 دقیقه تا 1.5 ساعت پس از زمان تزریق مواد و دامنه آن را در صورتی که شلیک ها به صورت تصادفی انجام شود تا حداکثر 200 کیلومتر از محل تزریق مواد باروری اعلام کرد.

به گفته این مسوول ارتفاع، گستردگی، تراکم، رطوبت، درجه حرارت و میزان آب موجود در ابر و مناسب بودن سمت و سرعت حرکت آن از جمله شرایط لازم برای باروری بارها است.

وی با بیان اینکه باروری ابرها در 42 کشور جهان انجام می شود سابقه این عملیات در برخی کشورهای دنیا را 40 سال و به صورت مستمر اعلام کرد و گفت: نخستین پرواز باروری ابرها حدود 70 سال قبل انجام شد.

 


سایت اصلی  
    پیروزی تیم پیشگامان شفق اردکان یزد بر گل گهر سیرجان 1393/11/02
یزد - ایرنا - تیم والیبال پیشگامان شفق اردکان یزد چهارشنبه شب در سه ست متوالی حریف خود تیم گل گهر سیرجان را شکست داد.

به گزارش ایرنا، این مسابقه در چارچوب هفته چهارم دور برگشت گروه ب لیگ دسته اول والیبال قهرمانی باشگاه های کشور در سالن آیت الله خاتمی صدر آباد اردکان برگزار شد.

در این مسابقه بازیکنان تیم پیشگامان شفق اردکان در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 21 ، 25 بر 19 و 25 بر 20 بر حریف کرمانی خود پیروز شدند.

تیم والیبال پیشگامان شفق اردکان با این برد خانگی هم اکنون با 28 امتیاز همچنان در مکان دوم جدول رده بندی گروه ب این رقابت ها قرار دارد.

تیم والیبال پیشگامان شفق اردکان نیز در بازی رفت در شهر سیرجان با نتیجه 3 بر 1موفق به شکست تیم گل گهر شده بود.

تیم پیشگامان شفق اردکان در گروه ب با تیم های گل گهر سیرجان، شهرداری اراک، مناطق نفت خیز جنوب، کاشی بیستون کرمانشاه، ذوب آهن اصفهان، گروه صنعتی لاستیک بارز کرمان، پتروشیمی بندر ماهشهر و پدافند اصفهان همگروه است.

پیشگامان شفق در روز چهارشنبه هفته آینده در ماهشهر مهمان تیم پتروشیمی این شهر خواهد بود

 


سایت اصلی  
    تجهیز پایگاه انتقال خون اردکان به امکانات پیشرفته 1393/11/02
فرماندار اردکان و مدیرکل سازمان انتقال خون استان یزد از پایگاه انتقال خون این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، تقوایی در این دیدار از رشد 20درصدی اهدای خون در شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود در سال جاری، تعداد اهداکنندگان خون در اردکان به عدد 6000 برسد.

 
مدیرکل سازمان انتقال خون بر نقش کمک‌های خیری در توسعه این پایگاه تأکید و با اشاره به راه‌اندازی نوبت عصر خون‌گیری در شهرستان با کمک فرماندار و شورای اسلامی شهر اردکان گفت: با پی‌گیری‌های مستمر فرماندار، این پایگاه به دستگاه‌های جدید و منحصر به فرد در استان مجهز شده است.
 
تقوایی، این دستگاه‌ها را شامل دستگاه «بلاست‌فریزر» برای تولید پلاسمای باکیفیت و امکانات خون‌گیری اعلام کرد و از خیرین شهرستان خواست همچون گذشته با کمک‌های خود یاری‌گر مسئولان باشند.
 
حسین اسماعیلی نیز در این بازدید، با اشاره به بازدید خود در ابتدای سال جاری از این پایگاه، گفت: متأسفانه در ابتدای سال جاری، تجهیزات این شهرستان به مکان دیگری منتقل گردیده و شهرستان از این لحاظ دچار مشکل گردیده بود.
 
فرماندار اردکان از پی‌گیری‌ها و مکاتبات این فرمانداری با مسئولین استانی و مدیرکل این سازمان خبر داد و گفت: خوشبختانه امروز شاهد تجهیز پایگاه شهرستان به جدیدترین امکانات خون‌گیری و فرآوری خون هستیم.
 
وی افزود: در حال حاضر پایگاه اردکان به‌عنوان بزرگ‌ترین انبار نگهداری مواد مصرفی انتقال خون جنوب شرق کشور و نیز مجهز به سردخانه بکاپ استان یزد می‌باشد. اسماعیلی این پایگاه را پایگاه جانشین استان در مواقع بحران اعلام نمود و گفت: امیدواریم با فعال‌سازی پایگاه خون‌گیری در سطح شهر، بتوانیم وضعیت ذخایر خون و فرآورده‌های آن را در شهرستان اردکان بهبود بخشیم.