سایت اصلی  
    دهستانی: شهرداری مصوبات شورای ترافیک را اجرا می کند 1395/04/28
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری اهالی شهرک 15 خرداد نسبت به مسدود کردن دور برگردان روبروی شهرک 15 خرداد واقع درخیابان امام (ره) نامه اعتراض آمیزی را نوشته اندکه معاون شهردارتوضیحاتی درباره علت مسدود کردن این دور برگردان داد .

 مهندس دهستانی با بیان اینکه تصمیمات اتخاذ شده بر اساس کار کارشناسی شده است اظهار داشت :همانطور که مستحضرید احداث یامسدود کردن دور برگردان های خیابان ها وکوچه های سطح شهر کار یک شبه یا چند ساعته نیست بلکه مشکلات اینچنینی باید با حضور کارشناسان درشورای ترافیک حل وفصل می شود .

 وی افزود :به نظر می رسدوجود بعضی از این بریدگی ها و دور برگردان ها درافزایش بار ترافیک موثرند و با مسدود کردن این بریدگی ها مشکلات عبور و مرور و رفت و آمد مردم تسهیل شود می شود.

دهستانی گفت: به هرحال پیشنهاد اصلاح هندسی معابر، تعریض، کم کردن عرض معابر، جابجایی معابر و ایجاد معابر جدید و یا حذف معابر پس از اتخاذ تصمیم در شورای هماهنگی ترافیک شهرستان اتخاذ می شود و شهرداری صرفا به عنون مجری اقدام به مسدودکردن دور برگردان روبروی شهرک 15 خرداد نموده است که بدون شک درکاهش تصادفات موثر است و در نهایت به نفع شهروندان عزیز می باشد

معاون شهردار ادامه داد:مسدود کردن دور برگردان ها چیزی نیست که فقط امروز و برای محله ای خاص اجرا می شود بلکه هرجا که نیاز بوده اجرا شده و نمونه آن درسال  92 بریدگی های خیابان های صدرآباد ،باهنر، آیت الله خامنه ای و آیت الله خاتمی مسدود شده است.

وی خاطر نشان کرد :امیدواریم با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از بروز هرگونه حوادث ناگوار جلوگیری کنیم.

 


سایت اصلی  
    20مترمربع سرانه فضای سبز هر شهروند اردکانی 1395/04/24
سلام و عرض خدا قوت لطفا خودتان رو معرفی کنید؟ حسین طالعی اردکانی مدت 15 سال به عنوان مسئول واحد فضای سبز شهرداری اردکان مشغول به فعالیت می باشم که تا کنون طرحهای زیادی را در حوزه فضای سبز شهر اردکان پیاده سازی کرده ام.

آقای طالعی چند سال است که به عنوان مسئول فضای سبز شهرداری اردکان مشغول به فعالیت هستین؟

از ابتدای سال 80 به عنوان کارشناس در شهرداری استخدام و تا کنون در این سمت مشغول به فعالیت هستم که تقریبا 15 سال است در این پست فعالیت دارم.

از نظر شما چقدر فضای سبز در زندگی امروز ما مخصوصا در شهر اردکان اهمیت دارد؟

فضای سبز اگر نباشد در زندگی دیگر موجودات نیز اخلال وارد میشود و هر آنچه که نفس دارد و زندگی می کند به حالت زنجیره ای به یکدیگر وابسته اند.

چه تعداد پارک و بوستان در شهر اردکان داریم و آیا پارکهای برون شهری هم مرتبط با حوزه شهرداری میشود ؟

بله،تقریبا 43 عدد مجموعه پارکها و بوستانهای شهر می باشد که شامل پارکهای برون شهری از جمله کوهستان و پارک جنگلی شهید پایدار و و بوستانهای درون شهری است.

کدام یک از پارکها را بیشتر دوست دارید؟

به خاطر اینکه برای هر کدام زحمت کشیده ام،پس همه اشان برای من با ارزش و دوست داشتنی هستند و نوعی احساس تعلق خاص به هرکدامشان دارم.

در مقام مسئول فضای سبز به چه نوع درختی بیشتر علاقه دارید؟

تمام درختان نعمت خداوند متعال است که هر کدام خواصیتی برای آن تعریف شده،گاه ممکن است برخی سایه انداز باشند و برخی مثمر و ما برای همه آنها زحمت کشیده ایم ولی در کل درختان مثمر را بیشتر دوست دارم به آن توجه می کنم.

دلیل خاصی برای آن دارید؟

درختان مثمر به خاطر بازدهی و ثمر بخش بودن آن برای شهرداری بسیار مفید است زیرا تمام هزینه هایی که شهرداری برای بزرگ شدن آن انجام میدهد آن درخت در زمان بلوغ که ثمر رسید سود خوبی میدهد.

سرانه فضای سبز شهر اردکان چقدر است؟

در حال حاضر سرانه فضای سبز شهر اردکان با توجه به آخرین وضعیت تا پایان سال 94 قریب به 20 متر مربع به ازای هر نفر می باشد که این عدد در سال جاری افزایش خوبی خواهد داشت.

این عدد شامل چه چیزهایی می باشد؟

شامل پارکها، میادین و تمام جاهایی که شهرداری بر روی آن خدمات انجام میدهد حتی پارکهای برون شهری

با توجه به وضعیت بحرانی استان یزد و بویژه شهر اردکان آب مصرفی فضای سبز از کجا تامین میشود؟

خوشبختانه با وجود منابع آبی زیر زمینی تقریبا 80 درصد آن توسط آب چاههای،خاتمی،سعدی،طالقانی و ... که در مجموع شامل 7 حلقه چاه جهت آبیاری مورد استفاده قرار می گیرد.

تعداد نیروی فعالی که در واحد فضای سبز مشغول به فعالیت هستند چقدر است؟

کل پرسنل قریب به 100 نفر،90 نفر شرکتی توسط پیمانکار تامین میشود و ده نفر از پرسنل خود شهرداری می باشند.

نظارت شما بر این حجم وسیع فضای سبز چگونه است؟

خوشبختانه در واحد فضای سبز اگر نظارت نباشد درختان و گیاهان خود را نشان می دهند و اگر این بررسی دقیق نباشد بلافاصله بعد از نهایتا 15 روز کاملا مشهود است که آبیاری نشده است و یا به این گیاه توجه نشده است و نظارت بر روی عملکرد پیمانکار است

آنچه که در حال حاضر در فضای مجازی و حتی مراجعات ارباب رجوع و همچنین در سامانه 137 به ثبت رسیده است، قطع درختان است که از نظر شهروندان در چند سال اخیر به بیشترین حد خود رسیده است،آیا این موضوع حقیقت دارد،اگر دارد چه تعداد درختان قطع شده؟

ما بر اساس وظیفه ذاتی که داریم باید هر روز به تعداد درختانمان اضافه کنیم و قطع درخت در صورتی ضرورت دارد که آن هم قطع درخت نمی توان گفت بلکه جابجایی صورت میگرد و آن در راستای اهداف و پروژه های عمرانی شهرداری می باشد که جابجایی انجام می دهیم و فقط درختان خشکیده که تعداد آنها حدود 20 اصل نهال و آن هم  فقط درخت کاج بوده است.

درخت زنده قطع نشده؟

فقط جابجا شده و جهت پروژه های عمرانی بوده و بالغ بر 70 درصد آنها مجدد سبز شده و در حال رشد است.

در طول مدت زمان دوسال اخیر چه تعداد درخت کاشت شده است؟

تقریبا 6000 اصل، شامل درختان زیتون،انواع سرو،زبان گنجشک و کاج توپی

آیا در انتخاب درختان کارشناسی انجام میشود؟

بله، توسط کمیته ای که جهت این امر تشکیل شده و افراد آن تمام کارشناسان مرتبط با این حوزه هستند انجام میشود و طبق نظر مصب کارشناسان آن کاشت میشود

در این کمیته چه تخصص هایی فعالیت دارند و شامل چه کسانی می باشد؟

این کمیته شامل چهار نفر کارشناس شامل کارشناس آب و خاک،حفظ نباتات،منابع طبیعی و باغبانی می باشد.

سوالی که خیلی از همشهریان به آن انتقاد داشته اند کاشت درخت سرو در اوج گرمای فصل تابستان بوده است،توضیح قابل توجیهی دارین؟

درختان سروی که ما کاشته ایم از نوع گلدانی می باشد و درختان گلدانی فصل برای آن مهم نیست و فقط درختان ریشه ای هستند که باید در فصل خواصی کاشته شوند و اگر درختان گلدانی در گلدان باشد و ضربه به آن نخورد و آب آن تامین شود درخت به ثمر میرسد مثل بلوار ولی عصر که در تیر ماه سال گذشته کاشته شده و حال به ثمر رسیده است.

چند درصد از این درختان گلدانی کاشته شده مقاوم بوده و رشد آن متوفق نشده و همچنان سبز است؟

تنها درختان سرو خزنده هستند که شاید 5 درصد خشک شده و سروهای لاوسون که برای نمونه آوردیم هدف آن بود که اگر به ثمر رسید، آن را توسعه دهیم و تجربه ای که به دست آمد این بود که این درختان باید در هوای مرطوب باشد تا رشد کند و تقریبا 30 درصد آن درختان پرت رفت و آن هم فقط در جاهایی که سایه و رطوبت کافی نداشته درختان آن خشک شد.

چه تعداد سرو کاشته شده است؟

تقریبا 1000 اصل نهال

برای کم آبی در آینده چه فکری کرده اید؟

آنچه که از دست ما بر می آمده تا بتوانیم بحران کم آبی را جبران کنیم شامل اجرای آبیاری مدرن(قطره ای) و همچنین جداسازی آب شرب از آب فضای سبز بوده است

آیا به مشاور اعتقاد دارید؟

در مجموعه فضای سبز حتما باید تمام رشته های مرتبط نظر کارشناسی بدهند پس بدین جهت باید مشاوران خوبی را جذب کنیم که علاوه بر آن اعضای کمیته هم اعلام نظر می کنند.

آنچه که اردکان را در بین دیگر شهر های همجوار متمایز میکند و مسئولین شهرداری دیگر شهرها اغراق کرده اند،میگویند اردکان فضای سبز خوبی دارد ولی همشهریان اعتقاد دارند که این فضای سبز فقط کافی نیست چرا که در اجرای آن خلاقیت ندارد،دلیل خاصی دارد؟

از نظر ما خیلی محدودیت ها داریم که مانع ایجاد خلاقیت می گردد از جمله آب و خاک و هوای گرم و خشک و نمی توانیم حتی بعضی اوقات با دیگر شهرهای استان که آب و هوای خوبی دارد مقایسه کنیم،چند سال پیش کمیته فضای سبز استانداری توسط فرم های مخصوص بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که شهرها با یکدیگر برابر نیستند و باید با بررسی دقیق کاشت درختان و یا فضای سبز انجام شود،و باید گیاهان مقاوم کاشت شود که هم آب کمتری خواسته باشد و هم شرایط خوبی داشته باشد و ما در اردکان به این نتیجه رسیدیم که گیاه رزماری برای شهر اردکان خوب جواب میدهد.

به کاشت چمن اعتقاد دارید؟

با توجه به کم آبی و بحران جدی آب،خیر ولی گیاهانی هستند که میتوان جایگزین آن استفاده کرد و چمنهایی هستند که آب کمتری می خواهد ولی پاخور آن حساستر است و با توجه به اینکه مردم این منطقه از فضای سبز چمن ها برای استراحت خود استفاده میکنند،برای اردکان مناسب نباشد.

چه توصیه ای به همشهریان و شهروندان دارید؟

فقط و فقط حفظ فضای سبز موجود چرا که اگر این فضای سبز نباشد زندگی در این شرایط سختتر میشود.

حرف آخر؟

فضای سبز را مانند فرزندان خود نگه داری کنیم

 


سایت اصلی  
    شیوه نامه توزیع اعتبارات پروژه های عمرانی و خدماتی شهرهای زیر یکصدهزارنفر جمعیت ابلاغ شد 1395/04/20
معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از ابلاغ شیوه نامه توزیع اعتبارات پروژه های عمرانی و خدماتی شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت موضوع بند(و) تبصره(6) قانون بودجه سال 1395 کل کشور از سوی این سازمان به معاونان عمرانی استانداریها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان و به نقل از به روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، علی نوذرپور با بیان مطلب فوق گفت:  اعتبارات موضوع این شیوه نامه بر اساس سیاستهای کلان کشور، قوانین و اسناد فرادست، اولویتهای دولت و تکالیف ملی سازمان به شهرهائی که از سوی حوزه معاونت امور شهرداری ها حائز شرایط تشخیص داده شوند، در عناوین اعلام شده تخصیص خواهد یافت.
وی پروژه های خدمات شهری را از عناوین مشخص شده ذکر نمود و افزود: این حوزه شامل پروژه های مدیریت پسماندهای شهری، جداسازی شبکه آبرسانی فضای سبز شهری و احداث ایستگاه های آتش نشانی شهری است.
نوذرپور با بیان اینکه پروژه های عمرانی دیگر عنوان مشخص شده است، اظهار کرد: این حوزه شامل پروژه های کمک به نوسازی بافتهای فرسوده شهری، اجرای پروژه های گردشگری و تهیه برنامه راهبردی عملیاتی شهر و شهرداری است.
وی پروژه های حوزه حمل و نقل را موضوع سوم برشمرد و افزود: این حوزه شامل پروژه های بهبود عبور و مرور است.
نوذرپور اضافه کرد: مشخصات پروژه های واجد شرایط استان ها باید ظرف مدت یک ماه و در چارچوب ضوابط و شاخص های مندرج در شیوه نامه ابلاغی و با تکمیل و ارسال کاربرگ ها و جداول مورد نظر به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارسال شود.

 


سایت اصلی  
    هم افزایی دستگاه‌ها برای رونق گردشگری در 100 روستای هدف گردشگری 1395/04/19
سرپرست معاونت امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور به خبرگزاری ایسنا گفت: در سال جاری قرار است دستگاه‌های مختلف در جهت رونق گردشگری 100 روستای هدف گردشگری کشور تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان و به نقل از وبسایت سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سعیدرضا جندقیان در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه طرح‌هایی برای توسعه گردشگری روستایی تهیه کرده‌ایم، گفت: 464 روستای هدف در زمینه گردشگری مصوب هستند اما قرار است در سال جاری به 100 روستا از میان آن‌ها کمک هایی بپردازیم و براین اساس نیز جلسات مشترک بین دستگاهی در حال تشکیل است تا فعالیت‌های خود را بر 100 روستای مشخص شده متمرکز کنیم.
وی افزود: علاوه بر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ صندوق کارآفرینی امید به منظور ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در این روستاها تسهیلاتی اختصاص می‌دهد و بنیاد مسکن هم در جهت بهبود شبکه معابر تلاش می‌کند.
جندقیان اضافه کرد: سازمان شهرداری ها و دهیاری‌های کشور نیز در صورت نیاز روستاها اعتباراتی را برای تهیه زیرساخت‌هایی از جمله پارکینگ و سرویس‌های بهداشتی و حتی بهسازی مسیر  و راه دسترسی به محل جاذبه های گردشگری تامین می‌کند زیرا جاذبه گردشگری برخی روستا در فاصله کوتاهی از آن قرار دارد ولی جاده مناسب برای دسترسی به جاذبه گردشگری وجود ندارد.
وی با بیان اینکه جاذبه هرکدام از روستاها برای ما مشخص است، خاطرنشان کرد: اعتبارات در این روستاها در زمینه های متنوعی هزینه می‌شود مثل ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی و البته تاکید شده که اعتبارات با توجه به رویکردهای اقتصاد مقاومتی هزینه شود.

لازم به ذکر است روستاهای دارای اولویت در استان یزد شامل:

خرانق،منشاد، ازمیغان، فراغه، ده بالا، کرخنگان،روستاهای باجگان، قطروم، شادکام، ده بالا، طرزجان، اسلامیه، توران پشت، سانیچ، کرخنگان، سر یزد و منشاد می باشد

 


سایت اصلی  
    پیام تبریک شهردار اردکان به مناسبت عید سعید فطر 1395/04/15
بهروز شهابی زاد شهردار اردکان طی پیامی عید سعید فطر را به شهروندان تبریک گفت. متن پیام بدین شرح است:

"

بسمه تعالی

مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو                       یادم از کشته خویش آمد و هنگام درو


شکر نا محصور خداوند رحمان که به ما در ماه بندگی توفیق ارادت خالصانه و مناجاتهای شبانه و خاشعانه را ارزانی داشت تا بتوانیم در این فرصت اندک به خود سازی و همراهی با گرسنگان بپردازیم و این روزهای گرم و طاقت فرسا را به روزه داری که پاداش آن قطعا برای مردم کویر در نزد خداوند سبحان دوچندان است بپردازیم.
اینجانب عید سعید فطر را به کلیه شهروندان اردکانی تبریک عرض نموده و اینک که ماه صیام را به خوبی پشت سرگذاشته و از برکات آن استفاده کرده ایم از خداوند منان برای مردم شهرم زندگی با عزت و توفیق و سربلندی و همچنین برای مسئولین شهر اردکان خدمتگزاری صادقانه و مخلصانه برای شهروندان این دیار را مسئلت می نمایم و امیدوارم که همچنان اردکان مسیر رشد و تعالی را به سرعت طی کند و مردم از برکات آن استفاده کنند.

بهروز شهابی زاد
شهردار اردکان

 


سایت اصلی  
    تاکید شهردار ا ردکان بر حفظ و حراست از فضای سبز شهری 1395/04/15
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری شهردار اردکان بر حفظ و حراست از فضای سبزشهر تاکید کرد.

مهندس شهابی زاد شهردار اردکان بیان اینکه توسعه فضای سبز و نگهداری و حفظ درختان در شهراز موضوعاتی است که توجه ویژه ای به آن درمجموعه شهرداری شده است اظهار داشت: درشهرما هم باتوجه به صنعتی شدن و آلودگی هوا و نیاز شهر به تولید اکسیژن، توسعه فضای سبز شهر به یک فاکتور ضروری و اجتناب‌ناپذیر تبدیل شده است که شهرداری دراین زمینه تاکنون اقدامات موثرو قابل قبولی انجام داده است.

شهردار اردکان با اشاره به اینکه 6000اصل نهال درنقاط مختلف شهر کاشته شده است گفت: درسال گذشته برای بهبود فضای سبز شهر 6000 اصل نهال متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه کاشته شده که این نمایانگر اهمیت شهرداری به توسعه و بهبود فضای سبز شهر است

وی به بابیان اینکه واحد های شهرداری باید حفظ وحراست از درختان شهررا درکارهای خود مد نظر قراردهند افزود: با توجه به کمبود آب و هزینه هایی که شهرداری برای ایجاد فضای سبز پرداخت می کند دستور اکید داده ام در اجرای پروژهای شهرداری کمترین آسیب به فضای سبز وارد شود.

شهابی زاد با اشاره به اینکه شهرداری اردکان درچند سال متوالی رتبه نخست کیفیت فضای سبز شهری را که توسط کمیته ارزیابی فضای سبز استانداری تعیین می شود ازآن خود کرده است افزود: این موفقیت نمایانگر تلاش و کوشش این مجموعه و به خصوص واحد فضای سبز شهرداری دراین چند سال اخیر بوده است که این تلاش ها همچنان درجهت حفظ و حراست و توسعه فضای سبز ادامه دارد.

شهردار اردکان پایان گفت: امیدواریم با مشارکت هرچه بیشتر مردم فضای شاد و با طراوتی را برای زندگی سرشار ازشادی ونشاط برای شهروندان به ارمغان بیاوریم.  

 

 


سایت اصلی  
    'گزارش تصویری از راهپیمایی روز قدس اردکان 1395/04/12
مراسم راهپیمایی روز قدس با حضور پرشکوه مردم و مسئولین درآخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار شد.

 

 

 


سایت اصلی  
    پیام شهردار به مناسبت روز جهانی قدس 1395/04/10
متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز جهانی قدس به معنای احیای ارزش ها و فرهنگ اسلامی در ظلم ستیزی و مبارزات ضد صهیونیستی است روز قدس یکی از برجسته‌‌‌‌‌ترین یادگارهای امام عزیز است ؛ نشانه‌‌‌‌‌ی دلبستگی انقلاب و دلبستگی ملت ما به ماجرای قدس شریف و ماجرای فلسطین است.

مسلمانان در این روز اراده عمومی خود را برای مقابله با ترفندهای امریکا و اسرائیل در فلسطین مظلوم و خونین بروز می دهند و این  بیانگر تکلیف تمامی مسلمانان و مردم جهان در حمایت از ملت ستمدیده فلسطین و مظلومان در برابر مستکبران است .

همراه با مردم غیور و انقلابی و حق مدار اردکان با گام های استوارمان خیابان های شهر را درمی نوردیم و آزادی قدس را از دست متجاوزان صهیونیسم فریاد می کنیم.

بهروز شهابی زاد

شهردار اردکان

 


سایت اصلی  
    تشریح اقدامات شهرداری در روز قدس 1395/04/10
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری شورای اسلامی شهر اقدامات شهرداری اردکان در راه پیمایی روز قدس را تشریح کرد.

مهندس دهستانی معاون شهردار اردکان با اشاره به فرارسیدن آخرین جمعه ماه ماه مبارک رمضان و برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: شهرداری اردکان درراستای هرچه با شکوه تر برگزار شدن راه پیمایی روز قدس تدابیری اندیشیده است و همگام با مردم جهت ابراز همبستگی با مردم مظلوم فلسطین از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

وی به اقدامات شهرداری دراین روز اشاره کرد وافزود: تهیه و نصب بنر با موضوع حمایت از فلسطین درفک ها و بیلبوردهای تبلیغاتی وهمچنین ارسال پیامک به منظور حضور بیش از پیش مردم درراه پیمایی روزقدس یکی از اقدامات انجام شده است.

معاون شهردارادامه داد: نظافت و پاک سازی مسیر راه پیمایی به نحو مطلوب یک روز قبل ار برگزاری مراسم توسط خدمات شهری شهرداری انجام خواهد شد.

مهندس دهستانی به پوشش خبری این مراسم اشاره کرد و گفت :به منظور بازتاب خبری مناسب حضور پر شور مردم دراین روز باشکوه چرثقیل ویژه تصویر برداری مراسم درپارک شهر و میدان 15 خرداد مستقر خواهد شد.

وی با بیان اینکه نیروهای آتش نشانی در مکان های مشخص شده حضور خواهند یافت افزود: تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی در نقاط پیش بینی شده استقرار خواهند یافت تا ازبروز هرگونه حادثه نا خوشایندی دراین مراسم دراسرع وقت جلوگیری کنند.

معاون شهردار اردکان به گرمی هوا و روزه دار بودن راه پیمایان اشاره کرد وادامه داد: جهت تلطیف هوا و خنک کردن راهپیمایان در روز جهانی قدس در مسیر راهپیمایی دستگاه های مه پاش ثابت و سیار نصب خواهد شد.

 وی درپایان خاطر نشان کرد: قطعا اقدامات شهرداری به برگزاری باشکوه و منظم راهپیمایی این روز جهانی کمک شایانی خواهد کرد.

 

 


سایت اصلی  
    بررسی مشکلات شهری در بیست و هفتمین جلسه شورا ی شهر 1395/04/08
بیست و هفتمین جلسه رسمی شورا ی اسلامی شهر اردکان درروز سه شنبه مورخ 25/3/95راس ساعت14 با تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید(آیات53-51سوره یوسف ) توسط آقای جاوبد عیدانی و به ریاست آقای آسایش رئیس شورای اسلامی شهر و با حضور کلیه اعضاء، در محل ساختمان شورا تشکیل گردید.

ابتدا ریاست شورا ضمن قبولی طاعات و عبادات روزه داران جمع حاضر و تشکر از حضور به موقع اعضاء در این جلسه دستور کار امروز را بررسی نامه های وارده دانست .

وی از اعضاء محترم درخواست نمود چنانچه مطلب و یا پیشنهادی دارند بیان نمایند.

اولین ناطق پیش از دستور حجت الاسلام عطری ابتدا حدیثی زیبا از نبی مکرم اسلام (ص) که حضرت فرموده است: هرکس دردنیا دو رنگی پیشه کند نه دنیا دارد ونه آخرت .

وی ابراز امیدواری نمود خداوند متعال به ما توفیق دهد تا در این ماه پر خیر و برکت یک رنگی و همدلی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

سپس آقای مهندس کمالی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسات گذشته پیرامون پیمانکاران طرف قرار داد با شهرداری و ایرادات مطرح شده و همچنین موضوع غرص نهال در این فصل از سال توسط شهرداری مجددا مطالبی ایراد نمود.

درادامه حجت الاسلام منصوریخواه ضمن تبریک ولادت با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع)  طی نطقی در رابطه با مسائل و مشکلات طرح فاضلاب شهری ، خط محدوده اشتراکی و سایر موارد خواستار دعوت از فرماندار محترم به منظور شرکت در جلسه رسمی شورا شدند.

سپس آقای مهندس گل با اشاره به موضوع عدم اطلاع شورا از نصب سنگ جدول خیابان منجم، نورپردازی های سطح شهر از ریاست محترم شورا در خواست نمود نسبت به دعوت از شهردار محترم بمنظورتوضیح پیرامون موارد یاد شده در جلسه رسمی شورا شرکت نمایند.

درادامه حجت الاسلام حسینی پور ابتدا ولادت دومین امام معصوم حضرت امام حسن مجتبی(ع) تبریک عرض نمود و سپس با بیان این مطلب که شنیده ها حاکی از بدهکار کلان شهرداری به پیمانکار طرح نورپردازی اماکن شهرداری حکایت دارد که این موضوع برای اینجانب مبهم است و به سهم خود خواستار روشن شدن این مطلب می باشم.

وی خطاب به ریاست محترم شورا مجددا به موضوع عدم راه اندازی سالن شهر بازی پارک آزادی اشاره نمود  و خواستار پیگیری و اعلام نتیجه به شورا شدو

سپس آقای محمد جواد شاکر عضو محترم کمیسیون حقوقی شورا خطاب به اعضاء و بخصوص هیات رئیسه شورا و بویژه شخص ریاست محترم خواستار دعوت از پیمانکار پروژه غدیر بمنظور روشن شدن موضوع نحوه ساخت پلهای عرضی شدند.

وی همچنین مجددا و مؤکدا به تکمیل رینگ قطب اباد و بررسی مسائل و مشکلات شرکت شهریار بتن اشاره نمود و خواستار اعلام نتیجه از آخرین اقداماتی که توسط شهردار محترم صورت گرفته است شد.

در پایان تعدادی از نامه های وارده در دستور کار شورا قرار گرفت وتصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

1- نامه وارده شماره 313/ش مورخ 18/3/95 موضوع احداث ایستگاه دوچرخه سواری در نقاطی از سطح شهر توسط شهرداری بمنظور رفاه حال وسلامت جسمی مردم و نکوداشت فرهنگ زیست محیطی ورونق بخشیدن به ورزش دوچرخه سواری در سطح شهر که به امضاء و تایید اکثریت مطلق اعضاء شورای اسلامی شهر اردکان رسیده است مطرح وضمن موافقت مقرر گردید شهرداری نسبت به مورد برابر مقررات مالی شهرداری اقدام نماید.        

.جلسه راس ساعت17باذکرصلوات پایان یافت.

 


سایت اصلی  
    جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر با حضور مهندس مقیمی سرپرست فرمانداری اردکان برگزار شد 1395/04/05
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شهرداری عصر روز گذشته جلسه فوق العاده شورا ی اسلامی شهر با حضور مهندس مقیمی سرپرست فرمانداری اردکان پیرامون مسائل ومشکلات شهری درمحل ساختمان شورابرگزار شد.

مهندس مقیمی با آروزی قبولی طاعات وعبادات درماه مبارک رمضان وبابیان اینکه اولین جلسه خارج ازفرمانداری اینجانب درشورا بوده است اظهار داشت: با تعاملی که بین اعضای شورای شهر وشهردار وجود دارد به طور قطع نتیجه این همکاری وتعامل باعث خیر و برکت برای مردم وشهر اردکان است .

وی به مباحث مطرح شده دراین جلسه اشاره کرد وافزود: بنده اطلاعات کافی درباره موضوعات مطرح شده دارم وانشالله با پیگیری های مستمر وهمکاری اعضای شورا مسائل مطرح شده را دنبال خواهیم کرد .

سرپرست فرمانداری به سخنان رئیس شورا دربارمسائل محیط زیست اشاره کرد وگفت:ساماندهی مسائل محیط زست از اولویت های کاری من است ومطمئن باشید حیات مردم درکنار توسعه صنعتی بسیار مهم است که به این مسئله حیاتی توجه ویژه ای خواهد شد.

 درادامه عبد الرضا آسایش رئیس شورای اسلامی شهر با بیان اینکه شورای اسلامی شهر درسه سال گذشته مصوبات خوبی را برای شهر داشته است افزود:تمام تلاش و کوشش اعضای شورای شهر براین قرار گرفته که با تهیه وتصویب طرح هاومصوبات کارشناسی شده درجهت رشد و شکوفایی شهر گام بردارد.

وی افزود: هدف شورا درابتدا رسیدگی به مناطق محروم شهر ومناطقی که کمتر خدمات عمرانی وتفریحی داشته اند بوده است که خوشبختانه طرح های اساسی درزمینه های مختلف به اجرا درآمده است.

رئیس شورای اسلامی شهر به برنامه های شورا دراستای حفظ ومرمت واحیای بافت تاریخی اشاره کرد وگفت:نگاه ویژه اعضای شورابه بافت تاریخی باعث شده اکثرمردم و کسانی که دراین حوزه فعالیت دارند از اقدامات زیر بنایی صورت گرفته رضایت داشته باشند وتاپایان دوره شورا برای حفظ وحراست از بافت تاریخی تلاش مضاعفی خواهیم داشت.

  مختصری ازمباحث مطرح شده اعضای شورای اسلامی شهر دراین جلسه :

حجت الاسلام منصوری خواه: اصل وجود فاضلاب لازم است اما مشکلات عدیده ای برای مردم ایجاد کرده است که باید هرچه سریعتررفع شود واین معامله معامله برد- بردی نبوده وآنطور که باید وشاید شهرازاین پروژه انتفاعی نبرده است.

جاوید عیدانی: متاسفانه مهمانشهراردکان گنجایش لازم را ندارد، درسال گذشته نیز با همکاری منابع طبیعی زمینی گرفته شده است که مسیرهای دسترسی توسط شهرداری برای انتقال مهمانشهر هموار شده که امیدواریم این مسئله مهم به سرانجام برسد.

عبدالله کمالی: علی رغم اینکه بعضی دراستان مدعی هستند مالیات برارزش افزوده اردکان زیاد است وصولی شهرداری از عوارض مالیات بر ارزش افزوده بسیارکم است دستور فرمائید نسبت به این موضوع رسیدگی لازم را انجام دهند.

شهرام گل :به علت مهاجر پذیری شهرستان اردکان تامین مسکن همشهریان با مشکل مواجه شده است که اجاره مسکن نیز بسیار بالا رفته ولی با تهیه زمین های بزرگ اطراف شهر وتفکیک آن به قطعات 200 متری مشکل بسیاری از جوانان حل خواهد شد.

حجت الاسلام حسینی پور:یکی از دغدغه های اعضای شورای اسلامی شهر بحث ابلاغ محدوده شهرستان است که متاسفانه به دلایل مختلف تاکنون اجرا نشده است واین بلاتکلیفی برای مردم مشکلاتی به وجود آورده است که خواهان رسیدگی به این موضوع هستیم.

محمد جواد شاکر:روسای برخی ادارات سالیان متمادی است که رئیس هستند که این مسئله باعث بی انگیزگی بسیاری از کارکنان ودلزدگی مردم شده است چرا که ریاست متوالی بعضی از روسای ادارات عملا باعث کندی کار ونارضایتی مردم را به دنبال داشته داست.

محسن ملت:درحوزه بافت تاریخی کارهای خوبی شده است ولی متاسفانه زیر ساخت های اقامتی شهر قابل قبول نیست درحالی که صنعت پاک توریست بسیار درآمد زاست و مجموعه تاریخی پردیسان که چند سالی بلاتکلیف رها شده می شودبا تکمیل و راه اندازی آن حیات دوباره ای به بافت تاریخی دهد.

حجت السلام عطری:متاسفانه نجابت مردم ومسئولین اردکان باعث شده که حق مردم اردکان نادیده گرفته شود گرچه ما نیز می توانیم دست به کارهایی بزنیم ولی انشالله با وحدت وهمدلی مردم ومسئولین وبا محوریت فرماندار به جایگاه واقعی اردکان دست پیدا کنیم.