سایت اصلی  
    پیشرفت ۲۵درصدی تصفیه خانه فاضلاب اردکان 1394/01/30
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد، محمدمهدی ثابتیان اظهار داشت:

این پروژه به صورت قرارداد EPC شامل انجام خدمات طراحی، ساخت، تهیه و تدارک و نصب تجهیزات، راه‌اندازی و بهره‌برداری یک‌ساله با پیمانکار منعقد شده است.

ثابتیان بیان کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر اردکان به روش لجن فعال هوادهی A2O با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال ساخت است.

وی افزود: این تصفیه‌خانه با ظرفیت ۸ هزار و ۷۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز، جمعیت ۶۰ هزار نفری این شهرستان زیر پوشش قرار خواهد داد.

ثابتیان، هدف از ساخت این تصفیه‌خانه را حفظ محیط زیست، ارتقاء سلامت و بهداشت شهروندان و استفاده از پساب تصفیه شده در صنعت عنوان کرد.

 


سایت اصلی  
    کشف 100 کیلوگرم حشیش در یزد 1394/01/30
یزد - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی استان یزد از کشف 100 کیلوگرم حشیش در 24 ساعت گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس یزد سرهنگ عطاءالله احمدی گفت: ماموران ایستگاه ایست و بازرسی شهید مدنی هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلی بنز آکسور که با محموله پالت کاغذ از بندر جاسک عازم تهران بود مشکوک شدند.

وی افزود: ماموران ، این تریلی را برای بازرسی به پارکینگ ایستگاه منتقل کردند و در بازرسی انجام شده این مقدار مواد مخدر را از داخل محموله پالت کاغذ کشف کردند.

احمدی ادامه داد: در رابطه با این کشفیات یک متهم دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

استان یزد با یک میلیون و 50 هزار نفر جمعیت در مرکز جغرافیایی ایران قرار دارد

 


سایت اصلی  
    حفظ عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران اولویت اصلی مسئولان و مردم است 1394/01/29
امام جمعه اردکان با اشاره به اهانت مأموران سعودی به زائران ایرانی گفت : حفظ عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران اولویت اصلی مسئولان و مردم است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از اردکان ؛ حجه الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن محکومیت اقدام مأموران سعودی در هتک حرمت و تجاوز به زائران ایرانی از مسئولان کشور به خاطر اتخاذ تصمیم تعلیق سفر به عربستان برای انجام عمره مفرده تشکر و قدردانی کرد .

وی اظهار داشت : این اهانت بسیار سنگین است و ما در برابر آن سکوت نمی کنیم و مردم ما وقتی ببینند عزت و آبروی کشورشان در خطر است سینه خود را در مقابل دشمنان سپر می کنند .

امام جمعه اردکان افزود : حفظ عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران اولویت اصلی مسئولان و مردم است .

وی ، تجاوز رژیم آل سعود به کشور یمن را نیز محکوم کرد و گفت : در گذشته نشان داده شده است که هر کشوری به یمن حمله کرده با شکست مواجه شده است و عربستان نیز در یمن شکست خواهد خورد .

خطیب جمعه اردکان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، وجود نیروهای مسلح توانمند در کشور را موجب اقتدار نظام اسلامی دانست و تصریح کرد : امروز ، دشمن جرأت ندارد به کشور ما چشم طمع داشته باشد زیرا ما دارای ارتش ، سپاه و بسیج قوی و منسجم هستیم .

حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی افزود : قدرت نیروهای مسلح ما موجب شده است تا دشمن به پای میز مذاکرات بیاید و ما آمادگی کامل داریم تا از کشور خود دفاع کنیم .

وی ، ایمان به خداوند و حمایت مردمی را از عوامل اصلی اقتدار نیروهای مسلح برشمرد و گفت : ما متکی به قدرتی هستیم که از همه قدرت ها بالاتر است و این قدرت الهی است که امروز در ایران تجلی پیدا کرده است و ما باید در برابر الطاف الهی شکرگزار باشیم .

امام جمعه اردکان فلسفه تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در جهت مقابله با توطئه های دشمنان داخلی و خارجی دانست و افزود : حضور سپاه در دوران دفاع مقدس نیز بسیار مؤثر بود و پس از آن نیز با حضور در عرصه های مختلف در مقابل توطئه های دشمنان ایستاده است .

وی گفت : بقاء کشور ما با این عزت و اقتدار ، از برکات نیروهای مسلح است .

حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی در خطبه اول ، ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب به بیان فضائل و اعمال آن پرداخت و از عموم مردم خواست تا از برکات این ماه نهایت استفاده را ببرند .

وی افزود : ماه رجب زمینه ساز حضور در مهمانی خداوند در ماه مبارک رمضان است .

امام جمعه اردکان در پایان به برگزاری امتحان ورودی حوزه های علمیه اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد کسانی که در این راه قدم گذاشته اند بتوانند فرهنگ متعالی اسلام را گسترش دهند .

تبریک اعیاد ماه رجب ، بیان فضیلت اعتکاف در ایام البیض ماه رجب و لزوم برپایی مجالس متناسب با شأن و جایگاه ائمه اطهار (ع) در این ماه از دیگر مباحثی بود که خطیب جمعه اردکان به آنها پرداخت .

 


سایت اصلی  
    استاندار یزد: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به امور بانوان دارد 1394/01/29
یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به مسائل و مشکلات بانوان دارد و رویکرد دولت یازدهم مشارکت بانوان در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، هنری، ورزشی، علمی و سیاسی است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی استانداری یزد سید محمد میرمحمدی در جمع مشاوران امور بانوان فرمانداری های این استان افزود:رویکرد دولت تدبیر و امید مشارکت بانوان در زمینه های مختلف است .

استاندار یزد گفت : نباید به زنان نگاه جنسیتی داشته باشیم و شایسته است بانوان به عنوان 50 درصد از نیروی انسانی اجتماع نقش مؤثری در جامعه داشته باشند.

میرمحمدی ادامه داد : جایگاه مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده جایگاه والایی است و شما به عنوان مشاورانی امین وظیفه دارید مشکلات جامعه زنان را رصد نموده و به فرمانداران منتقل نمایید.

وی افزود: اقدامات بسیار خوب و زیادی در استان یزد در رابطه با موضوع زنان و مشکلات بانوان صورت گرفته و حرکتی در این زمینه در کشور و استان شروع شده که یک موج مثبت را در جامعه زنان ایجاد کرده و این موج در حال گسترش و فراگیرشدن است.

عالی ترین مقام اجرایی استان عنوان کرد : بانوان هم در زمینه های شغلی می توانند توانمندیهای خود را نشان دهند هم زمینه برای رشد زنان و دختران در کسب مدارج علمی، تولید نرم افزارها و موفقیت در رشته های مختلف ورزشی، فرهنگی و هنری فراهم است.

میرمحمدی گفت: در ارتباط با مسائل و مشکلات بانوان شایسته است مسائل مربوط به درون خانواده را بیشتر مدنظر قرار دهیم زیرا اگر خانواده با محوریت زنان و مادران به درستی رفتار و عمل کند جامعه نیز درست می شود و اصلاح می پذیرد.

استاندار یزد اظهار امیدواری کرد: با خوشفکری، تلاش و کوشش مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد و مشاورین فرمانداران در امور بانوان و خانواده شاهد حل مشکلات و مسائل زنان استان باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد هم گفت: باید نقش اصلی مشاورین فرماندار در اموربانوان و خانواده سیاستگذاری، تولید محتوی و فکر باشد و کمتر در مسائل اجرایی وارد شوند.

محمدعلی طالبی افزود : شایسته است فعالیت های مورد نظر در حوزه بانوان به مردم و سازمان های مردم نهاد واگذار شود و برای مشارکت تشکلهای مردم نهاد برنامه ریزی صورت گیرد.

مدیرکل دفتر اموربانوان و خانواده استانداری یزد هم در این جلسه گفت : شناسایی نیازهای بانوان و توجه به مشکلات آموزشی، بهداشتی، فرهنگی ، ورزشی و اشتغال زنان استان در اولویت و صدر برنامه ریزی های این دفتر قرار دارد.

فخرالسادات خامسی هامانه ضمن تقدیر از همراهی استاندار یزد و معاونین ایشان در پشتیبانی و برگزاری برنامه های مختلف مربوط به اموربانوان در استان اظهار داشت: رویکرد دولت تدبیر وامید این است که عدالت جنسیتی را در کشور محقق سازد.

وی ادامه داد: زنان جامعه ما باید جایگاه والای خود را درک و باور کنند تا شاهد حضور چشمگیر و تأثیرگذار بانوان در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی، سیاسی و ورزشی باشیم.

 


سایت اصلی  
    ثبت 24 هزار واقعه ولادت طی سال گذشته در استان یزد 1394/01/27
مدیرکل ثبت احوال استان یزد نرخ رشد جمعیت استان را 1.6درصد بیان کرد و گفت: بیش از 24 هزار نفر سال گذشته در این استان متولد شدند.

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال یزد که روز پنجشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت سید محمد طباطبایی با اشاره به نرخ 23 درصدی ولادت در استان گفت: از مجموع ولادت های ثبت شده بیش از 756 نوزاد حاصل ولادت های چند قلویی و 363 واقعه مربوط به ولادت های دوقلو بوده اند.

وی اظهار کرد: همچنین در سال گذشته 10 واقعه سه قلوزایی نیز در استان به ثبت رسیده است.

طباطبایی افزود: بیش از 25 درصد از اسامی دختران فاطمه و زهرا و نام های ترکیبی این دو نام زیبا ، 31 درصد از اسامی پسران علی و امیر و ترکیبات آنها و 32 درصد هم به نام مبارک محمد و نام های ترکیبی آن نام گذاری شده اند.

مدیر کل ثبت احوال استان یزد اسامی امیرعلی، ابوالفضل، امیرحسین، محمد طاها، امیرمحمد، علی، امیرعباس، محمد، حسین و علیرضا را 10 اسم اول انتخاب شده برای پسران و اسامی فاطمه، زهرا، نازنین زهرا، زینب، ریحانه، ثنا، فاطمه زهرا، رقیه، نرگس و یسنا را هم به عنوان 10 اسم اول انتخابی دختران در سال گذشته عنوان کرد.

وی با بیان اینکه سهم استان یزد از جمعیت کشور از 1.4 درصد به 1.35 درصد کاهش یافته است اظهار کرد: در سال گذشته جمعیت کشور 78 میلیون و 88 هزار و 204 نفر بود که از این آمار یک میلیون و 56 هزار و 318 نفر به استان یزد اختصاص داشته است.

طباطبایی با اشاره به تغییرات جمعیتی حاصل از ثبت ولادت و وفات در استان افزود: نرخ رشد طبیعی استان یزد عددی معادل 1.6 دهم درصد در سال بوده است.

وی با بیان اینکه تراکم نسبی جمعیت در استان یزد 14 نفر در هر کیلومتر مربع است ادامه داد: از کل جمعیت استان ، 84 درصد شهری و 16 درصد روستایی هستند.

استان یزد با یک میلیون و 60 هزار نفر جمعیت در مرکز جغرافیایی ایران واقع شده است.

 


سایت اصلی  
    بارندگی ها تاثیری در افزایش آبهای زیر زمینی یزد نداشته است 1394/01/27
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی یزد با بیان اینکه بارندگی های اخیر تاثیری در منابع آبهای زیر زمینی استان نداشته از مردم خواست صرفه جویی را در دستور کار خود قرار دهند.

ˈمحمدرضا حاتمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارندگی موثر و مفید برای سفره های زیر زمینی آب در ماههای آذر تا بهمن صورت می گیرد که متاسفانه در استان یزد بارندگی خوبی در این ماهها نداشتیم.

وی اظهار کرد: بیشترین بارندگی های استان مربوط به ماه اسفند پارسال تا 12 فروردین امسال بوده که برای آبهای زیر زمینی مفید نیست اما برای مراتع، بیابانها و بخش کشاورزی مفید بوده است.

وی با اشاره به اینکه بارانی موثر است که روان آب داشته باشد اضافه کرد: در استان یزد هیچ روان آبی در رودخانه های استان صورت نگرفته است.

حاتمی افزود: در تابستان سال گذشته 300 روستا و در زمستان همان سال 200 روستای استان یزد بوسیله تانکر آبرسانی شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی یزد افزود: متاسفانه در سالجاری این روند ادامه دارد و پیش بینی میشود امسال نیز 300 روستا نیاز به آبرسانی داشته باشند.

تعداد مشترکین شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد 99 هزار و 410مورد اعلام شده است.

هم اکنون آب روستاهای استان یزد از طریق 296 حلقه چاه، 15 دهنه چشمه و 47 رشته قنات تامین می شود و حدود 56 روستای استان نیز از طریق خط انتقالی کوهرنگ آبرسانی می شوند.

خشکسالی های دو دهه گذشته، خسارات جبران ناپذیری بر منابع اقتصادی استان یزد و بویژه بخش کشاورزی روستاییان وارد کرده است.

شدت خشکسالی ها و تاثیرات منفی آن به حدی است که متاسفانه بارندگی اخیر نیز نتوانسته حتی بخشی از این معضل را جبران و نیاز آبی استان یزد را تامین نماید.

بارش سالانه استان یزد بین 90 تا 110 میلیمتر اعلام شده است.

استان یک میلیون نفری یزد حدود چهار هزار روستا و آبادی دارد که افزون بر یکهزار مورد آنها دارای سکنه هستند.

 


سایت اصلی  
    41 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان اردکان راهی خانه بخت شدند " 1394/01/24
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان اردکان گفت : در سال گذشته ، تعداد 41 نوعروس با کمک های خیرین و کمیته امداد راهی خانه بخت شدند .

به گزارش اردکان گویا ؛ علیرضا خلیلی با بیان این مطلب افزود : در راستای تحکیم بنیان ، تقویت و حفظ کانون گرم خانواده در سال 93 ، تعداد 41 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد شهرستان اردکان راهی خانه بخت شدند .
وی با اشاره به طرح تأمین جهیزیه برای نوعروسان اظهار داشت : این نهاد مقدس از سال 1370 کمک به ازدواج و تأمین جهیزیه نوعروسان تحت پوشش را جزو برنامه های حمایتی خود قرار داده است .
به گفته مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان اردکان تعداد 10 کمک هزینه ازدواج به تازه دامادان نیز اهداء گردیده است .

 


سایت اصلی  
    معاون استاندار: جشنواره صلح و وحدت ویژه ادیان الهی در یزد برگزار می شود 1394/01/24
یزد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: جشنواره صلح و وحدت، ویژه کودکان و نوجوانان ادیان الهی اردیبهشت ماه امسال در این استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد که روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفته، محمد علی طالبی از این استان به عنوان مرکز گفت وگو و همزیستی مسالمت آمیز ادیان مختلف یاد و اظهار کرد: بدنبال این هستیم که با برگزاری جشنواره صلح و وحدت ویژه کودکان و نوجوانان ادیان الهی به بازتاب گسترده و بین المللی این همزیستی میان ادیان بپردازیم.

وی افزود: در شرایط حساسی امروزی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در معرض تهدیدها و تهمتهای گوناگونی قرار دارد باید الگوی زیبای همزیستی میان ادیان مختلف با دین اسلام را در استان یزد و کشور به جهانیان معرفی کنیم.

این مسوول خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره در حقیقت انعکاسی از فرهنگ صلح طلبی ملت ما است، فرهنگی که از یک طرف ریشه در تاریخ و تمدن ایران زمین دارد و همه از مسلمان، مسیحی، زرتشتی و کلیمی در آن اشتراکهای فراوانی داریم و از طرف دیگر ریشه در باورها و اعتقادات مذهبی ما دارد.

طالبی عنوان کرد: یکی از اولویتهای استان فعالیت روی موضوع همزیستی مسالمت آمیز ادیان است و باتوجه به تاکید استاندار در زمینه این موضوع قصد داریم فعالیتهایی را در سطح بین المللی اجرا کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، مشارکت فعال انجمن زرتشتیان استان در برگزاری این جشنواره را خواستار شد و اظهار امیدواری کرد: جشنواره صلح و وحدت ویژه کودکان و نوجوانان ادیان الهی متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی استان یزد به نحو مطلوبی برگزار شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد نیز در ابتدای این جلسه گفت: جشنواره صلح و وحدت ویژه کودکان و نوجوانان ادیان الهی پس از استانهای آذربایجان غربی و فارس به عنوان سومین استان در اواسط اردیبهشت ماه در یزد برگزار خواهد شد.

مجید جوادیان زاده افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ارائه تصویر مثبتی از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور حامی صلح و همزیستی ادیان الهی است.

در استان یزد حدود 6 هزار زرتشتی در شهرستان های تفت، اردکان و یزد زندگی می کنند.

 


سایت اصلی  
    از " کتاب خستگی ناپذیر " در شهرستان اردکان رونمایی شد+تصاویر 1394/01/23
در مراسمی و با حضور خانواده سردار شهید حسن زفاک ، از " کتاب خستگی ناپذیر " در شهرستان اردکان رونمایی شد .

به گزارش اردکان گویا ؛ در این مراسم از مجموعه شرح زندگی و خاطرات سردار شهید حسن زفاک با عنوان "خستگی ناپذیر" رونمایی شد .
گفتنی است که این مراسم با حضور خانواده های معظم شهداء ، ایثارگران و جمعی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و به همت مؤسسه فرهنگی تبلیغی عشق + 3 در محل گنجینه ایثار و شهادت شهرستان اردکان برگزار شد .
بیان خاطراتی از این شهید بزرگوار توسط یکی از همرزمان شهید زفاک از دیگر برنامه های این مراسم بود .
لازم به ذکر است که جلد اول کتاب "خستگی ناپذیر" شامل ؛ متن وصیت نامه ، زندگی نامه و خاطراتی از خانواده ، دوستان و همرزمان رزمنده دلاور خطه کویری و قهرمان پرور شهرستان اردکان سردار شهید حسن زفاک می باشد که در 104 صفحه به کوشش مهدی واحدیان اردکانی چاپ و منتشر شده است .


 


سایت اصلی  
    ساخت بزرگترين انستیتو کانسر بیماران سرطاني کشور در يزد/ درمان كاملاً رايگان مستمری‏‏بگیران در مراکز 1394/01/23
ساخت بزرگترين انستیتو کانسر بیماران سرطاني کشور در يزد/ درمان كاملاً رايگان مستمری‏‏بگیران در مراکز دولتی

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) – منطقه يزد، دكتر "محمدتقی نوربخش" در مراسم پرده‏‏برداری از لوح یادبود ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی اردکان به پلی کلینیک تخصصی آیت الله خاتمی(ره)، گفت: سازمان تامین اجتماعی علیرغم مشکلات سال گذشته در تامین منابع مالی و مسائلی که در این سازمان شکل گرفته بود و ایجاد تعهدات جدید برای سازمان از جمله افزایش 25 درصدی مستمری مستمری‏‏بگیران و هزینه‏‏های مرتبط با نظام طرح تحول سلامت، تلاش کرد تا سطح رضایت مردم از خدمات تامین اجتماعی را افزایش دهد.

وي ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته به طور ماهانه بیش از سه هزار و 500 میلیارد تومان برای انجام تعهدات مختلف خود هزینه کرد که کار بسیار دشواری بود ولي خوشبختانه با برنامه‏ریزی‎‎های انجام شده این مهم صورت گرفت.

نوربخش با اشاره به تجهیز مناسب مراکز درمانی این سازمان در سال گذشته، از شروع عملیات ساخت بزرگترین انستیتو کانسر بیماران سرطان کشور در بهار سال جاری در یزد خبر داد.

اين مقام مسئول دو خبر خوشحال‎‎کننده دیگر نیز اعلام كرد و گفت: در آینده نزدیک کلیه هزینه‏‏های بستری مستمری‏‏بگیران در مراکز درمانی دانشگاهی و دولتی به صورت 100 درصد رایگان خواهد شد و همچنین با موافقت وزیر بهداشت، پزشکان متخصص تمام وقت،ضریب و هیات علمی می‏توانند در درمانگاه های تامین اجتماعی نیز خدمت کنند که گام مهمی است.

مدیر عامل تامین اجتماعی همچنین با بیان این که با پیگیری‎‎های مستمر نماینده مردم اردکان، این سازمان با ارتقای درمانگاه اردکان موافقت كرد، گفت: به زودی جذب پزشکان متخصص آغاز خواهد شد و سازمان تامین اجتماعی نيز آماده ايجاد بخش‏‏های تخصصی مورد نیاز است.

"محمدرضا تابش" نماینده مردم اردکان نيز در اين مراسم با بیان این که سازمان تامین اجتماعی می‏‏تواند در افزایش کیفیت خدمات سلامت نقش محوری ایفا كند، گفت: بهبود سطح پوشش خدمات درمانی و افزایش رضایتمندی افراد تحت پوشش بخصوص قشر شریف کارگر مدنظر قرار گیرد.

وي گفت: مدیریت مطلوب سازمان تامین اجتماعی نقش مهمی در به ثمر رسیدن اقدامات دولت به منظور ارتقاي رفاه و سلامت اجتماعی دارد که خوشبختانه این سازمان علیرغم برخی چالش‏‏های سال‏‏های گذشته و تنگناهای مالی و توقعات خارج از ظرفیت، با مدیریت فعلی، افق‏‎های روشن‎‎تری پیش رو دارد.

نماینده اردکان با اشاره به ظرفیت‏‏های استان یزد و خصوصیات پزشکان و مردم این خطه کویری، خواستار افزایش سرمایه‎‎گذاری شرکت‎‎‏های زیرمجموعه تامین اجتماعی در اين استان و گسترش امکانات و ساخت و تجهیز مراکز درمانی شد.

تابش همچنین ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی به پلی کلینیک تخصصی در ایام ولادت حضرت فاطمه(س) را به فال نیک گرفت و تامین پزشکان متخصص و ايجاد بخش‏‏های تخصصی مورد نیاز را در کوتاه‏‏ترین زمان خواستار شد

 


سایت اصلی  
    افزایش هشت درصدی بارش ها در استان یزد 1394/01/17
یزد - ایرنا - کارشناس تحقیقات اداره کل هواشناسی استان یزد از افزایش هشت درصدی بارش ها طی سال آبی جاری (مهرماه 93 تاکنون) در این استان در مقایسه با مدت مشابه قبل از آن خبر داد.

محمود توکلی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، میزان بارش در پاییز سال 93 در این استان را 29.9 میلیمتر اعلام کرد و گفت: این رقم در پاییز سال 92، 20 میلیمتر بوده است.

وی نرمال این بارش، یعنی میانگین 30 سال گذشته در همین مدت زمانی را 27 میلیمتر اعلام کرد.

به گفته وی در زمستان سال 93 هم 55.1 میلیمتر بارش در این استان گزارش شده که این رقم در مدت مشابه سال 92، 43.6 میلیمتر بوده است.

این کارشناس تصریح کرد: میانگین بارش در 30 سال گذشته در همین مدت زمانی 58.6 میلیمتر گزارش شده است.

وی گفت: در نیمه اول فروردین ماه امسال هم 17.7 میلیمتر بارش داشتیم که این رقم در مدت مشابه سال 93، 9.9 بوده ضمن آنکه نرمال این رقم در 30 سال گذشته 9.5 میلیمتر اعلام شده است.

توکلی پیش بینی کرد: یزد در بهار امسال بین 30 تا 33 میلیمتر باران داشته باشد که در مقایسه با بهار سال قبل بین پنج تا هشت میلیمتر افزایش نشان می دهد.

وی میانگین 30 ساله بارش در این مدت در استان را 27 میلیمتر اعلام کرد.

مجموع بارش باران در استان یزد در یک سال آبی(مهرماه هر سال تا مهر ماه سال بعد) بین 90 تا 110 میلیمتر اعلام شده است.

خشکسالی های دو دهه گذشته، منابع اقتصادی استان یزد و بویژه بخش کشاورزی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

به گفته مسوولان و کارشناسان، ادامه این روند که منجر به کاهش شدید سطح آب سفره های زیر زمینی شده می تواند استان خشک و کویری یزد را با بحران جدی روبرو کند.

 


سایت اصلی  
    رهبر معظم انقلاب اسلامی درگذشت بانو سکینه ضیائی را تسلیت گفتند 1394/01/17
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت بانو سکینه ضیائی همسر مرحوم آیت‌الله حاج سید روح الله خاتمی را تسلیت گفتند. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
اطلاع یافتم که بانوی با فضیلت مرحومه بانو سکینه‌ی ضیائی همسر مرحوم مغفور آیت‌الله آقای حاج سیّد روح الله خاتمی رحمة‌الله علیهما پس از مدتی بیماری و تحمل مصائب و مشکلات جسمی و روحی، دار فانی را وداع گفته‌اند. اینجانب ضمن تسلیت به ارادتمندان آیت‌الله خاتمی و عموم مردم اردکان و بویژه خانواده‌های عزادار از خداوند متعال رحمت و مغفرت واسعه برای آن مرحومه مسألت می‌نمایم.
سیّد علی خامنه‌ای
۱۶/ فروردین/ ۱۳۹۴
 


سایت اصلی  
    مسابقات موتور کراس اردکان با حضور چشمگیر مردم برگزار شد 1394/01/08
به گزارش خبرنگار شهروند اردکان، مسابقات موتور کراس اردکان

 با حضور پرشمار همشهریان ورزشکار و ورزش دوست اردکانی در پیست موتور سواری مزرعه عبدالله و همچنین با حضور “بتو” دبیر فدراسیون اتومبیل رانی و موتورسواری کشور و جمعی از مسئولان شهرستان عصر روز پنج شنبه برگزار شد.

گفتنی است این مسابقات توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان و هیئت موتورسواری اردکان برنامه ریزی شده بود.

 


سایت اصلی  
    نمایشگاه کتاب در اردکان افتتاح شد 1394/01/02
نمایشگاه بزرگ کتاب با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردکان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با فرارسیدن سال جدید در اردکان افتتاح شد.

نمایشگاه بزرگ کتاب با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردکان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با فرارسیدن سال جدید در اردکان افتتاح شد.

این نمایشگاه صبح پنجشنبه 28اسفند ماه با حضور "حسین اسماعیلی" فرماندار اردکان و جمعی از مسئولان در نگار خانه شفق آغاز به کار کرد.

"حسین پایدار" رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان در این خصوص اظهار داشت: در این نمایشگاه بیش از چهار هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف مذهبی، تاریخی، روانشناسی، ادبیات و کودک و با تخفیف 20 الی 30 درصد برای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی عرضه شده است.

به گفته وی،  نمایشگاه بزرگ کتاب تا 15 فروردین ماه 1394 برای استفاده عموم دایر خواهد بود.

منبع:نهاد کتابخانه های اردکانن

 


سایت اصلی  
    تابش درگذشت والده رئیس جمهور را تسلیت گفت 1394/01/02
یزد - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت والده رییس جمهوری را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا متن پیام محمدرضا تابش به این شرح است:

حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

درگذشت والده مکرمه را به حضرتعالی و عموم بستگان تسلیت عرض می نمایم.

خداوند متعال روح پاکش را با بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) محشور گرداند و به جنابعالی و سایر بازماندگان، صبر و شکیبایی عطا فرماید.

همچنین نماینده مردم اردکان در پیام جداگانه ای، ضایعه در گذشت مادر حسین فریدون را به وی تسلیت گفت گه متن آن بدین شرح است:

جناب آقای حسین فریدون دستیار ویژه محترم رییس جمهور درگذشت والده مکرمه را تسلیت عرض می نمایم.از درگاه باریتعالی برای آن مرحومه مغفوره، رحمت واسعه الهی و برای جنابعالی و سایر بازماندگان صبر جزیل مسئلت دارم.