سایت اصلی  
    اردکان پتانسیل های زیادی برای جذب گردشگر دارد 1395/08/15
طی دیدار شهردار اردکان و هیئت همراه با سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی استان یزد،ضمن تبریک شهردار به سرپرست جدید به موضوعاتی از قبیل احیاء بافت تاریخی شریف آباد،موزه اختصاصی آیت الله خاتمی(ره) و ... نیز اشاره شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان بهروز شهابی زاد شهردار،با اشاره به اینکه شهرداری تاکنون هزینه زیادی را در قبال احیاء و مرمت بافت تاریخی این شهر متقبل شده افزود:

در حال حاضر بیش از 70% درصد معابر محدوده بافت تاریخی اردکان مرمت و نورپردازی شده است که در مسیرهای پر تردد شهرداری 2 خانه تاریخی و با ارزش را خریداری و تا حدودی مرمت کرده که جهت تکمیل آن نیاز به هزینه بیشتری دارد و امید است با حمایت مسئولین استان، اردکان به سمت شهری جذاب برای گردشگران تبدیل شود.

در ادامه سید مصطفی فاطمی سرپرست اداره میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به ظرفیت های شهرستان اردکان اشاره کرد و در این خصوص اظهار داشت:

شهرستان اردکان با وجود منابع تاریخی و ارزشمندی که داراست میتواند در ردیف نخست استان از لحاظ جذب گردشگر داشته باشد که تحقق این امر میتواند گامی مهم در معرفی منابع ارزشمند و تاریخی هم استان و هم شهرستان در بین اقوام و قومیتهای مختلف داخلی و خارجی باشد که اردکان را به عنوان شهری توریستی در بین گردشگران خارجی مطرح کند.