اولین نقشه ۱:۲۰۰۰ منطقه حریم و محدوده شهر اردکان

برای اولین بار در استان یزد نقشه ۱:۲۰۰۰ منطقه حریم و محدوده شهر اردکان به وسعت ۱۰۰۰۰ هکتار تولید گردید  

🔸به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان ،مصطفی محیط ، مسئول واحد GIS   از ترسیم نقشه ۱:۲۰۰۰ منطقه حریم و محدوده شهر اردکان به وسعت ۱۰۰۰۰ هکتار برای اولین بار در استان یزد خبر داد و عنوان کرد:
در راستای رسالت واحد GIS، به منظور تهیه نقشه با مقیاس ۱:۲۰۰۰  از منطقه حریم و محدوده شهر ،عملیات عکسبرداری هوایی برای 10000 هکتار از این منطقه با مقیاس 1:1000 در سال ۱۳۹۹ با موفقیت انجام و تصاویر برداشت شده در اختیار شهرداری اردکان قرار گرفت. در ادامه نقشه محدوده و حریم شهر اردکان به تعداد ۹۰۶ شیت در مقیاس 1:2000 شامل عوارض عرصه و اعیان، معابر، اراضی کشاورزی، باغات، اراضی بایر، رودخانه و مسیلها، صنایع و پارکها توسط شرکت دورکاوی افق تهیه گردید .علاوه بر این ، مدل ارتفاعی رقومی (DSM) با دقت ۲۰ سانتیمتر و ابر نقطه متراکم نیز برای این منطقه تولید شد.

🔸وی افزود :  با توجه به توسعه شهر اردکان و لزوم برنامه ریزی بهینه جهت استقرار و مکانیابی مناسب واحد های مختلف شهری در پهنه محدوده و حریم شهر اردکان، ارتوفتوموزاییک،نقشه ها و محصولات تهیه شده علاوه بر مرتفع نمودن نیازهای شهرداری و دیگر سازمانها و ادارات شهر اردکان می تواند تاثیر شایانی در حوزه های مختلف به خصوص طرح جامع و تفصیلی، SDI ، GNAF و ... داشته باشد